Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Pogledaj rezultate ankete: Gdje će u završiti Vettel u 2021.?
U Red Bullu 1 2.86%
U McLarenu 4 11.43%
U Renaultu 3 8.57%
U Mercedesu 9 25.71%
U Ferrariju 0 0%
U penziji 18 51.43%
Glasovatelji: 35. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2017., 18:58   #221
Tračevi i novosti v3

Hm, hm, dakle Mercedes koristi mogucnosti strogo zabranjene mogucnosti dvostrane telemetrije i to ne na svom autu, nego na Lotusovom. I to da bi zaustavili Vettela u manje konkurentnom autu. Pih, teorija urote za ljude koji ne cijepe djecu.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 20:49   #222
Tračevi i novosti v3

I, kakvo je vrijeme na Marsu?
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 21:06   #223
Suho, hladnjikavo i dosta vjetrovito. Isto kao u Brazilu na utrci.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 01:50   #224
Quote:
4season kaže: Pogledaj post
Naravno da je tako?! Pa naravno da nije naravno. Koja je to glupost da Mercedes tijekom utrke može direktno utjecati na performanse svog motora u suparničkim momčadima?!?


Ja iz prilozenog nisam zakljucio da Mercedes moze ukljucivati i iskljucuvati rezime rada motora na daljinski. Prije ce biti da je u pitanju nepoznati “setting” za koji su im rekli tada kako da ga ukljuce. Zasto su samo jednom ukljucili a ne svaki put poslije, nemam pojma. Mozemo spekulisati i ugovorima, klauzulama, software update, itd...
Dodatno, svi proizvodjaci imaju “settings” koje ukljucuju i iskljucuju zavisno od uslova na stazi i potrebe... zato sam rekao “naravno da je tako”...
Neki imaju malo “bolje” od drugih, pa imas “qualy mode”, kao Mecke ili Ferrari donekle...
I zato mi je interesanno zasto se sad ta prica objavljuje...kad se prica i novim praviluma... po meni, nije slucajno...
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 03:25   #225
I da, mozda se iz ovog primjera najbolje vidi zasto je McLaren odlucio napustiti Mercedes i ici na works team...
Zayebali su se s Hondom, ali u principu logicna odluka...

Neko ce spomenuti RBR i Renault, a ja kazem da ovakvo (trenutno) stanje odgovara Renaultu, jer RBR pokazuje sta se sve moze uraditi sa Renault motorom... odlicno ih reklamiraju... do trenutka kad Renault postane konkurentan RBR-u, a onda ce biti drugaciji software u works teamu i u customer teamu...
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 07:09   #226
Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post
Ja iz prilozenog nisam zakljucio da Mercedes moze ukljucivati i iskljucuvati rezime rada motora na daljinski. Prije ce biti da je u pitanju nepoznati “setting” za koji su im rekli tada kako da ga ukljuce. Zasto su samo jednom ukljucili a ne svaki put poslije, nemam pojma. Mozemo spekulisati i ugovorima, klauzulama, software update, itd...
Dodatno, svi proizvodjaci imaju “settings” koje ukljucuju i iskljucuju zavisno od uslova na stazi i potrebe... zato sam rekao “naravno da je tako”...
Neki imaju malo “bolje” od drugih, pa imas “qualy mode”, kao Mecke ili Ferrari donekle...
I zato mi je interesanno zasto se sad ta prica objavljuje...kad se prica i novim praviluma... po meni, nije slucajno...


Mada...a taj Setting uključuje kombinacija raznih tipki na volanu jel? Koja je svaki put drugačija? I koju zna samo Mercedes? Na tuđem bolidu?

Bottom line je da je lotus dobio ekstra snagu u jednom dijelu utrke za koju uopće nisu znali da imaju, tad i nikad vise.....zanimljivo...
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 07:27   #227
Quote:
4season kaže: Pogledaj post
Mada...a taj Setting uključuje kombinacija raznih tipki na volanu jel? Koja je svaki put drugačija? I koju zna samo Mercedes? Na tuđem bolidu?

Bottom line je da je lotus dobio ekstra snagu u jednom dijelu utrke za koju uopće nisu znali da imaju, tad i nikad vise.....zanimljivo...
Pa nemam pojma kako, a ako cemo pravo ni da li je sve istina...
Citao sam i neke komentare na stranim forumima i ljudi se otprilike pitaju isto: kako je moguce da Mercedes u Lotusovom bolidu ima "tajni" setting... pa ima raznih spekulacija...
I ja spekulisem...

Nego, sta je tvoj "take" na ovome? Moguce? Nemoguce? laprdanje novinara? Bernijevo maslo?
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 08:35   #228
Mozda sam naivan i vjerujem u jednoroge i teorije urota, ali ja mogu zamisliti da je to moguce teoretski. Iako ne vjerujem da bi Mercedes kao momcad isao tako nisko.

Sta nije da svaka customer momcad ima svog covjeka iz factory momcadi da se brine o motorima. Vjerovatno on zna sve neke skrivene modove sta i kada se moze napraviti

Iako prije par tjedana bilo je ona Bernie vijest da je Mercedes pomogao Ferrariju za ovu godinu. Sad ispada da ih je 2015 htjeo poniziti i progurivati Lotuse ispred njih....
Gdje je istina izmedu ovoga

Zadnje uređivanje gaff_ : 11.11.2017. at 09:04.
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 09:09   #229
Meni nije problem u ideji da Mercedes daje motore sa različitim postavkama različitim timovima. To me ne bi iznenadilo. Problem je nešto drugo, a to je netko ovdje već spominjao: za pomijeniti postavke za vrijeme utrke, vozači moraju koristiti kontrole na onom svom kompliciranom vozaču jer je dvostrana telemetrija zabranjena već godinama. Pazite, eksplicite je zabranjena, momčad u boksu može očitavati što se događa s motorom no ništa ne smiju mijenjati osim na način da kažu vozaču što da radi ili da ga dovuku u boks. Kad bi ih uhvatili u varanju oko toga, to ne bi bila siva zona nečega što još nije regulirano poput dvostrukih difuzora, raznih ductova, sagorjevanja ulja, da ih uhvate u nečemu što je već jasno zabranjeno, oduzimale bi se titule. Zato mi je apsurdna ideja da je Mercedes riskirao s povećanjem snage na nekom tamo Lotusu. A ako nije bila dvostrana telemetrija, onda se mimo Lotusa nije moglo mijenjati postavke mimo momčadi. Prema tome, šef momčadi se ne bi imao razloga čuditi ko pura dreku.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 10:28   #230
Quote:
Life on Mars kaže: Pogledaj post
Meni nije problem u ideji da Mercedes daje motore sa različitim postavkama različitim timovima. To me ne bi iznenadilo. Problem je nešto drugo, a to je netko ovdje već spominjao: za pomijeniti postavke za vrijeme utrke, vozači moraju koristiti kontrole na onom svom kompliciranom vozaču jer je dvostrana telemetrija zabranjena već godinama. Pazite, eksplicite je zabranjena, momčad u boksu može očitavati što se događa s motorom no ništa ne smiju mijenjati osim na način da kažu vozaču što da radi ili da ga dovuku u boks. Kad bi ih uhvatili u varanju oko toga, to ne bi bila siva zona nečega što još nije regulirano poput dvostrukih difuzora, raznih ductova, sagorjevanja ulja, da ih uhvate u nečemu što je već jasno zabranjeno, oduzimale bi se titule. Zato mi je apsurdna ideja da je Mercedes riskirao s povećanjem snage na nekom tamo Lotusu. A ako nije bila dvostrana telemetrija, onda se mimo Lotusa nije moglo mijenjati postavke mimo momčadi. Prema tome, šef momčadi se ne bi imao razloga čuditi ko pura dreku.
Da, ali da li Mercedes kao dobavljac ima uvida u Lotusov volan, sta koji prekidac radi?
Ako ima (a trebao bi), onda je lako moguce da su napravili neku kombinaciju komandi za koju Lotus nije znao, a koja to omogucava...
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 10:32   #231
Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post
Pa nemam pojma kako, a ako cemo pravo ni da li je sve istina...
Citao sam i neke komentare na stranim forumima i ljudi se otprilike pitaju isto: kako je moguce da Mercedes u Lotusovom bolidu ima "tajni" setting... pa ima raznih spekulacija...
I ja spekulisem...

Nego, sta je tvoj "take" na ovome? Moguce? Nemoguce? laprdanje novinara? Bernijevo maslo?


Ja smatram da je cijelo ovo natjecanje jedna velika prevara. Vara se, laže, podvaljuje, kuju tajni planovi sa suparničkim momčadima, namjerno se zabija u zidove i vozače, jedna velika sveopća prevara koja generira ogroman novac pa se sve to upakira u celofan da na van ne smrdi i primamljivo izgleda.

Ono sto nije prevara jest ono sto se 1,5h dešava na stazi. Vozači rukama i nogama upravljaju bolide i dok je tako meni je dovoljno.
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 10:39   #232
Quote:
Life on Mars kaže: Pogledaj post
Meni nije problem u ideji da Mercedes daje motore sa različitim postavkama različitim timovima. To me ne bi iznenadilo. Problem je nešto drugo, a to je netko ovdje već spominjao: za pomijeniti postavke za vrijeme utrke, vozači moraju koristiti kontrole na onom svom kompliciranom vozaču jer je dvostrana telemetrija zabranjena već godinama. Pazite, eksplicite je zabranjena, momčad u boksu može očitavati što se događa s motorom no ništa ne smiju mijenjati osim na način da kažu vozaču što da radi ili da ga dovuku u boks. Kad bi ih uhvatili u varanju oko toga, to ne bi bila siva zona nečega što još nije regulirano poput dvostrukih difuzora, raznih ductova, sagorjevanja ulja, da ih uhvate u nečemu što je već jasno zabranjeno, oduzimale bi se titule. Zato mi je apsurdna ideja da je Mercedes riskirao s povećanjem snage na nekom tamo Lotusu. A ako nije bila dvostrana telemetrija, onda se mimo Lotusa nije moglo mijenjati postavke mimo momčadi. Prema tome, šef momčadi se ne bi imao razloga čuditi ko pura dreku.
I zakaj bi se čudio nečem takvom od strane Mercedesa ???
Pa vrag ga zel i dal ta ekipa je jasno i glasno prevarantska ekipa kojoj je varanje isto kaj i dobar dan, kaj je još luđe kad ih se ulovi ne ono ne dobivaju apsolutno nikakvu kaznu...
a pazi sad onaj koji je vodio tu istu ekipu za vrijeme varanja je sad eto big faca u vrhu F1

Mislim vrit jebeš nekakvu telemetriju kad je u pitanju ekipa koja je aktualni bolid uredno testirala na aktualnim gumama koje su još k tome kasnije i rađene upravo prema njihovom bolidu...
I to fino usred sezone bez imalo srama iako je testiranje sa aktualnim bolidom apsolutni no-no...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 10:58   #233
Quote:
4season kaže: Pogledaj post
Ja smatram da je cijelo ovo natjecanje jedna velika prevara. Vara se, laže, podvaljuje, kuju tajni planovi sa suparničkim momčadima, namjerno se zabija u zidove i vozače, jedna velika sveopća prevara koja generira ogroman novac pa se sve to upakira u celofan da na van ne smrdi i primamljivo izgleda.

Ono sto nije prevara jest ono sto se 1,5h dešava na stazi. Vozači rukama i nogama upravljaju bolide i dok je tako meni je dovoljno.
Doduse, ni ja od Barcelone 2012 nemam vise iluzija...
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 16:18   #234
Nego jesmo li baš sigurni da proizvođači nemaju nadzor nad PU i mogućnosti promjene postavki na istima u svim ekipama
Ovo sa STR-om i s tim da dobiju gratis kvar od Renaulta redovito skoro pa i svaki FP, a kamo li ne vikend je jako indikativno...specijalno sad kad su Renault i STR direktni suparnici koje dijeli svega šačica bodova u konstruktorskom poretku
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:34   #235
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Nego jesmo li baš sigurni da proizvođači nemaju nadzor nad PU i mogućnosti promjene postavki na istima u svim ekipama
Ovo sa STR-om i s tim da dobiju gratis kvar od Renaulta redovito skoro pa i svaki FP, a kamo li ne vikend je jako indikativno...specijalno sad kad su Renault i STR direktni suparnici koje dijeli svega šačica bodova u konstruktorskom poretku
Renault će na kraju biti bolji od Toro Rossa, Sainz će zapravo pobijediti samog sebe , jer realno da nije bilo Sainza u Toro Rossu nebi ni bili tak dobri.
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 23:02   #236
Sainz i Hulk ce biti pravi duel sljedece godine, jedva cekam, dva klasna momka!
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:07   #237
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Sainz i Hulk ce biti pravi duel sljedece godine, jedva cekam, dva klasna momka!
svi to čekamo, ja pogotovo, jer obožavam obojicu, a i momčad renauilta
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:57   #238
Tračevi i novosti v3

Quote:
maminho kaže: Pogledaj post
svi to čekamo, ja pogotovo, jer obožavam obojicu, a i momčad renauilta

Pise se Renault, a ne renauilt, ali osim toga, i ja isto mislim oko svega. Sainz i Hulk su mi medju najdrazima, kao i Renault kao momcad jos od vremena kad su prekinuli dugu Ferrarijevu dominaciju. Nadam se da ce auto biti pozitivno iznenadjenje jer, ma koliko me veselile bitke poput Oconovih i Perezovih za 6 ili 8 mjesto, bio bih sretniji da se radi o borbama i za bar pokoje postolje.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 14:17   #239
Quote:
Life on Mars kaže: Pogledaj post
Pise se Renault, a ne renauilt, ali osim toga, i ja isto mislim oko svega. Sainz i Hulk su mi medju najdrazima, kao i Renault kao momcad jos od vremena kad su prekinuli dugu Ferrarijevu dominaciju. Nadam se da ce auto biti pozitivno iznenadjenje jer, ma koliko me veselile bitke poput Oconovih i Perezovih za 6 ili 8 mjesto, bio bih sretniji da se radi o borbama i za bar pokoje postolje.
probaj ti pijan pisat

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 23:17   #240
Evo s Amus-a malo o motorima...
Mercedes 12kg manje goriva potrosio od Ferrarija u Meksiku.
Cini se da je i to jedna ogromna prednost Mercedesovog motora.
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.