Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2012., 23:12   #121
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Da, vjerujem da bi se mod koji bi bio katolik odusevio naslovom, jer je poznato da katolicka vjera dopusta ubijanje tek rodjene djece radi prevencije buduceg zlocina. (sarkazam)
Govorimo u starozavjetnom kontekstu...

Quote:
Ako te zanima razlika u misljenu vjernika i atista/agnostika, onda bi to tako trebao specificirati u anketi.
Ne zanima me razlika u odgovoru ateista...

Zapravo me više zanimaju vjernici. Nitko ne sili ateiste da se uživljavaju u naš stari zavjet , iako je pitanje jednostavno i nije se teško uživiti...

Ja nikog ne silim da odgovara na anketu , niti da uopće sudjeluje u temi...

Ako se tema nekom ne sviđa , nitko ga ne sili da sudjeluje. To je jasno...


Jel moram ponovo pisat temu i anketu , ili da samo pošaljem naslov ?

Ako je samo naslov bitan , evo , nek bude "Što bi učinili , da vas Bog obavijesti o ovome ?



Naglašavam da anketa mora bit onako kako sam je postavio - otvorenog tipa - jer ne vjerujem anonimnim anketama , niti me uopće zanimaju...

Imali smo anonimne ankete , pa smo vidjeli da služe za sprdanje i davanje lažnih odgovora , pogotovo kad je riječ o katoličkim pitanjima. Ovdje bi toga pogotovo , u anonimnoj anketi , bilo ohoho , pa bi izgubila svaku smisao...
Keva is offline  
Old 10.06.2012., 14:32   #122
Naslov svakako, svjedeno je li anketa anonimna ili otvorena - tvoj izbor, sugestija da anketa bude specificirana je bila to, samo sugestija, jer se cini logicnim za vidjeti primjerice razlika u odgovorima, tema bi trebala imati neku okosnicu kad kazes da se radio SZ - gdje, radi cega, s kojim ciljem, da ne ostane u ovom pseudofilozofskom hipotetickom modusu.
Ako ima jos pitanja, molim na pm.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 14.06.2012., 02:07   #123
8) Zabranjen je bilo kakav oblik vrijeđanja, omalovažavanja ili diskriminacije članova foruma na osobnom nivou.

Nekoliko puta sam se žalila na vrijeđanje, ali nisam primijetila da se reagovalo. Ako neko vrijeđa ono što je meni sveto i to na vrlo vulgaran način, ja to smatram uvredom na osobnom nivou.

Trebalo bi malo oštrije sankcionisati vrijeđanje i kao što je neko ranije komentarisao jasnije definisati šta ono podrazumijeva.
Zehra is offline  
Old 14.06.2012., 02:54   #124
Quote:
Zehra kaže: Pogledaj post
8) Zabranjen je bilo kakav oblik vrijeđanja, omalovažavanja ili diskriminacije članova foruma na osobnom nivou.

Nekoliko puta sam se žalila na vrijeđanje, ali nisam primijetila da se reagovalo. Ako neko vrijeđa ono što je meni sveto i to na vrlo vulgaran način, ja to smatram uvredom na osobnom nivou.

Trebalo bi malo oštrije sankcionisati vrijeđanje i kao što je neko ranije komentarisao jasnije definisati šta ono podrazumijeva.
Sasvim je jasno sto podrazumijeva navedeno pravilo, komentari o necijim svetinjama ne spadaju u to. Svatko ima svoje 'svetinje' i priti mac, nitko nista ne bi mogao reci jer bi se uvijek nasao netko koga to pogada na osobnom nivou. Vulgarnosti u izricaju ne ohrabrujemo.



*Molim da se KZ ne koristi za prijavljivanje postova, za to postoji trokutic.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 14.06.2012., 15:53   #125
Imam prigovor na rad odnosno nerad moderacije jer skoro svaka rasprava nema veze sa navedenom temom. Primjer recimo tema "kontradikcije u Kur'anu" gdhe se raspravlja o nekim hadisima ili o temi šta je dobro ,a šta zlo u stvari. To je bezze jer se totalno gubi smisao rasprave iako je recimo naslov vrlo precizan : Kuran-kontradikcije -pronađi = raspravljaj o istima
Nurudin is offline  
Old 14.06.2012., 16:07   #126
Quote:
Nurudin kaže: Pogledaj post
Imam prigovor na rad odnosno nerad moderacije jer skoro svaka rasprava nema veze sa navedenom temom. Primjer recimo tema "kontradikcije u Kur'anu" gdhe se raspravlja o nekim hadisima ili o temi šta je dobro ,a šta zlo u stvari. To je bezze jer se totalno gubi smisao rasprave iako je recimo naslov vrlo precizan : Kuran-kontradikcije -pronađi = raspravljaj o istima
Slažem se s ovim. Povremeno širenje van granica teme je potrebno, ali definitivno ne u apsolutnom smislu te riječi.
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Old 15.06.2012., 11:26   #127
Quote:
Nurudin kaže: Pogledaj post
Imam prigovor na rad odnosno nerad moderacije jer skoro svaka rasprava nema veze sa navedenom temom. Primjer recimo tema "kontradikcije u Kur'anu" gdhe se raspravlja o nekim hadisima ili o temi šta je dobro ,a šta zlo u stvari. To je bezze jer se totalno gubi smisao rasprave iako je recimo naslov vrlo precizan : Kuran-kontradikcije -pronađi = raspravljaj o istima
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Slažem se s ovim. Povremeno širenje van granica teme je potrebno, ali definitivno ne u apsolutnom smislu te riječi.
“Kontradikcije u Kuranu“ je vrlo dug thread, i mislim da sasvim solidno funkcionira. Povremeno, a tako je u svakom razgovru, tema se malo prosiri. Zadnje je bilo to sto se dotaknulo “slobodne volje“, no ne vidim da je jekao skrenulo temu.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 15.06.2012., 22:08   #128
Pokretač teme Ajeti i hadisi dao je prilično jasan okvir da se donose citati ajeta i hadisa, a ako ima pitanja da se ona donesu na Islam, pitanja i odgovori... Međutim nekim forumašima ona služi da se kontinuirano ismijavaju muslimanima. Molim da se obrati na ovo pažnja.
Zehra is offline  
Old 18.06.2012., 14:18   #129
Molio bih moderatore da malo bace oko na temu "Jehovini svjedoci" i po potrebi je zatvore i pročiste offtopic i spam zadnjih desetak stranica, previše je toga da se ide redom prijavljivati... tnx unaprijed!
__________________
Kad nestane snage argumenta, ostaje argument snage...
Logičke pogreške u dokazivanju - pročitati bar jednom tjedno
betelac is offline  
Old 18.06.2012., 15:26   #130
Quote:
betelac kaže: Pogledaj post
Molio bih moderatore da malo bace oko na temu "Jehovini svjedoci" i po potrebi je zatvore i pročiste offtopic i spam zadnjih desetak stranica, previše je toga da se ide redom prijavljivati... tnx unaprijed!
Ocisceno.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 18.06.2012., 17:09   #131
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Ocisceno.
Puno hvala!
__________________
Kad nestane snage argumenta, ostaje argument snage...
Logičke pogreške u dokazivanju - pročitati bar jednom tjedno
betelac is offline  
Old 20.06.2012., 01:17   #132
Quote:
Zehra kaže: Pogledaj post
Pokretač teme Ajeti i hadisi dao je prilično jasan okvir da se donose citati ajeta i hadisa, a ako ima pitanja da se ona donesu na Islam, pitanja i odgovori... Međutim nekim forumašima ona služi da se kontinuirano ismijavaju muslimanima. Molim da se obrati na ovo pažnja.
Evo kopiram vlastiti post, možda vam je promakao da obratite pažnju na ovu temu i odnos nekih forumaša prema njoj. Molim odgovor.
Zehra is offline  
Old 20.06.2012., 01:32   #133
Quote:
Zehra kaže: Pogledaj post
Evo kopiram vlastiti post, možda vam je promakao da obratite pažnju na ovu temu i odnos nekih forumaša prema njoj. Molim odgovor.
Obrisano trolanje.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 03.07.2012., 14:56   #134
Ako može da se pozabavite sa onim Dominikom na temi "islam 114" ,jer čovjek trola već danima ,ponavlja jedno te isto o nekoj knjizi "Nevjernica" ,daje "odgovore" umjesto muslimana itd
__________________
وَمَا أُبَرِّئُ نَفْسِي ۚ إِنَّ النَّفْسَ لَأَمَّارَةٌ بِالسُّوءِ إِلَّا مَا رَحِمَ رَبِّي ۚ إِنَّ رَبِّي غَفُورٌ رَحِيمٌ
Nurudin is offline  
Old 03.07.2012., 22:49   #135
Quote:
Nurudin kaže: Pogledaj post
Ako može da se pozabavite sa onim Dominikom na temi "islam 114" ,jer čovjek trola već danima ,ponavlja jedno te isto o nekoj knjizi "Nevjernica" ,daje "odgovore" umjesto muslimana itd
To sam iz svoje kršćanskog čovjekoljublja učinio. Dobro reći ću svećeniku da moram malo manje ljude voljeti.pozdrav!
dominik01 is offline  
Old 05.07.2012., 14:53   #136
Gdje je nestala moja tema "Djelomični majmuni i potomci majmuna..." ?
Keva is offline  
Old 05.07.2012., 23:54   #137
Imam par pitanja u vezi teme "Jehovini svjedoci".

Nekoć je to bila top-tema i slično ostalim top-temema ima uvodni post.

Dakle, ideja je bila da se postavljaju pitanja i dobivaju odgovori od JS.
Osnova ovoj temi je postavljanje pitanja JS o njihovom vjerovanju.


Moja pitanja su slijedeća:

1. Pošto tema JS više nije top-tema da li je početni post i dalje u cijelosti na snazi? Ako nije u kojem dijelu je u kojem nije?

2. Smiju li ne-JS komentirati teme o kojima se trenutno raspravlja u tom topiku ili je potrebno otvoriti novi topik kako bi i neJS mogli dati svoje viđenje na neke točke nauka i prakse JS?

3. Neki JS-ci aktivni na toj temi zahtjevaju od nekih članova (među njima i od mene) da se izjasne kojoj konkretnoj vjerskoj zajednici pripadaju. Moraju li se članovi koji namjeravaju pisati po temi JS izjasniti kojoj vjerskoj zajednici pripadaju?



Zahvaljujem puno na odgovorima. Vjerujem da će razjašnjavanje ovih pitanja pomoći da se u topiku raspravlja više o temema vezanim o JS, a ne o članovima koji u njoj pišu
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Old 07.07.2012., 15:56   #138
možete li obratiti malo pažnju na nik Anonimni xy na temi Jehovini svjedoci, zadnjih par stranica, jer ponaša se vrlo bezobrazno.
odgovara drugima na pitanja upućena Jehovinim svjedocima,(posprdno) insinuira,laže, sprda se...itd.
jednostavno, 99% čisti troll.

evo nekih primjera:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=3397

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=3421


https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=3452

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=3678

https://www.forum.hr/showthread.php?p...9#post40285719

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=3760

https://www.forum.hr/showthread.php?p...6#post40285106

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=3785

https://www.forum.hr/showthread.php?p...5#post40319815
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 07.07.2012., 19:59   #139
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post
Imam par pitanja u vezi teme "Jehovini svjedoci".

Nekoć je to bila top-tema i slično ostalim top-temema ima uvodni post.

Dakle, ideja je bila da se postavljaju pitanja i dobivaju odgovori od JS.
Osnova ovoj temi je postavljanje pitanja JS o njihovom vjerovanju.


Moja pitanja su slijedeća:

1. Pošto tema JS više nije top-tema da li je početni post i dalje u cijelosti na snazi? Ako nije u kojem dijelu je u kojem nije?

2. Smiju li ne-JS komentirati teme o kojima se trenutno raspravlja u tom topiku ili je potrebno otvoriti novi topik kako bi i neJS mogli dati svoje viđenje na neke točke nauka i prakse JS?

3. Neki JS-ci aktivni na toj temi zahtjevaju od nekih članova (među njima i od mene) da se izjasne kojoj konkretnoj vjerskoj zajednici pripadaju. Moraju li se članovi koji namjeravaju pisati po temi JS izjasniti kojoj vjerskoj zajednici pripadaju?



Zahvaljujem puno na odgovorima. Vjerujem da će razjašnjavanje ovih pitanja pomoći da se u topiku raspravlja više o temema vezanim o JS, a ne o članovima koji u njoj pišu
Kako thread JS nije (vise) top tema, tako vrijede uobicajena pravila foruma i pdf-a Religija. O forumasima se i inace ne raspravlja, raspravlja se o napisanom.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 07.07.2012., 20:21   #140
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Kako thread JS nije (vise) top tema, tako vrijede uobicajena pravila foruma i pdf-a Religija. O forumasima se i inace ne raspravlja, raspravlja se o napisanom.
Hvala na odgovoru

I još samo zamolba ako bi se sukladno tome mogao malo ažurirati prvi post topika.


Pozdrav,
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.