Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 19:45   #5461
Je li netko od vas koristio Yves Rocher proizvode? bez silikona su pa zadovoljavaju CG method.

Ja imam njihov regenerator za kovrče koji mi je super, imam i sprej za oblikovanje koji mi u početku nije odgovarao, ali sada kada polako prestajem sa silikonima i sulfatima, bude mi fantastičan. Low poo njihov isto koristim i trebalo mi je vremena da ga naučim pravilno koristiti i da se kosa prestane mastiti. Za one dane kada je kosa jako prljava ili kada stavljam ogromnu količinu uljne maske i maske općenito, koristim Silver od Tinkture.

Moja kosa proživljava drame unazad nekoliko godina, mogla bih roman napisati o tome. započela sam sa CoWashingom u 5. mjesecu prošle godine, ali nisam pazila na silikone. Kosa mi je znala biti dosta masna, ali ljepših kovrča na vrhovima. I dalje je često frizava i lako se ravna, ali čim ju smočim malo dobijem lijepe uvojke 2C. Sada kombiniram Low poo i Silver ( u principu pokušavam 1x tjedno šamponirati sa silverom uglavnom u dane kada stavljam maske) i nikad ali nikad ne stavim Silver a da prije ne stavim regenerator (CoccoWasser od Balee). Pokušavam sušiti prirodno što je više moguće. Od krema imam Sunsilk zeleni koji sam nabavila u Italiji i nije ni približno što je nekad bio, i Macadamia Activating curl cream za koju nakon 4 mjeseca i dalje nemam neko mišljenje. Kosa mi se počela malo oporavljati i ponekad čak imam i 3A kovrče, ali to je uglavnom kada ne stavim nikakvu kremu, samo malo yves rocher repair ulja i sprej te osušim na zraku. Skužila sam kad stavim kremu da mi samo razmrsi kosu, a nekad su mi kreme bile spas.

Dugo sam koristila Niveinu Curl Cream i mislim da ću joj se vratiti uskoro. Koliko vidim nema loših silikona u njoj. Wellina pjena za kovrče mi je dugo bila sveti gral, ali više nije pa sam u potrazi za nekom pjenom koja ne sadrži silikone a daje lijepi volumen i učvršćuje kosu. Pa ako netko ima neki prijedlog, neka viče
jinxich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:41   #5462
ne mos co wash i silikone koristiti
opcenito ako koristis low shampone treba izbjegavati silikone

bolje receno, treba izbjegavati silikone
ja sam godinama silikon free i super mi je

jucer sam bas oprala kosu sa onim lorealovim low shamponom, kovrce su mi super
sad cemo vidjeti hoce mi se brzo umastiti kosa...

prije par godina sam prala kosu sa low samponom od yves, ali mi se kosa brzo mastila, a ne mogu je prati svaki treci dan, to bi mi isusilo kosu jos vise, ne bi nista s tim dobila
tak da sam jedan sampon potrosila, kosa mi je nakon toga bas nadosla, nisam nista rotirala, samo taj low sampon i to je to
to bi bilo dobro za more...

bolje operem kosu co washom nego low shamponima ili samponi bez sulfata...


moj sveti gral je co wash zahvaljujem svaki dan onome tko ga je izmislio

kad se sjetim kako sam prije prala kosu svaka cetri dana sa samponima sa sulfatima i silikonima, ono napjenim sve, i vrhove

super mi je krema za kosu od balea, kokos
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 21:01   #5463
Quote:
coconutmilk kaže: Pogledaj post
ne mos co wash i silikone koristiti
opcenito ako koristis low shampone treba izbjegavati silikone

bolje receno, treba izbjegavati silikone
ja sam godinama silikon free i super mi je

jucer sam bas oprala kosu sa onim lorealovim low shamponom, kovrce su mi super
sad cemo vidjeti hoce mi se brzo umastiti kosa...

prije par godina sam prala kosu sa low samponom od yves, ali mi se kosa brzo mastila, a ne mogu je prati svaki treci dan, to bi mi isusilo kosu jos vise, ne bi nista s tim dobila
tak da sam jedan sampon potrosila, kosa mi je nakon toga bas nadosla, nisam nista rotirala, samo taj low sampon i to je to
to bi bilo dobro za more...

bolje operem kosu co washom nego low shamponima ili samponi bez sulfata...


moj sveti gral je co wash zahvaljujem svaki dan onome tko ga je izmislio

kad se sjetim kako sam prije prala kosu svaka cetri dana sa samponima sa sulfatima i silikonima, ono napjenim sve, i vrhove

super mi je krema za kosu od balea, kokos

Pa mislim da je normalno da se kosa masti malo više ili jednako kad prestaneš prati sa običnim šamponom dok se ne izregulira lučenje. Sada već mogu reći da mi izdrži i 3 dana do pranja, a da ne petljam stalno po kosi vjerojatno bi i više. To mi je pomak s obzirom da se znala mastiti nakon dan i pol i prala bih ju svaki drugi dan

A imaš li preporuku za neki proizvod koji učvršćuje?
jinxich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 21:43   #5464
pa jedino tu wella pjenu, i od balea losion za kovrcavu kosu, on bas jako ucvrscuje, ne treba ga puno...
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 05:52   #5465
Quote:
Sniffy kaže: Pogledaj post
znači umrijet ću od tuge

moja najbolja frizerka ikad .. jedina koja me znala savršeno ošišati i za to mi nije naplaćivala milijardu kuna se odselila..

kome da sad odem na šišanje a da zna šišati kovrčavu kosu?

dajte mi neki savjet i potkrijepite sa slikom ako imate
preseli se i ti
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 01:46   #5466
Quote:
coconutmilk kaže: Pogledaj post
pa jedino tu wella pjenu, i od balea losion za kovrcavu kosu, on bas jako ucvrscuje, ne treba ga puno...
Zelim se zahvaliti za preporuku za Baleino mlijeko Cocoswasser, odlicna je zamjena za kremu za kovrce, jako je lijepo pod prstima, ne lijepi se ni malo i ne ostavlja mastan trag. :hvaaala: Dvoumila sam se izmedju Niveine flexible curls kreme koja mi je godinama bila dobra i ovoga, ali kako je stvarno jako jeftino uzela sam za probu.


Inace, malo sam istrazivala danas po drogerijama i stvarno se moze naci dosta proizvoda bez silikona, cak i bez sulfata, ali njih je nesto manje. Na nekima cak ni ne pise da ne sadrze silikone pa treba dobro citati. Npr.. otkrila sam da Le petit marseillais ima nekoliko maski bez silikona. Kupila sam onu Karite mlijeko i med i za sad sam odusevljena jer mi se cini da odgovara mojoj kosi. Garnier ima cijelu liniju bez silikona, zove se Pure clean ili po novom Aloe hydration.


Isto tako ako netko treba Macadmia nourshing masku za kosu i Curl activating kremu i Wellinu pjenu za kovrce neka mi se javi jer mi je zao baciti puna pakovanja, a odlucila sam ih ne koristiti jer sadrze silikone
jinxich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 21:33   #5467
pa da, ima sve vise proizvoda bez silikona
meni nije toliko bitno da leave in ima ili nema silikona
samo da sampon i regenerator nemaju silikone

planiram uzeti tu novu kremu od garniera, to aloe nesto
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 22:52   #5468
Zanima me da li ima silikona maska Garnier ultra doux(narančasta). Ja je koristim dosta često pa eto to me zanima.
two faced girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 07:54   #5469
Je li ima kupiti lorealov low poo u dućanima/drogerijama ili samo preko interneta?
two faced girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 12:25   #5470
pa ima u dm-u i mulleru, mozda i dalje
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 12:34   #5471
Quote:
coconutmilk kaže: Pogledaj post
pa ima u dm-u i mulleru, mozda i dalje
Ok hvala. Bila sam maloprije u dm-a i vidila sam da ima. Imaju zlatno pakiranje i bijelo ja mislim. I to je ka nešto 3u1. Je li ti koristiš zlatni ili bijeli ili je to sve isto manje-više. I ako piše da nema sulfata je li onda ima parabena i silikona ili nema ni to?
two faced girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 15:51   #5472
imam bijelo crveni mislim da cu i zlatni probati, za sada sam zadovoljna
lijepo opere i kosa se ne masti brzo
falabogu da su sjetili u europi izbaciti nesto za kovrcavu kosu

nema sulfata, nisam gledala sastav, ali mislim da nema silikona ne vjerujem da sampon bez pjene ima silikone
da nema parabena pisalo bi sigurno
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 20:01   #5473
Quote:
coconutmilk kaže: Pogledaj post
imam bijelo crveni mislim da cu i zlatni probati, za sada sam zadovoljna
lijepo opere i kosa se ne masti brzo
falabogu da su sjetili u europi izbaciti nesto za kovrcavu kosu

nema sulfata, nisam gledala sastav, ali mislim da nema silikona ne vjerujem da sampon bez pjene ima silikone
da nema parabena pisalo bi sigurno
Ok. Hvala ti na info. Isprobati ću ga i ja. I pari mi se dosta jeftin. Samo 44kn ja mislim. Ja inače koristim šampon od marke keihl's a taj košta 130kn tako da obavezno moram isprobati taj od loreala.

I bila sam prije koristila jedan iz dm-a od marke urtekram. To je isto iz Europe. Iz Danske. Ali taj sadrži coco-sulfate. To je valjda manje štetno od SLS.
two faced girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 13:02   #5474
Ima li iti jedna dobra duša preporuke za frizera koji ZNA šišati frčkavu kosu? Na suho. U Zagrebu.
Očajna sam više. Zadnja mi je "šišala vrhove", a usput stanjila kosu do pola glave na vlastitu inicijativu. Nisam ni znala da itko tu tehniku uopće koristi više, a kamoli na frčkavoj kosi. Kako se dogodilo da nisam skužila? Nisam imala naočale jer su njoj "smetale i zapinjale" dok me unakažavala xD
Nemam sreće s frizerima. Jedna prije me pitala zašto ne češljam kosu 2-3x dnevno i da nema veze što je kovrčava, da se to "mora". Groza teška...
U životu nisam izašla iz salona sretna i zadovoljna. Pomagajte...
Pokušavam uzgojiti kosu da bude duga i zdrava i sad se ostatak ovoga što je, nazovi, frizerka stanjila i uništila mora odrezati. Fakat sam očajna...
Je li itko ikad bio u Fluidu? Mogu ja inzistirati da me šišaju na suhu kosu?
MissMissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 14:58   #5475
Quote:
two faced girl kaže: Pogledaj post
Ok. Hvala ti na info. Isprobati ću ga i ja. I pari mi se dosta jeftin. Samo 44kn ja mislim. Ja inače koristim šampon od marke keihl's a taj košta 130kn tako da obavezno moram isprobati taj od loreala.

I bila sam prije koristila jedan iz dm-a od marke urtekram. To je isto iz Europe. Iz Danske. Ali taj sadrži coco-sulfate. To je valjda manje štetno od SLS.

DM ima 30 % popusta na Loreal, mislim za 30 bodova
tiko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 15:27   #5476
Quote:
tiko123 kaže: Pogledaj post
DM ima 30 % popusta na Loreal, mislim za 30 bodova
Hvala. Super.
two faced girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 18:03   #5477
Odustala sam od šišanja u salonu :/ Poslala sam email salonu Fluid i nisam dobila konkretan i jasan odgovor na svoje pitanje (šiša li itko kovrčavu kosu na suho), plus mail je bio jako svađalački i neprofesionalnog tona, iznenadila sam se čak O.o Pitala sam za curu koja je na njihovim slikama sa prirodnom dugom kovrčavom kosom, ali je najniži rang po njihovoj klasifikaciji, na što su mi oni rekli da tražim tu i tu curu (koja ima kratku ravnu kosu na fotografijama njihova tima) i da zašto bi oni meni lagali (ona je pak najviši rang frizera te su usluge proporcionalno skuplje). Baš sam bila iznenađena takvim tonom i izbjegavanjem odgovora na pitanje.
Ošišala sam se sama danas popodne. Jednostavno sam odrezala te "rezance" koji su tu bili zahvaljujući stanjivanju kose i vještinama zadnje "frizerke" koja je čačkala po mojoj kosi -.-' Sad neka raste... Što je, tu je. Trajat će, ali ću se šišati sama od sad pa nadalje. (A, koliko sam se to puta zaklela... )
Što se tiče proizvoda, imam preporuku - Shea Moisture! Nedavno sam napravila narudžbu na stranici allbeauty (u UK-u su locirani pa mi se naručivanje od tamo činilo kao najjeftinija opcija) i naručila sam leave in conditioner (Jamaican Black Castor Oil) i Curl Enhancing Smoothie Coconut and Hibiscus linija za oblikovanje kose. Nešto najbolje što sam dosad koristila. Kosa je toliko mekana. Nije slamasta pod prstima uopće; valjda će sad biti još bolje nakon ovog big chopa. Vidila sam da su njihovi proizvodi u onim award winning kategorijama i da se konstantno spominju pa sam se odvažila probati. Bilo me malo isto trta jer je puno ljudi pisalo da im kosa bude masna od toga, ali ja nisam doživila ništa slično. Samo mi je mekana i poslušna i lijepo oblikovana. Miriše isto prekrasno.
Inače, imam 3a tip kose po Naturally Curly klasifikaciji
Vidila sam ove šampone od L'oreala da se reklamiraju, kao low poo su.
Ja koristim već mjesecima od Tinkture kruti Silver šampon i njihov regenerator od jasmina i prezadovoljna sam.
Sviđa mi se što sam u potpunosti uspjela isključiti silikone, SLS i parabene.
MissMissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 18:22   #5478
najbolje da si sama odrezala taj stanjeni visak
kad naraste odes kod nekog frizera za kovrcavu kosu
dotle ces naci
i tak on ne bi tu nista spasio
a sa kovrcavom kosom ne mozes puno pogrijesiti, ne vidi se toliko ko nesto malo zeznes

kad ti naraste kosa bolje nemoj sama da ne bi nest previse odrezala...
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 18:29   #5479
Znaš što je najžalosnije od svega..? Prije svega toga sama sam se šišala godinama. I kosa mi je bila prekrasna. I onda sam malo odlučila fenirati kosu na ravno i otišla k frizerkama da mi skrate vrhove I tu počinje downfall. Od ljetos sam morala odrezati, brat bratu, kojih 20 cm kose pretvorene u rezance, bez pretjerivanja.
MissMissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 23:18   #5480
Znači, upravo sam skužila da moj Silver šampon od Tinkture ima sodium coco sulfat, za koji sam do maloprije mislila da je to dobar sulfat Kako to nikad prije nisam googlala... Svi demoniziraju SLS pa sam ja uzela zdravo za gotovo da je ovaj SCS "dobar"
Osim Baleinog Baby Love šampona, postoji li kod nas još iti jedan bez sulfata? Vidim da ih sad sve više ima "smanjen udio sulfata". Ja ih želim isključiti kompletno jer želim prijeći u potpunosti na CG method (sad kad sam već odrezala i svu kosu što je visila u rezancima); silikone i parabene jesam isključila još ranije.
MissMissy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.