Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2017., 16:25   #1
Question Nesposobnost ostvarivanja ljubavnih/sexualnih odnosa, iako se za njima žudi

Smatram da je ova tema dosta zanimljiva za diskusiju, no nitko ju nije postavio pa ću ja .

Radi se o današnjoj mladeži.
S jedne strane imamo tv, internet, sve nekakve kurve i kurvaroši, otvoreno pričaju o sexu, spavali su s 5, 10, ponekad i više ljudi ovo, ono...muškarci se žale da nema više čednih žena...Feministice su sve uništile bla, bla.

S druge strane, imamo stvarni život.
Moji prijatelji i prijateljice, kolege na faksu, susjedi, susjede...Većinom su ljudi u ranim 20im, većinom jako zgodni, drže do sebe, pametni, obrazovani...međutim, 90% njih su nevini. I dečki i djevojke! Pa čak do te mjere da se nikada nisu poljubili.

Teta mi se žalila kako moj bratić, poprilično zgodan student od 23 godine, samo izlazi s frendovima u kino i igra igrice doma. Da uopće ne izlazi u klubove niti je ikada imao curu, kao ni itko iz njegove ekipe te me pitala jel to tako danas normalno, zatim je nadodala kako je ona u njegovim godinama svašta nešto eksperimentirala i potpuno se drugačije ponašala.

Ja nisam znala što točno reći jer sam osobno u vezama od 16. godine, no razumjela sam na što mi se teta žali. Vječito sam imala dečke na duge staze i često puta me živciralo što ne mogu pričati o nekim intimnim stvarima s curama oko mene jer ih one jednostavno nikada nisu proživjele!

Teme o kojima frendice pričaju su faks, "zločeste" cure koje ih ogovaraju, serije, ukoliko su religiozne (što je isto često) o crkvenim okupljanjima...doslovno se njihove teme ne razlikuju od tema curica od 12, 13 godina.

Prije sam smatrala da su možda problem dečki jer su većinom danas razmaženi, boje se odbijanja, dosta su latentni, čak i dosadni. Boje se pitati curu za vezu, a kamoli nekakav opušteni FWB odnos.

Pa bih znala namještati frendove i frendice. To bi završavalo katastrofalno. Dečki su većinom bili skroz mutavi i zbunjeni, a curama nitko nije bio dovoljno dobar.
Onda sam mislila da je jednostavno takvo moje društvo, a ostali su normalni po tom pitanju.

Pa sam otišla na faks i shvatila da je situacija apsolutno jednaka! Mladi iz svih dijelova Hrvatske nisu ništa različiti. Znači, ljudi u 20im godinama bez ikakvog ljubavnog iskustva!

Nakon toga sam se pomirila s tim te rekla samoj sebi da je slika s TV-a samo show i marketing, a zapravo su Hrvati jako konzervativni ljudi koje baš i ne zanima sex ni ljubavni odnosi (ili bar nas milenijalce, razmažene generacije rođene 90ih ).

I onda se dogodilo da sam se dogovorila s jednom od tih frendica da se nađem kod nje u stanu jer je sama doma. Živimo jako blizu te se tako često viđamo preko ljeta.

Sjele smo u njenu sobu, ona je rekla da ima nekakav liker pa smo ga otvorile i počete piti. Na početku je razgovor bio opušten, o ispitima, faksu, roditeljima, glupim frendicama, bla, bla. Da bi se ona nakon toga otvorila i pitala me što nije u redu s njom. Pitala sam ju na što točno misli. Cura je prezgodna, pametna, uspješna. A ona je rekla: "Znaš da ja nikad nisam bila ni u kakvoj vezi?". Ja sam ju začuđeno pogledala i na to rekla: "Pa mislila sam da ti vezu ni ne želiš, pokušala sam ti srediti s ovim, onim...nisi htjela." Ona je odgovorila: "Pa dobro, znam da jesi, ali...ni jedan od njih nije bio baš moj tip, a nisam htjela biti s nekim samo radi iskustva...mislim jesam, ali... da sam pristala biti u nekoj opuštenoj vezi, to bi se pričalo po cijelom gradu i svi bi znali s kim sam bila, a to bi možda smetalo drugim dečkima s kojima bih htjela biti...danas diskrecija ne postoji. A oni s kojima sam ja htjela biti, mene ni ne gledaju...znaš i sama."

Meni tu više stvari nije bilo jasno.
Prvo, tipovi muškaraca u koje se ona zaljubljuje uopće nisu nekakvi frajeri, već mutavi geekovi koji se pale na star warse i sl. Meni je žao što im ona uopće daje na važnosti i ne kužim kako se točno zaljubljuje u njih. Primjera radi, družila se malo s tipom u kojeg je baš bila zacopana, na kraju prizna da joj se sviđa, a on kaže da ona njegov tip!? Ona je 10, a on jedva 5. No, dobro. Možda je lik gey.
Drugo, nije mi bilo jasno o kakvoj ona (ne)diskreciji priča.
Na to moje pitanje, rekla mi je da ona često mašta da se situacije iz serija događaju njoj, primjerice da uđe u nekakav kratki odnos s bratovim frendom, sa starijim muškarcem, profesorom...Ali se ne bi nikada usudila tako nešto napraviti zbog osude društva.

Nakon što je to rekla, meni nije bilo dobro. Ne zbog njenih perverznih maštarija, nego što sam ja bila sigurna da je ona frigidna cura koju zanima samo crkva i faks te kad mašta o muškarcima, mašta samo o princu na bijelom konju. Cura mi je susjeda i poznajem ju od malena. No, kako se kaže: in vino veritas .

Uglavnom, sve u svemu, postoji začarani krug nesposobnih žena i muškaraca koji imaju skrivene želje imati veze, avanture, iskustva, ali ih nemaju..možda se boje etiketa, vezanja, nesigurni su...ne znam što je točno problem, samo znam da je to jako često i čudi me da nitko o tome baš ne priča; o nevjerojatno konzervativnom ponašanju današnjih mladih, ne svih, ali više od polovice sigurno.

Kroz čitavu povijest, vodili su se ljubavni ratovi, mladi su bili razuzdani, čak i nevjerni. Što se dogodilo da se danas ljudi toliko boje prići jedni drugima? Boje se da su drugi ljudi licemjerni, nepovjerljivi, bezobrazni...Kao da je došlo do velikog otuđenja u društvu, koje se najviše vidi na mladim ljudima. Možda zbog internetskih medija, a možda zbog nečeg desetog.

Pitanje na kraju: Gdje je problem i kako ga rješiti? Zašto je toliko velikom broju današnje iznimno kvalitetne mladeži tako teško stupati u odnose, koje očito žele? Je li problem u muškarcima? Ženama? Mediju?
Morning is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:38   #2
Problem je u medijima.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:39   #3
žene se ponašaju kao muškarci, a muškarci su feminizirani. ne znaju loviti, žele da žene njih ulove, a ove opet to ne znaju jer nije isto ponašati se kao muško i biti muško.


možda je tako, a možda ja samo trkeljam gluposti.
kolkotolko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:41   #4
biskup kosic bi mogao dati odgovor na ovo tesko pitanje...

Sent from my XT1072 using Tapatalk
__________________
negdje sam se izgubio...
brontosaur.69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:42   #5
Problem je u forumu. Evo ti, umjesto da poradiš na kvaliteti odnosa ismeđu sebe i dečeka, kaj ti radiš - otvaraš n-tu temu u zadnjih nekoliko dana.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:42   #6
Koje trolanje...

Da bi dobio pičke moraš biti bogat.
Ide i bez novaca, ali je conversion rate neusporedivo manji, plus što moraš izgledati kao George Clooney.

http://www.index.hr/black/clanak/fot...ti/987689.aspx
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:48   #7
Pa evo ti problem...šta se radi problem od svega.




Super mi je kad neko praktički naziva nekoga ne-normalnim jer funkcionira drugačije...samo tako nek se nastavi

Edit: to govorim jer ubrajaš u temu i ekipu koju možda ne treba tu ubrajati
__________________
"There is only one difference between a madman and me. The madman thinks he is sane. I know I am mad."
zašto i kako is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:56   #8
Moglo bi se reći da je ta tvoja frendica već... STARA CURA?

Nisam baš primijetio u svom društvu da se ljudi suzdržavaju od jebanja i veza. Zapravo je postalo nekako normalno biti dosta otvoren po tom pitanju. To je vjerojatno problem kod vas konzervativaca. Treba reći biskupu da otvori neki tečaj za samce.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:57   #9
Nedostatak samopouzdanja eto sta je problem...proci ce ih kada vide da zivot ne ceka nikoga, i budu im skoro 3 banke u guzici
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:58   #10
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Problem je u forumu. Evo ti, umjesto da poradiš na kvaliteti odnosa ismeđu sebe i dečeka, kaj ti radiš - otvaraš n-tu temu u zadnjih nekoliko dana.
ahh, tek sam otkrila forum. moram priznati da je zabavno, a ti da napokon netko postavlja kvalitetne teme za raspravu

edit: 10 000 postova? ili si star ili nemaš mjeru
Morning is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:01   #11
isto su se tako ponašali 1992 kad sam ja imao 18g ,i bez interneta takvi su bili uvjek i takvi će biti i narednih tisuću godina
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:08   #12
Quote:
Morning kaže: Pogledaj post

Pitanje na kraju: Gdje je problem i kako ga rješiti? Zašto je toliko velikom broju današnje iznimno kvalitetne mladeži tako teško stupati u odnose, koje očito žele? Je li problem u muškarcima? Ženama? Mediju?
Neusporivi rast interneta i komunikacije je zasigurno ostavio traga u ljudima. Stvorio je (nekima) privid veceg izbora, samo sto su ljudi pritom zaboravili da vise izbora ne znaci bolji izbor, niti da je taj veci izbor je dostupan svima.

Mimo toga, lako je biti hrabar, drzak, lijep, mocan iza monitora - stvarnost cesto demantira te velebne tvrdnje. Nekad dok nije bilo neta i mobitela, jednostavno si bio natjeran otici van da bi se socijalizirao, danas ne moras. Niti je bilo 15 min prije cuge otkazivanja iste preko smsa. Alienacija ljudi.

Mediji također igraju ulogu gdje pretjerano ljudima pricaju 'budite kaj jeste, pa kaj ak ste pretili,' a onda se ti isti ljudi zacude kad im stvarnost okine pljusku.

Te naposlijetku, internet je zbog sveopce pristupacnosti stvorio gomile kružokova (circle jerkova!) gdje mozes otici, naci slicnu ekipu i umjesto da probas rijesiti problem, citati "savjete" poput "i meni je tak, ne trebas raditi nista, budi ono sto jesi."

__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:11   #13
Quote:
Morning kaže: Pogledaj post
Pitanje na kraju: Gdje je problem i kako ga rješiti? Zašto je toliko velikom broju današnje iznimno kvalitetne mladeži tako teško stupati u odnose, koje očito žele? Je li problem u muškarcima? Ženama? Mediju?
Problem je u smisljenom, dugotrajnom i sistematskom procesu "emancipacije" zena i pickizacije muskaraca. Iz kojih razloga, ne znam tacno, ima vise teorija.

Muskarce i zene se desetljecima polako uvjerava, vijest po vijest, novinski clanak po novinski clanak, film po film, da su jedni drugima neprijatelji i da drugoj strani ne treba vjerovati ("svaka treca zena je bila silovana", "svaka druga zena ovo ono" itd.).

Dugo vremena taj je proces bio jednosmjeran, u smislu da se zene uvjeravalo da su potlacene, da je odnos sa muskarcem tamnica, i da smisao zene nije da bude majka i podigne nova ljudska bica, vec da se "realizira" i plodne godine provede kao marketinski strucnjak razmisljajuci kako pospjesiti prodaju podnih obloga i krovova od kanadske sindre. Slican fenomen se zadnjih godina pocinje dogadjati i muskarcima (MGTOW, etc.).

Mali misevi kao mi ne mogu tu puno uciniti na globalnoj skali, vjerovatno nam preostaje da sjedimo i gledamo kako izumiremo. Pitanje je hoce li se to dogoditi svim nacijama i rasama podjednako ili ce neke grupacije biti postedjene i svojom virilnoscu uspjeti zamjenuti ove izumrle.
Trupina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:13   #14
Quote:
Trupina kaže: Pogledaj post
Dugo vremena taj je proces bio jednosmjeran, u smislu da se zene uvjeravalo da su potlacene, da je odnos sa muskarcem tamnica, i da smisao zene nije da bude majka i podigne nova ljudska bica, vec da se "realizira" i plodne godine provede kao marketinski strucnjak razmisljajuci kako pospjesiti prodaju podnih obloga i krovova od kanadske sindre. Slican fenomen se zadnjih godina pocinje dogadjati i muskarcima (MGTOW, etc.).
Znaci po tebi je smisao zene da bude majka jer se tako realizira? Jer ako jest, omasio si cijeli fudbal. MGTOW je pateticni pokusaj muskaraca da se othrvaju cinjenici da je žena napokon svjesna da ne mora biti majka, da moze imati kvalitetan posao, a da musko nije paterfamilias. Prica o izumiraju je smijeh, nikad nas nije bilo vise.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:21   #15
Ljudi se precjenjuju. Očekuju i zahtjevaju previše od partnera. Očekuju previše i od veza, opterećuju ih kojekakvim sranjima, misle da su rješenje za sve njihove probleme.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:22   #16
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Znaci po tebi je smisao zene da bude majka jer se tako realizira? Jer ako jest, omasio si cijeli fudbal. MGTOW je pateticni pokusaj muskaraca da se othrvaju cinjenici da je žena napokon svjesna da ne mora biti majka, da moze imati kvalitetan posao, a da musko nije paterfamilias. Prica o izumiraju je smijeh, nikad nas nije bilo vise.
Pa u njegovom primjeru, bolje je biti majka nego raditi neki glupi, besmisleni posao samo zbog novca i neke karijere.
Mislim, ovo vazi i za muskarca i za zene. Ako ti mislis da se "realiziras" dok zaradjujes nekome jos jednu vilu, jos jedno auto, dok te neko iskoristuje kao radnu snagu i nista drugo, pa smijesno je misliti da je to neka "realizacija"
Da puno je bolje biti majka nego to
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:23   #17
Quote:
orhidej107 kaže: Pogledaj post
Pa u njegovom primjeru, bolje je biti majka nego raditi neki glupi, besmisleni posao samo zbog novca i neke karijere.
Misli, ovo vazi i za muskarca i za zene. Ako ti mislis da se "realiziras" dok zaradjujes nekome jos jednu vilu, jos jedno auto, dok te neko iskoristuje kao radnu snagu i nista drugo, pa smijesno je misliti da je to neka "realizacija"
Da puno je bolje biti majka nego to
Znaci muskarac određuje da li je ženin posao glup i besmislen, jer bi joj bolje bilo biti majka?

Fascinantno mi je da se to uopce tvrdi. Ovo je toliko grozomorna logika - ako žena radi za nekog te mu zarađuje novce, bolje joj je biti majka. W T F Nije li onda bolje bit doma i ne radit nista? Zasto je kontra 'radis sjeban posao' automatski 'bolje bit majka?'
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:26   #18
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Znaci muskarac određuje da li je ženin posao glup i besmislen, jer bi joj bolje bilo biti majka?

Fascinantno mi je da se to uopce tvrdi.
Ne, napisao sam da se odnosi na oba spola, tj vecina ljudi radi glupe i besmislene poslove samo zbog novca, i misle da je to nego dostignuce, neka "realizacija". Smijesno. Realizacija je jedino ako zaradis milione pa drugi ljudi rade za tebe, inace si vise kao neki rob u tom sistemu.
Ako je nekome dostignuce u zivotu da bude rob, super.
Biti majka je samo jedan primjer bolje potrosenoga vremena Druga je stvar sto naravno svima nam je novac potreban, pa mnogi i nemaju nekoga izbora.
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:28   #19
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Znaci po tebi je smisao zene da bude majka jer se tako realizira?
Ne sjecam se da sam igdje napisao da je po mom misljenju smisao zeninog zivota da bude majka. Osobno, nemam pojma sta bi to trebao biti "smisao zivota" zene ili muskarca.
Daj kad si vec odvojio par minuta da odgovoris, odvoji 20 sekundi pa procitaj post sa razumjevanjem.
Trupina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:30   #20
Quote:
orhidej107 kaže: Pogledaj post
. Realizacija je jedino ako zaradis milione pa drugi ljudi rade za tebe, inace si vise kao neki rob u tom sistemu.
Lupetas, nije svima novac realizator unutar posla.

Quote:
orhidej107 kaže: Pogledaj post
Ako je nekome dostignuce u zivotu da bude rob, super.
Biti majka je samo jedan primjer bolje potrosenoga vremena Druga je stvar sto naravno svima nam je novac potreban, pa mnogi i nemaju nekoga izbora.
Ne zamjeri, al ovo zvuci kao da ti imas pravo ocjeniti njezin posao i rec da je bolje potroseno vrijeme da bude majka. Jedina tko to moze rec je - ona.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger