Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2011., 10:13   #81
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Kreditnu nemam ni ja, zamisli ( i bolje da je nemam)
Sebe ne možeš usporediti..i vjerojatno ima takvih poput tebe jako puno..odgovornih i savjesnih bez obzira na situaciju u kojoj su..ali ima i onih drugih koji jednostavno nešt ne mogu i zanemare životinju o takvima se priča.
Vidim da se o takvima priča. Nažalost, koliko to ima smisla, s obzirom da takvi ne zalaze baš na ovaj pdf?
Napomenulo se da se ne priča o stvarnim socijalnim slučajevima. Dakle, ostaju oni koji imaju i daju za ljubimca, i oni koji imaju i ne daju za njega.

Mislila sam da će se više povesti rasprava o mogućnostima koje postoje kada te u lošoj financijskoj situaciji uhvati još i veliki veterinarski trošak.
Ali, mislim da se tu svi slažu da treba biti (financijski) odgovoran za ljubimca, da je zdravlje bitnije od marke, šminke i časopisa. Do sada, nitko ovdje nije rekao suprotno. Samo što neki idu više u smjeru kako bi bilo zgodno da postoji osiguranje za takve stvari, a drugi kako mnogi od onih koji se žale da nemaju kupuju ovo i ono, i idu tamo i tamo.
Bez daljnjega, slažem se s tim. Samo ne vidim svrhu velike rasprave oko toga. Jedino da uživamo u tračanju
tathinina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 11:09   #82
Quote:
SgtHartmann kaže: Pogledaj post
Morao sam ti quotati cijeli post jer se slazem sa svime sta si napisala.Narocito sa boldanim.Svaka ti cast sto si se potrudila shvatiti sto sam zelio reci.Nije to uostalom bitno na koji nacin je nesto napisao nego je lijepo da ima ljudi poput tebe koji se potrude shvatiti sto je pisac htio rec.Hvala ti na tome.
Hvala i tebi, na početku još u drugoj temi sam se osjećala kao u borbi s vjetrenjačama kad sam počela pisati o ovome.
Btw. ni ja ne podnosim licemjerje i racionalizacije zašto se nešto ne može za psa... opravdanja me nikad nisu zanimala.

To nisu troškovi u tisućama eura niti se neki troškovi operacija ponavljaju svake godine a nekima se nikad ne desi...
Vjerujte mi, prošla sam i operacije i imam kujicu koja je boležljiva već punih 7 godina od rođenja je takva, ne prođe mjesec do dva da ne treba neku pomoć bilo u lijekovima, dodatnim preparatima... cijeli život će biti tako jer se takva rodila.
Dapače, ako ćemo vagati financijski, te dvije operacije na drugoj kujici su došle puno manje nego briga o ovako osjetljivom psu cijeli život, samo ljudi na prvu vide račun za operaciju pa misle da je to možda puno, ali to je jednom ili dva puta u životu psa.

A i kao što se TF složila samnom, to mi je drago da je jedina tu napomenula, kad bi došlo do toga da se psu ne može pružiti uopće normalna pomoć, ali stvarno da se nema onih sto kuna za dati od čega je i krenula cijela ova priča, treba ako se ne može nikako skupiti putem neke akcije, reudomiti psa.
Jer tko je ovdje najvažniji u priči nego pas, kad nekoga volimo napravit ćemo ono što je najbolje za njega, a ne nužno za nas.

Ali i ti su slučajevi iznimno rijetki, sve se već pisalo u ovih par stranica, niti su takvi troškovi česti, neki ih nikad nemaju, niti se ne može reći da se jednom u životu psa ne može prikupiti, dogovoriti s vetom i snaći za tu jednu operaciju da zatreba.

O osiguranjima ne bih, ako ćete se sjetiti, u glavnom nam gradu nemamo niti groblje za ljubimce, koliko dugo se "radi na tome", dajte molim vas, još plaćati posm.pripomoć za nešto što još ne postoji a tako se aljkavo radi. To je sramota grada.
A imam i osobne razloge što se tiče osiguranja, kad bi to na neku foru i zaživjelo, najvjerovatnije bi se tražila veća premija za neke pse koje društvo smatra opasnima, i to bi me opet smetalo radi diskriminacije, tako da... osobno nisam za osiguranje, no svatko ima pravo na svoje stavove.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 11:45   #83
Quote:
tathinina kaže: Pogledaj post

Mislila sam da će se više povesti rasprava o mogućnostima koje postoje kada te u lošoj financijskoj situaciji uhvati još i veliki veterinarski trošak.
:
Mogućnosti su razne, kao prvo vjerujem da ne postoji veterinar koji neće izići u susret plaćanjem na rate i bez kreditne kartice
Vjerujem da ih ima, znam da ih ima..
Glupo reći..ali ja bih žicala na posudbu od ljudi oko sebe..u nadi da će shvatiti i pričekati s vraćanjem na neki razuman rok..
U krajnjoj liniji iako PŠ ne služi da financira privatne pse..pokušala bi i tu, ako je situacija zaista tako jako crna..

Ne znam koje bi još opcije bile(osim krajnje o kojoj ne želim ni pričati)...jer ta krajnja treba ovisiti o drugim faktorima a ne fin.situaciji.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 11:45   #84
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
A imam i osobne razloge što se tiče osiguranja, kad bi to na neku foru i zaživjelo, najvjerovatnije bi se tražila veća premija za neke pse koje društvo smatra opasnima, i to bi me opet smetalo radi diskriminacije, tako da... osobno nisam za osiguranje, no svatko ima pravo na svoje stavove.
Ovisi najprije o kakvoj vrsti osiguranja govorimo. Ja sam spomenula zdravstveno osiguranje. Što teško da bi se moglo dovesti u vezu s pasminom koju ne da društvo smatra opasnom, nego je zakon tako određuje. A, uostalom, tko nam priječi da promijenimo zakon?

Kako će izgledati to pretpostavljeno zdravstveno osiguranje, ne znam. Možda se ni meni neće svidjeti kada doznam uvjete. No, sviđa mi se kao ideja.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 11:55   #85
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Kako će izgledati to pretpostavljeno zdravstveno osiguranje, ne znam. Možda se ni meni neće svidjeti kada doznam uvjete. No, sviđa mi se kao ideja.
Kad sam bila vani, nije bilo takve diskriminacije (pasminske), valjda ovisi od države do države No tamo di sam ja bila su pitovi, DA i slične pasmine ovak i onak zabranjene pa ih niti nema

Znam da postoje stupnjevi i opcije ko i kod ljudi, znam da osiguranje nije pokrivalo cijepljenja, čišćenja od nametnika, kastraciju i neke bolesti (npr. parvo, štenećak). Pokrivaju se hitni slučajevi, neke operacije i tako... Sve u svemu isplatilo se to imati jer ako redovno plaćaš godinama i kad ti pas ostari pa si češće kod veta onda ti itekako pomogne ili se nedo bog ozlijedi koji puta pa ne platiš punu sumu nego samo dio. Ne znam kako je sada, no znam da je već onda (davno) bilo više tih osiguravajućih kuća koji su surađivali s veterinarima. Došao si kod veta, pitali bi te za osiguranje, kad bi radili račun provukli bi karticu od osiguranja i sve ti se "reduciralo" na jednom mjestu bez šetanja i papirologije. Ah... blaženi zapad. Mi smo 100 godina daleko od toga.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 12:05   #86
Plizzzzz

Osiguranje te vste nije ispod cca 40 tak kuna mjesečno, a to je 500 godišnje..u samo 5 godina..imaš 2500 kuna u kasici prasici ako doma odvajaš za to..u 10 imaš 5000 kuna..ako doma odvajaš za to, čemu onda osiguranje..??
Osim, ako ne bi funkconiralo na principu povrata eventualno neiskorištene love + dobit.

Na ovih 5000 kuna uvijek se lakše može dodati 1000 ili 2000 ako fale..nego odmah iz džepa platiti recimo 7000 kuna liječenje..
samo..vjerojatnost da pas košta toliko ili ima takav zdravstveni problem u toj cifri je minorna..
i stoga mi je osiguranje bez veze, sve dok imaš pamet i ne diraš kasicu prasicu

osnova poslovanja osigiravatelja je dobitak a ne gubitak
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 12:13   #87
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
i stoga mi je osiguranje bez veze, sve dok imaš pamet i ne diraš kasicu prasicu

osnova poslovanja osigiravatelja je dobitak a ne gubitak
Slažem se. Ali neki se jednostavno ne mogu susdržati od diranja kasice-prasice.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 12:28   #88
Pa mozda i ne bi bilo lose imati takvo osiguranje.. Oni koji imaju novaca ali im je ipak puno dati za veterinara mozda bi i placali tako neki manji iznos.. Ja vjerujem ne bi ali ne mogu znati dok ne vidim ponudu..

Ima i sad nacina da se dođe do nekog popusta.. Neke udruge kad platis godisnju clanarinu daju karticu/potvrdu i na vise mjesta se moze dobiti popust.. Popust se uglavnom ne moze dobiti na cijepljenje i sterilizaciju i iznosi oko 20 %..
Dakle kod neke prehlade cije bi lijecenje kostalo recimo 300kn dobije se popust od 60kn a to je uglavnom iznos clanarina kojima usput pomazemo i udrugama a popust vrijedi cijelu godinu..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 12:40   #89
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ah... blaženi zapad. Mi smo 100 godina daleko od toga.

Ali imamo pitku vodu
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 13:08   #90
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Ali imamo pitku vodu
Imaju i oni, većina. Flaširana voda je odličan način za zarađivanje novca na budalama u većini slučajeva. A o tome koliko sva ta plastika od PET boca šteti okolišu isto ne bih.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 14:08   #91
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
samo..vjerojatnost da pas košta toliko ili ima takav zdravstveni problem u toj cifri je minorna.
Ne možeš unaprijed tvrditi kakve se sve bolesti s godinama mogu razviti kod psa. A apriori odbacivati nešto o čemu još ništa ne znamo, nego samo da će se ta mogućnost ponuditi iduće godine baš i nema puno smisla.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 14:17   #92
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ne možeš unaprijed tvrditi kakve se sve bolesti s godinama mogu razviti kod psa. A apriori odbacivati nešto o čemu još ništa ne znamo, nego samo da će se ta mogućnost ponuditi iduće godine baš i nema puno smisla.
Upravo to.

Ako se pojavi osiguranje, zašto bi to bila loša stvar?
Tko neće, ne mora. Ni ja nisam sigurna bi li uzela tako nešto, štoviše, dosta sam skeptična prema tome, ali bilo bi mi drago da se pojavi kao opcija.
A da se pojavi, ne znam kako bi to izgledalo. Kao npr. sadašnja zdravstvena osiguranja, koja (barem dijelom) preuzmu troškove (za što treba jako puno dogovora s veterinarima, jer su onda oni izravno uključeni u to) ili kao npr. osiguranje u slučaju nesreće i bolesti, kada se fizičkoj osobi isplati (dio) cijena liječenja?
tathinina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 16:02   #93
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ne možeš unaprijed tvrditi kakve se sve bolesti s godinama mogu razviti kod psa. A apriori odbacivati nešto o čemu još ništa ne znamo, nego samo da će se ta mogućnost ponuditi iduće godine baš i nema puno smisla.
da, točno..ali isto tako ne dam da s mojom lovom upravlja netko drugi, tko će možda postojati a možda i neće nakon 10 godina ili će u među vremenu promijeniti način poslovanja..
plaćam ja i zdravstveno pa se uvjeti malo malo mijenjaju a iz istog razloga ne plaćam dopunsko zdravstveno jer ga ne koristim..

a budući je navjeća cifra koji mi ikada mogu rebniti 3500 kuna, očekujem da i neću doći u tu situaciju a ako i dođem podniejt ću je stojički ili ležečki, svejedno.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 16:44   #94
prosljeđujem s fejsa:
Postovani,

kao sto smo vec i najavili nekima od Vas nesluzbeno doznajemo da bi projekt '' pet insurance'' ili ''zdravstveno osiguranje za kucne ljubimce'' napokon trebao zazivjeti sredinom sijecnja 2012. godine.

Ovim putem pozivam sve zainteresirane da mi u inbox ili putem emaila: [email protected] posalju sljedece podatke:

* e-mail adresu ili kontakt telefon
*Vase cijenjeno ime i prezime
kako bi ih mogla kontaktirati u svrhu slanja informativne ponude zdravstvenog osiguranja kucnog ljubimca .

Ukoliko smatrate da bi i Vasi prijatelji ili poznanici bili zainteresirani za zdravstveno osiguranje svojih ljubimaca molim da im prosljedite ovu informaciju i uputite ih na mene.

Unaprijed hvala svima i lijepi pozdrav,

Anamaria Dumbovic
Insurance representative at Intercapital Risk
__________________
Mami & Mace team
vau-vau is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 12:43   #95
ZDRAVSTVENO OSIGURANJE KUCNIH LJUBIMACA

Ovo o cemu je marija pisala je sada napokon i moguce. Buduci da je reklama na forumu zabranjena svi zainteresirani neka mi se jave u inbox
HKZP is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 15:47   #96
Zna li netko sta je na kraju s ovim zdravstvenim osiguranjem za ljubimce?

Sent from my E10i using Tapatalk
June177 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 11:14   #97
Quote:
June177 kaže: Pogledaj post
Zna li netko sta je na kraju s ovim zdravstvenim osiguranjem za ljubimce?

Sent from my E10i using Tapatalk
I mene je zanimalo pa sam pitala. Ovo je dio odgovora.

Quote:
Tako da je 01.02.2012. vrlo izgledan datum da pocnemo s osiguranjem kucnih ljubimaca i cim budu svi uvjeti ispunjeni da mozemo s tim krenuti, budite sigurni da cu vas odmah informirati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 12:22   #98
Ajde super, hvala na informaciji :-)

Sent from my E10i using Tapatalk
June177 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 16:19   #99
Dobila sam danas uvjete za osiguranje kućnih ljubimaca. Definitivno nema nikakvog napretka u odnosu na ono što su nekada nudile ili možda još uvijek nude osiguravajuće kuće. Sve se svodi na osiguranje od smrti ili eutanazije odnosno na štetu nanesenu trećim osobama, što se tiče liječenja, kad se pogleda što su sve izuzeli, uopće ne znam koje troškove liječenja imaju nadoknaditi. Kad pretvorim .pdf fajl u nekakvu sliku, stavit ću negdje da vidite.

A cijena osiguranja kreće se od 50 do 100 kn mjesečno.

Evo i slika: 1, 2, 3 i 4.

Zadnje uređivanje Didi : 04.05.2012. at 16:35.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 17:40   #100
I meni su stigli uvjeti osiguranja, i moram reći, koliko god sam se bila veselila tom osiguranju i čekala kada će konačno, ostala sam skroz razočarana.
50-100 kuna mjesečno mi je jednostavno puno previše za zaštitu od zapravo ničega i djeluje mi kao čisto zgrtanje love.

Jednostavno mi cijelo to osiguranje djeluje ko neka osrednja šala. Niti se mogu osigurati više od dvije životinje po adresi, niti se mogu osigurati radni psi ili starije životinje, a i oni koji se mogu osigurati mogu se osigurati samo protiv eventualne štete koju učine trećim osobama ili uginuća, dok su sve bitne stavke koje bi normalnom vlasniku bile zanimljive, tipa barem neke participacije u skupljim zahvatima ili rutinskih veterinarskih pregleda isključene. Mislim, navode oni to kao stavku, ali u nastavku isključuju manje više sve moguće razloge posjeta veterinaru, pa te stavke kao da i nema.
pollyanna~ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:27.