Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2014., 20:06   #1
Prva pomoć - bolestan ljubimac, što da radim? - part II

Kako je tema prešla 10.000 postova, ostvara se nova.

Ako vas zanima nešto sa zatvorene teme, možete je naći ovdje.
__________________

Zadnje uređivanje fermina-daza : 25.02.2014. at 19:18.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 20:47   #2
maca mi se nakon primjene advocate ampule totalno čudno ponaša, ne nalazim iskustva sa nuspojavama. prvo je spavala koja 2 sata, ništa čudno, ali nakon toga već 24 sata nije zaspala. cijelu večer i veći dio noći je jurcala ili skakala nervozno kućom, odležala (ovo je možda odspavala, i ja sam zaspala) 8.30-11.30, od tada opet ni minute. u normalnim danima bi spavala veći dio noći 1-5, 6-9 i popodne 4-8. sad leži sat vremena ali ne spava. ikome poznato? kada se trebam zabrinuti? jede i pije normalno. preko dana se normalno igrala, čak i preko noći je bila uobičajeno, osim što je bila ubrzana i nervozna...
__________________
zbunjena, trenutno mislim i munjena

Zadnje uređivanje fermina-daza : 25.02.2014. at 19:19.
čudnovatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 01:13   #3
Trebam savjet ili nesto dok ujutro ne odem do veterinara.

Stene ( zenka ) od nekih 2, 2 i pol mjeseca, nema osjeta kad treba piskiti. Kad sam ju jucer uzeo mislio sam da je prljava po zadnjim nogama pa kontao da nije nista. Dosao navecer meni sav krevet mokar od mokrace i mislio sam da se ona popisala, sve joj novo pa ne zna... no danas ja poslijepodne dosao kuci i legao malo a ona dosla do mene i smrdi da mokracu uzasno. Ja ju odnesem okupati, obrisem i osusim fenom i vidim sve po nogama da ima ranice i one kao gnojne vrecice, preko citavih nogu. Nije proslo pola sata ona lezi kraj mene i meni nesto uzasno pocne smrdit, i kontam netko se od ovih dvoje ( njezini brat i sestra ) popisao na krevet, ja sve pregledao nigdje nista. Njoj ponovno sav straznji dio tijela mokar. Onda sam sve povezao, da nema sto drugo biti nego da ona ne zna ni kad treba piskiti i da su joj se zato te ranice pojavile.

Brat i sestra su joj u redu, snjima nikakvih problema, no ona ima ovaj problem.


off topic: Moze neki savjet cime ocistiti i izvuci mokracu iz kreveta? Vjerujem da imate vise iskustva stime Moze u privatne poruke da ne spamamo dalje.


Hvala!
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 18:22   #4
Pas je imao tri dana neku kombinaciju proljeva i neformirane kakice (od pon navečer do čet navečer). Prvo sam mu dala intestinal konzerve, probiotik i aktivni ugljen. Zatim sam ukinula ugljen, ostaila probiotik i počela kuhati sluzavu rižu s pilećim prsima. Od četvrtka navečer do sada nema proljev, ali kakao je u petak samo dvaput (u 7 i 2 popodne), jučer samo jednom (u 6) i danas ujutro oko 7, nakon puna 23 sata.
S tim da je kakica i dalje kremasta - poluformirana, prvo bude tako, zatim nakon 10-15 minuta još jednom, a bude još sluzavija, kao neki zaostatak.

Zadnje dvije noći me budio u 3 i 6 ujutro - ali nije se pokakao već samo popiškio, pa natrag u stan, i tek u prvoj jutarnjoj je obavio.
Zvala sam veta, on kaže da to očito malo sporije prolazi, ali bitno da ne ide na gore, no mene brine kako sad odjednom samo jednom na dan kaka, a i to nije prava čvrsta kakica? I zašto me budi u 3?

Pas je 9 mjeseci star njemački ovčar, boležljiv non-stop, otkad sam ga uzela s piroplazmozom, imao je još upalu uha, alergiju uha, kašalj, ovo je drugi proljev, imao je i neku infekciju/alergiju/ranu na vratu - stalno smo kod veta, ovaj put am odlučila to sama riješiti, kometari dobrodošli.
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 19:54   #5
Evo, ipak je danas drugi put kakao, s razmakom od 11 sati, ali nažalost to je i dalje neformirana kakica, kremasta.

Inače jede ko da nikad nije, pije vodu, igra se.
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 22:16   #6
Pas od rize i kuhane piletine i nema kaj puno kakat, a od rize znaju pisat ko ludi tako da je sve sto si napisala normalno.
Dosta pesa na rizi ni nema cvrstu kaku sto nije cudno. Daj mu normalno jest i brzo bu mu se ustabilila probava.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 01:03   #7
Joj hvala ti puno, a baš ga spremam voditi ujutro veterinaru jer me već tri dana u 3 i 6 ujutro "vodi van" - na pišanje!? A ja zabrijala da ima i upalu mjehura, povrh svega! Rižu i piletinu sam inače dobila još ranije i od vetice preporuku, a i kasnije na livadi, da je to najbolje protiv proljeva. Maloprije mi se i pred liftom popiškio, a zadnja šetnja bila 4-5 sati ranije.
Znači vjerojatno nije upala mjehura, nego ta j$%&## riža?!

A kaj da u dam jesti, ne mogu ga odmah prebaciti na njegovu klopu? Imam još intestinala suhe i konzerve, da počnem s tim, pa da postepeno ubacim? Imam još i piletine, pa da mu i to skuham?
Inače sam pazila da kalorijski piletina i riža budu adekvatne, a i on to proždire ko da tjednima nije jeo. Iako kad bolje razmislim, taj i bi i čavle pojeo. Evo ga prije par sati je iz smeća iskopao poklopac od voćnog jogurta, polizao i pojeo i poklopac prije nego sam uspjela uzeti mu. Sad očekujem negdje oko 5 ujutro da ga ispovraća.

(samo, upravo mi je palo na pamet da me par dana prije proljeva isto jedan dan po noći tražio piškiti i nije stigao do lifta - pa sam ga mislila voditi vetu, ali drugi dan i kasnije je sve bilo ok, pa rekoh, valjda ne treba - onda je došao taj proljev, a sad nakon riže opet i pojačano piški, ma ne znam više, luda sam)

Zadnje uređivanje OgorcenaMaslina : 03.02.2014. at 01:09.
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 01:15   #8
Raskuhana riža s piletinom i jest najbolja u borbi s proljevom (možeš dodati i mrkve) i ja ga ne bih vraćala na njegovu klopu dok mu proljev ne prestane. Jedino mi nije jasno zašto mu proljev toliko dugo traje uz tu prehranu. Najbolje je napraviti to što si i rekla, otići sutra veterinaru i ispričati sve što si i ovdje napisala. Što se potrebe za mokrenjem tiče, moj pas i drugi odrasli psi nisu imali toliku potrebu za mokrenjem, ali to može biti povezano i s dobi psa, stariji psi mogu duže izdržati, tvoj je još poprilično mlad, možda je to Svakako bih to na tvom mjestu spomenula veterinaru.
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 01:34   #9
Quote:
OgorcenaMaslina kaže: Pogledaj post
Joj hvala ti puno, a baš ga spremam voditi ujutro veterinaru jer me već tri dana u 3 i 6 ujutro "vodi van" - na pišanje!? A ja zabrijala da ima i upalu mjehura, povrh svega! Rižu i piletinu sam inače dobila još ranije i od vetice preporuku, a i kasnije na livadi, da je to najbolje protiv proljeva. Maloprije mi se i pred liftom popiškio, a zadnja šetnja bila 4-5 sati ranije.
Znači vjerojatno nije upala mjehura, nego ta j$%&## riža?!

A kaj da u dam jesti, ne mogu ga odmah prebaciti na njegovu klopu? Imam još intestinala suhe i konzerve, da počnem s tim, pa da postepeno ubacim? Imam još i piletine, pa da mu i to skuham?
Inače sam pazila da kalorijski piletina i riža budu adekvatne, a i on to proždire ko da tjednima nije jeo. Iako kad bolje razmislim, taj i bi i čavle pojeo. Evo ga prije par sati je iz smeća iskopao poklopac od voćnog jogurta, polizao i pojeo i poklopac prije nego sam uspjela uzeti mu. Sad očekujem negdje oko 5 ujutro da ga ispovraća.

(samo, upravo mi je palo na pamet da me par dana prije proljeva isto jedan dan po noći tražio piškiti i nije stigao do lifta - pa sam ga mislila voditi vetu, ali drugi dan i kasnije je sve bilo ok, pa rekoh, valjda ne treba - onda je došao taj proljev, a sad nakon riže opet i pojačano piški, ma ne znam više, luda sam)
Moja pticarka ima 10mj i zadnji put kad je bila na rizi i piletini je pisala ko luda svakih par sati (to je normalno jer je vecina kuhane rize zapravo voda, a moja ju je jela u ogromnim kolicinama).
Ja nju kad ima bas proljev drzim na rizi dok ne prestane proljev, nema smisla cekat tvrdu kaku jer se vjerojatno na rizi nebu dogodila).
I ne, riza nije najbolja za proljev jer je riza, bar ova u ducanima jakooo nekvalitetna, al ok; ipak malo procisti crijeva.

Da je moj pas ja bi mu dala normalnu hranu koju inace jede, ali ako te strah mozes mu skuhati jos mesa, ali puno mesa, eventualno malo rize dodaj (ja radje dodam dvopek) -uzmi u obzir da psu treba duplo vise kuhane hrane (mesa), ak ne i vise, nego dehidrata pa je vjerojatno vec jako gladan

Po meni nema potrebe za veterinarom, nista mu nije mjehuru.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 09:13   #10
pitanje - znam da je kod upale mjehura normalno da pas cesto piski, e sad, moj je jucer 2x doma popiskio (inace to ne radi ali radi se o mladjem psu koji je nedavno stigao pa nisam sigurna je li to problem u ponasanju, jos smo na upoznavanju). nocas nije piskio doma i jutros ne trazi vani, sto bi znacilo vise od 8 sati u komadu nije piskio. pitanje je u stvari, ako je upala mjehura, ne bi mogao trpiti toliko sati ili se varam?
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 10:24   #11
S olaksanjem prijavljujem da noćas nije bilo pisanja u 3 ujutro, a u 7 konačno formirana kakica! Veta sam zvala i on savjetuje da potrošim vreću od 5kg intestinala i da na pola vrece počnem dodavati njegovu hranu (intestinal sam danas otvorila, jer konzervi vise nemam a za rizu ne želim ni čuti dok ne zaboravim ovaj neprospavani tjedan)

Pilecih prsa jos imam, umjesto rize možda zgance i dvopek, a za taj intestinal nisam imala namjere davat mu toliko dugo (vise od dva tjedna, jer to je vreca od 5kg i prema uputama njemu treba 320g dnevno).
Ne znam zasto toliko dugo, da nisam zvala, prebacila bi ga u unutar 5-6 dana na njegovu klopu.
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 12:16   #12
Quote:
angel_w kaže: Pogledaj post
pitanje - znam da je kod upale mjehura normalno da pas cesto piski, e sad, moj je jucer 2x doma popiskio (inace to ne radi ali radi se o mladjem psu koji je nedavno stigao pa nisam sigurna je li to problem u ponasanju, jos smo na upoznavanju). nocas nije piskio doma i jutros ne trazi vani, sto bi znacilo vise od 8 sati u komadu nije piskio. pitanje je u stvari, ako je upala mjehura, ne bi mogao trpiti toliko sati ili se varam?
Ne vjerujem da ti ima upalu mjehura. Ako si ikada imala koju onda znaš i sama po sebi da čim se popiškiš opet imaš nagon za piškenjem iako nema ništa, tako da ima upalu čisto sumnjam da ne bi piškio 8 sati.

Inače ako sumnjaš na upalu možeš mu malo dati čaja od brusnice (ali računaj da ona tjera piškiti jer je diuretik). Njima napraviš malo blaže nego sebi, ja micku stavim pola žličice brusnice na 2 dcl. Eto da znaš, smije se i to davati.

Quote:
OgorcenaMaslina kaže: Pogledaj post
S olaksanjem prijavljujem da noćas nije bilo pisanja u 3 ujutro, a u 7 konačno formirana kakica! Veta sam zvala i on savjetuje da potrošim vreću od 5kg intestinala i da na pola vrece počnem dodavati njegovu hranu (intestinal sam danas otvorila, jer konzervi vise nemam a za rizu ne želim ni čuti dok ne zaboravim ovaj neprospavani tjedan)

Pilecih prsa jos imam, umjesto rize možda zgance i dvopek, a za taj intestinal nisam imala namjere davat mu toliko dugo (vise od dva tjedna, jer to je vreca od 5kg i prema uputama njemu treba 320g dnevno).
Ne znam zasto toliko dugo, da nisam zvala, prebacila bi ga u unutar 5-6 dana na njegovu klopu.
Pa u biti kod svih tih probavnih tegoba, naročito ako je bila neka viroza u pitanju treba i do 3 tjedna da se crijeva totalno oporave.

Jel imaš doma kakve probiotike? Daj pesonji nešto od probiotika (linex ili neki slični), neće mu ništa biti dapače može mu samo pomoći.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 12:21   #13
i meni se cini da nije upala nego gluma i izvoljevanje, hvala na odgovoru
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 12:36   #14
A ako sam dobro skontala mlađi je pas u pitanju? To ti je onda uzrok plus ova promjena okoline. Mislim da imaš temu o štencima, kako s njima pa si pogledaj. Tamo je ekipa pisala na koji način hendlati neke stvari.

edit: evo tema: https://www.forum.hr/showthread.php?t=196814 možda pomogne.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 12:53   #15
Smile

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da ti ima upalu mjehura. Ako si ikada imala koju onda znaš i sama po sebi da čim se popiškiš opet imaš nagon za piškenjem iako nema ništa, tako da ima upalu čisto sumnjam da ne bi piškio 8 sati.

Inače ako sumnjaš na upalu možeš mu malo dati čaja od brusnice (ali računaj da ona tjera piškiti jer je diuretik). Njima napraviš malo blaže nego sebi, ja micku stavim pola žličice brusnice na 2 dcl. Eto da znaš, smije se i to davati.



Pa u biti kod svih tih probavnih tegoba, naročito ako je bila neka viroza u pitanju treba i do 3 tjedna da se crijeva totalno oporave.

Jel imaš doma kakve probiotike? Daj pesonji nešto od probiotika (linex ili neki slični), neće mu ništa biti dapače može mu samo pomoći.
Linex dobiva od prvog dana i nastavit cu.
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 13:00   #16
Super, onda će mu i to smiriti crijeva.

Što se tiče intestinal hrane, ja sam svojima mačkama davala tako nekih 3 tjedna dok nisam lagano prebacila na uobičajnu hranu. Bila sam se zeznula kad sam nakon tjedan dana krenila mijenjati pa su mi ponovo počeli povraćati i imati proljev (pobrali su mi bili svi troje crijevnu virozu) pa sam opet morala rižu i piletinu davati i nakon toga sam ih držala tako jedno 3 tjedna na toj medicinskoj.

Nemoj misliti ako mu je bolja kakica da možeš ranije, tak sam ja mislila pa sam si psovala kad su opet krenuli sa vodopadima na sve rupe.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 15:19   #17
Hvala za info, a baš sam mislila da vet to kaže samo tako, da ja što prije potrošim hranu kupljenu kod njih.

I još jedno pitanje - količina tog intestinala prema kilaži je skoro duplo manja od količine njegove standardne hrane, pa se brinem da neće biti gladan, iako vjerojatno ima adekvatnu kalorijsku vrijednost.

Kad sam kuhala rižu s piletinom, računala sam da dobije nekih 1800-1900 kalorija, no na svim ovim gotovim pripravcima piše samo količina a ne i kalorijska vrijednost.
Njegove hrane (Prins) on dobiva 500 grama dnevno (ja mu dajem nešto više nego što preporučuju, ali vitak je pa mislim da nije previše), a intestinal bi trebao dobivati cca 320 grama i to mi se čini smiješno malo.
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 15:47   #18
A čiju intenstinal hranu daješ i koliko tvom pesonji inače treba kalorija dnevno?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 16:28   #19
ne bi ga bas svrstala u stene, ima godinu i pol samo je i inace prilicno bahato stvorenje recimo tako, nisam ispitivala kakvi su mu bili gazde ali kod mene je prilicno teske naravi. ne navlaci mi se opet po veterinarima jer sam s pokojnim do nedavno hodocastila na dnevnoj bazi, pogotovo sto vise ne piski, ni vani kad idemo ne biljezi tako cesto. pretpostavila sam da je ipak hir u pitanju, cudak moj
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 18:04   #20
Quote:
OgorcenaMaslina kaže: Pogledaj post
Hvala za info, a baš sam mislila da vet to kaže samo tako, da ja što prije potrošim hranu kupljenu kod njih.

I još jedno pitanje - količina tog intestinala prema kilaži je skoro duplo manja od količine njegove standardne hrane, pa se brinem da neće biti gladan, iako vjerojatno ima adekvatnu kalorijsku vrijednost.

Kad sam kuhala rižu s piletinom, računala sam da dobije nekih 1800-1900 kalorija, no na svim ovim gotovim pripravcima piše samo količina a ne i kalorijska vrijednost.
Njegove hrane (Prins) on dobiva 500 grama dnevno (ja mu dajem nešto više nego što preporučuju, ali vitak je pa mislim da nije previše), a intestinal bi trebao dobivati cca 320 grama i to mi se čini smiješno malo.
Ja se nikako ne slazem sa ovim i sa onim sto kaze leeloo27;
@leeloo27 mozda to sto pises vrijedi za macke, ali je debelo pretjerivanje za pse, da ne velim da su te intestinal hrane bedastoca za davat psu radi proljeva pogotovo jer vecina pasa najnormalnije jede svu kuhanu hranu i to je neusporedivo zdravije za tih dan-dva dok proljev ne prestane.

Radite slona od musice! Pas je imao proljev, jeo rizu i imao kasastu stolicu (sta drugo ocekivat na rizi?) i to je to! Kakve specijalne hrane??!
Mene zanima jel vi svaki put kad imate malo proljev odmah jedete ogromne kolicine rize (danima) i onda jos danima jedete specijalne hrane??
Daj pesu polako normalno jest i to je to; umjesto da je jadan i dalje gladan i jede neke specijalne hrane.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:32.