Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2011., 02:42   #3141
Zanima me kakva je reakcija kod infekcije candidom na boravak sauni.
Naime sauna se na sve strane promovira i preporuča kao odličan način detoksikacije organizma i kao kao zdrav i efikasan način brige o zdravlju. S druge strane vidim komentare pojedinaca kako im se infekcija razbukatala nakon boravka u sauni. Dakle što je prava istina??
Sauna DA ili NE??
Zbilja volim saunu i osjećam se fizički bolje nakon boravka u njoj, ali ako ona odmaže potpunom odstranjenju ove napasti klonio bi je se u širokom luku...
cvarak13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 04:03   #3142
curke,ja se borim s istim problemom-sama,jer ginić ne pomaže ko ni vama. prirodnim postupcima to odžavam koliko mogu...
ali bih ipak išla malo provjerit stanje na cestama kod ginekologa,da vidim dali ima koja upala ,ne daj Bože i sl.
išla bi privat,a pošto mi je to skupo,malo sam čitala da sad postoje neke uputnice od HZZo-a,da imaš pravo 1 godišnje pregled i kod privat liječnika??? to bi bilo super! ako koja zna nešto više o tome,nek napiše. di se podiže ta uputnica i na koje točno preglede imam pravo kod ginekologa,samo papu?
nizkk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 08:27   #3143
zbunjena

duže vrijeme se nisam javljala,ali sad imam pitanje
ovako,odustala sam od borbe s gljivicama i počela sam se jednostavno samo prati navečer sa lactacydom i ujutro sa čistom vodom,naravno promjene nije bilo
ali,prije tjedan dana sam popila anitibiotik i očekivala sam navalu gljivetina,ali ostala sam u čudu jer od gljiva niti g,nit me ne svrbi,nit imam iscjedak,ništa,eto već tjedan dana
sad sam totalno zbunjena,jel to privremeno zatišje ili uopće nisam imala candidu,već neku bakteriju koju je anitibiotik uništiošta vi mislite
svjedok is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 10:12   #3144
Quote:
svjedok kaže: Pogledaj post
duže vrijeme se nisam javljala,ali sad imam pitanje
ovako,odustala sam od borbe s gljivicama i počela sam se jednostavno samo prati navečer sa lactacydom i ujutro sa čistom vodom,naravno promjene nije bilo
ali,prije tjedan dana sam popila anitibiotik i očekivala sam navalu gljivetina,ali ostala sam u čudu jer od gljiva niti g,nit me ne svrbi,nit imam iscjedak,ništa,eto već tjedan dana
sad sam totalno zbunjena,jel to privremeno zatišje ili uopće nisam imala candidu,već neku bakteriju koju je anitibiotik uništiošta vi mislite
sama na svoju ruku si uzela antibiotik ili na preporuku liječnika?
možda nisi nitimala candidu jer imeni je nakon antibiotika(kriva terapija) razbujala..ali nisam previše sigurna šta je kod mene ..čekam redovan pregled pa da vidimo...
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 10:49   #3145
Curke moje HELP!!! Beštija se vratila, ne mogu vjerovati. Svrbež, crvenilo, gusti, bijeli, grudasti iscjedak. Pa prije tri tjedna sam završila terapiju s Arnilin rapid i Canesten vaginaletama, koristili smo kondome, ali čim smo prestali s kondomima oboje smo opet dobili simptome kandidijaze. Muž se nije liječio jer mi je dr. rekla da ne treba, ako nema simptoma. E pa sad ih ima i on. Dajte mi opet napišite kak ide ono s češnjakom. Stavite 1 češnju na koliko h? Jučer sam držala oko 2 h, prvi puta i čini mi se da djeluje. Koliko dana se to smije raditi? HVALA!
ina2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 10:51   #3146
Quote:
lady m kaže: Pogledaj post
Najgore mi je što od candide ne mogu imati redovit spolni život a liječnici samo odmahuju rukom i govore da sam sklona toj gljivetini i da prihvatim to kao nešto normalno ( moš mislit ). Nastavljam sa prehranom, probioticima u prahu i sa jačanjem imuniteta. Štetiti ne može, a nadam se da ću se jednom uspijeti riješiti i te muke
Znam kako ti je, i meni je seks SF. In a bad way. Isto mi je teško vjerovati da sam joj jednostavno sklona i da me može stalno gnjaviti, i da ne mogu znati jesam li se izliječila osim po svome subjektivnom osjećaju.
Jutros sam vadila KKS i još neke stvari, baš me zanimaju nalazi. Da vidimo kako je dijeta (a i kandida) utjecala na sve.

Quote:
cvarak13 kaže: Pogledaj post
Zanima me kakva je reakcija kod infekcije candidom na boravak sauni.
Naime sauna se na sve strane promovira i preporuča kao odličan način detoksikacije organizma i kao kao zdrav i efikasan način brige o zdravlju. S druge strane vidim komentare pojedinaca kako im se infekcija razbukatala nakon boravka u sauni. Dakle što je prava istina??
Sauna DA ili NE??
Zbilja volim saunu i osjećam se fizički bolje nakon boravka u njoj, ali ako ona odmaže potpunom odstranjenju ove napasti klonio bi je se u širokom luku...
Budući da gljive vole vlažno, ja otkad se borim s njima izbjegavam saunu. Namjeravam i dalje. Znači za mene je NE.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 11:02   #3147
Quote:
ina2 kaže: Pogledaj post
Curke moje HELP!!! Beštija se vratila, ne mogu vjerovati. Svrbež, crvenilo, gusti, bijeli, grudasti iscjedak. Pa prije tri tjedna sam završila terapiju s Arnilin rapid i Canesten vaginaletama, koristili smo kondome, ali čim smo prestali s kondomima oboje smo opet dobili simptome kandidijaze. Muž se nije liječio jer mi je dr. rekla da ne treba, ako nema simptoma. E pa sad ih ima i on. Dajte mi opet napišite kak ide ono s češnjakom. Stavite 1 češnju na koliko h? Jučer sam držala oko 2 h, prvi puta i čini mi se da djeluje. Koliko dana se to smije raditi? HVALA!
Ja od svih tih "preparata", jedino od češnjaka vidim rezultate. A držim cijelu noć, nekad i duže...
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 11:05   #3148
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
Ja od svih tih "preparata", jedino od češnjaka vidim rezultate. A držim cijelu noć, nekad i duže...
Znači mogu stavljati češnjak danima po nekoliko sati ? Hvala!
ina2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 11:49   #3149
Quote:
ina2 kaže: Pogledaj post
Znači mogu stavljati češnjak danima po nekoliko sati ? Hvala!
češnjak samo ostavite dole i to je to?
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 12:13   #3150
Quote:
ina2 kaže: Pogledaj post
Curke moje HELP!!! Beštija se vratila, ne mogu vjerovati. Svrbež, crvenilo, gusti, bijeli, grudasti iscjedak. Pa prije tri tjedna sam završila terapiju s Arnilin rapid i Canesten vaginaletama, koristili smo kondome, ali čim smo prestali s kondomima oboje smo opet dobili simptome kandidijaze. Muž se nije liječio jer mi je dr. rekla da ne treba, ako nema simptoma. E pa sad ih ima i on. Dajte mi opet napišite kak ide ono s češnjakom. Stavite 1 češnju na koliko h? Jučer sam držala oko 2 h, prvi puta i čini mi se da djeluje. Koliko dana se to smije raditi? HVALA!
dok ti stavljaš češnjak muž neka maže canesten kremu 2 puta dnevno kroz 6 dana, i odnosi sa prezervativom(mislim da je ovo silvery najdraža rečenica)...
anamilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 12:26   #3151
Da se i ja malo javim
Nakon zadnje menstruacije imala sam navalu gljivetina kao nikad do sad. I nakon par dana prošlo je samo od sebe i kad sam išla kod gin. na papa test,veli mi da je čisto sve unutra. I već 2 tjedna sam čista, tu i tamo se pojavi nešto bijelog ali sitno i jedva primjetno. Nije bome kao prije. Sad imam menst. pa ne znam kako je. Uglavnom pijem dosta jogurta i mislim da je to spas. I dalje pijem pilule (Logest). Nosim najlonke većinom svaki dan da mi se nožice ne smrznu po ovoj zimi slatko ne jedem previše (pojedem u menzi kolač + čokoladica za poslije).Seks s kondomom naravno,bez toga nikad više haha. Koji je razlog zašto su se povukle, ne znam ali fala bogu da jesu. A idem na briseve 8.3. za svaki slučaj pa da vidim točno šta se to gnjezdi(lo) dolje
pixie007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 12:45   #3152
pozdrav...ja trenutno koristim canesten kremu za rodnicu pa me zanima dal je netko imao
problema s kondomima za vrijeme korištenja te kreme?
piše na njoj da smanjuje njihovu učinkovitost...

Zadnje uređivanje chica_bomb : 28.02.2011. at 13:29.
chica_bomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 13:31   #3153
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
sama na svoju ruku si uzela antibiotik ili na preporuku liječnika?
možda nisi nitimala candidu jer imeni je nakon antibiotika(kriva terapija) razbujala..ali nisam previše sigurna šta je kod mene ..čekam redovan pregled pa da vidimo...
normalno da sam pila na preporuku doktora,ali nevezano za ginekološke probleme,već nešto drugo,ali čudno mi je to kad mi je ginekolog potvrdio da imam candidu
sad ću pričekati još tjedan-dva i idem na kontrolu kod gina,baš me zanima kako sad stvari stoje
ako netko ima slično iskustvo,neka piše
svjedok is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 14:09   #3154
ja sam vec svakakve faze prosla--smire se tjedan dva pa opet...
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 14:09   #3155
Quote:
anamilan kaže: Pogledaj post
dok ti stavljaš češnjak muž neka maže canesten kremu 2 puta dnevno kroz 6 dana, i odnosi sa prezervativom(mislim da je ovo silvery najdraža rečenica)...
Hvala na savjetu! Već je počeo s Canestenom, a ja ću češnjak i lgg na tampon + prezervativi mjesec do dva, zatim ćemo bez prezervativa pa ću tek onda na kontrolu kod gina.
ina2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 17:57   #3156
Quote:
cvarak13 kaže: Pogledaj post
Zanima me kakva je reakcija kod infekcije candidom na boravak sauni.
Naime sauna se na sve strane promovira i preporuča kao odličan način detoksikacije organizma i kao kao zdrav i efikasan način brige o zdravlju. S druge strane vidim komentare pojedinaca kako im se infekcija razbukatala nakon boravka u sauni. Dakle što je prava istina??
Sauna DA ili NE??
Zbilja volim saunu i osjećam se fizički bolje nakon boravka u njoj, ali ako ona odmaže potpunom odstranjenju ove napasti klonio bi je se u širokom luku...
Sauna se ne bi trebala koristiti jer je sve vlažno a gljivicama pogoduje takva klima. Obožavam saunu i redovno idem svaki tjedan jer se nakon nje preporodim. Al da je pametno odlaziti - nije.

Quote:
svjedok kaže: Pogledaj post
duže vrijeme se nisam javljala,ali sad imam pitanje
ovako,odustala sam od borbe s gljivicama i počela sam se jednostavno samo prati navečer sa lactacydom i ujutro sa čistom vodom,naravno promjene nije bilo
ali,prije tjedan dana sam popila anitibiotik i očekivala sam navalu gljivetina,ali ostala sam u čudu jer od gljiva niti g,nit me ne svrbi,nit imam iscjedak,ništa,eto već tjedan dana
sad sam totalno zbunjena,jel to privremeno zatišje ili uopće nisam imala candidu,već neku bakteriju koju je anitibiotik uništiošta vi mislite
Možda ti je ojačan imunitet pa si ih ovaj put nadjačala. Držim fige da tako i ostane

Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
Ja od svih tih "preparata", jedino od češnjaka vidim rezultate. A držim cijelu noć, nekad i duže...
Nikako se ne mogu natjerati da stavljam češnjak dolje iako čitam po forumima da ima super rezultata. Al nemam ništa protiv toga jer i moja frendica kaže da joj je to najučinkovitije.
lady m is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 23:58   #3157
ja jos ne smijem taj fazon sa cesnjakom...
a sto se tice Canesten kreme... Ja znam da se za nesto ranije koristila, ne za ovo.. Pa me zanima kad budem trazila u apoteci, da li moram navesti za sto je ili samo kazem Cantesten krema?
HipPiE... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 00:00   #3158
canesten se koristi za svakakva gljivicna oboljenja, moze i za gljivice na stopalu recimo ali dovoljno je da kazes canesten i gotovo
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 12:25   #3159
Quote:
HipPiE... kaže: Pogledaj post
ja jos ne smijem taj fazon sa cesnjakom...
a sto se tice Canesten kreme... Ja znam da se za nesto ranije koristila, ne za ovo.. Pa me zanima kad budem trazila u apoteci, da li moram navesti za sto je ili samo kazem Cantesten krema?
Pitat će te jel ti treba za vaginalnu primjenu ili za mazati izvana, jer mislim da je ova za izvana drugačija. Također postoji i Canesten za gljivična oboljenja npr. stopala pa nemoj tu uzeti
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 12:51   #3160
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Pitat će te jel ti treba za vaginalnu primjenu ili za mazati izvana, jer mislim da je ova za izvana drugačija. Također postoji i Canesten za gljivična oboljenja npr. stopala pa nemoj tu uzeti
postoje 2 vrste canesten krema,ali su identične ili jednake ili iste kako god hoćete po sastavu, ralika je jedinu u načinu primjene i pakiranju jer ako kažete da vam je za vaginalno onda vam da onu šta ima aplikatore ili šprice ili kako god hoćete da se zovu, a ako kažete samo canesten da vam obično pakiranje, kao pasta za zube ili bilo koja tuba
podatak izvućen iz knjige recepata za apoteke i ordinacije za ovu godinu.....
anamilan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.