Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2008., 23:52   #21
Šiptari su počeli rat kao i na Kosovu 1998


Quote:
ljativ kaže: Pogledaj post
To su bile samo kacacke bande a ne gerilci, a to sto su bili naoruzani ne znaci da ga ne bi popusili
Pa zar nisu jesu i to dobro

kada je makedonija u žurbi počela sa kupovinom oružja u ukraini Kondom Liza Rice je izvršila pritisak da to prestane, ali i bez toga je makedonska vojska išamarala šiptariju. Učešće je uzeo i Rudolf Šarping stari ljubitelj terorista

Ali i bez toga oni su bili gotovi da političari nisu u zadnjem trenutku sprečili napad na tanuševce na sramotu celog naroda
Kontraktnik is offline  
Old 30.05.2008., 23:57   #22
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Rat su, naravno, započeli Alabanci, u želji da sprovedu svoje iredentističke ciljeve. Zaustavila ga je efikasna akcija makedonskih snaga bezbednosti, ali (sad mogu da vam dam jednu informaciju dobijenu od obaveštajnih službi ) bilo je i pomoći od strane nekolicine srpskih specijalaca. Naravno, bilo je važno i pokroviteljstvo međunarodnih snaga i diplomatije.

P.S. Otkud ti to da se Srbi i Hrvati mrze?
Ja sam mu rekao.
Easternborder II is offline  
Old 31.05.2008., 01:03   #23
Quote:
Kontraktnik kaže: Pogledaj post
Šiptari su počeli rat kao i na Kosovu 1998




Pa zar nisu jesu i to dobro

kada je makedonija u žurbi počela sa kupovinom oružja u ukraini Kondom Liza Rice je izvršila pritisak da to prestane, ali i bez toga je makedonska vojska išamarala šiptariju. Učešće je uzeo i Rudolf Šarping stari ljubitelj terorista

Ali i bez toga oni su bili gotovi da političari nisu u zadnjem trenutku sprečili napad na tanuševce na sramotu celog naroda
Samo jos malo je falilo da nikad ne pomisle na V.Alb.,ali i ovako imaju uspomene ,a nazalost i mi.
snezana mk is offline  
Old 01.06.2008., 12:06   #24
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Samo jos malo je falilo da nikad ne pomisle na V.Alb.,ali i ovako imaju uspomene ,a nazalost i mi.
Pa nije da branim siptare ali nnjih je u MK kolko 20, 30 40%? Koliko ja znam nisu imali ni pravo na Albnsko skolstvo itd. Ne kazem da trebaju dobiti svoju drzavu unutar MK ili entitet ali mislim da prije tog rata nisu imali nikakva prava a cinili su znacajan dio stanovnistva Mk.
Dragan1986. is offline  
Old 01.06.2008., 12:21   #25
Quote:
Kontraktnik kaže: Pogledaj post
Šiptari su počeli rat kao i na Kosovu 1998




Pa zar nisu jesu i to dobro

kada je makedonija u žurbi počela sa kupovinom oružja u ukraini Kondom Liza Rice je izvršila pritisak da to prestane, ali i bez toga je makedonska vojska išamarala šiptariju. Učešće je uzeo i Rudolf Šarping stari ljubitelj terorista

Ali i bez toga oni su bili gotovi da političari nisu u zadnjem trenutku sprečili napad na tanuševce na sramotu celog naroda
Rat na Kosovu je počeo ranije, kada je Srbija (ne samo Sloba, nego baš Srbija kao republika) izvršila agresivni prevrat na Kosovu, i pretvorila Albance u građane drugog reda...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 01.06.2008., 13:28   #26
Quote:
Dragan1986. kaže: Pogledaj post
Pa nije da branim siptare ali nnjih je u MK kolko 20, 30 40%? Koliko ja znam nisu imali ni pravo na Albnsko skolstvo itd. Ne kazem da trebaju dobiti svoju drzavu unutar MK ili entitet ali mislim da prije tog rata nisu imali nikakva prava a cinili su znacajan dio stanovnistva Mk.
% je max 25, a sto se tice prava imali su ih i ranije sad su samo dobili neke modifikacije i nista vise (jer se nemoze vise od togad ati jer nema sta).
Te sitne stvari su mogli dobiti i na miran nacin, a na tom problemu se i vodio dijalog sa tada aktuelnom vlascu.
Znaci za te sitnice nikako se nije trebao voditi rat i isporusiti ionako siromasnu drzavu. Taj rat nikako nije bio za covekova prava nego za sasvim drugo koje za srecu nije uspelo.
ljativ is offline  
Old 01.06.2008., 13:32   #27
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Rat na Kosovu je počeo ranije, kada je Srbija (ne samo Sloba, nego baš Srbija kao republika) izvršila agresivni prevrat na Kosovu, i pretvorila Albance u građane drugog reda...
Ako bas hoces da se vracas godine nanazad bar kazi da probleme sa njima je bilo i za vreme druga starog, a ako hoces da budes jos iskreniji kazi da su oni bili uzrok problema i za vreme hitlera i za vreme turaka - uvek nesto im nije po volji.
ljativ is offline  
Old 01.06.2008., 13:47   #28
Quote:
ljativ kaže: Pogledaj post
Taj rat nikako nije bio za covekova prava nego za sasvim drugo koje za srecu nije uspelo.
Bila je to nova (kako oni kazu) Rilindja (preporod - nacionalni). Gde su pokusali sinhronizovano 2001 da u Makedoniji i Srbiji postignu to ''nesto drugo''. Kako znam? Pa recimo da su u jednom momentu na jugu Srbije pomislili da mogu osvojiti i one delove koji ne vaze za albanski kraj. Fokus na rec osvojiti
__________________
Ko želi da ostavi alkohol
može ga ostaviti kod mene
Unared zahvalan
sdespot is offline  
Old 01.06.2008., 14:04   #29
Quote:
sdespot kaže: Pogledaj post
Bila je to nova (kako oni kazu) Rilindja (preporod - nacionalni). Gde su pokusali sinhronizovano 2001 da u Makedoniji i Srbiji postignu to ''nesto drugo''. Kako znam? Pa recimo da su u jednom momentu na jugu Srbije pomislili da mogu osvojiti i one delove koji ne vaze za albanski kraj. Fokus na rec osvojiti
Ma oni se i previse nacionalno preporadjaju ali valjda ce i tome jednog dana doci kraj.
Nikako nemogu oprostiti vama Srbima sto niste resili problem kad st trebali i kad ste mogli na nacin kako valja.
ljativ is offline  
Old 01.06.2008., 15:32   #30
Quote:
ljativ kaže: Pogledaj post
Ma oni se i previse nacionalno preporadjaju ali valjda ce i tome jednog dana doci kraj.
Nikako nemogu oprostiti vama Srbima sto niste resili problem kad st trebali i kad ste mogli na nacin kako valja.
Evo sta ta njihova rilindja obuhvata. Nagledao sam se svakakvih njihovih karata (ima ih mnogo i to zabrinjava),ali ova je bas ''lepo'' administrativno sredjena,pa nek malko i drustvo iz ''susjedstva'' vidi cega se mi ovdi s pravom bojimo

Dakle,karta ''necega drugog'' sto je i bilo parola Albanaca tokom rata u Makedoniji i juznoj Srbiji.

KARTA VELIKE ALBANIJE

Da paradoks bude veci,to je za njih granica ''etnicke Albanije''

Opet kazem,cast razumnim i OK Albancima,ali ovako nesto kao i projekat velike Srbije je krajnje glupo i nerazumno sprovoditi.
__________________
Ko želi da ostavi alkohol
može ga ostaviti kod mene
Unared zahvalan
sdespot is offline  
Old 01.06.2008., 15:50   #31
Quote:
sdespot kaže: Pogledaj post
Evo sta ta njihova rilindja obuhvata. Nagledao sam se svakakvih njihovih karata (ima ih mnogo i to zabrinjava),ali ova je bas ''lepo'' administrativno sredjena,pa nek malko i drustvo iz ''susjedstva'' vidi cega se mi ovdi s pravom bojimo

Dakle,karta ''necega drugog'' sto je i bilo parola Albanaca tokom rata u Makedoniji i juznoj Srbiji.

KARTA VELIKE ALBANIJE

Da paradoks bude veci,to je za njih granica ''etnicke Albanije''
Ne vidim dobro, spada li ovde i OH.ali ajde objasni nekome sto im je cilj kad svi padaju na njihove žalopojke ,diskriminaciju i itd..........
snezana mk is offline  
Old 01.06.2008., 17:34   #32
Quote:
Dragan1986. kaže: Pogledaj post
Pa nije da branim siptare ali nnjih je u MK kolko 20, 30 40%? Koliko ja znam nisu imali ni pravo na Albnsko skolstvo itd. Ne kazem da trebaju dobiti svoju drzavu unutar MK ili entitet ali mislim da prije tog rata nisu imali nikakva prava a cinili su znacajan dio stanovnistva Mk.
A ovo govori da nisto neznas....
U Makedoniji su imali osnovne i srednje skole na albanskom jeziku i od 2000 god. univerzitet na albanskom jeziku, a sacinjavali su ispod 25% stanovnistva...

Kod vas tamo gde zivis koliki je procenat potreban manjinama da bi dobili
pravo na skolovanje na svojem jeziku i dvojezicnost u institucijama...?
LuckyLuke is offline  
Old 01.06.2008., 17:39   #33
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Ne vidim dobro, spada li ovde i OH.ali ajde objasni nekome sto im je cilj kad svi padaju na njihove žalopojke ,diskriminaciju i itd..........
... i Bitola, Veles, Prilep, Resen...
Pola Crne Gore... jos malo i Dubrovnik ce uci u tu njihovu kartu...
LuckyLuke is offline  
Old 01.06.2008., 18:31   #34
Vidi vidi slavo-makedonci sta oni pisuju.
Ja kao albanac iz Fyrom-a , informiram vam hrvatski prijateli i ostali , da albanci su bili samo 3% zaposleni u drzavnim institucijama.
Nezaposlenost kod albanaca je bila nad 70% , iznad 200.000 iljada albanaca iz FYROM-a ima koji rade u Evropskim zemljama , golem broj ima i u Hrvatskoj .
Albanci nisu imali mogucnost da se skoluje u fakultetima na albanskom jeziku , dakle kad su se potrudili da studiraju u Skopje na slavo-makedonskom jeziku , oni mnogo tesko su zavrsili fakultete , ima mnogo od njih koji su stopirali studiranje u Skopje , su otisli u Svajcarsku , i tamu su uspeli , a u Skopje nisu mogli ? Kako je moguce ovo ?

Skoplje je bio vecinom albanski grad , megutim posle zemljotresa u 1963 , veliki broj slavo-makedonaca su dosli iz istocni deo zemlje i su napunili grad , danas albanci u Skopje cine samo 20% stanovnistva , iako pre 2 svetskok rata su bili vecinu zajedno za turcima.

Da su albanci bili maltretirani i diskriminisani to priznaju i sami slavjanski politicari , i oni izvinjavaju se za to sto su radili prije 2001. Ovo je dobro , megutim jos ima neki nacionalisticki politicari koji jos uvjek spore Ohridski Sporazum , i traze da jos uvek albanci bude proterani ka Svajcariju i Ameriku , isto kao sto su radili prije 1960 godine , kad su proterali nad 300.000 albanaca iz Bitoli , Prilep , Veles , Ohrid , Skopje , Kumanovo ........

Oni koji su bili u FYROM-u znaju kakav je polozaj albanaca , a da ne pricam kao je bio prije 2001. Kada u Tetovu iako albanci sacinu 80% stanovnistu , u policiju su bili zaposleni samo 10% albanci ....
Forca is offline  
Old 01.06.2008., 18:45   #35
Evo sta se desilo u 1997 u Gostivaru , gde albanci su 80% , pobarali su da mogu da upotrebu albansku zastavu , megjutim su bili ubijeni 3 ljude , stotine povredjeni u hiljadu uhapseni.
Ova je bila slika ista u svaki momenat kad albanci su trazili svojih prava , i za Tetovski univerzitet , i za zaposlenje , i za jezik...

http://www.youtube.com/watch?v=3tOM_...eature=related
Forca is offline  
Old 01.06.2008., 19:01   #36
Quote:
Forca kaže: Pogledaj post
Vidi vidi slavo-makedonci sta oni pisuju.
Ja kao albanac iz Fyrom-a , informiram vam hrvatski prijateli i ostali , da albanci su bili samo 3% zaposleni u drzavnim institucijama.
Nezaposlenost kod albanaca je bila nad 70% , iznad 200.000 iljada albanaca iz FYROM-a ima koji rade u Evropskim zemljama , golem broj ima i u Hrvatskoj .
Albanci nisu imali mogucnost da se skoluje u fakultetima na albanskom jeziku , dakle kad su se potrudili da studiraju u Skopje na slavo-makedonskom jeziku , oni mnogo tesko su zavrsili fakultete , ima mnogo od njih koji su stopirali studiranje u Skopje , su otisli u Svajcarsku , i tamu su uspeli , a u Skopje nisu mogli ? Kako je moguce ovo ?

Skoplje je bio vecinom albanski grad , megutim posle zemljotresa u 1963 , veliki broj slavo-makedonaca su dosli iz istocni deo zemlje i su napunili grad , danas albanci u Skopje cine samo 20% stanovnistva , iako pre 2 svetskok rata su bili vecinu zajedno za turcima.

Da su albanci bili maltretirani i diskriminisani to priznaju i sami slavjanski politicari , i oni izvinjavaju se za to sto su radili prije 2001. Ovo je dobro , megutim jos ima neki nacionalisticki politicari koji jos uvjek spore Ohridski Sporazum , i traze da jos uvek albanci bude proterani ka Svajcariju i Ameriku , isto kao sto su radili prije 1960 godine , kad su proterali nad 300.000 albanaca iz Bitoli , Prilep , Veles , Ohrid , Skopje , Kumanovo ........

Oni koji su bili u FYROM-u znaju kakav je polozaj albanaca , a da ne pricam kao je bio prije 2001. Kada u Tetovu iako albanci sacinu 80% stanovnistu , u policiju su bili zaposleni samo 10% albanci ....
Što sve neću da čujem od tebe,Skopje većinom alb.grad ali eto zemjotres pomutio stvari
Ti da doživljavaš Makedoniju kako svoju državu ćeš je tako nazivati, a ne podmuklo i ponižavajuće FIROM ,gde u snovima živiš u kosovu i albaniji
Jos smo vas protjerali u Švajcariju i Ameriku kuda vam vodi ovo dokazivanje da ste bili diskriminirani ,da dobijete plus kod hrvata pa i vase prijateljstvo je zavrseno.

Nego koliko ste vi u MK civiliz.narod ,ste danas pokazali sa gomilom incidenata u alb.područja, jedan mrtav nekoliko ranjenih,dok u mak.izb.jedinice nijedan incident.
snezana mk is offline  
Old 01.06.2008., 19:04   #37
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Mnee je začudila nesposobnost Makedonske vojske da porazi slabije naoružane pobunjenike...
Mene čudi nesposobnost HV-a da 4 godine nije uspeo da porazi krezubavu i primitivnu vojsku RSK, od 30000 vojnika (u glavnom ljudi starijih od 40 godina).

Inače Makedonija je razbila šiptarsku pobunu, ali SAD se tu upetljao i Albanci su dobili personalnu autonomiju.

Trebaš da vidiš kako su šiptarski vojnici pukli na jugu centralne Srbije, razbežali se kao zečevi.
_ephervemy_ is offline  
Old 01.06.2008., 22:32   #38
Quote:
Forca kaže: Pogledaj post
Vidi vidi slavo-makedonci sta oni pisuju.
Ja kao albanac iz Fyrom-a , informiram vam hrvatski prijateli i ostali , da albanci su bili samo 3% zaposleni u drzavnim institucijama.
Nezaposlenost kod albanaca je bila nad 70% , iznad 200.000 iljada albanaca iz FYROM-a ima koji rade u Evropskim zemljama , golem broj ima i u Hrvatskoj .
Albanci nisu imali mogucnost da se skoluje u fakultetima na albanskom jeziku , dakle kad su se potrudili da studiraju u Skopje na slavo-makedonskom jeziku , oni mnogo tesko su zavrsili fakultete , ima mnogo od njih koji su stopirali studiranje u Skopje , su otisli u Svajcarsku , i tamu su uspeli , a u Skopje nisu mogli ? Kako je moguce ovo ?

Skoplje je bio vecinom albanski grad , megutim posle zemljotresa u 1963 , veliki broj slavo-makedonaca su dosli iz istocni deo zemlje i su napunili grad , danas albanci u Skopje cine samo 20% stanovnistva , iako pre 2 svetskok rata su bili vecinu zajedno za turcima.

Da su albanci bili maltretirani i diskriminisani to priznaju i sami slavjanski politicari , i oni izvinjavaju se za to sto su radili prije 2001. Ovo je dobro , megutim jos ima neki nacionalisticki politicari koji jos uvjek spore Ohridski Sporazum , i traze da jos uvek albanci bude proterani ka Svajcariju i Ameriku , isto kao sto su radili prije 1960 godine , kad su proterali nad 300.000 albanaca iz Bitoli , Prilep , Veles , Ohrid , Skopje , Kumanovo ........

Oni koji su bili u FYROM-u znaju kakav je polozaj albanaca , a da ne pricam kao je bio prije 2001. Kada u Tetovu iako albanci sacinu 80% stanovnistu , u policiju su bili zaposleni samo 10% albanci ....
Kako te nije sramota da ponizavas svoju drzavu.
Pa od takvih kako tebe nasa drzava nemoze da krene napred.
Sva sreca sto takvih kao tebe su vid u izumiranju i nema vas puno.
Pozdrav svim clanovima i simpatizerima iz DPA
ljativ is offline  
Old 01.06.2008., 22:35   #39
Quote:
Forca kaže: Pogledaj post
Evo sta se desilo u 1997 u Gostivaru , gde albanci su 80% , pobarali su da mogu da upotrebu albansku zastavu , megjutim su bili ubijeni 3 ljude , stotine povredjeni u hiljadu uhapseni.
Ova je bila slika ista u svaki momenat kad albanci su trazili svojih prava , i za Tetovski univerzitet , i za zaposlenje , i za jezik...

http://www.youtube.com/watch?v=3tOM_...eature=related
Ma nije mi muka sto lazes nego mi je muka sto mislis da ti neko veruje na lazima.
ljativ is offline  
Old 01.06.2008., 23:15   #40
Quote:
ljativ kaže: Pogledaj post
Sva sreca sto takvih kao tebe su vid u izumiranju i nema vas puno.
Ma jok nema ih puno
Kontraktnik is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.