Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2013., 00:06   #101
Dobro, početak 2014 je brzo. ovako sa 2 računa može biti malo zbunjujuće.

Odoh i ja na genija.
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 08:22   #102
ekipa

vidim da svi idete na gen-i.
jeste li trazili izracun ili koji je razlog prelaska na gen-i?
da li netko od njih naplacuje penale ako ranije prekines ugovor?

ja isto kod nekoga prelazim, a sada mi treba info iz prve ruke.
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 13:28   #103
Evo jedna odlična stranica za izračun uštede.
Cijene se odnose na 1.10.13., od kada kreće novo pojeftinjenje.

Sa strane imate stavku Dokumenti - sa ugovorima, obvezama i sl.


http://projekti.privatus.hr/struja/
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 00:43   #104
Čuj, kod RWE-a imaš ugovor na 3 godine(kraće se ne isplati, tek tad ide ušteda),

tako da ako dođe 4. opskrbljivač sa povoljnijom cijenom, ne možeš prije isteka ugovora, ili plaćaš penale.

Nisam nimalo emotivno vezan za GEN-I, ako dođe netko jeftiniji odmah ih odjebavam. A mogu, jer nemam nikakvu obavezu.

Ima jedna kvaka u svemu:

GEN-Ijeva akcija mjeseca dana strije besplatno ti donosi uštedu odmah, a u iznosu je to barem 4-6 mjeseci razlike od HEP-a ako potpišeš ugovor do kraja 10. mj.

Dakle, ova akcija sad ima smisla preći, kasnije više nije nešto. U jednome mjesecu sam uštedio skoro 3000kn kad pobrojim što sam sve prebacio (sebe, baku, urede, vikendicu na moru gdje sam kuhao na struju i koristio klimu 8. cijeli mjesec-ostatak godine tamo ništa ne potrošim struje...), toliku uštedu je teško ostvariti na temelju cca 15% niže cijene struje, tj traje dugo.

Savjet: prijeđi odmah u GEN-I, a ne RWE. Čekaj kako će se situacija razvijati, pa možda bude još spuštanja cijena.

P.S.

GEN-I je odmah spustio cijene, 2 dana nakon HEP-a. RWE još nije. Think about that.
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 00:53   #105
samo da pohvalim službu za korisnike, nevjerojatno ljubazni, ažurni i obzirni. nisam nigdje naišao na takav odnos s klijentima iako mi i tamo djeluje kao da rade studoši (ili bar mlađe osobe)
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 18:24   #106
Računi za GEN-I se mogu BEZ naknade platiti u Konzumu i Tisku.
E Todorić, zajeban je to lik...
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 22:35   #107
Quote:
prečko jug kaže: Pogledaj post
Računi za GEN-I se mogu BEZ naknade platiti u Konzumu i Tisku.
E Todorić, zajeban je to lik...
A jebiga, i konzum i tisak koriste Genijevu struju isto kao i Mercator.
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 23:26   #108
Uskoro pokreću i web aplikaciju Moj GEN-I; očitaš i pošalješ na kraju mjeseca stanje i platiš po tome račun. Nema više akontacija, pretplati, dugovanja i drugih pm. Ovi iz hepa naplaćuju ako hoćeš preko weba slati stanje svaki mjesec

Još samo da ovi iz Genija uvedu 1 uplatnicu i ovo je dobar posao.
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 01:37   #109
odlično.
od početka su mi djelovali kao ozbiljna firma, prvo jako lijepo i razumljivo i pošteno sročen ugovor te svi podaci u vezi akcije mjesec struje besplatno, zatim profi i ažurna SZK, pa ono ekspresno reagiranje i održanje obećanog na hepovo snižavanje cijena, pa sad ovo, još da riješe 1 račun i da, to je to.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 03:16   #110
Quote:
prečko jug kaže: Pogledaj post
Još samo da ovi iz Genija uvedu 1 uplatnicu i ovo je dobar posao.
Ya cca 6 mjeseci 'e biti, toliko im je yakonsko ograni;enje
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 08:46   #111
Da da, godišnji odmor direktora HERE traje 4 mjeseca, moš mislit. Itina je da je HEP pokušao igrati prljavo i promjeniti formulu i da naravno HERA to ako je imalo nepristrana nije mogla odobriti. Neko se u HEPU sjetio ajmo mi izgurat konkurenciju jednom prljavom smicalicom i ono što je postavljeno kao formula da je mrežarina koju HEP naplaćuje 0,35 i 0,17 ko kw/h i koja je vrijedila za sve učesnike u tržnom natjecanju da bi sada HEP pokušao povećati cijenu mrežarine na ne znam koliko točno ali recimo da mrežarina bude 0,50 i 0,35 i da sama cijena kw/h bude onaj ostatak do 0,91 ili 0,41 kn za skuplju tarifu. Tako bi HEP sve druge učinio nekonkurentnima a on bi prelijevanjem iz cijene mrežarine nadoknađivao manju cijenu isporučene struje. Eto zato zavlače 4 mjeseca od objave da će sniziti cijene i izvlače se na direktora HERE koji je navodno na godišnjem. A svakim danom za koji nije provedeno pojeftinjenje HEP je zarađivao milijon kuna, samo na tom postotku za koji je trebao pojeftiniti. Nakon što su nas puno puta namagarčili dizanjem cijene struje ovo je bio još jedan pokušaj obmane, no navikli smo:-)
dragonfly1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 08:52   #112
Sve to lijepo zvuči, a neka mi neko javi kako se to elegantno uspio izvući iz GEN-ija onako kako su napisali? Onako zanima me, imam susjedu koja se od 7 mjeseca nateže i dopisuje s njima, koristila je mjesec struje besplatno, sada bi prešla na RWE ali ne ide to tako glatko.To je naravo besplatan samo onaj dio bez mrežarine i bez pdv-a i svih onih naknada za mjernu uslugu i proizvodnju iz obnovljivih izvora, tako da netko ko ima račun od cca 200 kuna neka odbitak prvi mjesec od svih 200 kuna nego se odbije mrežarina 80 kuna, pa pdv i sve nabrojano i ostaje ušteda od nekih 70 kuna. Eto to je prva rata besplatno.
dragonfly1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 08:59   #113
GEN-i je spustio cijene na papiru, HEP još nije proveo sniženje zvanično na računima...A čitao sam da RWE garantira 10% nižu cijenu na bilo koju cijenu HEP-a. Da li će recimo GEN-i spustiti cijenu još jednom ako hep opet snizi cijenu? Ipak su oni samo mešetari i trgovci i dignut će sidro kada više ne budu imali interesa na tržištu dok mi se čini da će RWE malo duže ostati na tržištu jer se bave proizvodnjom struje u Plominu i zakupljuju vjetroelektrane. Tako da će oni ostati sigurno duže. A GENI je slovenski HEP ništa drugo, onaj njihov sa frizuricom je bivši slovenski ministar energetike. Šta bi značilo hoćemo se rješiti jednog hepa i monopola i dobili smo slovenski hep. No vrijeme će pokazati šta će se događati. Jedno se već desilo, HEP nikad u svojoj povijesti postojanja nije snizio cijenu struje ni za lipu, konačno smo i to dočekali.
dragonfly1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 12:28   #114
Koliko iznosi cijena mrežarine koju trebamo plaćati HEP-u i da li oni tu cijenu mogu mijenjati po njihovom nahođenju, tj. da nabijanjem mrežarine nadoknade prelazak drugih korisnika na GENi i EWE?
matteo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 16:33   #115
Quote:
matteo kaže: Pogledaj post
Koliko iznosi cijena mrežarine koju trebamo plaćati HEP-u i da li oni tu cijenu mogu mijenjati po njihovom nahođenju, tj. da nabijanjem mrežarine nadoknade prelazak drugih korisnika na GENi i EWE?
Kod dvotarifnog brojila mrežarina iznosi 0,43kn/kWh u višoj tarifi tj. 0,21kn/kWh u nižoj tarifi, cijena je sa uključenim PDV-om. Cijena mrežarine je određena zakonom i ista za sve potrošače bez obzira za kojeg se opskrbljivača odluče!
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 20:55   #116
Quote:
dragonfly1 kaže: Pogledaj post
Sve to lijepo zvuči, a neka mi neko javi kako se to elegantno uspio izvući iz GEN-ija onako kako su napisali? Onako zanima me, imam susjedu koja se od 7 mjeseca nateže i dopisuje s njima, koristila je mjesec struje besplatno, sada bi prešla na RWE ali ne ide to tako glatko.To je naravo besplatan samo onaj dio bez mrežarine i bez pdv-a i svih onih naknada za mjernu uslugu i proizvodnju iz obnovljivih izvora, tako da netko ko ima račun od cca 200 kuna neka odbitak prvi mjesec od svih 200 kuna nego se odbije mrežarina 80 kuna, pa pdv i sve nabrojano i ostaje ušteda od nekih 70 kuna. Eto to je prva rata besplatno.
Preći sa GENI-ja na RWE koji je skuplji i da bi imao nekakvu uštedu moraš uzet ugovor na 3 godine, jako inteligentan potez

Naravno da je besplatan samo dio koji se odnosi na kilovate (iznos za proizvodnju) što piše i uvjetima za akciju, ne vidim u čemu je tu problem.

Rijetko tko ima ratu od 200 kn, primjerice netko tko ima ratu 500 kn odmah prvi mjesec štedi 300 kn, u RWEu daju svega 150 kn popusta pa ti vidi tko je povoljniji.

Quote:
dragonfly1 kaže: Pogledaj post
. Da li će recimo GEN-i spustiti cijenu još jednom ako hep opet snizi cijenu?
To bi bio čisti science fiction da hep u bližoj budućnosti opet spusti cijene

I da, mrežarina je za sve ista i tako će i biti uvijek.
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 22:04   #117
geni degeni

Ne znam, svako bira svoga konja za trku. Ja slovencima ne vjerujem ni kad nose poklone, to mi je valjda genetski u krvi. Kroz povijest su uvijek gledali neki svoj interes i služe se ucjenama. Ok mjesec struje besplatno, i nakon toga opet izjednačeno GEN-i RWE. Svako ko zna osnove matematike može vidjeti da će cijena čiste struje bez pdv-a biti 0,45 RWE i lipa gore dole GEN-i. Mislim ok sve je to super ali mene nervira kada mi iskaču iz paštete sa reklamom. Koju god stranicu otvorim vrišti 30% jeftinija struja. Kome? Nemam ja pekaru ili kemijsku čistionu. I sada ko me na prvu pokušava zahebat ne mogu o njemu uopće razmišljat dugoročno. Kad dobijem 30% i jednu ratu besplatno tada ne bi imao nikakvu dilemu
dragonfly1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 22:15   #118
Quote:
dragonfly1 kaže: Pogledaj post
Ne znam, svako bira svoga konja za trku. Ja slovencima ne vjerujem ni kad nose poklone, to mi je valjda genetski u krvi. Kroz povijest su uvijek gledali neki svoj interes i služe se ucjenama. Ok mjesec struje besplatno, i nakon toga opet izjednačeno GEN-i RWE. Svako ko zna osnove matematike može vidjeti da će cijena čiste struje bez pdv-a biti 0,45 RWE i lipa gore dole GEN-i. Mislim ok sve je to super ali mene nervira kada mi iskaču iz paštete sa reklamom. Koju god stranicu otvorim vrišti 30% jeftinija struja. Kome? Nemam ja pekaru ili kemijsku čistionu. I sada ko me na prvu pokušava zahebat ne mogu o njemu uopće razmišljat dugoročno. Kad dobijem 30% i jednu ratu besplatno tada ne bi imao nikakvu dilemu
Stajalo je uvijek DO 30 %, a pisalo je i na forumu na što se u biti misli. I nije da će te netko zajebat nego samo treba čitat i točka, sve piše crno na bijelo, kako u ugovorima tako i na službenim stranicama.
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 22:16   #119
I na kraju mislim da će se kupci podijeliti, ovi mlađi se vole spajat na net i šaljem ti šalješ mi obaviti spajanje na jeftiniju struju, dok ovi stariji više vole ljudski pristup da im netko dođe u kuću i sve objasni i mjesto njih ispuni formulare. Jer koliko znam GEN-i nema ljude na terenu dok kod RWE dolaze na poziv i obilaze gradska područja.
dragonfly1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 10:23   #120
A velika većina (95%) će ostati na HEP-u, bez obzira na sve, cijene, odnos prema kupcima itd.
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.