Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2013., 00:31   #8101
Quote:
nonoaccount kaže: Pogledaj post
molim vas info o internet portalima preko kojih se mogu naci neki povoljni aranzmani za vikend putovanja (kao npr hrvatska kolektiva)
sad zivim u frankfurtu i za vikende bi malo putovala okolo. samo da taj vjetar vise stane
u maju ima dosta produzenih vikenda (prvi maj, 9.maj, tijelovo) pa da se spoji

danke
Pogledaj na Turizam, mislim da oni imaju dosta linkova o agencijama.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 05.04.2013., 00:38   #8102
ima agencija , to sam nasla.ali me zanima nesto sa vaucerima, kuponima...
nonoaccount is offline  
Old 05.04.2013., 10:43   #8103
Quote:
nonoaccount kaže: Pogledaj post
molim vas info o internet portalima preko kojih se mogu naci neki povoljni aranzmani za vikend putovanja (kao npr hrvatska kolektiva)
sad zivim u frankfurtu i za vikende bi malo putovala okolo. samo da taj vjetar vise stane
u maju ima dosta produzenih vikenda (prvi maj, 9.maj, tijelovo) pa da se spoji

danke
Pogledaj na ab-in-den-urlaub.de
to bi trebalo biti nesto slicno.
ing3005 is offline  
Old 05.04.2013., 14:32   #8104
Quote:
NećešRazbojniče kaže: Pogledaj post
Kad si već ovo spomenula, ne mogu a da se ne osvrnem na ovo što si napisala, u smislu "straha za vlastito radno mjesto".
Ne kažem za vas ovdje na forumu, i ne govorim o vama, već o mojoj familiji koje imam vani brdo. To su ljudi toliko zatupljeni da te glava zaboli, a malo je reć da je njih strah, oni se BOJE da im neću otet radno mjesto, jer vrijedim više od njih, njihova jedna obitelj nema nivo obrazovanja i intelekta kao što je moj.

Bezbroj puta sam ih znao pitat: Kako ste došli do vize, Što radite na poslu, Ima li posla za mene? Tek toliko da pomognu jednom mladom čovjeku, obrazovanom koji traži svoje mjesto pod suncem, a teško mu je da se izvuče iz ove je**** rupe od države. I nikad nisam dobio konkretan odgovor od njih: bude jedino mrmljanja sebi u bradu: Ha, ja tako nekako, i to tek kad bi ja nešto dodao uz svoje pitanje, inače šute! A kad dođu sa skupim autima, i novom robom dolaze samo da bi se kurčili kako su uspješni, a u stvarnosti su to neuki ljudi, kojima je teško radit i samo jauču kako im je teško na sadašnjem poslu!

Tako da, opet naglašavam, ne za vas sve pojedince, posebno moram spomenut Arctos-a koji se zaista trudi da čovjeku dade preciznu informaciju na određeno pitanje, ali za ljude koje poznam koji rade gore, oni se boje da im ja ne otmem posao!! zato mi NIKAD ne žele pomoć, niti mi ikako sugerirat da bi mi se olakšalo!!
stvarno neznam sto se uopce obracas tim neukim ljudima,pokraj svoje naobrazbe i inteligencije ti bi to sam trebao moci rijesiti.takve pametne ljude u njemackoj placaju suhim zlatom.vec mi je puna kapa ovih turaka i balkanaca sto u njemackoj proizvode mercedese i bmw-e a takvi visokobrazovani ljudi kotrljaju balvane po 12 kn/h.
njemackoj treba 200.000 takvih visokoobrazovanih ljudi, pa kad jos imas i razna usavrsavanja za tebe ce se otimati.
sjedni u autobus,dodji u njemacku i sasuj im u lice svoju visokoobrazovanost a balvane pusti budalama jer kotrljanje balvana i nije posao vec za budale.
kunde is offline  
Old 05.04.2013., 14:43   #8105
Korisna stranica

http://www.make-it-in-germany.com/make-it/deutschland-vor-ort/?no_cache=1&tx_rmmiigworldmap_pi1[cc]=110
goldietrickz is offline  
Old 05.04.2013., 16:01   #8106
dal neko zna kako se moze ostati raditi u njemackoj nakon isteka gostujuce vize 12 + 6, sve sto znam je da se nemoze produzit kao gostujuca al nemogu nac informacije dal se moze na koji drugi nacin ostati raditi, naravno uz podrsku poslodavca...
-muaythai- is offline  
Old 05.04.2013., 16:30   #8107
Quote:
kunde kaže: Pogledaj post
stvarno neznam sto se uopce obracas tim neukim ljudima,pokraj svoje naobrazbe i inteligencije ti bi to sam trebao moci rijesiti.takve pametne ljude u njemackoj placaju suhim zlatom.vec mi je puna kapa ovih turaka i balkanaca sto u njemackoj proizvode mercedese i bmw-e a takvi visokobrazovani ljudi kotrljaju balvane po 12 kn/h.
njemackoj treba 200.000 takvih visokoobrazovanih ljudi, pa kad jos imas i razna usavrsavanja za tebe ce se otimati.
sjedni u autobus,dodji u njemacku i sasuj im u lice svoju visokoobrazovanost a balvane pusti budalama jer kotrljanje balvana i nije posao vec za budale.
Molim te da smiris ton.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 06.04.2013., 15:49   #8108
Talking

Quote:
NećešRazbojniče kaže: Pogledaj post
Kad si već ovo spomenula, ne mogu a da se ne osvrnem na ovo što si napisala, u smislu "straha za vlastito radno mjesto".
Ne kažem za vas ovdje na forumu, i ne govorim o vama, već o mojoj familiji koje imam vani brdo. To su ljudi toliko zatupljeni da te glava zaboli, a malo je reć da je njih strah, oni se BOJE da im neću otet radno mjesto, jer vrijedim više od njih, njihova jedna obitelj nema nivo obrazovanja i intelekta kao što je moj.

Bezbroj puta sam ih znao pitat: Kako ste došli do vize, Što radite na poslu, Ima li posla za mene? Tek toliko da pomognu jednom mladom čovjeku, obrazovanom koji traži svoje mjesto pod suncem, a teško mu je da se izvuče iz ove je**** rupe od države. I nikad nisam dobio konkretan odgovor od njih: bude jedino mrmljanja sebi u bradu: Ha, ja tako nekako, i to tek kad bi ja nešto dodao uz svoje pitanje, inače šute! A kad dođu sa skupim autima, i novom robom dolaze samo da bi se kurčili kako su uspješni, a u stvarnosti su to neuki ljudi, kojima je teško radit i samo jauču kako im je teško na sadašnjem poslu!

Tako da, opet naglašavam, ne za vas sve pojedince, posebno moram spomenut Arctos-a koji se zaista trudi da čovjeku dade preciznu informaciju na određeno pitanje, ali za ljude koje poznam koji rade gore, oni se boje da im ja ne otmem posao!! zato mi NIKAD ne žele pomoć, niti mi ikako sugerirat da bi mi se olakšalo!!
Pa ovako ako si visoko naobrazovan onada nema problema za tebe. Ako ugovoris placu nisam tocno siguran ali mislim oko 66000 Eura godisnje odma dobijes radnu dozvolu. to bi se zvalo blue card. malo proguglaj pa ces vidjeti vise o tome.
To je karta za visoko obrazovane ljude izvan Europske unije. Radi lakseg zaposljavanja. Eto ja sam kuhar pa se ne bojim da ces mi otet posao
dejan358 is offline  
Old 07.04.2013., 13:34   #8109
Quote:
nonoaccount kaže: Pogledaj post
molim vas info o internet portalima preko kojih se mogu naci neki povoljni aranzmani za vikend putovanja (kao npr hrvatska kolektiva)
sad zivim u frankfurtu i za vikende bi malo putovala okolo. samo da taj vjetar vise stane
u maju ima dosta produzenih vikenda (prvi maj, 9.maj, tijelovo) pa da se spoji

danke
http://reisen.groupon.de/
goldietrickz is offline  
Old 07.04.2013., 18:44   #8110
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Cek da bacim grah pa da pogledam.

Beshtia is offline  
Old 08.04.2013., 00:17   #8111
http://www.bild.de/geld/wirtschaft/w...0466.bild.html


obratit pažnju na dio gdje se traži da njemački činovnici u AAmt trebaju učit engleski jer stranci s engleskim u Njemačkoj ne "stižu daleko"
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 08.04.2013., 01:17   #8112
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
http://www.bild.de/geld/wirtschaft/w...0466.bild.html


obratit pažnju na dio gdje se traži da njemački činovnici u AAmt trebaju učit engleski jer stranci s engleskim u Njemačkoj ne "stižu daleko"
Da werden sich die Fachkräfte ganz schön umsehen, wenn sie merken, dass sie für 7,20€ arbeiten sollen.

Zadnje uređivanje deisler : 08.04.2013. at 01:17. Reason: greska
deisler is offline  
Old 08.04.2013., 07:47   #8113
Guten Morgen

evo, ispijam prvu jutarnju i cekam da Arbeitsagentur pocne s radom, a mozda i ovdje naleti netko da bi ev. znao dati info...

dakle, iduci tjedan udajem se za naseg decka, koji radi kontigent, ta vrsta radne dozvole istjece mu krajem lipnja, a obzirom da je nasao novog poslodavca, od kojeg dobiva bolju placu i neograniceni radni ugovor, da li muz sada nakon zenidbe ima sanse i prije 1.7. poceti s radom u drugoj firmi?

Zadnje uređivanje Cool Breeze : 08.04.2013. at 07:54.
Cool Breeze is offline  
Old 08.04.2013., 09:33   #8114
Naravno da ima! Samo će morat proć "spajanje obitelji" i dodjelu nove radne dozvole pošto mu je stara vezana uz poslodavca.....možda je bolje pričekat 1.07. jer tada mu nikako neće moć uskratit radnu dozvolu....a i neće trebat prolazit sadašnju proceduru spajanja obitelji i ulaznu vizu itd.......to mu dođe ko medeni mjesec onda ....do kraja lipnja radi i odradi otkazni rok....ili uzme godišnji....i 1.07. ko novi na novi posao

send from my Samsung Galaxy SIII using Tapatalk2
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 08.04.2013., 10:01   #8115
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Naravno da ima! Samo će morat proć "spajanje obitelji" i dodjelu nove radne dozvole pošto mu je stara vezana uz poslodavca.....možda je bolje pričekat 1.07. jer tada mu nikako neće moć uskratit radnu dozvolu....a i neće trebat prolazit sadašnju proceduru spajanja obitelji i ulaznu vizu itd.......to mu dođe ko medeni mjesec onda ....do kraja lipnja radi i odradi otkazni rok....ili uzme godišnji....i 1.07. ko novi na novi posao

send from my Samsung Galaxy SIII using Tapatalk2
Ooo kolega moj, dobro jutro jos jednom

Heh, znas da si i sama mislim da ce morati cekati do 1.7. no, zadnjih mjesec dana postalo mu je "zategnuto" u sadasnjoj firmi, otakako znaju da se zeni, a slute jako dobro da ce otici...

Prosto mi je bilo neugodno kad sam cula za koju netto satnicu radi kao autodizalicar, sa sada vec petogodisnjim iskustvom, plus ima aposlutno razvijenu svijest i odgovornost spram posla, opcenito.

Ja imam bolje placni radni sat od njega (catering firma, plus trinkgeld), godisnji isto nikad nije imao placen, doduse, radi se o kontigentu, tak da ja ni ne znam koja su njihova prava ili ne....ali, osjetim kroz njegove price o firmi, poslovodji, chefovima, nasima i njemcima koji su vezani za tu firmu da ima poprilicno nepravednosti/nepravilnosti na vise razina.

Full se radujem za njega da mu sasvim sigurno dolaze svijetliji dani sto se tice satnice

No, velika vecina nas prodje i taj negativniji dio kad stignes u stranu zemlju, ne znas jezik, ne poznas svoja prava, zakone, pa chekiras...tko, sta, gdje, kako se ovdje radi, kako s njemcima, s nasima privatno/poslovno..uff, uff

A evo i Arbeitsagentur zovem, kao i sa slicnim institucijama, kaze mi govorni automat, veliki je broj poziva, nek se pokusa kasnije, vjerovatno cu zvati cijelo dopodne...i slusati isto

Zadnje uređivanje Cool Breeze : 08.04.2013. at 10:24.
Cool Breeze is offline  
Old 09.04.2013., 17:46   #8116
Njemačka je otvorila “sezonu lova” neviđenih razmjera na strane radnike, a među najpoželjnijom radnom snagom vide Hrvate. “Trebamo 1,5 milijuna kvalificiranih radnika iz inozemstva do 2025. Preračunato, trebat će nam svakoga mjeseca 10.000 novih stranih radnika”, ustvrdio je jučer u razgovoru za Bild Eric Schweitzer, predsjednik Njemačke gospodarske komore.

Eric Schweitzer, ili kako su ga na početku njegova četverogodišnjeg mandata prozvali Mr. Wirtschaft (Gospodin Gospodarstvo), upozorio je da Njemačkoj prijeti dramatičan deficit visokoobrazovanih kadrova, ali i drugih kvalificiranih radnika. Zbog pada nataliteta, predviđa Schweitzer, Njemačka će u idućih 12 godina imati šest milijuna manje zaposlenih od sadašnjih 42 milijuna radnika.
Google Oglasi
Aktien für 2013 kaufen
Jetzt folgende Aktien kaufen, die 2013 explodieren! Kapitalmarkt-Trends.de

Najveći problem - jezik

Stoga, da bi održala stopu razvoja i zaposlenosti, Njemačkoj je već sada mjesečno potrebno 10 tisuća doseljenika. S obzirom na odlična iskustva s hrvatskim doseljenicima, koji se najbrže prilagođavaju uvjetima života i rada, visokoobrazovani Hrvati su sada i te kako poželjni Nijemcima, jer je broj osoba koji u Njemačkoj prekidaju studije porastao sa 25 na 28 posto. Ako govore njemački jezik, visokoobrazovani strojari, matematičari, informatičari, ali i kvalificirani tokari, bravari, tesari, zavarivači, sobarice... neće imati nikakvih problema da nađu posao u Njemačkoj.

Prema podacima Saveznog ureda za statistiku iz Wiesbadena, prošle je godine prvi put zabilježen veći dolazak hrvatskih državljana u Njemačku nego njihov povratak u Hrvatsku, gdje su odlazili u mirovinu. Iako nismo mogli dobiti točan broj hrvatskih državljana koji su se prošle godine doselili u Njemačku (riječ je uglavnom o mlađim akademski obrazovanim građanima koji se doseljavaju s obiteljima), procjene govore da je riječ o brojci većoj od tri i pol tisuće ljudi. Realnost tih brojki potvrđuju i iz veleposlanstva naše zemlje u Berlinu, jednako kao i iz hrvatskih katoličkih misija koje (zbog poreza) dobivaju podatke o novopridošlim Hrvatima katolicima u svojim župama. Do prošle godine, u Hrvatsku se godišnje vraćalo u prosjeku oko pet tisuća hrvatskih građana. Uglavnom je riječ o umirovljenicima koji su se s obiteljima vraćali u Hrvatsku. Zbog gospodarskog stanja očito se u manjem broju vraćaju u Hrvatsku, a sve više doseljavaju u Njemačku.

Može se očekivati da će Njemačka od 1. srpnja ove godine, kada Hrvatska ulazi u Europsku uniju, krenuti u pravi lov na hrvatske radnike. Velika gospodarska kriza u Hrvatskoj burzu rada napunila je visokoobrazovanim mladim ljudima koji su već izgubili nadu da će posao naći u domovini.

Unatoč najavama da će njemačko tržište rada za hrvatske građane biti zatvoreno najmanje dvije godine nakon ulaska Hrvatske u Europsku uniju, pojedine njemačke savezne države zasigurno će primati hrvatske radnike odmah nakon ulaska Hrvatske u EU.

Akcija - dobrodošli stranci

Najbolja naznaka točnosti tih informacija je nedavno (22. ožujka 2013.) prihvaćanje inicijative dviju njemačkih saveznih država, Hamburga i Baden Württemberga, u Bundesratu (Gornjem domu njemačkog parlamenta) da ne bude blokade za uvoz hrvatske radne snage u Njemačku. Inicijativu tih dviju saveznih država u Bundesratu odmah je podržala Sjeverna Rajna-Vestfalija, Donja Saska, Bremen i većina drugih saveznih država u kojima su na vlasti socijaldemokrati – SPD. Prema riječima zastupnika u Bundestagu Josipa Juratovića, inicijativu za slobodan uvoz radne snage iz Hrvatske treba sada potvrditi njemački savezni parlament – Bundestag.

– Najvjerojatnije će, uz manje izmjene o ograničenju za pojedine kategorije radnika iz Hrvatske, taj prijedlog proći – drži Juratović, obrazlažući to raspoloženjem u njemačkom parlamentu zbog nedostatka radne snage s kojim se Njemačka sve više suočava. Siguran je da Hrvatskoj neće biti nametnuta ograničenja kao što su to bila Rumunjskoj ili Bugarskoj.

– Ograničenja Hrvatima zasigurno neće biti tražena za visokoobrazovane kadrove, ali će ostati za nekvalificiranu radnu snagu ili za one s nižom i srednjom stručnom spremom, za kojima Nijemci nemaju potrebu – smatra Juratović. Eric Schweitzer najavio je da u Njemačkoj počinje akcija “kulture dobrodošlice” za strane radnike.
http://www.vecernji.hr/vijesti/nijem...-clanak-535994
deisler is offline  
Old 10.04.2013., 09:14   #8117
Quote:
deisler kaže: Pogledaj post
Njemačka je otvorila “sezonu lova” neviđenih razmjera na strane radnike, a među najpoželjnijom radnom snagom vide Hrvate. “Trebamo 1,5 milijuna kvalificiranih radnika iz inozemstva do 2025.
O, da...vidjeh i u njemackim novinama dobrodoslicu za strane radnike, samo, za koliku satnicu ce to da bude??

To je vec druga prica

Opce je poznato da unazad nekoliko godina jako veliki broj Njemaca odlazi u Kanadu, Ameriku, Australiju, Norvesku, Svedsku u potrazi za boljim, kvalitetnijim zivotom, a placu da ni ne spominjem i to ukljucuje visokoobrazovane i one sa SSS...

Sve je vise nezadovoljstva, jedini koji se ne zale a da ih ja poznam je mahom ekipa bez djece, koji si od svoje place mogu priustiti solidan do malo jaci standard, a dosta ih je preslo tridesete/cetrdesete.

Naravno, vjerujem da ce za Hrvate cak i zemlja poput Njemacke biti zanimljiva, svi jako dobro znamo kako je "kod nas" dolje, unatoc malim satnicama u mnogim zanimanjima, cinjenica je..."ovdje gore" posla ima!

Tako ce i Hrvatska u skoroj buducnosti i s padom nataliteta biti privlacna za ljude iz jos siromasnijih zemalja od nase...

Zadnje uređivanje Cool Breeze : 10.04.2013. at 09:21.
Cool Breeze is offline  
Old 10.04.2013., 12:56   #8118
Quote:
deisler kaže: Pogledaj post
Da werden sich die Fachkräfte ganz schön umsehen, wenn sie merken, dass sie für 7,20€ arbeiten sollen.
Si siguran da AAmt zaposlenici rade za 7.20?
Koja god satnica, ako radis u ZOO-u s tuljanima, ocekuje se da znas nesto o njima, ako radis kao automehanicar ocekuje se da znas o autima, ako si recepcioner da znas par jezika...

Meni je uvijek bilo cudno da ljudi koji su placeni da rade sa strancima u Uredu za strance ne znaju / ne zele znati jezik koji govori velika vecina stranaca. Mislim jedno je integracija, a drugo kakvu okolinu i prijem nudis ljudima koji, ruku na srce, imaju i druge dobre opcije u drugim zemljama.
katra46 is offline  
Old 10.04.2013., 14:05   #8119
Quote:
katra46 kaže: Pogledaj post
Si siguran da AAmt zaposlenici rade za 7.20?
Koja god satnica, ako radis u ZOO-u s tuljanima, ocekuje se da znas nesto o njima, ako radis kao automehanicar ocekuje se da znas o autima, ako si recepcioner da znas par jezika...

Meni je uvijek bilo cudno da ljudi koji su placeni da rade sa strancima u Uredu za strance ne znaju / ne zele znati jezik koji govori velika vecina stranaca. Mislim jedno je integracija, a drugo kakvu okolinu i prijem nudis ljudima koji, ruku na srce, imaju i druge dobre opcije u drugim zemljama.

a koji jezik govori ta velika vecina stranaca,zar stranci imaju neki svoj zajednicki jezik?
njemacka nudi to sto nudi,ni manje ni vise ako ti imas neku bolju opciju nemoj dugo cekati.
kunde is offline  
Old 10.04.2013., 14:10   #8120
Quote:
kunde kaže: Pogledaj post
[/B]
a koji jezik govori ta velika vecina stranaca,zar stranci imaju neki svoj zajednicki jezik?
njemacka nudi to sto nudi,ni manje ni vise ako ti imas neku bolju opciju nemoj dugo cekati.
Engleski?
goldietrickz is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.