Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2011., 14:52   #81
zao mi je ovog lucica, ne znam kakav je bio prije ali ne djeluje mi kao osoba od vece pameti pa ga se ne bi trebalo previse eksponirati u ovom slucaju - pogotovo nakon sto mu je netko rekao da se radi o nato bombi (cak joj i naziv zna). naravno da nema niti jednog jedinog fragmenta bombe ali i dalje ce se naci ljudi kojima ce se to ciniti kao dobra teorija kao i onomad kad je neki ludjak provalio kako se radilo o gorivu koje je curilo iz helikoptera.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 18:43   #82
Quote:
MučkoĐubre kaže: Pogledaj post
Sad smo tvrdili da nema dovoljno da ovce prezive (a prezivljavaju i s puno manje, npr otocic Laganj gdje netko iskrca ovce cesto), a sad odjednom nema dovoljno za pirolizu. Inace, ova slika paga je iz paske uvale, ne iz velebitskog kanala.

I da, piroliza se dogadja pri svakom spaljivanju biljne tvari, u svakom kaminu i peci.

A taj prezivjeli je svojim izjavama sasvim dovoljno rekao o tome koliko kuzi stvari, nema pojma o cemu prica, da.

Trava uopce nije bila rijetka, bila je zapravo vrlo gusta jer je polegnuta.
I preko te "guste" goruće trave je otac od vođe nekoliko puta prelazio u potrazi za ostalima,a da mu ni brk nije izgorio !! I sigurno je da je Frane iako mlad bar nešto od požara gasio za razliku od "eksperata" sa foruma kojima je roštilj najveća veza sa vatrom ali su u stanju držati "predavanje" i možda čak i vrijeđati jedinog svjedoka tragedije..
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 21:19   #83
Netko me pitao a odgovor je otočić se zove Veliki Kornat.

Inače nisam pristalica teorija zavjere ali ovo je zanimljivo:

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...3/Default.aspx

A i neke slike su također zanimljive.

http://www.google.hr/search?hl=hr&cp...og&sa=N&tab=wi
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 21:27   #84
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
zao mi je ovog lucica, ne znam kakav je bio prije ali ne djeluje mi kao osoba od vece pameti pa ga se ne bi trebalo previse eksponirati u ovom slucaju - pogotovo nakon sto mu je netko rekao da se radi o nato bombi (cak joj i naziv zna). naravno da nema niti jednog jedinog fragmenta bombe ali i dalje ce se naci ljudi kojima ce se to ciniti kao dobra teorija kao i onomad kad je neki ludjak provalio kako se radilo o gorivu koje je curilo iz helikoptera.
Završio je FESB nedavno a ako me pamet služi prije tragedije ostalo mu je samo nekoliko ispita pa je teško govorit kako je osoba upitne inteligencije.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 21:50   #85
Quote:
MučkoĐubre kaže: Pogledaj post
http://en.wikipedia.org/wiki/Pyrolysis

Pyrolysis is usually the first chemical reaction that occurs in the burning of many solid organic fuels, like wood, cloth, and paper, and also of some kinds of plastic. In a wood fire, the visible flames are not due to combustion of the wood itself, but rather of the gases released by its pyrolysis, whereas the flame-less burning of embers is the combustion of the solid residue (charcoal) left behind by it. Thus, the pyrolysis of common materials like wood, plastic, and clothing is extremely important for fire safety and fire-fighting.

Ocemo dalje, il ces se prestat sramotit sa svojim neznanjem?
Obožavam cijenjene forumaše koji i ono što sami podastu ne čitaju kako treba .

Dakle , viki ti je izvor , OK , samo nisi dobro pročitao pravo značenje i temperature dobrano iznad 1000 C kada se upaljuje drugi ciklus .

A očito tebi kao forumskom stručnjaku ne znači ništa šta jedini preživjeli govori , kao ni stručnjak upravo za ova područja .

Malo bolje pročitaj , šta je sve potrebno za pirolizu na otvorenom i to u zamišljenim idealnim uvjetima

Pa onda nekome pričaj o sramoti vikipedijevac
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 22:09   #86
Quote:
ivan.ridjan kaže: Pogledaj post
Obožavam cijenjene forumaše koji i ono što sami podastu ne čitaju kako treba .

Dakle , viki ti je izvor , OK , samo nisi dobro pročitao pravo značenje i temperature dobrano iznad 1000 C kada se upaljuje drugi ciklus .

A očito tebi kao forumskom stručnjaku ne znači ništa šta jedini preživjeli govori , kao ni stručnjak upravo za ova područja .

Malo bolje pročitaj , šta je sve potrebno za pirolizu na otvorenom i to u zamišljenim idealnim uvjetima

Pa onda nekome pričaj o sramoti vikipedijevac
Sjećam se ovoga članka i Šimarine ekspertize. On pobija teoriju o eruptivnom požaru ali se slaže da je uslijed pirolize došlo do eksplozivnog izgaranja plinske nehomogene smjese. Uostalom tu sve piše:

Quote:
Pogiblju vatrogasaca, tvrdi Šimara, uzrokovalo je eksplozivno izgaranje plinske nehomogene smjese. Radi se o relativno rijetkoj prirodnoj pojavi tijekom koje se temperatura penje i iznad 1500 stupnjeva Celzijevih! Stradanje vatrogasaca, tvrdi Šimara, uzrokovala je temperatura od čak 1200 stupnjeva Celzijevih, što objašnjava izuzetno teške opekotine koji su zadobili. Takva pojava ujedno objašnjava i činjenicu da su vatrogascima, zbog izgaranja svog kisika u udolini u kojoj su se nalazili, bili opečeni i unutarnji respiratorni organi.

"U kanjonu u kojem su stradali vatrogasci postojala je plinska eksplozivna smjesa, nastala pirolizom drveta, granja, lišća...", kaže Šimara te objašnjava kako osim konfiguracija terena ovu teoriju potkrepljuju i vremenski uvjeti toga dana. "Opekline kakve su vatrogasci zadobili mogu nastati samo kao posljedica eksplozivnog izgaranja plinske smjese. To su ogromne temperature, na kojima vam voda zavri u tijelu, prsti bubre, koža sama otpada i pojavljuju se brojne rane", zaključio je Šimara opis strašne torture koju su vatrogasci na Kornatima morali proći zbog nemara, nesposobnosti i neorganizacije.
Nijedno dosadašnje vještačenje ne spominje bilo kakvu bombu ili nešto slično.
Jedno od pitanja je i što se dogodilo s gorivom za pumpe koje su vatrogasci nosili sa sobom. Imali su kanister od 20 litara koji je pronađen potpuno prazan i zatvoren nedaleko od njih.
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 22:38   #87
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Netko me pitao a odgovor je otočić se zove Veliki Kornat.

Inače nisam pristalica teorija zavjere ali ovo je zanimljivo:

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...3/Default.aspx

A i neke slike su također zanimljive.

http://www.google.hr/search?hl=hr&cp...og&sa=N&tab=wi
Prestao sam čitati link nakon 10 rečenica. Tamo do onog dijela gdje piše da je ležao dio spremnika goriva helikoptera. Nije prikladno stavljati smajlija na ovu temu pa ću reći da je novinar koji je to napisao i čovjek koji je to rekao da su vidjeli - čisti debili. Jer da je bio dio spremnika helikoptera tamo, onda bi bio i helikopter negdje blizu.

Quote:
ivan.ridjan kaže: Pogledaj post
Obožavam cijenjene forumaše koji i ono što sami podastu ne čitaju kako treba .
Oprosti, ali sa svojim upisima na ovoj temi se sramotiš.


Jednostavno treba pitati jedinog svjedoka tragedije koja je od njegovih priči točna. Očito da je rijetko tko prolistao onu studiju koju je stavio jedan od kolega forumaša.
Kako sad zvuči, ispada da je NATO bomba eksplodirala, da nije ostao niti jedan njezin dio, ali je vojska desantirala otok da pokupi dokaze koji nisu ostali. A usput su premjestili tijela jer bi položaj tijela sigurno otkrio da je riječ o NATO bombi koja ne ostavlja tragove. Nevjerojatno.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 22:44   #88
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Sjećam se ovoga članka i Šimarine ekspertize. On pobija teoriju o eruptivnom požaru ali se slaže da je uslijed pirolize došlo do eksplozivnog izgaranja plinske nehomogene smjese. Uostalom tu sve piše:



Nijedno dosadašnje vještačenje ne spominje bilo kakvu bombu ili nešto slično.
Jedno od pitanja je i što se dogodilo s gorivom za pumpe koje su vatrogasci nosili sa sobom. Imali su kanister od 20 litara koji je pronađen potpuno prazan i zatvoren nedaleko od njih.
Istina je da on daje indicije , no on govori o eksploziji nehomogene plinske mase.

Pošto nije imao šta naći poslije misterioznih vojnih šetnji više jedinica HV-a i specijalne policije .

Mnogi vatrogasci koji su doživjeli penziju , a gasili su i na Kornatima u svojoj karijeri , kažu da je tamo premalo travki da se dogodi išta slično - eksplozija nehomogene plinske mase .

Koja je vjerojatnost da su oni uletili baš u tom trenutku kad se nakupilo plina dovoljno za temperature da tali i željezo ? 1200 - 1500 stupnjeva C .

Udruga Vatrogasaca ima pitanja na koja nitko niej odgovorio . Ne slažu se ni sa službenom izjavom , ni sa nedorečenom o eksploziji nehomogene plinske mase .

- Za što je nestala prvo javljanje HTV -a i izjava novinara Božića - OVO JE NAPALM ?

-Kako je nastala famozna eksplozija nehomogene plinske mase u izuzetno slaboj travi ?

- Šta je tamo radila vojska u civilnoj nesreći ? Dignute su elitne jedinice iz Delnica i Malog Lošinja , i to helikopterom ?

- Zašto je flota HRM isplovila iz Lore prema Kornatima ?

- Mrtvi vatrogasci su preveženi u Zemunik a potom ujutro vračeni na mjesto nesreće ? O pomicanju tijela unesrečenih .

-Gdje su dokumenti i snimci iz helikoptera ?

-Zašto istražni sudac Branko Ivić koji je trebao biti prvi na mjestu nesreće , dolazi tek drugi dan iza podne , kad je vojska i specijalna policija već pročešljala teren više puta ?

Zašto je "pošteni i iskreni" premijer ivo sanader naprasno napustio večeru U Dubrovniku , te u hangaru u Zemuniku sastančio sa voditeljima spašavanja od 1 ujutro do sitne sate .

- Zašto je ivo sanader tajno obilazio unesrečenog ?

Samo jedan dio pitanja vatrogasaca .

Evo jedne od novijih izjava - http://www.google.hr/url?sa=t&source...EAPHhg&cad=rja
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 22:55   #89
Vojni helikopter je njih i doveo na otok ako se ne varam. Vojska je bila ukljucena od pocetka. Prvo je tamo poslan vojni helikopter, vjerojatno zato sto je bio raspoloziv i najblizi. On nije mogao sletiti pa je pozvan helikopter GSS-a. Tek u 23h su shvatili da nedostaje jos jedan covjek, 12 ih je izvuceno. Ocigledno je vladao kaos i neorganiziranost.
Vojska je cesljala teren vjerojatno zato sto to nije mogao raditi MUP zbog dosta nepristupacnog terena.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 22:59   #90
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Prestao sam čitati link nakon 10 rečenica. Tamo do onog dijela gdje piše da je ležao dio spremnika goriva helikoptera. Nije prikladno stavljati smajlija na ovu temu pa ću reći da je novinar koji je to napisao i čovjek koji je to rekao da su vidjeli - čisti debili. Jer da je bio dio spremnika helikoptera tamo, onda bi bio i helikopter negdje blizu.



Oprosti, ali sa svojim upisima na ovoj temi se sramotiš.


Jednostavno treba pitati jedinog svjedoka tragedije koja je od njegovih priči točna. Očito da je rijetko tko prolistao onu studiju koju je stavio jedan od kolega forumaša.
Kako sad zvuči, ispada da je NATO bomba eksplodirala, da nije ostao niti jedan njezin dio, ali je vojska desantirala otok da pokupi dokaze koji nisu ostali. A usput su premjestili tijela jer bi položaj tijela sigurno otkrio da je riječ o NATO bombi koja ne ostavlja tragove. Nevjerojatno.


A onda objasni , kako si molim te stekao dojam da se možeš sprdati sa jedinim preživjelim svjedokom , a dobro se moglo čuti od njega da s unovinari pisali sve i svašta što on nije nikada rekao , ili su izvlačili kako im paše .

Vojska i je bila na otoku , a dugo nakon nje tek dolaze ostali .

Šta ti tu nije jasno ? Bacaš ko fol priču kao da nije bilo vojske i karantene cijeli jedan dan za ostale , a civilna je nesreće - NE VOJNA .

Ne stavljaš smajliće , no sprdaš se sa svime . Vjerojatno s uvanzemaljci uputili lasersku zraku jel .

Pročitaj pitanja vatrogasne udruge .

A obavezno pročitajte i stručna mišljenja - http://www.hvz.hr/regent-kornatska-tragedija/
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 23:10   #91
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Vojni helikopter je njih i doveo na otok ako se ne varam. Vojska je bila ukljucena od pocetka. Prvo je tamo poslan vojni helikopter, vjerojatno zato sto je bio raspoloziv i najblizi. On nije mogao sletiti pa je pozvan helikopter GSS-a. Tek u 23h su shvatili da nedostaje jos jedan covjek, 12 ih je izvuceno. Ocigledno je vladao kaos i neorganiziranost.
Vojska je cesljala teren vjerojatno zato sto to nije mogao raditi MUP zbog dosta nepristupacnog terena.
Kakva službena izjava .

Kako onda se objašnjava nestanak vrpci- zapisa iz helikoptera .
Vrijeme letova helikoptera i nepoznanice o posadama .

Zašto je vojska uopće češljala terenom ?

"Normalno" je da vojska hoda a GSS koji je obučen baš za to , spašavanje i hodanje po najnepristupačnijim terenima - NEMOŽE ?

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...3/Default.aspx
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 23:10   #92
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Inače nisam pristalica teorija zavjere ali ovo je zanimljivo:

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...3/Default.aspx
Ipak sam morao pročitati da samo otprilike pokažem koliko je debilan članak:

Quote:
"Jasno se na fotografiji vidi i dio rezervoara helikoptera iz kojeg je teren natopljen benzinom, što je najvjerojatnije izazvalo eksploziju koja ih je i doslovno spalila."


Koji točno dio spremnika goriva je nađen pošto se cijeli spremnik se nalazi na boku, sastoji se od 1 dijela i opadanjem dijela spremnika helikopter gubi 1000 litara i "ode vrit". I kako otrgnut komad duraluminija?

Quote:
"Zašto su u dokumentu koje posjedujemo korektorom izbrisana imena šeste posade helikoptera H-212 koja je bila dežurna 30. kolovoza od 11 do 18 sati i koji se našao na Kornatu? "
Neko dežurstvo u vojsci se popračeno tonom papira. Bar 100 ljudi je znalo imena posade (iako su uopće bitna).

Quote:
"Zašto se ne objavi ime čovjeka koji je istoga dana na helikopteru H 202 novu skarp-kasetu ili svojevrsnu crnu kutiju zamijenio novijom, a dok se na tom helikopteru krpala guma?"
Kolega je već objašnjavao na što je ovaj pametni novinar mislio https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...&postcount=142. Pa tako da je "skarp" skinut jer magnetna traka je određene dužine i u proceduri je da se "skarp" zamjeni prilikom svakog leta. Zašto? Jer trake ima za pol sata i onda sustav automatski prebrisuje traku i snima idućih pol sata. Nakon slijetanja se mijenja. Pa sad ako je nekom jako bitno brzina, visina leta i parametri rada motora za nesreću na kornatima, dobro. Inače to čudo služi kada se dogodi nesreća tog aviona koji "skarp" nosi. (Bože- skarp)

Quote:
"Zašto i gdje su skrivene fotografije koje je snimio s mjesta tragedije izviđački avion pilotus u vremenu od 16 do 16.30 sati?"
http://www.flightglobal.com/airspace...way-10790.aspx Valjda, misle na Pc-9 Pilatusa. I to nije izviđački avion, nego avion za naprednu pilotsku obuku.

Potpuno neprofesionalan, površan i neistinit članak.
I da nakon svih ovih godina, novinari ponovo "potpiruju vatru" dajući članke o NATO bombama. Užas.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 23:14   #93
recimo da je vojska pokupila sve tragove bombe sa kornata ?!

što sa tijelima nastradalih? da ih je ubila bomba bili bi raskomadani, no na slikama se vidi drugčije.

ili se hoće reči i da su nalazi autopsije preminulih falsificirani? fotografije s mjesta nesreće fotošopirane?

agonija u bolnici na odijelu za opekline inscenirana?

frane sad po prvi put izlazi sa pričom o bombi, nakon što ga je kontaktirao umirovljeni redikul pušić koji se bavi od bombi na kornatima do nalazišta nafte u piranskom zaljevu.
ryann__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 23:24   #94
Quote:
ivan.ridjan kaže: Pogledaj post
A onda objasni , kako si molim te stekao dojam da se možeš sprdati sa jedinim preživjelim svjedokom , a dobro se moglo čuti od njega da s unovinari pisali sve i svašta što on nije nikada rekao , ili su izvlačili kako im paše .

Vojska i je bila na otoku , a dugo nakon nje tek dolaze ostali .

Šta ti tu nije jasno ? Bacaš ko fol priču kao da nije bilo vojske i karantene cijeli jedan dan za ostale , a civilna je nesreće - NE VOJNA .

Ne stavljaš smajliće , no sprdaš se sa svime . Vjerojatno s uvanzemaljci uputili lasersku zraku jel .

Pročitaj pitanja vatrogasne udruge .

A obavezno pročitajte i stručna mišljenja - http://www.hvz.hr/regent-kornatska-tragedija/
Ne sprdam se sa unesrečenim, ali je istina da je zastranio. Njegova izjava na sudu i u novinama nemaju veze jedna s drugom.

Jesi li ti bio u vojsci? Mislim da nisi. Ili si bio u nekoj boljoj. Ja se kao ročnik sredinom 2000-tih nisam mogao načuditi kak to loše zgleda. A ti pričaš o "isplovljavanju flote", "desantima", stotinama specijalaca (http://hr.wikipedia.org/wiki/Bojna_z...lna_djelovanja) i ne znam čega. Cijela bojna sa zapovjedništvom i čistačicama ima 300 ljudi. Jel se pričalo da se dugo nakon nesreće nije znalo jel su svi vatrogasci pronađni.

Istina je isto tako da su maloljetnici koji su bili tamo trpani od svojih staraca u helikopter da bi zaradili dnevnicu. A jedini tko se sprda sa žrtvama su novinari i pojedinci koji traže neku teoriju zavjere, a nedaju unesrećenom i roditeljima poginulih da se koliko toliko vrate normalnom životu.

Samo kratki primjer:
http://www.24sata.hr/crna-kronika-ne...-snimka-192331

Još jedna brilijantna priča naših debilnih novinara. Inače krenula od Jutarnjeg lista. I što je na kraju bilo? Ljudi se sudarili u zraku.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 23:32   #95
Quote:
ivan.ridjan kaže: Pogledaj post
Istina je da on daje indicije , no on govori o eksploziji nehomogene plinske mase....
Odgovore na neka od ovih pitanja ćemo doznati nakon suđenja a možda i nikad no ja ti mogu odgovoriti na nekoliko njih. Četiri godine sam bio zaposlenik jedne firme koja je imala svoj DVD čiji sam silom prilika bio član, prošao sam vatrogasni (protupožarni) tečaj i imam velikog iskustva s požarišta. Gasio sam prije rata barem tridesetak požara. Osim toga bio sam pripadnik jedne gardijske brigade s kojom sam također nekoliko puta gasio požare po cijeloj Dalmaciji, a i nakon umirovljenja sam bio sudionikom gašenja nekih većih požara pa i onoga najvećega u Dubrovniku koji se dogodio dvadesetak dana prije kornatske tragedije.

Dakle znam o čemu pričam a na jednoj drugoj temi sam opisao jedan sličan događaj koji me je koštao opeklina prvog i drugog stupnja, ležanja u bolnici, infuzije, kisika, nekoliko ožiljaka, dosta jekoderma i minimalno 7 dana ležanja na trbuhu. Na sreću moji ožiljci su naspram Franinim puno manji, kako oni fizički tako i oni psihički, a posljedice se danas gotovo i ne vide. Dakle prije nekih 22/23 godine sam gasio jedan sličan požar u kojem je gorjela suha trava između kamenjara, na skoro potpuno jednakom samo malo manje strmom terenu. Taj požar je ispočetka bio dječija igra i gašen je brentačama, naprtnjačama i metalnim metlama. Sve do jednog trenutka kad je odjednom buknuo i razgorio se kao da gori barut i krenuo prema nama takvom brzinom da bi malo tko pobjegao da u blizini nije bila nekoliko metara široka asfaltna cesta koju smo pretrčali i koja je napravila branu između nas i vatre. Unatoč toj cesti preko koje vatra nije mogla prijeći, udaljenosti od nekoliko metara i unatoč kombinezonu koji sam imao na sebi, po leđima, stražnjici i stražnjem dijelu obje noge sam dobio opekline prvog i drugog stupnja. Vjerujem da se ovom prilikom dogodilo isto ono što se dogodilo na Kornatima. Došlo je do eksplozije plinske smjese a temperatura izgaranja je sigurno bila preko 1000°C. Inače kako objasniti moje opekline unatoč tome što nisam bio u direktnom kontaktu s vatrom i unatoč tome što je vatrena stihija bila nekoliko metara dalje.

Ovo su pojave koje se događaju, ne možda često, ali se događaju. Da je preko bilo koga od nas prešao taj 1,5 m visoki plamen vjerujem da ne bi preživio. I prilikom gašenja ovoga velikoga požara prije 4 godine sam doživio nešto slično. Taj požar je bio par kilometara dalje od ovoga prvog, također je gorjela trava i također smo spas tražili na istoj toj cesti. Iza nas su u plamenu ostale manige pune vode i naprtnjača također puna vode. Od njih nije ostalo ništa. Plamen ih je potpuno rastopio i spalio iako je to trajalo svega nekoliko sekundi.
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 23:38   #96
Ponovo stavljam link na jedan slucaj zabiljezen kamerom: http://www.youtube.com/watch?v=nrk307e4NDQ

Ovdje je vise raslinja pa je plamen znatno visi, ali obratite paznju tamo negdje oko 1:40 kada pocinje bal... Posebno oko 2:04. 6 ha je izgorjelo u 50 sekundi.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 23:51   #97
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Ne sprdam se sa unesrečenim, ali je istina da je zastranio. Njegova izjava na sudu i u novinama nemaju veze jedna s drugom.

Jesi li ti bio u vojsci? Mislim da nisi. Ili si bio u nekoj boljoj. Ja se kao ročnik sredinom 2000-tih nisam mogao načuditi kak to loše zgleda. A ti pričaš o "isplovljavanju flote", "desantima", stotinama specijalaca (http://hr.wikipedia.org/wiki/Bojna_z...lna_djelovanja) i ne znam čega. Cijela bojna sa zapovjedništvom i čistačicama ima 300 ljudi. Jel se pričalo da se dugo nakon nesreće nije znalo jel su svi vatrogasci pronađni.

Istina je isto tako da su maloljetnici koji su bili tamo trpani od svojih staraca u helikopter da bi zaradili dnevnicu. A jedini tko se sprda sa žrtvama su novinari i pojedinci koji traže neku teoriju zavjere, a nedaju unesrećenom i roditeljima poginulih da se koliko toliko vrate normalnom životu.

Samo kratki primjer:
http://www.24sata.hr/crna-kronika-ne...-snimka-192331

Još jedna brilijantna priča naših debilnih novinara. Inače krenula od Jutarnjeg lista. I što je na kraju bilo? Ljudi se sudarili u zraku.
Mislit i ... znaš ono drugo , je uvijek bilo različito . Imao sam sreću , ili po novijem nesreću , pa nisam služio tzv . jna a nisam morao ročnu vojsku , jel su mi priznali onu iz 1991 HV u ratu .

Dakle , spominje se desantiranje , iskrcavanje , izbacivanje vojske iz helića.
Da se raspitaš , bio bi upoznat tko je smješten u Delnicama i oni imaju dobru obuku i opremu ...

Sereš da sam spominjao stotine specijalaca , no i iz HRT -ovih snimaka mogao si jasno vidjeti da vojska češlja teritorijem i nešta traži . GSS koji je to trebao raditi i opremljen je i uvježban upravo baš i isključivo za to , imao je kuš do daljnjeg ...

A roditelji se ni sa danjašnji izjavama , ne slažu ni sa jednim što im vlast izjavi . Tako da oni nemju mira zbog lažova koji čuvaju svoje guzice , a poglavito se nalaze u kradezeu .

Nitko ne komentira šta je ivek sanader sastančio sa podčinjenima u hangaru , kao ni šta je tajno obilazio unesrečenog ...

Nadalje .
Da si upoznat i sa ATJ Lučko , te ostalim dosta dobro opremljenim i ozbiljnim jedinicama , znao bi da izdrkavanje na ročnu vojsku tada , nije ništa drugo , doli ušteda pokradene i prezadužene države ,na vama 2000 i neke .
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku

Zadnje uređivanje ivan.ridjan : 30.08.2011. at 23:58.
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 23:56   #98
Svaki put kada se desi nesreca i netko pogine, okolni teren se "ceslja" i traze eventualni dokazi. Obicno to radi obicna policija, a ovdje je bila rijec o tesko pristupacnom terenu. Povrsina je poprilicno velika i logicno je da su tamo poslani ljudi koji su obuceni za takvo nesto.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 23:59   #99
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Svaki put kada se desi nesreca i netko pogine, okolni teren se "ceslja" i traze eventualni dokazi. Obicno to radi obicna policija, a ovdje je bila rijec o tesko pristupacnom terenu. Povrsina je poprilicno velika i logicno je da su tamo poslani ljudi koji su obuceni za takvo nesto.
Vojska je osim toga, koliko se sjećam, tražila još nastradalih. Kordinacija je bila loša, veza također, pa se nije znalo koliko je još ljudi na Kornatu osim ovih nastradalih.
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 00:02   #100
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Ponovo stavljam link na jedan slucaj zabiljezen kamerom: http://www.youtube.com/watch?v=nrk307e4NDQ

Ovdje je vise raslinja pa je plamen znatno visi, ali obratite paznju tamo negdje oko 1:40 kada pocinje bal... Posebno oko 2:04. 6 ha je izgorjelo u 50 sekundi.
Sve je to istinito ali je ovo Amazonska prašuma za Kornat..
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.