Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2008., 12:36   #581
Quote:
Bocca della Verita kaže: Pogledaj post
kao sto sam vec na prosloj strani ovog topica napisala, imam premium madrac od perfecte.
necu ulazit u hvaljenje istog (i to sam vec pisala )
zelim se osvrnuti na njegovu usporedbu da galaxy madracem koji mi je, naspram premiuma, bio previse mekan.
premium je taman tvrd, a u gornjem sloju ugodno mekan.
a to sto je jako visok...ne razumim, u cemi je problem??
ne kazem da je to loš madrac, vec da je skup.
tako visok madrac moze dosta glupo izgledati u nekim modelima kreveta, a nekim ljudima je to vazno. ...samo sam skrenuo paznju na to.
afoj is offline  
Old 14.11.2008., 12:43   #582
Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post

Sad, pitanje je, kod ovakvih madraca u 2 sloja i drugih kji nisu simetrično složeni, kako ga prevrnut' a da ostane jednako udoban, jer prevrtanjem i okretanjem drugog lica, onaj donji sloj postane gornji, i to onda više nije to, ili...? Šta se dvoslojni madraci samo rotiraju na tom jednom licu, pa donji sloj uvik ostaje donji, a gornji uvik ostaje gornji...? I postoje li oznake na njima koji sloj mora bit gornji...? Nisan zna šta i kako, tako da san uzeja madrac sa simetričnim slojevima i zonama, koji se može svakako okretat rotirat, a konfiguracija uvik ostaje ista... Ali, možda nešto ne kontan, možda nisan sve do kraja skužija...

takvi su samo madraci sa visco pjenom, i okrecu se samo glava-noge. svi se ti madrci okrecu radi ravnomjernog trosenja. razlika između visco pjene u gornjem sloju i hladne pjene udonjem sloju madraca je ogromna i mislim da se jako tesko zeznuti i okrenuti ga naopako. ..vecina ih ima navlaku koja nije ista sa gornje i donje strane i u pravilu se pere samo gornja strana.
afoj is offline  
Old 18.11.2008., 22:22   #583
Savjet

Trebam dva madraca 90x200.Podnica je obična bez nožica,drvena,letvice rijeđe raspoređene.Ne bi madrac sa oprugama,nešto bi bolje od toga.U obzir dolazi Perfecta ili Hespo.Da ne bude tvrd da se ne budim umoran,znam da je najbolje isprobati tj. leći na madrac,živim u malom mjestu i nemam baš te mogućnosti.Zato me zanima vaša preporuka,a opet ne bi nešto premekano da upadam na sredinu Prolistao sam cijelu ovu temu i opet mi je neka zbunioza Možete li nešto preporučiti iz svog iskustva?
Marin 1 is offline  
Old 19.11.2008., 00:20   #584
Marine, jedino šta ti ja mogu reć je da na te rijetko postavljene podnice možeš jedino stavit madrace sa bonnel oprugama, klasične, jer drugi madraci traže gusto postavljene lamele na podnici, barem 26-28 komada...

Madraci koji ti idu na te podnice su od Hespo - Adria, Comfort S ili Termo S, a od Perfecte - Futura i Normal... Kod Hespa Adria je najmekši, pa Comfort, pa Termo... S tim da imaju 2 verzije, tvrđa i mekša, za svaki od njih... Za Perfectu nisan siguran...

Ako želiš uzimat neke druge vrste madraca, barem uzet Hespo Legenda SK podnicu... Na nju mogu više-manje sve vrste madraca... Nema podešavanja, ali to šta se mene tiče nije minus nego prednost... Ionako je većina suvremenih madraca danas višezonska, pa čemu onda još i podešavanje podnice... Ko zna šta radi i ima volje se zezat sa podešavanjem podnice, a ima ih koje se mogu podešavat na svim letvicama, to je dobra stvar... Ali, za nas obične smrtnike, može bit više problema nego koristi, jer od loše podešene podnice bole leđa, iz mog iskustva...

DoomsdayST is offline  
Old 23.11.2008., 13:49   #585
Ne Renotexu

Renotex Termo Prestige je čak i za one koje vole mekše madrace užas živi!!!Ima opruge ali nisu nikako učvršćene (nemaju dovoljno čvrsti okvir), obloge mi se čine puno tanje nego što je to navedeno u specifikaciji. Ne kupujte madrac ako ga nemate prilike isprobati i vidjeti njegov presjek. Ja obilazim trgovine i malo njih ima takvu mogućnost ili imaju samo neke!!! Cijena ponekad odgovara kvaliteti ali nije nužno. No, treba biti uporan. Za sad mi se čini najpovoljniji i najbolji Oriolikov s oprugama u Pevecu, može se isprobati i vidjeti presjek. Ima li tko takav?
irena76 is offline  
Old 23.11.2008., 14:54   #586
Veličina madraca-izvanstandardni

Zanima me kako se određuje potrebna veličina madraca ako standardni ne odgovara?
Naime, radi se o tome da je visina osobe 1,98m i tenutno spava na madracu 200x90cm i to je koma. Širina mu isto nikako ne paše jer ima i duže ruke pa je mjesta na madracu stvarno premalo. Sad treba naručiti po mjeri, znam da ih Hespo radi, neznam za druge, ali koje dimenzije?
220x130cm
spuzva bob is offline  
Old 23.11.2008., 22:33   #587
O madracima

dosta krivih informacija u vezi madraca..osnovno je
1.
Žičani madrac ili Džepičasti madrac...isključivo na tvrdu podlogu. najbolje na tvrde , neflekibilne lestvice radi provjetravanja s tim da je max razmak ako želite dugo imati madrac u originalonom stanju 4 cm izmedju letvica.
2.
Pur pjena, hldna pjena , latex, memory ili visco ili tempur samo na fleksibilne podnice..što gušće to bolje, što više mogućnosti regulacije to bolje.
3.
navlaka u ovo vrijeme samo ako se skida i pere na 60C, sve ostalo je macak u vreci, neskidiva -neznate sto je unutra, 40C losa kvaliteta navlake -skuplja se a to Vam bas i ne treba kad dajete lovu
4
Rolani madraci nisu nista bolji od nerolanih..samo radi transporta se rolaju a imaju mogucnost da se ne podignu potpuno.
5.
jednozonski NIKAKI---jer Vam je dupe teze od glave i nogu pa nema logike da ih podupire ista tvrdoća-mekoća madraca. Za visine do 175 idealno 3 zone ( jer ne pokrijete tijelov vise) za visine 185 i oko njij je dobro i 5 a ako imate skoro pa 2 metra onda tek 7 zona , inace bacate lovu.
6. za spavanje na boku postoje i podnice za bocno spavanje sa meksim lamelama u podrucju ramena, inace ce utrnuti
7. Visco, tempur i slicno..ne kupujte madrace cija je visina memory pjene-visko pjene ili tempura visa od 4 cm, tim vise ako imate vise od 80 kg jer ce e upasti u kalup i necete se moći okretati tokom sna, iynimka vrlo gusta memory pjena. A ako ne volite toplo nikako ne kupujte memory jer je topao kod spavanja.
8. za pojedinacne savjete --pitajtajte prije kupnje...i dobro provjerite tržište
9.
uskoro i kod nas dolaze partnerski madraci-madraci za parove koji su ne samo težinski razlicite mnego i po svojoj konstituciji tako da madrac ima musku i zensku stranu sa razlicitim oblikovanim djelovima i različitim navlakama. Vrlo cool stvar..a oko ljeta evo i geltech madraca sa silikonskim gelom u jezgri koji jos bolje potporuje tijelo i hladi tokom ljetnih dana..cool zar ne... no ..tako je to..spavanje je znanost

Zadnje uređivanje fonemf : 01.02.2010. at 00:16. Reason: ot.
almador is offline  
Old 24.11.2008., 09:36   #588
Prije svega, želin reć da nisan profi, samo se pokušavan, ka i većina nas, snać' u ovoj današnjoj šumi ponude madraca i podnica, ali sa razumijevanjem...

Quote:
almador kaže: Pogledaj post
dosta krivih informacija u vezi madraca...
Aj, da mi bar neko odgovori na par nedoumica, a da odgovor nije 'paaaa, ovisi...'.

Quote:
almador kaže: Pogledaj post
1.
Žičani madrac ili Džepičasti madrac...isključivo na tvrdu podlogu. najbolje na tvrde , neflekibilne lestvice radi provjetravanja s tim da je max razmak ako želite dugo imati madrac u originalonom stanju 4 cm izmedju letvica.
Sad, meni svi govore da po pitanju razmaka letvica na podnici, nesmi se mišat džepičaste i Bonnell opruge, te da džepičaste zahtjevaju jednaku gustoću letvica podnice ka' i razne pjene i latex... A o tome da triba na krute letve ili punu, primjetit ćeš da recimo Hespo uopće ne reklamira takvu 'podnicu', a osim toga, oni koji prodaju takve letve povezane textilnom trakom, prodaju samo one sa većim razmakom od 4 cm (usput, za pjene/latex preporučavaju mi svi 3,5 cm razmaka ili manje, tj. barem cca. 26 do 28 letvica) šta je tako rijetko postavljeno eventualno OK za Bonnell opruge, nikako za džepičaste opruge... Dok recimo Hespo, kojeg, kako kažeš, posjeduje ista firma ka i tvoju firmu, za Bonnell madrace preporuča svoju Sana liniju podnica sa šire razmaknutim FLEXIBILNIM letvicama... Znači, svi oni recimo Hespo kreveti sa flexi široko razmaknutim letvicama i metalnim okvirom, ništa od toga nevalja jer su podnice flexi i široko razmaknute, pa nevalja niti za Bonnell opruge...? Želiš reć' da nas varaju i da ta podnica Sana nije OK za Bonnell opruge, kako oni preporučuju...?
http://www.hespo.hr/pod_sana.htm

Quote:
almador kaže: Pogledaj post
2.
Pur pjena, hldna pjena , latex, memory ili visco ili tempur samo na fleksibilne podnice..što gušće to bolje, što više mogućnosti regulacije to bolje.
E, to sa podešavanjem/regulacijom će mi dat sliku... Nigdi, ali baš NIGDI na netu nije DETALJNO objašnjeno KAKO podesit te 'ebene podnice... U dućanima nešto kao pričaju, ali svak malo drugačije, a ja doma kad san je donija, leđa su me UBIJALA dok je nisan podesija kako triba... Sad, koliko prosječan korisnik razumi o tome te ima volje i želje sa tim se za'ebavat bez ikakvih detaljnih informacija je pitanje... Ja samo mogu, iz vlastitog iskustva, potvrdit da je LOŠE podešena gusta podnica sa madracom bez opruga 100 puta gora stvar od flexibilne podnice rijetkih lamela BEZ podešavanja i običnog JEDNOZONSKOG Bonnell madraca... Isprobano na mojoj vlastitoj kičmi... A niko niti ne nudi uslugu 'tuniranja' podnice u stanu i na krevetu stranke a prema težini i raspodjeli iste od te stranke... Pa te ja pitan, ako se uzme višezonski madrac, već prema visini kako si reka, i gustoće/tvrdoće prema tjelesnoj težini, u čemu je problem uzet gustu flexi podnicu BEZ PODEŠAVANJA, kad su zone već određene...? Šta bi falilo recimo ovoj Hespo Legenda SK podnici, bez podešavanja...?
http://www.hespo.hr/pod_legenda.htm

Quote:
almador kaže: Pogledaj post
5.
jednozonski NIKAKI---jer Vam je dupe teze od glave i nogu pa nema logike da ih podupire ista tvrdoća-mekoća madraca.
A zašto, ako postoje podesive i višezonske podesive podnice...? Ja nisan za to, mrzin za'ebanciju oko podešavanja podnice, ali može se... Evo, recimo na primjeru Perfecte koja je u istom vlasništvu ka i Hespo i tvoja firma... U budget opciji, šta bi falilo ovom Rolly madracu
http://www.perfecta.hr/index.php?pag...s&id=1&p_id=20
na ovoj Ergo fix podnici, na kojoj možeš podesit kako ti dupe tone a križa se bolje podupiru, a ima i za ramena lakše letvice...
http://www.perfecta.hr/index.php?pag...&id=3&p_id=191
Ili za malo više para, Galaxy i Galaxy soft
http://www.perfecta.hr/index.php?pag...s&id=1&p_id=13
http://www.perfecta.hr/index.php?pag...s&id=1&p_id=14
sa ovom višezonskom podesivom podnicom Silver siesta...
http://www.perfecta.hr/index.php?pag...&id=3&p_id=198
Ili, ova najskuplja opcija, Premium madrac
http://www.perfecta.hr/index.php?pag...&id=1&p_id=286
sa ovom high-tech podnicom Disc Beauty...
http://www.perfecta.hr/index.php?pag...s&id=3&p_id=34
Sve su to jednozonski madraci, u kombinaciji sa višezonskom podesivom podnicom, u nekoliko cjenovnih razreda...

Ja osobno vjerujen da triba imat zone koje su podešene prema zonama tijela... Ali, ako je madrac višezonski, po meni, koji će ti kua za'enabcija sa podesivom podnicom, kad velika većina ljudi niti zna niti ima volje naučit kako je podesit...? Zato je, po meni, za dobro odabrane višezonske madrace, Hespo podnica Legenda SK, bez podešavanja, super izbor... Šteta šta ih nema više takvih...
A kad je madrac jednozonski, onda bi podnica tribala imat više zona, a niti mogućnost podešavanja nije na odmet... Ali, tad definitivno triba pazit kako okrenit podnicu, di idu ramena, kako je podesit, di i koliko tvrđe/mekše... To zahtjeva malo, ma vraga malo, dosta truda, ali nagrada je nemjerljvo veća... Jer, dobar san nema alternative, i neprocjenjiv je...

DoomsdayST is offline  
Old 27.11.2008., 00:07   #589
Thumbs up :))

vidim da te sve ovo jos vise smotalo...dakle

žičane i džepičaste podnice u sebi imaju feder7 žicu koja je amortizer za težinu . one same po sebi daju elastičnost i samo Pur pjena na njima i njihova kvaliteta a najvažnije količina u m2 madrca daju bolje7 lošije i mekše/tvrdje. Ako na feder koji je u biti žičana podnica staviš jos feder/elastičnu lamelu onda dobivaš PREMEKANO i guzica ti upada a ti spavaš ko banana savijen. Ako spavaš na boku onda je još gore
ISPRAVAN POLOŽAJ KRALJEŽNICE JE KOD BOČNOG SPAVANJA - RAVNA KRALJEŽNICA
KOD LEDJNOG - LAGANI LUK KRALJEŽNICE

zašto prodaju elastične podnice sa takvim madracima- lova/ profit

Kod ostalih vrsta madraca osim debelih MADRACA OD Pur pjene sa kombinacijom lateksa ili memory pjene sluze podnice kao dodatni elastični amortizer težine.
Kad lagano stisneš madrac vidjeti ćeš da podnica pod njim, elastična, se ugiba i prenosi dio tezine na sebe...to joj je primarna funkcija

e sad podnice...kao i sve ostalo što je kvalitetnija( gušća, podesivija, obložena plutom, pčelinjim voskom, sa plastično-gumenim listovima ) to je skuplja.Da bi se zadovoljile sve financijske mogućnosti rade se od loših do kvalitetnih i extra kvalitetnih

Znači..recimo 14 ili 16 letvica , i jos ne bukove nego jelove pa ne petoroslojnje nego troslojne parene na duzini od 200 cm su ŠROT jer i najbolji madrac na njima gubi kvalitetu. No dobre su za low cost madrac i za vikendicu ili spavanje od dva-tri dana u komadu. Za svakodnevno spavanje su SMRT.

PREPORUKA
kombinirajte istu kvalitetu madraca i podnica. ne stedite na podnicama jer one daju potporu i elastičnost madracu i tek pravilan izbor daje pravi doživlljaj.

a sad podešavanje podnica.
Madrac treba imati više zona, i on je rađen prema predvidjenim tezinama. Regulatori podnica služe da oni malo teži i oni malo lakši sebi fino podese taj otpor koji madrac ipodnica daju tijelu.
Kako podesiti??
Kad uzmete novi komplet madraca i podnice , ili je podnica stara, stavite klizače na onih 4-5 uduplanih podnica na sredinu između ruba i središnje trake. Prema vašoj visini pogledajte što na Vašem tijelu podupiru te lamele i prema tome ih postavite više prema sredini ili rubu. Tamo gdje ste teži vise prema rubu, gdje ste lakši prema sredini.
Nakon što legnete vidjeti će te da li Vam taj poduprti dio upada unutar madraca, tj imate li osjećaj da ste udubljeni ili ispupčeni na tom dijelu, probajte i ledjni i bočni položaj. i prema tom osjećaju namještate klizače.
Stvar je kao i oni stari federi na kamionu--ako ih vise uduplate da su većim dijelom lamela na lmaeli dobivate tvrdo ako su manjim dijelom u doticaju dobivate mekano.

reklama

Zadnje uređivanje fonemf : 01.02.2010. at 00:18. Reason: reklama
almador is offline  
Old 27.11.2008., 21:53   #590
almador, oprosti, mozda se razumijes u tematiku, al to nikako ne uspjevas kvalitetno objasniti.
tebe je nemoguce sa razumjevanjem citati.
nadam se da si bolji u usmenom izlaganju.
Bocca della Verita is offline  
Old 27.11.2008., 22:47   #591
??

mozda ..reci sto te točno zanima, evo čak ću i dija...znakiće napisati
almador is offline  
Old 27.11.2008., 23:17   #592
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
mozda ..reci sto te točno zanima, evo čak ću i dija...znakiće napisati
nista me vise ne zanima, sto sam kupila - kupila sam.
samo primjecujem
mozda jos samo trebam vise informacija oko onih podloga za podnice.:
Bocca della Verita is offline  
Old 30.11.2008., 21:57   #593
podnice

koje imas podnice i što te muči u vezi s njima
almador is offline  
Old 01.12.2008., 00:43   #594
Unhappy bolne kralježnice od madraca-pomoć

Svima koji nam mogu pomoći! Suprug i ja smo prije 2 godine kupili dva madraca u Solidumu u Drvofleksu - platili ih ko sv.Petra "kajganu". 90*200, lateks jezgra, veća tvrdoća (F1). Elastična letvičasta podnica (regulacijia tvrdoće) i krevet su nam od Hespa. Muž mi se svaku noc vec par mjeseci diže jer zbog bolova više ne može spavati. Budimo se strgani i neispavani. Jasno , muči nas i dijete u krevetu koje se ne da vise u kinderbet, ali to svejedno ne bi smio biti razlog da nas toliko boli. Zvali smo lika iz Drvofleksa da nam dođe pogledati madrace. On kaže da ne može priznati nikakvu reklamaciju jer nema mehaničkih oštećenja na njima. Ali zamjećujemo i to da su se u sredini kreveta madraci ulegnuli, kao recimo rupa. Ipak imamo 2 podnice pa mislim da je mozda i u tome problem. Skroz smo bez para ali smo spremni posuditi novce i kupiti nove madrace. Međutim, sada smo toliko izluđeni da više ne znamo što i gdje odabrati. Ja imam 77 kg dok je muz tezak skoro 100. Ne sjećam se da me bolila kicma prije poroda. Molim za pomoć jer muž "prijeti" da će počet spavat na podu!
mamaL is offline  
Old 01.12.2008., 02:52   #595
mamaL, jel pod 'u sredini kreveta' misliš na onu sredinu di se podnice susreću...?

Niste pogriješili, bolje je imat 2 podnice nego 1 na 180 širine kreveta...

Šta se te rupe tiče, jeste li ikako rotirali madrace...? Radi ujednačenijeg 'trošenja' madraca, to bi bilo dobro radit barem svaka 3 miseca... Prvo ih zarotiraš na istoj površini, samo ukrug, da noge i glava zamine položaj... Onda ih za još 3 miseca flipneš, preokreneš po dužoj osi, tako da opet glava i noge zamine položaj, ali ovaj put i površine zamine položaj, ona šta je bila put poda da sad bude put gori... Pa za 3 miseca opet rotiraš, pa za 3 miseca opet flip...

A sad, šta se bolnih leđa tiče... Ako se podnica može podešavat, možda nije dobro podešena... Da ne pišen ponovo, evo kako ja mislin da bi to tribalo napravit...

Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post
E, pa ja nisan stručnjak...

Pripazi na štelanje onih letvica koje se mogu štelat... Što šire razmaknute obujmice, to tvrđa letvica... Najbolje je, jer nema pravila, svi smo mi drugačiji i ležimo drugačije a i podnice različitih proizvođača imaju podešavanje u različitoj visini, znači najbolje je da postaviš podnicu tako da su one 4 letvice sa svjetlo sivim kapicama pod ramenima, staviš madrac, legneš na bok ravno, i nekako na okviru označiš di ti je točka na boku (cca. guza, bok) di najviše utoneš, a di su ti križa di najmanje utoneš... Onda se digneš, na letvicama koje su na toj visini, pod bokom omekšaš, a pod križima staviš na tvrđe... Između podiliš razliku... Ako je koja ostala za podesit ispod boka put nogu, malo je pojačaš, ako ima još koja, još mrvu jače itd... Ako je koja ostala iznad točke križa, omekšaš je, ako ima još koja još dosta mekše itd... Sljedećih tjedana, namistiš, zapišeš otprilike položaj, pa spavaš tjedan... Pomakneš ako ti se učini da te negdi nešto malo smeta, boli nakon spavanja, zapišeš novu postavku, pa spavaš tjedan dana... I tako dok ne nađeš optimum... To onda zapišeš i spremiš, i uživaš godinama... Isplati se pomučit...
...
U sličnoj smo poziciji sa težinon, ti i tvoj muž, moja žena i ja... i primejtija san da je njenu podnicu bilo puuuno lakše podesit nego moju... Pretpostavljan da je to zato jer sa manje kila, veća je toleranca i lakše madrac i podnica korektno odrade svoj posa... Kod nas je i dosta velika razlika u visini, pa niti izgled podešenih podnica nije isti, oni prstenovi za podešavanje niti ne tvore istu 'figuru'... Osnovno je otprilike odredit di su točke najvećeg utonuća (bokovi/guza) i najmanjeg utonuća (križa/kraj rebara/vrh bubrega)... Udaljenost te dvi točke je kod mene veća nego kod moje drage jer san ja dosta viši od nje... I sad, kad se legneš kako najčešće ležiš na boku, odrediš na stranici kreveta di su te dvi točke, makneš madrac, i namistiš podnicu... Za muža, najmekša točka mora bit tamo di je najteži, pod bokom, ali radi veće težine, nesmi bit podešena na najmekše... Mora bit ipak nešto više razmaknutih prstenova tj. tvrđa, jer zbog veće težine, mora davat više otpora, da bok ne potone previše, što će izazvat križobolju... Viruj mi, ja znan iz iskustva... Od te točke, ako ima još koja podesiva prema stopalima, triba se tvrdoća polako povećavat... Slično triba i kod tebe, ali tvoja najmekša točka može bit podešena dosta mekanije, prstenovi skoro spojeni... Kako manjom težinom pritiskaš madrac, da bi se održala ravna kralježnica, bokovi moraju ponešto utonit... Ako ta točka nije dovoljno mekana, neće utonit dovoljno, šta je malo drukčiji problem nego kod tvog muža kojem bi ta točka mogla tonit previše... Prema glavi, di je točka ispod križa, tu triba postavit podnicu na najtvrđe... Opet, za tebe, možda nešto tvrđe nego za muža, prstenovi skoro skroz razmaknuti za tvoju manju težinu. Kako on općenito većom težinom pritiska, više mora cijelim tijelom utonit, pa bi točka u križima mogla ostat 'previsoko' ako je otvrdne previše, znači mora bit mekša nego kod tebe... Kod tebe je obrnuto, sa manjom tjelesnom težinom, da bi kičma ostala ravna i sve skupa se 'osjetilo' tvrđe pod križima, moraš tu točku postavit dosta tvrdo... I ti i muž, podjelite nekako simetrično tvrdoću između te 2 točke, neka se tvrdoća penje od bokova prema križima... Ako od točke pod križima prema glavi ostane još koja podesiva, triba ić sve mekše prema glavi, tj. prema ramenima... Provjerite imaju li na podnici 2 letvice gumu na rubovima drugačije boje od ostalih, najčešće svjetlije... Ako da, te idu pod ramena... One su laganije od ostalih nepodesivih, kako bi ramena mogla malo više utonit... Ako ih niste stavili na stranu glave do sada, sad je dobro vrime da to učinite...

Možda je u ove 2 godine madrac bija dovoljan, bez da je podnica ispravno podešena, da vam kičma bude u koliko-toliko ispravnom položaju... Sad, kad su se madraci pomalo 'umorili', pogotovo ako ih niste nikako rotirali ni okrićali, leđa se počinju bunit... Probajte podesit podnice i flipnit madrace... Pročitaj ovaj post još jednom, možda nisan sve najjasnije reka, pa će tribat još malo to čeprkat... Cilj je dobit položaj kičme ka u ove tete sa Hitex-ovog site-a...



Pokušavajte se namištat dok ne dođete do najboljeg rezultata... Možda ti te 2 točke pomogne vizualizirat i ova slika...



Pomoću podnice pokušat ćeš omogućit bokovima/guzi da malo utonu, a križima da ostalu malo 'gori' i to točno onoliko koliko triba, da bi kralježnica ostala ravna... Isplati se pomučit oko toga...

Nadan se da san bar mrvu pomoga... Javi kako van ide... Aj, sa srićon...

DoomsdayST is offline  
Old 01.12.2008., 16:09   #596
DoomsdayST, fala ti lipa na brzom odgovoru i pozamašnom objašnjenju. Isprintala sam tvoja uputstva pa ću ih proučit sa dragim i poigrati se sa podnicama. Naravno, okrećemo madrace (na užas mog muža) barem 2-3 puta mjesečno. Zapravo ih rotiramo samo, jer s donje strane strane su nam umetnuli neku spužvu (od koje isto rade madrace), da nam povise madrac. Imamo niski krevet a ja ko trudnica nema šanse da bi se bila digla bez povišenog starta. Probali smo regulirati te zakačke na podnici (na zalost, sve su plave) ali ništa od toga. Sada su nam skroz raširene ali očito ni to nije dobro. Izgleda da je spavanje postalo znanost. Uz sve obveze koje imam još sa strahom liježem jer ne znam u kakvom ću se stanju opet probudit. Dat ću šansu madracima još mjesec dana, ali ako neće biti poboljšanja - idu na aukciju!

"mamaL, jel pod 'u sredini kreveta' misliš na onu sredinu di se podnice susreću...?"
Da, mislim na taj dio. Bas su ulegnuli u tu rupu između.

Fala na savjetima, svavko se javim!
mamaL is offline  
Old 01.12.2008., 16:11   #597
opruge ili ne-opruge

BTW, moj muž bio na službenom putu i kaže da se super naspavo na hotelskom krevetu. Sada hoće kupit neki madrac sa oprugama. Može neki savjet oko toga? Mene baš te opruge ne privlače previše.
mamaL is offline  
Old 01.12.2008., 17:38   #598
mamaL, nisu ni opruge bauk, ako ne uspiješ bit zadovoljna sa postojećin... Brat mi i žena mu imaju Hespo Exclusiv madrace sa Hespo Legenda S podnicama... Zadovoljni su poprilično... To su male, džepičaste opruge, puno bolje od klasičnih, velikih Bonnel opruga... Neda mi se objašnjavat zašto, ali jesu... Mislin da je i tvoja podnica Hespo Legenda S...

http://www.hespo.hr/pod_legenda.htm

Možda je stariji model, koji su bili skoro ka sad ove nove Vario podnice, kad nema svijetlije plave gume na dva para letvica koje idu pod ramena, ali su dovoljno guste i OK... Svakako tribaš okrenit podnice tako da su ove šta se namištaju bliže glavi nego nogama...

Madrac je jednozonski, ali kako možeš podešavat podnicu, moć' ćeš ga i ti i muž sebi ponešto prilagodit...

http://www.hespo.hr/mad_exclusiv.htm

Nakon ovih misec dana šta ćeš pokušat podesit podnice za ove madrace šta ih već imaš, uvištit ćeš, pa ti neće bit problem podesit ih kako triba za nove madrace... Šta se rupe na sredini kreveta tiče, to mi nema nikakvog smisla jer tu su dvi krute banderice, i nebi se smili madraci uopće previše uvijat, nego čak i manje... Provjeri ti petu nogu, onaj centralni nosač na kojeg se oslanjaju podnice na sredini kreveta, jeli ih drži na dobroj visini, tj. na istoj visini ka i na rubovima kreveta... Ako nije, ili ako je propala, ili ako uopće nemaš taj srednji oslonac i petu nogu, možda ti je to razlog rupe u sredini kreveta...

Nije preskup ovi Exclusiv... Imaš opciju opet 2 po 90x200, ili jedan 180x200... Isto imaš 2 tvrdoće... Inače, F1 je mekanije, F2 je tvrđe... Ovi madraci ti spadaju pod tvrđe, i F1 i F2 opcija... Ja bi ti preporučija, i radi lakšeg okretanja i privrtanja, da opet uzmeš 2 odvojena, pa na njih eventualno štep deku... Tako bi sebi mogla uzet F1, a mužu F2 tvrdoću... Iz nekog razloga, recimo u Prima commerce mekši F1 je skuplji od tvrđeg F2...

http://www.prima-commerce.hr/artikl....pavaci-program

http://www.prima-commerce.hr/artikl....pavaci-program

Možda je i pogrešna cijena, nazovi pa pitaj... Ako baš 'oćeš u komadu, imaš ga i F1 i F2 dimenzije 180x200... Opet F1 skuplji, iz nekog razloga...

http://www.prima-commerce.hr/artikl....pavaci-program

http://www.prima-commerce.hr/artikl....pavaci-program

Eto, alternativa, ako te tvoji postojeći madraci ne uspiju zadovoljit... Nije ni preskupo, a tribalo bi bit dobro barem 5-7 godina, uz redovito okretanje i privrtanje... Aj, sa srićon...

DoomsdayST is offline  
Old 01.12.2008., 17:40   #599
Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post
Brat mi i žena mu imaju Hespo Exclusiv madrace sa Hespo Legenda S podnicama...
Ovaj madrac imam i ja i zaista sam super zadovoljna.
laella is offline  
Old 02.12.2008., 00:21   #600
???

ljudi da li vi stvarno sami sebi pravite probleme ili jednostavno ne razumijete tematiku.
Kažete okretati madrace po uzdužnoj i poprećnoj osi....ma dajte si predstavite jednu stvar.

vi ste na madracu - dakle gore
madrac je ispod vas - dakle u sredini
podnica je ispod madraca- dakle dole

vasa težina stiska odozgo- madrac je stisnut i djeluje na podnicu koja podnosti pritisak ali ga isto tako pruža u smislu otpora i madracu.

ako je najteži dio tijela- dio od stomaka do butina ..kako god okrenete madrac opet je isto opterećenje...isto tako noge i glava su toliko mala opterecenja da ne dobijate bas mnogo okretanjem

trba odabrati pravilan madrac i podnicu koja je usaglašena s njim- u tome je stos....i iskreno dok god budete kupovali po raznoraznim prodavaonicama namještaja gdje trgovac o tome nema pojma do tada će te krivo kupovati.

meso se kupuje u mesnici a ne u pekarnici
madraci se kupuju-naročito oni koji će biti pod vama i to jos skuplji isključivo u trgovini koja prodaje samo madrace i u tome je verzirano osoblje.

svaka jezgra madraca ima svojih pluseva i minusa---a kao sto sam rekao i muskarci i žene su različito gradjeni pa ako želite madra koji će odgovarati oboma kupujte " partnerske madrace" koji imaju strane različite tvrdoće i pogodni su za parove različitih težina i oblika tijela.


a podnice..ma skinite madrac legnite na podnicu i podesite ju ..oznacite do kojih uduplanih lamela ili koji dio tijela i sistem je....što teži dio to klizaće prema kraju podnice...i usput..nastojte ne kupovati podnice kojima su lamele unutar okvira ako imate bračne krevete..jer će te imati 10 cm središnjeg dijela tvrdoga..naročito kod latex madraca i tanjih madraca..cca 16 cm..i to će Vam smetati ako volite spavati jedno uz drugo..ove druge su skuplje ..no zar ljubavi topli dodir vaseg partnera ima cijenu

Zadnje uređivanje fonemf : 01.02.2010. at 00:21. Reason: reklama
almador is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.