Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2012., 18:12   #1
Ispričavanje i posipanje pepelom

Nadam se da bivši su-modovi neće podivljat što im se nisam javila nego visim tu na US-u, ali SITUACIJA ZAHTJEVA

Nek ide ovak javno, ne da mi se raditi klona, osramotila sam se već sto puta u životu pa još jednom onda sim tam.

Ukratko, nešto smo se dogovorili, on je sjebo dogovor i ja sam preburno reagirala. I bez zajebancije, nije bilo vrijedno te reakcije, nisam se iskontrolirala, a trebala sam, nego sam reagirala balavo, nepromišljeno i ...ma joj sramote...

Uglavnom, užasno mi je žao zbog toga, čak toliko da je ovo moja 5. (peta) najveća pogreška u životu, volim dečka i ovo nije trebalo tak ispast.

I sad, zvala sam i ispričavala se i slala poruke i govorila da mi je žao, da ga volim, da nisam trebala, da nisam razmišljala, pa sam se popljuvala na sve moguće načine i tako, da se ne brukam još više shvatili ste poantu.

Zanimaju me dvije stvari.

Prva - jel to uopće potrebno/produktivno? Mislim, sjebala sam, jebemu, žao mi je, jel se stvarno moj grijeh briše količinom mojih isprika? Ili se samo sramotim? S jedne strane, ponosno sam malo đubre i ozbiljno razmišljam o tome da se prestanem ispričavati, dignem nos i ako hoće oprostit - nek oprosti, ako ne - ne, ja niže ne idem. S druge strane, ne mogu očekivat od njega da će mi preko noći oprostiti koliko god je meni žao i to zato što ga uz sve još jebem danonoćno s porukama i isprikama.

Jel ima mjesta za ponos u vezama?!

Druga - u kakva se ja govna uvaljujem ako mi oprosti? Jel postoji neka statistika da su veće šanse da ću sad hodat po jajima dok se ne iskupim za svoj grijeh ili su veće šanse da ćemo prijeći preko toga?


Ne trebam savjete jer ne slušam nikog osim sebe, ali ako netko ima neizrecivu potrebu pa mu trebaju detalji - oboje u ranim dvadesetima, zajedno godinu i nekoliko mjeseci, volimo se i on nema drugu/ja nemam drugoga, to znam pa molim vas nemojte sa "men' se čini da on ima drugu" jerbo nema. Uglavnom, ogroman potencijal za lijepu, čvrstu vezu, sa povremenim svađama i tak.
__________________
We are the fools of Time and Terror: Days
Steal on us, and steal from us; yet we live,
Loathing our life, and dreading still to die"
Countess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 18:34   #2
Koliko je produktivno ovisi od osobe do osobe. Nekome je dovoljna samo jedna isprika, nekome ni njih sto neće biti dosta.
Potrebno, za mene, jest. Treba znati priznati pogrešku i ispričati se, prvo radi sebe, a onda i radi druge osobe.

Po meni, ispričavala si se i previše puta. Na tvom mjestu bih stala. Vjerojatno i puno prije.
Ponos ima neku negativnu konotaciju, prije bih rekla da treba čovjek u vezi imati samopoštovanja. Iako je ponekad tanka granica.

Odgovor u vezi onog drugog pitanja - ovisi kakav je on karakter. I kako je doživio tvoju reakciju. Može i ne mora se raditi o hodanju po jajima. Sad sam baš puno pomogla, ali stvarno je teško znati. Ni za sebe ponekad ne znam kako ću reagirati u takvim stvarima.
Ako te voli ne vidim razloga da ne bi mogao prijeći preko takve stvari. Da, reagirala si kako jesi, dogodi nam se svima da izgubimo živce, nije ništa čudno. Sad jedino ako su pale neke teže uvrede s tvoje strane. Jesu li?
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 18:49   #3
Quote:
Countess kaže: Pogledaj post
I sad, zvala sam i ispričavala se i slala poruke i govorila da mi je žao, da ga volim, da nisam trebala, da nisam razmišljala, pa sam se popljuvala na sve moguće načine i tako, da se ne brukam još više shvatili ste poantu.
Sâma po sebi, isprika je - drek. Ništa. Onak', "joj, oprosti" i idemo dalje k'o da ništa nije bilo - do sljedećeg puta.

Nije potrebno nikakvo posipanje pepelom - potrebno je "oprosti, neće se ponoviti". Ako to nisi u stanju obećati i održati, nemaš prava ni očekivati da će netko uime Ljubavi biti spreman periodično gutati tvoje nekontrolirane reakcije.

Mislim, gutaju ljudi svašta, ali ne svi.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 18:51   #4
Pa kako reagira na tvoje isprike? Odgovara li uopće na te tvoje poruke?

Ne znam kakva si inače, ako često preburno reagiraš, moguće da mu je dosta toga i da će teže oprostiti. I da ćeš možda i morati ubuduće "hodati po jajima" ili biti malo blaža, reći na nešto mirniji način ako ti nešto smeta. Ako si samo sada tako reagirala, mislim da je bilo dosta ispričavanja. Pusti ga malo ako se naljutio, ispričala se jesi, moguće da će se javiti za koji dan kad mu se sve malo slegne.
Pennelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 19:01   #5
rekla si da ga volis,that's that

ali hvala ti sto si napomenula da 5. zaista znaci 'peta' pogreska,od svih tih velikih kombinacija ja bih se jadan pogubio
i ujedno pohvaljujem tvoj interesantan nacin pisanja,mozda sa najvise volje procitan medium size post ikad
__________________
Develop interest in life as you see it. In people, things, literature, music, the world is so rich, simply throbbing with rich treasures, beautiful souls and interesting people. Forget yourself.Henry Miller
Exploited is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 19:31   #6
Prestani se ispričavati. Ponos je dobra stvari, govori ti kada treba stati kad kreneš gaziti po svojoj kičmi.

Imala sam takve situacije, sjebem, pa se krenem tisuću puta ispričavati, pa ispadnem slučaj za Vrapče po broju poslanih poruka, na koje nema odgovora.

Ovisi kakav ti je karakter dečko, ti ga najbolje znaš, ali pusti da se malo ohladi. Bar jedan dan pričekaj i onda ga nazovi.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 20:58   #7
I ja mislim da trebas stati s ispricavanjem. Nije to stvar ponosa, nego takta. On je povrijedjen i ne zeli trenutno o tome. Da li ce zeljeti ikad, to nazalost niko od nas ne moze znati.

Odgovor na drugo pitanje ovisi o tezini tvog 'grijeha'.

Kada prema nekome osjecamo duboke emocije, i nase reakcije znaju biti burne. Razmisli zbog cega si tako reagirala. Mozda ti je bilo narocito stalo do tog izlaska, mozda je radio slicne stvari i ranije, mozda niste sasvim otvoreni jedno prema drugome.

Tesko je reci sta ce biti nastavak, i da li ce ga biti. Mislim da imate podjednake sanse da ovu svadju iskoristite kao odskocnu dasku za nastavak veze na jacim temeljima, kao i da prekinete. Jer ljubav nije uvijek dovoljna.
Monica B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 21:37   #8
Quote:
Countess kaže: Pogledaj post
Prva - jel to uopće potrebno/produktivno? Mislim, sjebala sam, jebemu, žao mi je, jel se stvarno moj grijeh briše količinom mojih isprika? Ili se samo sramotim? S jedne strane, ponosno sam malo đubre i ozbiljno razmišljam o tome da se prestanem ispričavati, dignem nos i ako hoće oprostit - nek oprosti, ako ne - ne, ja niže ne idem. S druge strane, ne mogu očekivat od njega da će mi preko noći oprostiti koliko god je meni žao i to zato što ga uz sve još jebem danonoćno s porukama i isprikama.

Jel ima mjesta za ponos u vezama?!

Druga - u kakva se ja govna uvaljujem ako mi oprosti? Jel postoji neka statistika da su veće šanse da ću sad hodat po jajima dok se ne iskupim za svoj grijeh ili su veće šanse da ćemo prijeći preko toga?
prvo - posipanje pepelom ne rješava ništa... ako on želi oprostiti, oprostit će i nakon iskrenog "žao mi je"... nije to stvar ponosa, to je stvar vlastitog mentalnog zdravlja... pa brate mili, ako ti je iskreno žao za nešto kaj si napravila i to kažeš, ne trebaju onda milijuni dodatnih isprika u obliku poruka, kolača, cvijeća... bar tak ja mislim... meni to ide na živce, recimo... ak ti je fakat žao, reci "sorry" and mean it i dobro, a s druge strane ni tisuću "žao mi je" onako, prek one stvari neće me natjerati da uopće razmislim da oprostim (makar sam persona koja oprašta i kad možda ne bi trebala, al to radim čisto zbog sebe i svog duševnog i inog mira)

drugo - ak imate takav odnos "pamti, pa vrati" onda samo ti znaš u kaj se "uvaljuješ", ako ti oprosti...
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 22:34   #9
Pa ako je sjebo dogovor, zasluzio je....


Tko ne oprosti zeni koju voli nakon sto se ona 17 puta isprica je pizda.
U ranim dvadesetima.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 22:39   #10
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Pa ako je sjebo dogovor, zasluzio je....
...
Ovisi što, u konkretnom slučaju, znači preburno.
Ako je proveo dva dana na intenzivnoj onda možda ipak nije zaslužio.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 22:43   #11
Ako je proveo dva dana na intenzivnoj sigurno je da mu vise nesto tako nece past napamet.
Zajebat dogovor, jel.

Posto je autorica navela da ne postoji treca osoba, onda iskljucujem da se iz inata pohvatala s drugim ili takvu neku glupost.

Moja lova ide na to da je nesto ruzno govorila, mozda i povisenim tonom.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 22:54   #12
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ako je proveo dva dana na intenzivnoj sigurno je da mu vise nesto tako nece past napamet.
Zajebat dogovor, jel.


Vjerojatno si u pravu, samo to "poboljšanje", u navedenom slučaju vrijedi za neku buduću curu.

Nek' nam autorica kaže što je to točno bilo?

Meni je općenito teško povjerovati da je sve puklo zbog jedne reakcije.
Prije da je ona bila povod, a ne uzrok.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 23:00   #13
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Tko ne oprosti zeni koju voli nakon sto se ona 17 puta isprica je pizda.
I ako je ženi to 17. put da je preburno i nekontrolirano reagirala?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 23:15   #14
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Pa ako je sjebo dogovor, zasluzio je....


Tko ne oprosti zeni koju voli nakon sto se ona 17 puta isprica je pizda.
U ranim dvadesetima.
Tko kaže da ju voli? Da ona njega voli nebi tako reagirala.

Pizda je onaj tko "pre burno" reagira(što god to značilo) na nešto što je očito bilo banalno.

Autorica nije napisala što se točno desilo,niti što je točno rekla njemu,tako da nemožemo znat.

Ja oprostio nebi,i gotovo nikada ne opraštam.

Bog jedini oprašta,a onaj tko sjebe mora se maksimalno osjećati poniženo.
sucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 23:26   #15
Quote:
sucker kaže: Pogledaj post
Tko kaže da ju voli? Da ona njega voli nebi tako reagirala.
Quote:
Autorica nije napisala što se točno desilo,niti što je točno rekla njemu,tako da nemožemo znat.
Kako to točno ne bi reagirala?

Quote:
Pizda je onaj tko "pre burno" reagira(što god to značilo) na nešto što je očito bilo banalno.
Što god to značilo može značiti i da je ta reakcija bila banalna.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 23:33   #16
Kakav ti je to decko koji ti ne kaze:"Ne trebas se ispricavati, vec ti je u samom startu oprosteno, ja sam nasao drugu!" Mislim zbilja. Nego, svatko posluje na svoj nacin, osoba koja ima griznju savjesti sigurno je da ce sebe izblamirati kako bi ispravila ono sto je ucinila i pritom napraviti jos veci zajeb nesvjesno, sto je sasvim solidan razlog da se nista ne zamjeri vec razgovara o problemu, s druge strane... koji su vam ciljevi u zivotu? Saznajte to pa vidite da li nekom nesto treba oprostiti i da li se vrijedi blamirati. Recimo, ja sam jedno vrijeme za cilj imao nista ne raditi vec pustati korjenje po stanu i zaradjivati na tome, to se naravno nije svidjelo jednoj mojoj bivsoj, ali ja sam joj oprostio u samom startu.
Chr0n05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 23:40   #17
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Prije da je ona bila povod, a ne uzrok.
Mislim da je i u njenom slucaju propali izlazak bio samo povod za njenu burnu reakciju, a ne uzrok za istu.

Alexa, mojne tako naglo ( Intenzivna i to ).

Zadnje uređivanje Monica B. : 11.03.2012. at 00:00.
Monica B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 23:51   #18
Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post
Mislim da je i u njenom slucaju propali izlazak bio samo povod za njenu burnu reakciju, a ne uzrok za istu.
...
Čak i dosta osoba koje na reagiraju uvijek burno, kad im partner zezne dogovor odreagirat će burno.
Možda imamo drugačije slike u glavi kad mislimo na burno, ali ja ne vidim da takva reakcija mora imati neki dublji uzork.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 23:59   #19
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Čak i dosta osoba koje na reagiraju uvijek burno, kad im partner zezne dogovor odreagirat će burno.
Možda imamo drugačije slike u glavi kad mislimo na burno, ali ja ne vidim da takva reakcija mora imati neki dublji uzork.
Mozda si u pravu. Ali ako je to bila obicna uvrijedjenost s njene strane i svadjica, onda mi nije jasno cemu ovakva reakcija ( potpuni prekid kontakta ) s njegove.
Monica B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 00:24   #20
Quote:
Countess kaže: Pogledaj post
.....
Ne trebam savjete jer ne slušam nikog osim sebe, ali ako netko ima neizrecivu potrebu pa mu trebaju detalji - oboje u ranim dvadesetima, zajedno godinu i nekoliko mjeseci, volimo se i on nema drugu/ja nemam drugoga, to znam pa molim vas nemojte sa "men' se čini da on ima drugu" jerbo nema.

Wow, koja priča. Super su ti detalji.

Tema ti je otprilike ovakva -

Ja imam sličan problem. Isto sam se isto posvađao, i to s jednom curom.
I sad da ne duljim previše... što da radim?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:31.