Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2011., 03:53   #61
Dobro se kurcem u oko vraća.

Ali svejedno, ako si hiperempat svijeta i to, kao ja recimo, onda nemaš izbora. Mislim nije point uvijek bit "dobar", nego ono, napraviš ono što moraš, želiš i misliš da je right thing to do, i onda se nosiš s posljedicama.

Da pitam autora teme jedno protupitanje.

Zamisli da sutra "promijeniš politiku".

Od sutra ti više nisi "Baš onako" nego "Baš ovako". I promijenio si politiku. Nosiš čizme s mamuzom na peti i briješ na hladnoću jer eto, tako treba bit.

Upoznaš curu koju popušiš UPRAVO zbog toga. Jer si bio debil i glumatao nešto što nisi. Reci mi, s koliko bi se potencirala razina frustracije koju sad osjećaš kad popušiš curu ovako, the regular way?

Moj guess je 281.

Jer ovako je bar popušiš zbog sebe. Onako bi u jednadžbu ušlo jedno 22 stvari od kojih bi ti ultimativno natekao mozak. Prije nego bi eksplodirao. Kako bi sebi, njoj, svemiru objasnio da ti zapravo jesi dobar, samo si eto, savio kičmu do iznemoglosti i postao netko drugi?

Ok, promijeni neke patterne ponašanja, to je ok. Ne budi preizravan prebrzo. Ne zalijevaj potencijalnu djevu koja je u oku tvom svidljiva vagonom emotivnih sranja iz prošlosti, bar ne ono, neko određeno vrijeme po upoznavanju, ono, neke finese se daju popravit ali ako si good guy, good guy si. I to nije ništa loše.

I ja sam kao. I svejedno jebem. Jebaćeš i ti sine.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 12:14   #62
Quote:
Bas_onako kaže: Pogledaj post
Citam temu o supendarama i bas si razmisljam..

Ima svakakvih ljudi koji dobro glume i ne moze se biti 100% siguran u necije namjere pa recite - sto mislite, koliko se isplati biti dobar prema svim zenama (u mom slucaju) koje upoznate?
Slobodno zene recito isto za obrnutu situaciju.

Koliko cekati prije nego se postane okrutan/hladan/<umetni nesto lose>/sumnjicav prema svim potencijalnim partnerima?

Koliko puta su vama slomili srce prije nego ste totalno pukli i promijenili 'politiku'?
Kako se kaže "dobro je biti dobar".
Tako da je moje mišljenje slijedeće.
Koliko god puta na kraju bili povrijeđeni mislim da se ne treba odricati toga dobrog u sebi, toga po ćemu si poseban od te neke velike isprazne i iskvarene većine.
Ako do sad nisi pronašao curu koja će cijenit tvoju iskrenost, dobronamjernost i dobrotu, onda te takve nisu ni zaslužile.
(Ovo karikiram ne mislim ovo isključivo za tebe.)
Tako da ono što hoću reći je slijedeće.
Da ostati jednako dobar, ne mijenjati postojeću "politiku" čak iako do sad nije dovodila do uspjeha, jer možda sam naivan po tom pitanju u današnjem svijetu i vremenu, ali i dalje sam mišljenja da je dobro biti dobar, i da to na kraju bude uzvračeno s curom koja će to znati cijenit.
To govorim iz vlastitog iskustva, zato što sad sam to doživljavam i jer sam u toj situaciji.

Tako da je moj savjet svim "dobricama", ostanite takvi kakvi jeste, jednom će vam se to isplatit. A osim toga bolja je jedna prava, dobra, iskrena, nego deset koje bi bile samo radi nekakvog skrivenog interesa.
Fitcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 12:31   #63
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
hm
što onda kažeš na to da se u roku od mjesec dana vjenčamo? to bi recimo bio jedan veliki rizik za oboje

mada se u principu slažem s ovim što pišeš, i taj rizik na koji misliš je uvijek u tanane iskalkuliran i gotovo nitko nikada neće prihvatiti rizik ukoliko ne smatra da postoji dovoljno velika šansa da mu se taj rizik isplati (bilo materijalno ili emocionalno)...

ali nu, već smo debelo offtopic s tim riskiranjem
auuu... pa ti ideš iz krajnosti u krajnost
stvarno ne mislim da je potrebno kalkulirati... to mi se čini užasno... i ne volim proračunate ljude (ako ćemo ići u krajnosti ) jer se na kraju uvijek ispostavi da nešto žele dobiti bez da nešto i daju... pa ne ulaziš u veze s kalkulatorom, kaj ne? i zapravo nikad ne znaš "isplati" li se taj rizik ako se ne odlučiš na njega... pa ne govorimo o kupovini dionica...
dakle, gledanje "isplativosti" dobrote, automatski te čini proračunotom osobom... i ako tako gledaš na ljude, teško da ćeš opstati bilo u kojoj emocionalnoj vezi...

da ne oftopičarimo više
kako je netko već rekao... ne treba se bojati biti dobar, treba se bojati biti naivan... a dobrota i naivnost ne idu, nužno, ruku pod ruku...
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 13:17   #64
Quote:
Fitcher kaže: Pogledaj post

Tako da je moj savjet svim "dobricama", ostanite takvi kakvi jeste, jednom će vam se to isplatit. A osim toga bolja je jedna prava, dobra, iskrena, nego deset koje bi bile samo radi nekakvog skrivenog interesa.
Riječi ti se pozlatile! Slažem se, ne treba odustajati ma koliko teško bilo i ma koliko se puta razočarali.
__________________
It's who I am, it's what I am. Right or wrong, I can't change that.
Broxigar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 16:34   #65
Quote:
Fitcher kaže: Pogledaj post
Kako se kaže "dobro je biti dobar".
Tako da je moje mišljenje slijedeće.
Koliko god puta na kraju bili povrijeđeni mislim da se ne treba odricati toga dobrog u sebi, toga po ćemu si poseban od te neke velike isprazne i iskvarene većine.
Ako do sad nisi pronašao curu koja će cijenit tvoju iskrenost, dobronamjernost i dobrotu, onda te takve nisu ni zaslužile.
Istina, samo sve je manje i manje cura koje cijene to, pogotovo ove mlađe generacije.
Quote:
(Ovo karikiram ne mislim ovo isključivo za tebe.)
Tako da ono što hoću reći je slijedeće.
Da ostati jednako dobar, ne mijenjati postojeću "politiku" čak iako do sad nije dovodila do uspjeha, jer možda sam naivan po tom pitanju u današnjem svijetu i vremenu, ali i dalje sam mišljenja da je dobro biti dobar, i da to na kraju bude uzvračeno s curom koja će to znati cijenit.
To govorim iz vlastitog iskustva, zato što sad sam to doživljavam i jer sam u toj situaciji.
Tebe je onda pomazila sreća. Ako smijem pitat, gdje si naišao na tu curu?
Quote:
Tako da je moj savjet svim "dobricama", ostanite takvi kakvi jeste, jednom će vam se to isplatit. A osim toga bolja je jedna prava, dobra, iskrena, nego deset koje bi bile samo radi nekakvog skrivenog interesa.
Dobar savjet, ali ne isplati se takav biti danas, ne u ovakvom današnjem društvu.
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 17:14   #66
Quote:
Bas_onako kaže: Pogledaj post
Citam temu o supendarama i bas si razmisljam..

Ima svakakvih ljudi koji dobro glume i ne moze se biti 100% siguran u necije namjere pa recite - sto mislite, koliko se isplati biti dobar prema svim zenama (u mom slucaju) koje upoznate?
Slobodno zene recito isto za obrnutu situaciju.

Koliko cekati prije nego se postane okrutan/hladan/<umetni nesto lose>/sumnjicav prema svim potencijalnim partnerima?

Koliko puta su vama slomili srce prije nego ste totalno pukli i promijenili 'politiku'?
veca je sansa za najebati, ali mislim da je to jedini pravi nacin za ista zapoceti.

jbg, uvijek sam uletao 100% i sa "grlom u jagode", ali barem sam se uvijek na kraju osjecao da sam dao sve od sebe.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 21:45   #67
Quote:
Bas_onako kaže: Pogledaj post
Citam temu o supendarama i bas si razmisljam..

Ima svakakvih ljudi koji dobro glume i ne moze se biti 100% siguran u necije namjere pa recite - sto mislite, koliko se isplati biti dobar prema svim zenama (u mom slucaju) koje upoznate?
Slobodno zene recito isto za obrnutu situaciju.

Koliko cekati prije nego se postane okrutan/hladan/<umetni nesto lose>/sumnjicav prema svim potencijalnim partnerima?

Koliko puta su vama slomili srce prije nego ste totalno pukli i promijenili 'politiku'?
Jedno je biti dobar, drugo je biti glup.
Apsolutno nisam za to da se ikad mora biti orutan i hladan prema nekome, to je sadizam. Ako ti nije stalo do nekoga, oprosti se s njim ljudski, i prošetaj.
Koliko ljudski i koliko iskreno, zavisi od toga koliko si dobar čovjek.
I to ne može nikako biti loše po tu osobu.

A šupendara je nešto drugo. Nema to veze sa dobrotom.
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 00:56   #68
Quote:
Bas_onako kaže: Pogledaj post
Citam temu o supendarama i bas si razmisljam..

Ima svakakvih ljudi koji dobro glume i ne moze se biti 100% siguran u necije namjere pa recite - sto mislite, koliko se isplati biti dobar prema svim zenama (u mom slucaju) koje upoznate?
Slobodno zene recito isto za obrnutu situaciju.

Koliko cekati prije nego se postane okrutan/hladan/<umetni nesto lose>/sumnjicav prema svim potencijalnim partnerima?

Koliko puta su vama slomili srce prije nego ste totalno pukli i promijenili 'politiku'?
meni je nekada fkt zao kaj sam dobra...i svi oko mene govore da losi ljudi bolje prolaze u zivotu..a jebes ga kad nisam takva pogotovo prema nekom kog volim
White.Beauty is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 01:41   #69
Quote:
expressivo kaže: Pogledaj post
Istina, samo sve je manje i manje cura koje cijene to, pogotovo ove mlađe generacije.
Da živa istina nažalost. I upravo u današnje vrijeme moramo imati čvrst karakter, strpljivost i vjeru da još postoje ljudi koji nisu zatrovani današnjim modernim idealima i pogledima na život. Iako će sad možda zvučati da sam možda konzervativan, sasvim suprotno. Liberalan sam po pogledu na svijet, ali isto tako pokušavam samostalno i logički razmišljat, i ne prihvačam sve što nam se nudi zdravo za gotovo. Ali možda je i u tome u današnje vrijeme problem, što nisam ovca koja samo bezpogovorno slijedi što mu se govori.

Quote:
expressivo kaže: Pogledaj post
Tebe je onda pomazila sreća. Ako smijem pitat, gdje si naišao na tu curu?
Heh, a možeš to i tako gledat, ali moje mišljenje je više da eto i čorava kokoš je jednom pogodila zrno. Jer u ovom slučaju, ona je pronašla mene a ne ja nju.
Ona je veliki dio toga započinjala, a ja sam samo to prihvatio.
Tako da mi je na neki način kao pala s neba. Ili sam se možda i sam u međuvremenu promjenio na bolje pa su one prave kvalitete došle do izražaja...
Quote:
expressivo kaže: Pogledaj post
Dobar savjet, ali ne isplati se takav biti danas, ne u ovakvom današnjem društvu.
A znam što misliš.
Takvo ponašanje se danas ne cijeni, takav stav.
Ali koja je alternativa. Izgubiti to po čemu si bolji od velike većine i postat jedan od njih?
Ne znam, možda je to slaba utjeha, ali ponosan sam na sebe što nisam pao pod takav pripost i proziran utjecaj modernog života u tim nekim aspektima.
Da mi to dokazuje moj karakter.
A i sad sam počeo vjerovati u ono, dobro se dobrim vraća.
Ne znam možda je to samo zbog toga što se meni začudo napokon počeo preokretat život na bolje, prema nekom planu.
Tko zna, možda bi razmišljao drugačije da mi trenutno nije ovako.
A možda je i samo stvar u pozitivnom stavu?
Fitcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 01:46   #70
moze se bit dobar, ali treba imat kicmu...sebe pretezno na prvo mjesto postavit, jer nitko drugi to nece umjesto nas samih napraviti, a bome nismo mi ni drugima na prvom mjestu...svatko vuce za sebe, a posto je teze naletit na dobrog covjeka treba imat mjeru...bit ekstra dobar s onima koji to zasluzuju, manje s onima koji nam i ne "mirisu na fino"... opcenito, ponasat se prema drugima kak oni prema nama...nema druge...al generalno, da dobrota odavno nije nikog nikam konkretno dovela, itekak stoji...rekel bu neko, bitno da je savjest cista, postenje na mjestu, a i ljudi se zahvale...od ciste savjesti, postenja, hvale i ostalih takvih "naknada" se ne zivi...
crvek2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:35   #71
Quote:
Fitcher kaže: Pogledaj post
Da živa istina nažalost. I upravo u današnje vrijeme moramo imati čvrst karakter, strpljivost i vjeru da još postoje ljudi koji nisu zatrovani današnjim modernim idealima i pogledima na život. Iako će sad možda zvučati da sam možda konzervativan, sasvim suprotno. Liberalan sam po pogledu na svijet, ali isto tako pokušavam samostalno i logički razmišljat, i ne prihvačam sve što nam se nudi zdravo za gotovo. Ali možda je i u tome u današnje vrijeme problem, što nisam ovca koja samo bezpogovorno slijedi što mu se govori.
Postoje takvi ljudi, koji nisu zatrovani, ja znam par njih. Ostali kao da su u nekom drugom svijetu, traže sve preko noći, uzimaju zdravo za gotovo, kriteriji nerealni s obzirom na to što oni mogu ponuditi, nerealna očekivanja, toga je sve više i više u našem društvu.

Quote:
Heh, a možeš to i tako gledat, ali moje mišljenje je više da eto i čorava kokoš je jednom pogodila zrno. Jer u ovom slučaju, ona je pronašla mene a ne ja nju.
Ona je veliki dio toga započinjala, a ja sam samo to prihvatio.
Tako da mi je na neki način kao pala s neba. Ili sam se možda i sam u međuvremenu promjenio na bolje pa su one prave kvalitete došle do izražaja...
Onda si fakat bio jebene sreće. Kad bi tako bilo svima, možda bi i svijet bio bolji. Doduše, meni se to još nije dogodilo, da ti tako cura "padne s neba", tko zna možda padne , možda ne, tko zna, možda je tu na forumu.
Quote:
A znam što misliš.
Takvo ponašanje se danas ne cijeni, takav stav.
Ali koja je alternativa. Izgubiti to po čemu si bolji od velike većine i postat jedan od njih?
Ne znam, možda je to slaba utjeha, ali ponosan sam na sebe što nisam pao pod takav pripost i proziran utjecaj modernog života u tim nekim aspektima.

Da mi to dokazuje moj karakter.
A i sad sam počeo vjerovati u ono, dobro se dobrim vraća.
Ne znam možda je to samo zbog toga što se meni začudo napokon počeo preokretat život na bolje, prema nekom planu.
Tko zna, možda bi razmišljao drugačije da mi trenutno nije ovako.
A možda je i samo stvar u pozitivnom stavu?
Naravno da je pozitivan stav doprinjeo da ti ide na bolje, to se jednostavno moralo dogoditi. S druge strane, ovo boldano, danas se jednostavno moraš promijeniti (u ponašanju i pristupu) i prilagoditi današnjem društvu da ti bude bolje, pa makar i izgubio to nešto što imaš, nešto što te čini drugačijim od većine. Ja to ne želim izgubiti, tu dobrotu i skromnost, samo zato da bi me drugi prihvatili, ali izgleda da moram. Ljudi ne vole dobrice, cure ne vole dobrice , ali valjda jedna bude voljela i takve, tko zna.
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:45   #72
Quote:
crvek2 kaže: Pogledaj post
moze se bit dobar, ali treba imat kicmu...sebe pretezno na prvo mjesto postavit, jer nitko drugi to nece umjesto nas samih napraviti, a bome nismo mi ni drugima na prvom mjestu...svatko vuce za sebe, a posto je teze naletit na dobrog covjeka treba imat mjeru...bit ekstra dobar s onima koji to zasluzuju, manje s onima koji nam i ne "mirisu na fino"... opcenito, ponasat se prema drugima kak oni prema nama...nema druge...al generalno, da dobrota odavno nije nikog nikam konkretno dovela, itekak stoji...rekel bu neko, bitno da je savjest cista, postenje na mjestu, a i ljudi se zahvale...od ciste savjesti, postenja, hvale i ostalih takvih "naknada" se ne zivi...
Nažalost da, od toga se ne živi, to je recimo moj otac osjetio na svojoj koži kad je radio neke usluge kolegama s posla, ljudi se zahvale, a poslije kad tražiš uslugu natrag, jbg onda, onda ih nigdje nema ili nisu u mogućnosti to obaviti. Teško se dobrota danas isplati, jer jednostavno danas ima toliko lešinara koji samo čekaju da te sjebu i iskoriste.
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:48   #73
Quote:
crvek2 kaže: Pogledaj post
moze se bit dobar, ali treba imat kicmu...sebe pretezno na prvo mjesto postavit, jer nitko drugi to nece umjesto nas samih napraviti, a bome nismo mi ni drugima na prvom mjestu...svatko vuce za sebe, a posto je teze naletit na dobrog covjeka treba imat mjeru...bit ekstra dobar s onima koji to zasluzuju, manje s onima koji nam i ne "mirisu na fino"... opcenito, ponasat se prema drugima kak oni prema nama...nema druge...al generalno, da dobrota odavno nije nikog nikam konkretno dovela, itekak stoji...rekel bu neko, bitno da je savjest cista, postenje na mjestu, a i ljudi se zahvale...od ciste savjesti, postenja, hvale i ostalih takvih "naknada" se ne zivi...
Svidja mi se kako razmisljas.
Mme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 03:35   #74
Quote:
Mme kaže: Pogledaj post
Svidja mi se kako razmisljas.
to je zato kaj sam ja jedan od tih dobrih ljudi, pa vidim kakav je svijet oko mene...pokusavas odrzavat neku razinu te dobrote, al prekipi i nama...ko ima kicmu naravno...ovi drugi jednostavno zapadnu u zacarani krug i postanu robovima...zadovolje se mrvicama koje im drugi bace...daleko od toga da meni nije bitno da mi je savjest mirna i cista, da drzim do postenja i da sam korektan...al kad vidis da vecina od tebe radi majmuna na osnovu tvog karaktera, pa nisam ni ja bedast...eee, al onda kad se prica okrene, onda se cude kak si nekad mogel sve, a sad odjednom si nedostupan...ne pase im to..naviknu se olako na podilazenje...al nismo ni mi necije kur.e, pa da se sam tak moze s nama...treba se znat postavit, najbolje od pocetka, a moze i kasnije...kasnije cak i dobijes ekstra postenje na temelju imanja muda suprotstavljanju...vide da se nije za zafrkavat...

moze se to postavljanje primijenit i na ljubavne veze, kad zenska uoci da se s tobom ipak nije za zezat, i da nemre skakutat kak se sjeti po tebi, te da ti neces na svaki njen zvizduk trcat...no, da, paradoks je da ima zena kojima ni tad to ne pase, jer zele da si im potrcko...dok se neke iznenade, i ak imaju mozga, pocnu te cijenit kak spada...nije cak ni bitno godiste, samo je potrebno da su mozak i zrelost te sposobnost prosudivanja tu...

istina je dakako, negdje u sredini, jer dobri ljudi su naviknuti na to da ih se samo pohvali, al i ta pohvala ih ispuni ponosom, i u svojoj glavi oni znaju da su napravili nesto, katkad ne onako kako se od njih ocekuje, nego onako kako su oni zamislili nesto napravit, u skladu s nekim pravilima/smjernicama...i ne treba nam nis drugo...al za tak nesto druga strana mora bit fer...
crvek2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 08:43   #75
Quote:
Bas_onako kaže: Pogledaj post
Citam temu o supendarama i bas si razmisljam..

Ima svakakvih ljudi koji dobro glume i ne moze se biti 100% siguran u necije namjere pa recite - sto mislite, koliko se isplati biti dobar prema svim zenama (u mom slucaju) koje upoznate?
Slobodno zene recito isto za obrnutu situaciju.

Koliko cekati prije nego se postane okrutan/hladan/<umetni nesto lose>/sumnjicav prema svim potencijalnim partnerima?

Koliko puta su vama slomili srce prije nego ste totalno pukli i promijenili 'politiku'?
Ovo o čemu ti pričaš nema veze s dobrotom neke osobe. Neki ljudi su jednostavno naivni, puno njih je slijepo od ljubavi, a još više njih vjeruje kako će se o dnjihove silne ljubavi kreten (m/ž) promijeniti i postati ono u što su oni zaljubljeni - projekcija.

Nitko od njih ne mora, niti nužno jest, dobar.


Kao odgovor na tvoje drugo pitanje isplati li se biti dobar prema svim ženama zaista nemam smislen odgovor. Ponajviše jer niti ne razumijem pitanje. Ono što ti mogu reći kako je dovoljno biti pristojan prema svima i poštovati svakoga. Barem u startu. Nakon toga ćeš si sam odabrati ljude s kojima se želiš družiti, a u takvim odnosima ne može biti riječi o "isplativosti bivanja dobrim". Mislim, može. Ako si plitko materijalističko đubre koje iz koristoljublja glumi da si je dobar s nekime.
reggie31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 11:43   #76
Quote:
expressivo kaže: Pogledaj post
Postoje takvi ljudi, koji nisu zatrovani, ja znam par njih. Ostali kao da su u nekom drugom svijetu, traže sve preko noći, uzimaju zdravo za gotovo, kriteriji nerealni s obzirom na to što oni mogu ponuditi, nerealna očekivanja, toga je sve više i više u našem društvu.
Postoje naravno, i sam ih znam par takvih koji stvarno stoje s dvije noge čvrsto na zemlji. Bez nekakvih zaluđenosti, bez iluzionarnog pogleda o sebi i okolini oko sebe, i koji bi ti priskočili u pomoć bilo kad oko bilo čega i ono što je još najbolje ništa nebi očekivali zauzvrat niti ti zamjerili zbog toga.
A imati takve ljude kao prijatelje u današnje vrijeme je stvarno sreća koja se treba cijenit.
Ove ostale si i sam savršeno opisao. I da nema sad tih par frendova i ove cure koju sam upoznao stvarno bi se zapitao tko je tu lud a tko normalan, i kako si i sam napisao bio bi možda "prisiljen" postat jedan od njih, mediokriteta da koristim tako tešku riječ kako bi se uklopio.
Jer velika većina su upravo to mediokriteti, koji ne da ne razumiju, nego ne žele razumjeti neki normalan i prirodan poredak prioriteta i važnosti.

Quote:
expressivo kaže: Pogledaj post
Onda si fakat bio jebene sreće. Kad bi tako bilo svima, možda bi i svijet bio bolji. Doduše, meni se to još nije dogodilo, da ti tako cura "padne s neba", tko zna možda padne , možda ne, tko zna, možda je tu na forumu.
Tu ti stvarno neću šta proturiječit, jer se i sam definitivno slažem.
U današnjem vremenu sam itekako imao jebene sreće.
I to zbog toga što mi je ovo bio prvi ovakav slučaj u životu da sam ovo doživio. Do sad sam imao jednaka iskustva kao prepostavljam i ti sam.
Dakle, trudiš se i više od 100% za ono što želiš, i onda kad i pomisliš da je to to, lijepo te podmuklo realnost udari šamar i vidiš da je sve to bila neka iluzija.
Istina, možda ima i u tome nešto da sam se i ja promjenio, da sam na neki način možda sazrijeo nego kakav sam prije bio, no šta god je znam prepoznat ovo što mi je doslovce poklonjeno i znam to cijenit.
Tako da ukratko ono dobro se vraća dobrim, možda stvarno ima nešto u tome, jer se stvarno neke ovakve stvari događaju u najneočekivanije vrijeme na najneočekivanijim mjestima kad najmanje planiraš, kad najmanje očekuješ.
Quote:
expressivo kaže: Pogledaj post
Naravno da je pozitivan stav doprinjeo da ti ide na bolje, to se jednostavno moralo dogoditi. S druge strane, ovo boldano, danas se jednostavno moraš promijeniti (u ponašanju i pristupu) i prilagoditi današnjem društvu da ti bude bolje, pa makar i izgubio to nešto što imaš, nešto što te čini drugačijim od većine. Ja to ne želim izgubiti, tu dobrotu i skromnost, samo zato da bi me drugi prihvatili, ali izgleda da moram. Ljudi ne vole dobrice, cure ne vole dobrice , ali valjda jedna bude voljela i takve, tko zna.
Ne znam, ne mogu ti dati dobar odgovor na to pitanje.
Možda bi dobar odgovor bio promjena društva. Društvo koje vrijednuje iste kvalitete i ideale kao i ti sam. iako je to lakše reći nego učinit jer da to je tako lagano nebi o ovom niti razmišljao.
Žalosno je da je današnje društvo toliko propalo da se oni koji nisu zatrovani moraju prilagodit ovima "zatrovanima" kako bi bili "normalni".
Fitcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 14:27   #77
Quote:
Bas_onako kaže: Pogledaj post
Citam temu o supendarama i bas si razmisljam..

Ima svakakvih ljudi koji dobro glume i ne moze se biti 100% siguran u necije namjere pa recite - sto mislite, koliko se isplati biti dobar prema svim zenama (u mom slucaju) koje upoznate?
Slobodno zene recito isto za obrnutu situaciju.

Koliko cekati prije nego se postane okrutan/hladan/<umetni nesto lose>/sumnjicav prema svim potencijalnim partnerima?

Koliko puta su vama slomili srce prije nego ste totalno pukli i promijenili 'politiku'?
Ako ti pitaš koliko se isplati biti dobar ti uopce nisi dobar nego vec u startu kalkuliras sta ceš s tim dobiti. Toliko o tvom poimanju dobrote. Biti dobar je danas tesko jer je drustvo takvo da ces zbog svoje dobrote cesto najebati ko zuti. Zbog toga sto si dobar mnogi te pokusaju iskoristiti i nekima naravno to i uspije. Zbog toga se i dobri malo zaštite oklopom,cisto zbog toga da se ne izlazu pretjerano zlima. Ljudi se mjenjaju kroz zivot i razlicite situacije ali vrlo rijetko netko tko je dobar postane zloban i okrutan. Prije takvi koji su dobri postanu s vremenom zatvoreniji i pesimisti. Naravno da zatvorenost nije dobra i pozeljna osobina ali dobar se od zlog moze zastiti upravo zatvorenoscu. Samo i tu postoji problem,kad se zatvoris riskiras da propustiš nekog isto tako dobrog upravo zbog toga.
__________________
ne potpisujem ništa tek tako
Sinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 14:36   #78
Smile

Quote:
Bas_onako kaže: Pogledaj post
Citam temu o supendarama i bas si razmisljam..


Koliko puta su vama slomili srce prije nego ste totalno pukli i promijenili 'politiku'?
Slomile su mi srce vise puta ali jednom stvarno opasno da sam pukao ko kokica,mjesecima nisam normalno funkcionirao. Ali proslo je i to,bilo je tesko ali proslo je. I opet mogu reci da nisam promjenio politiku..opet se trudim da dam sto vise mogu samo sad puno manje ocekujem. Nista te ne moze unistiti tako jako kao neka ocekivanja u tim situacijama. Daj puno ali ne ocekuj previse i uz malo srece ces prije ili kasnije naletiti na pravu i onda ces dobiti puno vise nego si ocekivao.
__________________
ne potpisujem ništa tek tako
Sinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 14:58   #79
Opasan je onaj tko za sebe tvrdi da je dobar .
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 15:02   #80
Quote:
Fitcher kaže: Pogledaj post
Ne znam, ne mogu ti dati dobar odgovor na to pitanje.
Možda bi dobar odgovor bio promjena društva. Društvo koje vrijednuje iste kvalitete i ideale kao i ti sam. iako je to lakše reći nego učinit jer da to je tako lagano nebi o ovom niti razmišljao.
Žalosno je da je današnje društvo toliko propalo da se oni koji nisu zatrovani moraju prilagodit ovima "zatrovanima" kako bi bili "normalni".
Vidiš, o tome sam ja razmišljao, ali ne mislim na promjene svoga društva, koje znam i koji su mi vrlo slični, već našeg društva, ovog balkaniziranog društva. Jedino kako bi se to moglo promijeniti jest da se odselim negdje, van ove države i dosta sam o tome razmišljao.
Quote:
Sinda kaže: Pogledaj post
Ako ti pitaš koliko se isplati biti dobar ti uopce nisi dobar nego vec u startu kalkuliras sta ceš s tim dobiti. Toliko o tvom poimanju dobrote. Biti dobar je danas tesko jer je drustvo takvo da ces zbog svoje dobrote cesto najebati ko zuti. Zbog toga sto si dobar mnogi te pokusaju iskoristiti i nekima naravno to i uspije. Zbog toga se i dobri malo zaštite oklopom,cisto zbog toga da se ne izlazu pretjerano zlima. Ljudi se mjenjaju kroz zivot i razlicite situacije ali vrlo rijetko netko tko je dobar postane zloban i okrutan. Prije takvi koji su dobri postanu s vremenom zatvoreniji i pesimisti. Naravno da zatvorenost nije dobra i pozeljna osobina ali dobar se od zlog moze zastiti upravo zatvorenoscu. Samo i tu postoji problem,kad se zatvoris riskiras da propustiš nekog isto tako dobrog upravo zbog toga.
Evo kao da si mene opisao u svemu ovome. Dobar, skroman, malo zatvoren, samo nisam pesimist Ali isplati se biti dobar, jer tako sam uspio dobiti jako dobre frendove. Nažalost, to nijedna cura dosad nije primjetila, ali ostaje nekakva nada da će neka i to primjetiti.
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.