Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 12:41   #61
Malo su mi smiješni komentari da počneš vikat i rigat vatru, da bi te doživio
Tek tad ćeš mu dat povoda tj. izliku ☺ da izbiva iz kuće
Kakav vam je sex, ima li ga uopće?
Prestani mu kuhati, prat i pospremati za njim.
Kad pita zašto, reci: ja sam MAMA i moja briga&obaveza je DIJETE
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 12:56   #62
Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
I meni se čini da bi moglo biti tako.
Frajeru se jebeno ne da. Ništa.

I da, stvarno mi nije jasno kako mogu ljudi biti zajedno 12 godina i uopće ne upoznati jedno drugo.

Pa kad si s nekim tako dugo, možeš barem približno pretpostaviti kako će se ponašati u roditeljskoj ulozi.

Polijevati mlijeko po djetetu da ga se više nikad ne bi tražilo da ga nahrani.

Kako ti može promaknuti da je takav?

Moja pretpostavka o tome kako ce se snaci u roditeljskoj ulozi je bila skroz suprotna... u obitelji ima primjer oca koji je pio, izlazio i zanemarivao svoju djecu.. uvijek se zgrazao nad tim, znao mu se i suprostaviti, reci da ide kuci... To ga je znalo pogoditi, pricali smo cesto o tome, zalio je tu zenu...
Sada kad mu to napomenem kaze da to nije isto, da meni nista ne fali, da on ode uglavnom navecer kad dijete spava... to je tocno, ali ovo vrijeme koje je s nama kao da i nije, ili je umoran i kunja ili bleji u tv.. meni je tako isto bio tu ili ne, prevelike razlike nema. Bude boljih dana kad se kao malo trgne, osvjesti, ali brzo prode.
Nora Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:06   #63
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Malo su mi smiješni komentari da počneš vikat i rigat vatru, da bi te doživio
Tek tad ćeš mu dat povoda tj. izliku ☺ da izbiva iz kuće
Kakav vam je sex, ima li ga uopće?
Prestani mu kuhati, prat i pospremati za njim.
Kad pita zašto, reci: ja sam MAMA i moja briga&obaveza je DIJETE

Ovo je tocno. Kad graknem i prigovaram samo je gore. Ali sta bi ja trebala sutiti, pustiti da bude ovako da ne bi bilo i gore?

Sex, prisutan, ali rijetko... On i bi, i ja bi, ali stvarno nemam volje cekat ga da dode, nagradit ga sexom i onda da sretan ide spavat. Mislim da bi mu time poslala krivu poruku odobravanja toga sto radi. Do sexa dode uglavnom kad ostane kuci i podruzimo se kao normalan par, pogledamo film ili nesto...

Kuham uglavnom samo za dijete. Nit mi se da,nit stignem drugacije. Robu mu perem i spremam jer ne mari bas za to, ne dira ga poguzvan hodat. Mene je sramota da takav hoda. Ali znao je prigovorit ako nema nesto cisto u tom momentu..
Nora Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:14   #64
Meni ovolika razina i način ne sudjelovanja u zajedništvu izgledaju kao - provokacija. Ono, može mi se jer si toliko blesava. Idemo vidjeti dokle ćeš još.

Pa ti vidi.
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:19   #65
A dušo, možda je ovisnik.

U mom susjedstvu takav slučaj. Nije ženska odmah skužila, dvoje djece jedno za drugim, on radi, ona doma, pa šta sad ne može on. Bla, bla. Dok nije bježao sa svadbi na kojima je bio kum, samo da zakarta, podruži se sa ekipom. Simpatičan, veseo, drag tip kojega je odnijelo.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:20   #66
Quote:
Nora Morgan kaže: Pogledaj post
Kuham uglavnom samo za dijete. Nit mi se da,nit stignem drugacije.
A šta ti jedeš? Mislim, doma si cijeli dan, dijete ti ima 15 mjeseci.....

Vjerujem da možeš nešto skuhati. Kaj delaš po cijele dane?

I ne umanjujem ovim pitanjem opsežnost brige za dijete. Znam da su to pune ruke posla, no; uspjeva drugima, zašto nebi i tebi.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:23   #67
Quote:
Nora Morgan kaže: Pogledaj post
Moja pretpostavka o tome kako ce se snaci u roditeljskoj ulozi je bila skroz suprotna... u obitelji ima primjer oca koji je pio, izlazio i zanemarivao svoju djecu.. uvijek se zgrazao nad tim, znao mu se i suprostaviti, reci da ide kuci... To ga je znalo pogoditi, pricali smo cesto o tome, zalio je tu zenu...
Sada kad mu to napomenem kaze da to nije isto, da meni nista ne fali, da on ode uglavnom navecer kad dijete spava... to je tocno, ali ovo vrijeme koje je s nama kao da i nije, ili je umoran i kunja ili bleji u tv.. meni je tako isto bio tu ili ne, prevelike razlike nema. Bude boljih dana kad se kao malo trgne, osvjesti, ali brzo prode.
Da, nije dobio ono što je trebao.
Ljudi precjenjuju učenje od lošeg primjera i želju 'ja ću biti bolji'.
Ma zdrave temelje si dobio ili nisi dobio. Ne može se to samo tako naučiti.
To nosiš u sebi ili ne nosiš. A kad imaš to, onda imaš i osjećaj za neke stvari.

Samo manji broj uspije to nadoknaditi.
I uglavnom ne ide bez terapije.
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:27   #68
Da mi netko po djetetu prolije mlijeko kako ga više ne bi morao hraniti, i da vidim da je to učinio namjerno... Morala bih se zbilja suzdržati da ga tim mlijekom ne zalijem.
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:28   #69
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
A šta ti jedeš? Mislim, doma si cijeli dan, dijete ti ima 15 mjeseci.....

Vjerujem da možeš nešto skuhati. Kaj delaš po cijele dane?

I ne umanjujem ovim pitanjem opsežnost brige za dijete. Znam da su to pune ruke posla, no; uspjeva drugima, zašto nebi i tebi.
Imamo baku koja sprema rucak, njegova mama. Gladan nije I nije da ne kuham bas nikada. Ona sve vidi i protiv toga je i svojom pretjeranom brigom o meni i djetetu mislim da pokusava ublazit grijehe svoga sina. Inace, divni su prema nama opcenito.
Nora Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:33   #70
Ima li smisla pokazati mu ovo da procita?
Nora Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:35   #71
"Dokoni um je đavolje igralište"

Preuzela si svu brigu oko djeteta na sebe, pretpostavljam i svu brigu oko kućanstva, (čisto sumnjam da on skuha ili opere veš) i normalno da mu je dosadno, da ima viška vremena u glavi i da ne sudjeluje u ničemu.

Ljudi su "creatures of habit". Jesmo lepi i pametni, hodamo na dvije noge i sve to, al smo u suštini životinje navike.

Dala si mu previše lufta, čovjeku je dosadno, u dosadi odlazi u dokolicu s ostalim dokoličarima i to mu prelazi u naviku.

Kolko će mu trebat da mu izbiješ tu naviku iz glave, to ovisi o njemu.

Počnite s laganim koracima, uvođenjem određenih obaveza za njega i smanjivanjem opterećenja s tvojih leđa.

Ovo kako sada živite vodi u propast, prvo tvojih živaca, zatim vašeg odnosa, i na kraju vašeg braka i njegovog odnosa s djetetom.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:36   #72
Zašto ne, ako ne misliš da će radi toga još jače se inatiti. Što se tiče svekrve super što je na tvojoj strani, ali imaj na umu da je i njen odgoj rezultat toga kakav je on danas otac.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:38   #73
Quote:
Nora Morgan kaže: Pogledaj post
Ima li smisla pokazati mu ovo da procita?
Ne
Cepin40 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:47   #74
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Meni ovolika razina i način ne sudjelovanja u zajedništvu izgledaju kao - provokacija. Ono, može mi se jer si toliko blesava. Idemo vidjeti dokle ćeš još.

Pa ti vidi.
Mucno mi je citati autoricine postove, bas osjecam grc u zelucu i prisjecam se jedne svoje (supendarske) veze.... ovo mi vuce na to sto Hazen pise. I prilicno je siguran da ces dugo trpiti jer misli da nemas izbora.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:50   #75
Ja sam imala sličnu situaciju nakon poroda. On je nastavio izlaziti, ja sam majka, pa šta sad hoću htjela sam dijete i slično.... Samo što ja nisam to prihvaćala nego graktala naveliko jer mi takav brak nije prihvatljiv. Jasno sam govorila da ne mislim ostati u takvom braku i da sam nezadovoljna. On je s vremenom pod mojim pritiskom zaista počeo pomagati i po kući i oko kćeri, a izlaske je znatno smanjio. Kćer i on su postali jako bliski, zbog čega sam jako sretna.

Međutim...usred te sve moje dernjave, nezadovoljstva i proživljenih razočaranja podosta su mi se pogubili osjećaji naspram njega. Sada je puno više s nama, ali i dalje imam osjećaj da nema tu potrebu vrijeme provoditi sa mnom, već da mu je kćer jako važna. Npr. u dvije i pol godine ni jednom nismo sami izašli nekuda. Neko vrijeme sam ja oko toga navaljivala, ali je on bio skroz nezainteresiran i rekao mi da će on ići ako ja sve dogovorim glede čuvanja male, gdje bi išli i kada. Htio je da ga samo izvjestim o tome. Meni to nije prihvatljivo i izazvalo mi je još veće nezadovoljstvo, jer bih htjela da i on pokaže neku želju za mene. Isto i u sexu, pa sam skroz izgubila interes. Izrazito je pasivan i mene to vrijeđa, nismo uspostavili neki dublji kontakt jer je on mene s titulom ''žena'' doslovno pospremio u tu neku ladicu u kojoj je žena dosadna osoba od koje je potrebna razbibriga, ali dobro posluži za kuhinju i povremeni sex.

Da, to je taj balkanski mentalitet. Mislim da su to naučili u svojim obiteljima i teško da mogu biti drugačiji.

Tak da nemam dobar savjet kako se izvući iz ove priče, osim da izraziš što želiš i kako se osjećaš bez obzira na sve.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:56   #76
Quote:
Nora Morgan kaže: Pogledaj post
Imamo baku koja sprema rucak, njegova mama. Gladan nije I nije da ne kuham bas nikada. Ona sve vidi i protiv toga je i svojom pretjeranom brigom o meni i djetetu mislim da pokusava ublazit grijehe svoga sina. Inace, divni su prema nama opcenito.
Jedan mrvicu blesav savjet, ali bar će ti malo pomoći da se sabereš -ne fokusiraj se toliko na njega -kada će doći, hoće li reći tri rečenice ili pet, hoće li ovo ili ono. Ko je bitan tu? On je sebi bitan, vi onako. Tebi je bitan on,o:n i samo on. Promjeni fokus. Nije bitno kada će doći doma poslije posla -ti ideš upravo na kavu sa bebom kod frendice. Nasmijana pusa ili Emoticon i ćao. Organizuj svoj život oko sebe, ne oko njega i njegovih mjena. Traži posao.
Stalno razmišljajući šta on hoće, šta on misli, da li je ovo ili ono -samo gubiš energiju. A ja sam to naučila na teži način. Dok god ti oblijeces i preuzimas sve na sebe -on nema potrebe da išta mjenja. Ti si tu, što bi se mjenjao kada ti sjediš doma, radiš sve potrebno, djete pomazi u prolazu... Ponašaj se malo kao on-uzmi za sebe svoje vrijeme. Uči nešto novo, jezik, bilo što.
Malo mi je upalo u oči -seks sa njim nazivaš "nagrađivanjem njega" ? Hmm, imaj seks sa njim kada želiš, a ne da bi ga time nagrađivala. Budi i tu sebična -ako želiš seks -iniciraj. Može biti i fin način otpuštanja stresa, ali definitivno uz zaštitu
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:59   #77
Quote:
Nora Morgan kaže: Pogledaj post
Ovo je tocno. Kad graknem i prigovaram samo je gore. Ali sta bi ja trebala sutiti, pustiti da bude ovako da ne bi bilo i gore?
Jeste li vi probali otvoreno razgovarati kao odrasli ljudi? Bez neke provokacije i/li inata? Iskreno i jasno dogovoriti neke stvari? Meni se ovo čini kao da ste toliko godina u vezi, a ni ne poznajete jedno drugo.

Quote:
Nora Morgan kaže: Pogledaj post
Sex, prisutan, ali rijetko... On i bi, i ja bi, ali stvarno nemam volje cekat ga da dode, nagradit ga sexom i onda da sretan ide spavat. Mislim da bi mu time poslala krivu poruku odobravanja toga sto radi. Do sexa dode uglavnom kad ostane kuci i podruzimo se kao normalan par, pogledamo film ili nesto...
Nije on pas da mu ponudiš keksić kao nagradu jer je dao šapu.
Zašto ne razgovaraš s njim otvoreno? Opet pitam.

Parovi koji funkcioniraju, funkcioniraju jer razgovaraju. Nije poanta sjesti i odgledati film, poševiti se i onda očekivati da on sutra nakon posla neće otići do birtije.

Quote:
Nora Morgan kaže: Pogledaj post
Kuham uglavnom samo za dijete. Nit mi se da,nit stignem drugacije.
Ako stigneš za dijete, stigneš i za vas dvoje.

Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
A dušo, možda je ovisnik.
A dušo, odakle ti sad ovo?
Čovjek koji karta vani je odmah i ovisnik? Onda je stvarno puno ovisnika oko nas.


Quote:
Nora Morgan kaže: Pogledaj post
Imamo baku koja sprema rucak, njegova mama. Gladan nije I nije da ne kuham bas nikada. Ona sve vidi i protiv toga je i svojom pretjeranom brigom o meni i djetetu mislim da pokusava ublazit grijehe svoga sina. Inace, divni su prema nama opcenito.
Aha, ovo ti je promaklo napomenuti u prvom postu.
Vi se oboje igrate mame i tate. Problem je u tome što vaše dijete je živo, nije samo lutka koju možete baciti u kutiju s igračkama kad vam dopizdi.

Ne možeš očekivati neku odgovornost od njega ako i ti sama biraš zaduženja koja želiš, tj. koja ne želiš.

Quote:
Nora Morgan kaže: Pogledaj post
Ima li smisla pokazati mu ovo da procita?
Naravno da ne.
Zašto te toliko strah razgovarati s njim?
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 14:03   #78
Nije mi jasno. Hrpa savjeta kako ga preodgojiti - kako možete uopće s godinama koje dolaze biti sretne s nekim za koga znate da ste ga za zajedništvo morale preodgajati, i da bi vas na cjedilu ostavio - mentalno, emocionalno, na praktičnoj razini - da to niste učinile? Kako se možete seksati s takvim osobama, kako vam nisu turn off tako samoživo pasivni? Godinama na forumu čitam žene koje su kraj svojih muževa praktički mrtve van svoje mama/domaćica uloge, koje zamiru duhom kroz mjesece i godine i pretvaraju se u sjene sebe kakve su bile nekad, a njima je svejedno. Kako s nekim kome je bilo svejedno što se s tobom događa ikad više stvoriti ljubavni odnos? U meni bi sve kuhalo od dišpeta i gorčine, te bi naposljetku ostala samo ravnodušnost i hladnoća. Ja to ne razumijem.
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 14:10   #79
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Godinama na forumu čitam žene koje su kraj svojih muževa praktički mrtve van svoje mama/domaćica uloge, koje zamiru duhom kroz mjesece i godine i pretvaraju se u sjene sebe kakve su bile nekad, a njima je svejedno.
Zato jer ne poznaju sebe i ne znaju što žele.

Nisam nikada bila u braku, ali pretpostavljam u čemu je caka. Većina je gledala brak svojih roditelja koji je uglavnom preslika toga istoga braka u kojem i one same žive. Većini je bitno biti u vezi i onda nakon toga se udati i roditi dijete/djecu. Okolina to očekuje i to je njima u redu. U toj cijeloj priči uopće nema vlastitih želja/očekivanja/strasti/___________. Bitno je da si u braku. Točka. Bitno je da on radi. Točka. Bitno je da ne pije. Točka.

Zašto bi i očekivala više od braka? Imaš s tim sve.

To što si nesretna/nezadovolj(e)na/tužna/_________________, koga briga ako se i sama pomiriš s tim?
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 14:20   #80
Quote:
Nora Morgan kaže: Pogledaj post
Imamo baku koja sprema rucak, njegova mama. Gladan nije I nije da ne kuham bas nikada. Ona sve vidi i protiv toga je i svojom pretjeranom brigom o meni i djetetu mislim da pokusava ublazit grijehe svoga sina. Inace, divni su prema nama opcenito.
Aaa, vi živite skupa s njegovima.

Kak kul za njega. Mama je i dlaje tu, on živi kao car, malo ima i neko dijete i neku curu koja mu je sada žena.....

Drago mi je da se slažeš s njegovima ali kaj će ti takav život.

A takve mamice koje šutke još povlađuju sinekima ne rade ništa drugo nego medvjeđe usluge.

Kaj se ona ima iskupljivati za " njegove propuste"

Nije ti lijepo, nimalo.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:45.