Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2008., 09:21   #1
Zdravstveno osiguranje za kućnog ljubimca



Da li netko zna da li koja osiguravajuća kuća osigurava pse?
maria2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 09:24   #2
vidjela sam nešto tako na plakatu kod veta. e sada koja kuća?
mislim da je pisalo croatia osiguranje,ali nisam 100% sigurna
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 01:49   #3
Ima Croatia i Helios (za druge ne znam, vjerojatno imaju). U Heliosu je frend osigurao psa, cijena osiguranja je dobivena na način da vrijednost psa (realnu) pomnožite 5,52 i podjelite sa 100. npr 500 € X 5,52 / 100 = 27,6 € i ne može se osigurati pas stariji od 5 god (po prvi put).
Važno je napomenuti za pse koji idu na izložbe, valja nadodati 50% na cijenu godišnje premije.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 09:29   #4
Mi to planiramo napravit, samo nikako da odem. U Croatiji kaže djelatnik da treba donijet onu njegovu knjižicu da se vidi da je čipiran, cijepljen i te fore. Premija je nekih 200kn godišnje i osigurava se isključivo od uginuća. Maksimalna odšteta je 4000kn, ako, nedajbože, ugine ili nastrada.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 10:28   #5
ja imam 2 psa i ne pada mi na pamet ih osigurati jer u slučaju uginuća nikakva lova mi ih ne može nadoknaditi,a kamoli mizernih 4000kn. nema bill gates tu lovu koliko meni vrijede moji psi.
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 10:48   #6
Una, i nije smisao osiguranja da nadoknadi vrijednost kućnog ljubimca, već da olakša plaćanje troškova veterinara i slično.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 23:28   #7
pa kaj osgiuranje pokriva troškove veta?
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 01:09   #8
Osiguranje psa osigurava od nekoliko stvari:

Ako ti pas napadne nekoga -osiguranje plaća za određenu štetu izazvanu od strane vašeg psa

Bolest - teže vrste bolesti koji kao posljedicu imaju uginuće ili potrebu eutanazije životinje

Nesretni događaj - smrt izazvana autom (ili nečim sličnim), krađa psa...
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 11:01   #9
Ja sam pitala za osiguranje psa, ne iz razloga nadoknade novca kad ugine, već iz razloga pokrivanja eventualno velikih troškova liječenja.
Naime, na to me potaknulo saznanje da sad jedan prijatelj mora platiti operaciju za svog psa 7.000,00 kuna. Ja volim svog psa jako, jako, jako, jako....ali da sad moram dati toliko novaca - nemam!
Ovo osiguranje kaj osiguravajuće kuće daju, meni ne treba, jer mi zaista nikakav novac nemože vratiti ljubljenog psa. Dolazim na ideju da bi trebalo osnovati zdravstveno osiguranje za životinje. Možda se nekoj osiguravajućoj kući prosvijetli i uvede i takav vid osiguranja. Kako bi ih mogli zaintrigirati? To bi se i njima isplatilo - sigurno!
maria2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 19:45   #10
Maria 2 ,spasili bi se svi mi s ljubimcima našim. Jer ovi troškovi lihvarski koje imamo kod veterinara su užas. Antibiotik za ljude bez zdravstvenog neki klasični je 100-200kn;a za pse jedna kura liječenja 700kn,to je prestrašno.
Nemalo puta se snalazim svakako s lutalicama macama;na svoju ruku dajem lijekove,a nabavljam ih ne pitaj kako-svakako;jer ne mogu svakoj priuštiti briseve i slikanja;pa moram nagađati i sva sreća da uvijek dobro pogodim zbog iskustva već.Opet bi ti isti vetovi na meni bolje profitirali da snize cijene,bar kad dofuram nešto s ceste,al njima tak svejedno dali sam donijela umiruće mače s ceste ili svoje kućne(sada 3 kom). Sramota!

Ja bi rađe plaćala po životinji neku cifru mjesečnu ili godišnju osiguranju;pa makar imala barem popuste neke kad zatreba.
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 18:31   #11
Financijska odgovornost za ljubimca

Slažem se sa Corduroyem. Pitajte dr. Housea koliko koštaju pretrage koje on obavi prije postavljanja dijagnoze zafrkavam se malo, ali većina ljudi nažalost jedva preživljava, a kamoli ima love za plaćati brdo pretraga pa su nažalost i veterinari prisiljeni postavljat dijagnoze više temeljem samog znanja, iskustva i nešto kristalne kugle..

I od nas pohvale dr. Jurci i njegovoj ekipi iz Fabele.. uopće me sram pričati za kakve sam ga sve stvari u svakakva doba zvala


Napomena: na temi o veterinarima razvila se rasprava o financijskoj odgovornosti za brigu o ljubimcima, ovo su postovi koji raspravljaju o tome

Zadnje uređivanje atlantis : 14.12.2011. at 09:10.
mooschitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 02:09   #12
Quote:
mooschitza kaže: Pogledaj post
ali većina ljudi nažalost jedva preživljava, a kamoli ima love za plaćati brdo pretraga pa su nažalost i veterinari prisiljeni postavljat dijagnoze više temeljem samog znanja, iskustva i nešto kristalne kugle..
uvijek sam se rado i uvijek cu i uvijek bih se rado odricala svega u korist svog psa, pa ako imamo u vidu da se pas tijekom zivota moze i ozbiljnije razboljeti , a mislimo da mu necemo moci pruziti adekvatnu pomoc, ne trebamo ga uzimati.
mnogi imaju za pljuge, kave, izlaske, gluposti, ljetovanja, zimovanja... e pa ak psu nuzno treba spasavat zdravlje, mora se i za njega naci, makar se odrekli ljetovanja.
i, da, ja sam to napravila, ne jednom. tako da znam o cemu govorim.
moji susjedi su i nenamjenski kredit digli da si spase retrivericu, jer je lijecenje trajalo i bilo skupo.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 10:30   #13
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Ma daj sad. Biopsije se rade, a punktacije da i ne spominjem. Naravno ne mogu tvrditi za svih, ali mogu na tvrdnju da se ne radi u RH.
Češće se šalje na analizu naknadno, posebno ako je nešto lako dostupno pa makneš iz prve sve
Cijena je problem. Treba platiti biopsiju, analiza dođe cca 150kn, a zna se popeti ako treba nešto dodatno. Pa onda na to cijena uklanjanja...
Ljudima i 100kn predstavlja trošak
A poznavanje statistike i znanje jako dobro dođe, u nedostatku boljega


ps Nemoj misliti da tražim neki konflikt, jednostavno je post zanimljiv za odgovor
Ma kakav konflikt, odrasle smo osobe.

Kad mi je kuja operirala prvi tumor i to kod nas, dali smo naknadno na analizu i čekali ni manje ni više nego tri mjeseca.
Sami veterinari su mi rekli da ne može brže jer se dosta toga daje na analizu i zbog gužve se uvijek čeka dugo na rezultate.
U tom slučaju se vidjelo da je dobroćudni tumor, vet je imao iskustva s time već, pa se tako i ispostavilo.

Drugi put je bila slična priča kad sam išla pitati da li se što promijenilo, opet mi je većina gdje sam išla rekla da su oni za operaciju sutra, ali naknadno na analizu. Tu sam presretna što nisam pristala, jer je ispalo da je drugi tumor bio takvog tipa da se nije moglo znati unaprijed kakav tip operacije treba izvesti, brzo se širio i trebalo je pri operaciji izrezati puno veći dio tkiva a ne samo manji dio oko kvržice, a to nikako niti jedan vet ne bi mogao znati unaprijed bez biopsije. Vani smo dobili rezultate u rekordnom roku i znali točno o čemu se radi, zato je sve bilo uspješno jer se obavila opsežna operacija, da se ukloni što više tkiva jer je moguće iako se na prvi pogled ne vidi, da ostane puno zaraženih stanica, i takav tumor se većinom onda vraća u roku 6 mjeseci na dalje...

Da li se u zadnjih par godina promijenilo što po pitanju brzine analize tkiva koje se daju na analizu kod nas ne znam, ali eto, mi smo kod prve operacije čekali baš tri mjeseca, to je puno i previše, a posebno kad bi se radilo o zloćudnim stvarima.

A za novce mislim da je besmislen komentar(bez uvrede), ali danas ljudi plaćaju skupo puno toga - koliko je samo osnovni pregled kod ginekologa privatnika, koliko košta popravak zuba ili fiksni aparatići recimo(a puno ljudi ide kod privatnika zubara), pa ajmo samo na to da nema frizera na socijalno , ako ćete malo boljeg frizera, pramenove i frizuru, to ima svoju cijenu, a da ne napominjem kad bi se zbrojili troškovi redovitih servisa za auto plus rega i osiguranje.
Pa u moru toga, ne vidim razloga za ne dati par sto kuna više da bi se obavile pretrage prije neke operacije, jer kao što sam pisala u par tema po ovom pitanju, niti za ljude se ne operira na slijepo kad se sumnja na nešto, ne vidim postavljanje pitanja oko novaca uopće bitnim, jer će ljudi itekako platiti i za auto, frizure, privatnike doktore, odvjetnike kad zatreba, trošak veta je samo još jedan nužni trošak ako se pas razboli.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 10:48   #14
Nemojte misliti da mnogi nemaju, uvijek se nađe za frizuru ili popravak auta, posjet boljem doktoru ili božićni shopping.
Samo oni koji nemaju baš za veterinara, nije im stalo dovoljno do svojih pasa.
Uz dužno poštovanje svima koji si ne mogu priuštiti pregled ili operaciju, ali kako onda inače žive?
Izuzmimo onaj manji dio ljudi koji su stvarno siromašni ali imaju pse iz altruističnih razloga, znam jednu osobu koja nema gotovo ništa ali se bavi udomljavanjem jer živi za to.
On ide kod baš mog veta često i dobiva popuste ili čak i besplatno, jer stvarno spašava pse a i sam nema ništa.
Ali takvi su rijetki.

Upoznala sam ja takve koji nemaju za veći vet trošak, a imaju i auto i djecu za koju kupuju sve što treba i urednu frizuru... jednostavno im je trošak veta višak, tj. nije im dovoljno stalo. Ali takvi ljudi nam ne mogu niti biti neki primjer tipičnog vlasnika psa.
Kao što rekoh, čisto sumnjam da će se ljudi odreći naglo vožnje autom, posjeta doktorima i slično, pa takvi imaju i za veta.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 11:36   #15
imam ja pacijente u obitelji koji imaju novaca i za sebe i djecu i aute i putovanja, ali kada se treba otići veterinaru, onda je panika.
sve drugo je bitnije.

to me toliko ljuti...

i onda još dođeš k njima doma i oni tu životinju ne gledaju uopće s ljubavlju. samo se jadaju i zanovijetaju kako je nekaj napravila, zgrebala ovo, sažvakala ono, popišala se tu.

ja to gledam prema sebi i mužu, nama se na licima vidi koliko volimo svog psa, to se ne može sakriti niti glumiti.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 11:50   #16
Kad smo kod mogućnosti; ja sam za opciju da svak treba procjeniti koliko je sposoban se pokriti i razmisliti o svim mogućim varijacijama na temu prije nabavke kućnog ljubimca jer kućni ljubimac postaje član obitelji i za njega također treba biti. Istog sam mišljenja i po pitanju "imanja" djece! Znam, nekada je bilo drugačije, nije se imalo ali se imalo 10ero čeljadi, ima i danas takvih slučajeva no oštro sam protiv toga! Podariti nekome život, bilo doslovce ili u prenesenom značenju; spasiti jedan mali život nosi sa sobom više od činjenice da smo to napravili; taj život onda treba njegovati. Hoću reći; ako nema za ukućane dovoljno, definitivno da nećemo nabaviti psa koji će jesti pola kile i više hrane dnevno ili mu nećemo moći pružiti osnovne veterinarske usluge; a o neprevidivim troškovima da i ne govorimo!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 13:42   #17
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Nemojte misliti da mnogi nemaju, uvijek se nađe za frizuru ili popravak auta, posjet boljem doktoru ili božićni shopping.
Afra, ti imaš sreće da si, pretpostavljam, dijelom onog sretnijeg dijela hrvatskog stanovništva, koji ima za frizuru, boljeg doktora, auto i božićni šoping... No, mnogi (više) nisu te sreće, a psa su uzeli za nekih boljih vremena. Zato ne bih samo tako generalizirala:

Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Samo oni koji nemaju baš za veterinara, nije im stalo dovoljno do svojih pasa.

Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Uz dužno poštovanje svima koji si ne mogu priuštiti pregled ili operaciju, ali kako onda inače žive?
Žive teško. Preteško. I umiru. Od jada, neimaštine i bolesti koje bi se mogle (iz)liječiti u boljim životnim uvjetima. Mnogi ni krivi ni dužni što su se našli u takvoj situaciji (čak i visokoobrazovani). I malo tko se brine oko toga. I dijele sa svojim ljubimcem zadnje zalogaje, kao i nemogućnost liječenja. Mnogi nemaju internet i ne znadu napraviti akciju ili aukciju niti za svoje liječenje, pa tako ni za liječenje svog ljubimca. Ovo nije sporadična pojava. Ovo je hrvatska realnost mnogih ljudi. A ljubimca su, primjerice, nasljedili od pokojnog supruga. Ili su izgubili posao. Ili rade, a ne dobivaju plaću zadnjih godinu dana. Ili...



Sada se vraćam koliko toliko na topic. Upravo zbog skupih zahvata koji trebaju nekim ljubimcima, već sam davnih dana, čini mi se i ovdje na forumu, predlagala da bi bilo jako dobro da se uvede nekakvo osiguranje za ljubimca koje bi se uplaćivalo svaki mjesec. Onda bi se iz te osigurane sume moglo plaćati iznos dijela ili cijeli iznos (prema ugovorenoj premiji) operativnog zahvata ili liječenja. Ovo je izvediva ideja, koju, naravno, treba razraditi, ali mislim da bi mnogima pružila osjećaj sigurnosti, ali i mogućnosti da pomogne svom ljubimcu.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 14:08   #18
nadovezat cu se na ferminin post , ljudima neke stvari nisu jasne... ok, nacrtat cu svoj primjer.... prije 2-3 godine sam imala 5-6 puta veca primanja , muz duplo veca primanja.... i da, sad sigurno necu ici svaki puta kad pas kihne vetu.... ako to potraje dana, otici cu.... koristiti cu mogucnost da nazovem veta i da pitam jel treba dolazit.... koliko god mi je frka da svaki mjesec skupim za rezije i krdit, kastrirala sam psa u vetpointu.... gdje je brat bratu kastracija skupa...
ono sto mene najvise nervira je ono sto se kaze: ako nemas.... pa desi se da si nekad imao, sad nemas.... pa muz i ja radimo u djelatnostima koje su najvise u recesiji ispusile.... pa nemamo ko nekad.... druga je stvar da psu ne fali pticjeg mlijeka... kupujem mu guste koje sebi ne priustim...jbg, netko ne moze ni to, a mogao je prije par godina kad je uzimao psa.... to je kredit za stan... dugorocni, zasto si ti sigurna afra da ces za 10 godina super zivjeti?.... ja cu za svog psa posuditi ako treba, nije bed... mada i to treba vratiti... netko ne moze... nisi siguran kad udomljujes psa da ce vlasnik lijepe i predobre kuce od 500 m2 i ogromnim dvoristem biti solventan iducih 15 godina koliko je psu zivotni vijek...
tako da cu uvijek psa udomit radje onom tko voli pse, nego onom tko ima sad love...
problem je kad netko ima pa mu nije stalo, a ne kad netko nema... pregled psa da ga poslusa i popipa vet kosta 100 kn. mene nije sram reci da je to puno.
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 14:20   #19
Postoji osiguranje, kako stoke, tako i za ljubimce (osiguranje imovine) npr: http://www.crosig.hr/osiguranja/osig...anje-zivotinja
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 14:25   #20
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Postoji osiguranje, kako stoke, tako i za ljubimce (osiguranje imovine) npr: http://www.crosig.hr/osiguranja/osig...anje-zivotinja
i ti stvarno vjerujes da hrpa ljudi sa svojim ljubimcima to hrli uplatit kad nema ni za struju platit? jbt, moja susjeda ima70 godina, ima mopsa... . kad plati rezije, odrekne se hrane zbog svog mopsa.... za cije joj je cijepljenje i vet. troskove placala kcer dok nije izgubila posao s 50 i kusur godina.... ajmo joj oduzet psa kojeg seta ujutro oko 7 , u 10, u 14, 18 i navecer prije spavanja...
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:11.