Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2010., 15:11   #1
Question Posve iznenadni prekid

ostavljen nakon 8ipo godina,bez ikakve najave ili ikakvih pokazatelja da bi se to moglo dogoditi.naime poceli smo hodati veoma rano,meni 15 njemu 17 godina.sad imam 24,studiram vec 5 godina.to je bila veza kakvu samo tko moze pozeliti,razumjevanje zajednicki interesi,razmisljanja,ma sve sve 5.

ja kad sam posla studirati on je posao sa mnom iako su mu svi govorili da ne ide jer se vec zaposlio,ali on je htio biti sa mnom,i iako meni fax traje 5 godina,njemu 2 jer je visa on je padao i ostajao sa mnom(ja mislim iz cistog straha da me ne izgubi).


zadnju godinu zivot nam je u stanu presao u neku monotoniju jer se nikako nismo druzili sa nikim,osim kad bi posli kuci(pauze na faxu i to) i stalno bi bili zatvoreni u stanu,igrali igrice,gledali serije filmove,ali cak i tako bilo nam je dobro(bar se tako mislilo).imao je on i presing od roditlja sto se ispita tice jer je ovdje sa mnom provodio vrijeme i nista nije davao u zadnje 2 godine,i ja sam vidjela da ga je to pritiskalo,najvise zbog majke,jer nisu bas u nekakvoj blistavoj financijskoj situaciji.

prije 10 dana on je krenuo ranije kuci,a ja sam trebala za njim za neka 3 tjedna.prvu noc me nazvao i govorio koliko mu nedostajem,,drugi dan me nazvao samo da vidi sto radim i da mi isprica sto on radi i gdje je sve bio sto je radio.da mi se 2 dana poslje toga nikako nije javljao.ja ga nazovem i tako on meni iznenada bane kako on mene vise ne voli(samo kao prijateljicu)kako su ga pocele privlaciti druge zene i da se boji da ne zasere vezu,tj.da me ne prevari.

meni je to pao kao sok....niti na kraj pameti mi nije bilo da se takvo nesto nama moze dogoditi. sve u svemu kaze da sumnja da ce se stvar ispravit,ne zeli mi davati nadu za koju misli da ne postoji jer on o tome misli vec neko vrijeme,ali se ponasao kao da je sve ok.jos se sjetim kako mi je prije 2 mjeseca govorio koliko je sretan sto me je nasao i koliko bi bio shrvan da me izgubi,kako mu znacim sve a svijetu.


ja jednostavno ne znam sto cu sad,nista mi se ne da jedino me drzi misao da bi mogao doci sebi nakon nekog vremena i nazvati,a misao na bilo sto drugo me ubija.
jedino sad cekam i cekam ali svakim danom sve vise gubim nadu i pomisljam da li je moguce da je takva ljubav mogla tako naglo nestati,i cijelo vrijeme se hvatam tog prvog dana kad mi je govorio koliko mu nedostajem.
da li imam sanse vise?

Zadnje uređivanje eleuthera : 27.09.2010. at 16:10. Reason: enter
paulicak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 15:23   #2
nikad se nezna šta se može poslije dogoditi.Nisam sad nešto iskusna al mislim da u svakoj vezi (pogotovo u vezi od 8 godina ) dođe do svakakvih kriza,do nekakvog sasićenja,možda mu samo treba malo odmora jer ako je bila takva monotonija.u takvoj dugoj vezi treba biti uvijek nekakve akcije.Ja znan isti slučaj,rođakinja mi je bila u vezi s momkom 7 godina,(od njezine 15 godine,on joj je bio prvi bla bla )i odjedanput ga je ostavila,a zašto?Došlo joj je do nekog zasićenja htjela je malo promjene,svidio joj se neko (bila je sa njim) i nakraju skužila da nije to to,da joj fali bivši.I tako su se oni pomirili oženili i imaju dijete....stoga nikad se nezna pričekaj malo ,vrijeme če učiniti svoje,jer kad tad dođe sve na svoje,a ti do tad ufačkaj nešto
koka_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 15:24   #3
Skoro identičnu situaciju sam ja prošla. I meni je moj bivši nakon 8 godina rekao da me ne voli više kao prije i da je gotovo. Kod nas je problem bio što smo imali neke različite ciljeve u životu i što je vrijeme prolazilo, to su nam se putevi sve više razlilazili.

Od prekida je prošlo dosta dugo, nismo se uopće čuli, mislim da ni nećemo tako skoro.

Mislim da šanse više nemaš, nažalost. Čim je on tebi rekao da te ne voli, nemaš se čemu nadati.

Znam da ti je teško, ali probaj se zaokupiti nečim. Neznam da li radiš gdje? Meni je recimo posao dosta pomogao u početku. Zatrpala sam se poslom, pa nisam toliko mislila na njega. Ako nemaš posao, druži se s frendicama, nađi bilo što samo da ti dan što prije prođe. Najgore ti se zatvorit u kuću i čekat. Od toga nemaš ništa
__________________
Like I give a coitus!
neenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 15:24   #4
uf, ne želim ispast okrutna (jer naravno mogu biti u krivu)

ali sve mi smrdi na nekog drugog komada.


No sasvim je moguće da mu je 'dosadilo' u zaista dugoj vezi(8 god) i želi biti neko vrijeme solo. - dakle da ti je zaista rekao istinu (naravno da škica druge cure, to nije nenormalno), ali možda se sa njegove strane ljubav "potrošila"

Nemoj gubiti energiju na 'što bi bilo da je bilo?'.. 'zašto/zbog čega?'...na čekanja, nadanja..jer dobro znaš što o nadi se kaže
Mlada si i cijeli je život pred tobom.
Glava gore
__________________
I want to give her everything. And I want to take everything from her.
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 15:37   #5
paulicak...oće to tako....iznenada. nije to otkazni rok koji se s godišnjim i bolovanjem unaprijed najavljuje.
al znaš kaj...ovo vaše...moralo je puknut. u tom smislu, bilo je itekako očekivano. zasićenje...kojem prethodi život kakav ste vas dvoje vodili...zapostavljajuć sebe, vlastite sebične aktivnosti, svako svoje društvo...da ne nabrajam...to podčinjeno prostorno-duhovno usredotočenje osiromašuje ljubav....jedini izlaz je bijeg iz takve situacije
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 16:31   #6
ma druga nije to je sigurno jer smo cijelo vrijeme bili zajedno,a u 2 dana sto je bio sam kuci mogla mu se neka svidjeti to znam ali nikako nesto ozbiljno.
iako sam mu rekla da sam spremna na promjene(kakve god da bile) on kaze da mi ne zeli davati nadu.
znam da se moram sebi okrenuti ali nikako mi ne uspjeva,imam takve promjene rspolozenja da je to ubitacno.malo se osjecam dobro(i to najvise kad se nadam da ce se stvari rijesiti samo da mu vremena treba) a onda odjednom potonem(kad shvatim da je to mozda stvarno to).evo danas sam bas polozila jedan ispit i nimalo ni drago nije,totalno mi je svejedno.
sve mi ide na zivce a jesti ne mogu odkada mi se javio.
premalda sam se u to upustila a sad ne znam kako da se nosim s tim.
paulicak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 16:35   #7
Frajer je budala i tocka.....shvatit ce to kad tad
__________________
Šteta što.....
Thenci87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 16:35   #8
a sto se tice igara i filmova,i to su bile zajednicke stvari,na igricu me on navukao i zajedno smo igrali,zajebavali se i sve,filmovi u zagrljaju i sve to.
samo sto smo se u kucu zatvorili,cak i kontam da mu je dosta,ali ne mogu razumjeti zasto mi ne da sansu da pokusamo ispraviti neke stvari.
kazem jos jednom 2 dana prije prekida govorio mi je koliko mu nedostajem,i zadnji put takoder ali on to shvaca kao normalnu pojavu.
paulicak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 16:38   #9
A gle, iskreno ti je rekao da ti neće davati lažnu nadu, što znači da je za njega ta veza gotova. Ako on tebe ne voli više, ne možeš ti tu nešto utjecati, ma koliko se ti bila spremna promijeniti. To je jednostavno tako.

Normalno je da se sad tako osjećaš, prošlo je, koliko, tjedan dana od prekida. Još si u nekoj fazi deniala, ne želiš prihvatiti da je to to. Al s vremenom će ti bit bolje. Samo ga nemoj zvati i nemoj mu se javljat jer ćeš si tako produžavat agoniju.
Moraš nekako prihvatiti da je kraj i krenuti dalje
__________________
Like I give a coitus!
neenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 16:53   #10
Meni isto jako izgleda da je našao drugog komada. Sori.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 16:56   #11
i ja sam razmisljala o tome sto je rekao da mi nece davati sansu jer nema nade ali sve mislim da je donio jednu ishitrenu odluku,s kojom se mora nositi sad,mislim to mi je rekao 2 dana poslje prekida.
jednostavno koliko god znam da se nadati ne trebam,nemoguce mi je misliti na taj nacin.nesto je puklo u njemu to je sigurno u ta 2 dana koja je kuci bio,ali po meni koliko god razmisljala nema nikakve logike u tako naglom prekidu,i mislim to bas zato sto nista ja primjetila nisam.i nije da nisam htjela primjetiti vec jednostavno sve je bilo kao inace.
ubija me sada to vrijeme ovdje koje trebam sama provesti dok se ne vidimo jer je rekao kad se vratim i ja kuci da cemo pricati.
sto ce biti od te sve price ja ne znam,ali stvaaaarnoo nisam spremna misliti o kraju(koliko god znam da je moguce i vjerovatno da ce se dogoditi)
paulicak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 17:12   #12
Ako te netko istinski voli kako ti može preko noći reći da više nije tako? Vjerojatno je to držao u sebi već neko vrijeme i lagao sam sebi, možda se bojao samoće ako više neće biti s tobom. Teško je shvatiti, samo on zna u čemu je problem. Samo mi nije jasno zašto ti je to tako naglo rekao... Ipak za prekid treba nekog vremena, gradi se, kao i ljubav na početku. Očito vam je veza prošla u neku naviku, dosadu, s njegove strane... ali svaka se kasnije temelji na navici koliko i na ljubavi. Ako je uglavnom bilo tako, trebao ti je reći, razgovarat s tobom, sve se da popravit, ali jedno ne... ako ljubavi više nema, tada ti je sve uzalud. Kada je on donio ovakvu odluku, samo tako, i bez ikakvih nadanja, moj savjet ti je da okreneš novu životnu stranicu. Znam da ti je teško zamislit život bez njega u ovom trenutku, pogotovo ako ti još uvijek njega voliš, ali s vremenom se i na to navikneš, osjećaji prođu, i kad tad se nađe na putu i neka nova osoba koja će ti možda biti i suđena.
nh85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 19:30   #13
a meni se dogodilo da večer pričamo o ljubavi i kako se vidimo međusobno do kraja života i onda se drugi dan cijeli ne javlja i u 5 ujutro pošalje poruku da je gotovo..ali i ja sam kriv za to..
tuzan123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 20:10   #14
Uf, grozna situacija i baš mi te žao ...

Mislim da nemože nakon 8 godina veze reći da je kraj i ne okrenuti se za tobom i svime što ste gradili. Ipak je osam godina u pitanju, a osjećaji ne odlaze preko noći, pogotovo ako ste imali kavalitetan odnos. Tako da ja pretpostavljam da će i ova priča dobit nastavak (ne mora značiti da će biti dobar, ).

Moj frendici je dečko nakon 4 godine banuo jedan dan i rekao isto da je počeo druge gledati i da ne želi upropastiti vezu. Narednih 8 mjeseci joj se stalno javljao,rekao da je shvatio da nemože bez nje, bio dosadan do bola i eto, ona popustila (itako je patila za njim svo to vrijeme) i sad je sve super i sve pet već 2 godine, kupuju stan,planiraju svadbu...

Neznam, preuranjeno mi je reći da ima drugu, ali iako ti je teško- pričekaj malo, nastavak po meni slijedi ubrzo...
Ribaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 21:12   #15
ovak- daj ti njemu nogu...ako već nisi...
čujem takve stvari s puno strana i to ti je jedini izlaz...u tvom slučaju nema razgovaranja niti nji-nja...
kad shvati da te izgubio, plaziti će ko gušter (da ne mislite da sam neka nedoj. feministkinja-vala nisam...)), ali to je školski primjer...
ako te prestao voljeti, samo skrati put i trajanje te veze....ako samo folira jer mu je dosadno-daj mu nogu i pričekaj..
potajno se nadam da je ovo drugo..
a ako i nije, ne čekaj da se stvari ''same riješe''..jer neće...i ne čekaj..što čekaš?koga čekaš?
hajd hrabro i pametno

majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 21:18   #16
Quote:
Thenci87 kaže: Pogledaj post
Frajer je budala i tocka.....shvatit ce to kad tad
yep... ja jesam, nakon 3 godine.. znam bit spor
eZp4N is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 22:31   #17
Iznenadni prekid nije sigurno... ali se neki povod dogodio sad,možda druga osoba,možda trenutno zasićenje....

Pomiri se sa prekidom koliko ti god teško bilo,okreni se sebi i pokušaj objektivno sagledati cijelu situaciju.

Sve se događa s nekim dobrim razlogom,vjeruj
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 23:02   #18
Znam da ti nije do branjenja, ali meni se čini da je on pošteno postupio. I sama kažeš da ste jako mladi prohodali, dugo ste zajedno i posljednji godinu ste uglavnom bili kod kuće, više ste nalikovali starom bračnom paru nego nekome u 20 - ima. Skroz je moguće da se ohladio i da je to to. U redu je od njega da ti je to otvoreno rekao i da ti ne daje lažnu nadu. Vjerujem da ti je teško i da si zateknuta situacijom, ali mlada si, imaš još vremena za proć i za nać drugog. Ne poznajem vas i možda sve još i završi dobro, ali ne znam baš bi li si trebala ulijevati lažnu nadu. Kako god bilo, drži se.
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 23:24   #19
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Pomiri se sa prekidom koliko ti god teško bilo,okreni se sebi i pokušaj objektivno sagledati cijelu situaciju.

Sve se događa s nekim dobrim razlogom,vjeruj
slažem se.

bila sam u identičnoj situaciji (veza 5 g., stalno zajedno u kući, do zadnjeg dana mi je govorio da me voli, on naprasno prekinuo nakon par dana odvojenosti, rekao mi da me više ne voli i da nema šanse da se pomirimo) i najbolji savjet koji ti mogu dati je da ga pustiš. moja najveća greška je što to nisam mogla napraviti, dugo sam se pokušavala pomiriti i nadala se, samo sam razvlačila tu mučnu situaciju i to me na kraju potpuno slomilo. da mi je današnja pamet, samo bi krenula dalje i gotovo. misli na sebe, ne na njega!
__________________
In you I've found the story I want to keep hearing,in you I see all colors, not just black and white.
vis absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 00:04   #20
pardon,kratke sam pameti...
nisam valjda do kraja shvatila- on je TEBI rekao papa?
draga...čemu ova tema?
zaboravi ga ali najbrže što možeš!!

puno sreće ti želim)
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:30.