Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2017., 11:54   #1
Lightbulb ATP Tenis 2018.



4 GS-a, 9 mastersa, 13 ATP 500 turnira i 40 ATP 250 turnira će, zajedno sa završnicom u Londonu, činiti ATP kalendar za narednu 2018. godinu.

Brisbane, Doha i Pune otvaraju kalendarsku godinu, Marin Čilić i Ivo Karlović će biti u Indiji gdje je Marin postavljen kao prvi nositelj, a slijede ga Anderson i Bautista Agut. Neće to biti ekstra jak turnir, čak bi i Ivo mogao uletiti među 8 nositelja ako netko ispred njega odustane. U Brisbaneu starta Borna Ćorić, u kvalifikacijama bi se uz malo sreće mogao naći i Viktor Galović. Od ostalih top igrača, na startu sezone ćemo vidjeti Nadala, Murraya i Dimitrova u Brisbaneu, dok će Đoković biti u Dohi, ali tek kao treći nositelj iza Thiema i Buste.

Nakon prvog tjedna slijede još turniri u Sydneu i Aucklandu, a nakon toga počinje prvi slam sezone - Australian Open. Umag je na rasporedu 16. srpnja, to će u tjednu koji slijedi nakon Wimbledona. Ostatak kalendara dostupan je ovdje. Već se igraju nekakvi ITF-ovi koji ulaze u novu ljestvicu, a počele su i kvalifikacije za WC za AO.

2017. je završila prilično neočekivano, malo tko bi se prije godinu dana kladio na Nadala i Feđu na vrhu ljestvice, na Zvereva u top 5, Dimitrova kao osvajača završnice itd. Sve to zapravo čini novu sezonu još zanimljivijom, dugo nije bilo ovako puno upitnika i zbilja je teško prognozirati kako će izgledati nova ljestvica za godinu dana.




Luyindula is offline  
Old 15.12.2017., 13:18   #2
jel istina da se 2018 godine Davis cup igra na 2 seta?
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Old 15.12.2017., 15:51   #3
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
jel istina da se 2018 godine Davis cup igra na 2 seta?
To pravilo će se primjeniti na dio natjecanja od Grupe 1 pa na niže, dakle svjetska skupina i kvalifikacije za istu i dalje se igraju na 3 osvojena seta.
Luyindula is offline  
Old 15.12.2017., 18:34   #4
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
To pravilo će se primjeniti na dio natjecanja od Grupe 1 pa na niže, dakle svjetska skupina i kvalifikacije za istu i dalje se igraju na 3 osvojena seta.


znači i dalje će zvijezde odustajati od DC-a
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Old 19.12.2017., 13:09   #5
Entry liste za prva tri turnira 2018.

Brisbane: Nadal, Murray, Dimitrov, Nishikori, Raonić, Kyrgios, Chung, Dolgopolov, Džumhur, Muller, Johnson, Shapovalov, Schwartzman, M. Zverev...

Doha: Đoković, Thiem, Berdych, C. Busta, Ćorić, Gasquet, Krajinović, Rublev, A. Ramos, Troicki, Tsonga, Verdasco, Struff...

Pune: Čilić, Anderson, B. Agut, Simon, Karlović, Kavčič, Fucsovics, Herbert...
canca is offline  
Old 24.12.2017., 12:53   #6
Nadal otkazao sve turnire do AO za koji još nije siguran da će nastupiti zbog ozljede
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Old 24.12.2017., 15:45   #7
isto to napravili i Wawrinka i Raonić
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Old 26.12.2017., 08:39   #8
Provale 2017:

“Na početku sam bio puno, puno bolji igrač. A onda je zagrijavanje završilo.”

Robin Haase nakon poraza od Nadala u Roland Garrosu

“Tenisači i tenisačice koji su bili pozitivni za doping ne bi smjeli dobivati pozivnice za turnire. Neka se sami probiju.”

Andy Murray o slučaju Marije Šarapove

“Dugo sam govorio da je meč s Goranom Ivaniševićem u polufinalu Wimbledona 2001. jedini u mojoj karijeri koji bih volio odigrati ponovno. Sada sam ga prebolio. Ima ljudi koje taj poraz boli više nego mene.”

Tim Henman, bivši britanski tenisač

“Dobro je što već imam dvoje djece.”

Oliver Marach, austrijski tenisač i partner Mate Pavića, nakon što ga je loptica u Wimbledonu pogodila u nezgodno mjesto

“Kada igraš tako loše, ni svjetski broj 3 ti ne može pomoći.”

Donna Vekić na Twitteru, nakon što je Stan Wawrinka gledao njezin poraz od Misaki Doi u Madridu

“Kad sam kod kuće, ne treniram baš puno na zemlji jer mi je onda auto prljav od prašine.”

Nick Kyrgios, australski tenisač

“Prije 12 godina, kada sam osvojio svoj prvi Roland Garros, mislio sam da ću 2017. pecati negdje na svojem brodiću u Mallorci.”

Rafael Nadal, nakon osvajanja 10. naslova u Parizu

“Nevjerojatno je što sam zabio 10.000 asova u karijeri. Cool je biti u društvu Ivaniševića i Karlovića, dvojice najvećih servera.”

Roger Federer o jubileju u Wimbledonu

“Federer i Nadal su Beatlesi koji još uvijek sviraju.”

Mats Wilander, bivši tenisač i komentator

“Krajan kaže da smo razgovarali? Možda me zamijenio s nekim, ja se toga ne sjećam.”

Borna Ćorić na pitanje o reprezentaciji

“Ljudi, znam da me ne volite, ali možete samo sanjati da sa 24 godine imate ono što imam ja. Vratite se maštanju o skupim autima i kućama dok ih ja kupujem.”

Bernard Tomić, australski tenisač

“Bernard mi je sin i volim ga, ali sramim ga se zbog načina na koji pristupa sportu.”

John Tomić, otac

“On zaslužuje igrača koji je više posvećen tenisu od mene. Ja mu uopće nisam posvećen.”

Nick Kyrgios o svojem treneru Sebastienu Grosjeanu

“Aljaž Bedene? Simpatičan momak, ali mislim da ni on sam sebe ne smatra Britancem.”

Britanski tenisač Dan Evans o naturaliziranom Slovencu

“Veliku Britaniju ponosno sam nazivao svojim domom, ali od Nove godine opet igram za Sloveniju.”

Aljaž Bedene

Da nije bilo doktora-čarobnjaka koji me operirao, danas bih vjerojatno nešto studirao.

Borna Ćorić o operaciji koljena
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Old 28.12.2017., 12:04   #9
U Brisbaneu neće biti Nadala i Nishikorija, piše se da ni Murray nije siguran.
Luyindula is offline  
Old 28.12.2017., 14:10   #10
Fino vidjeti tenis na tv-u, makar i egzibiciju
canca is offline  
Old 28.12.2017., 16:12   #11
Igraju Rublev i Bautista, ispod Rubleva grafika izbacuje "Dominic Thiem", a ispod Bautiste "Andrey Rublev"
canca is offline  
Old 28.12.2017., 17:20   #12
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
U Brisbaneu neće biti Nadala i Nishikorija, piše se da ni Murray nije siguran.
Nadal otkazao sve turnire do AO za koji još nije siguran da će nastupiti zbog ozljede
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Old 29.12.2017., 12:02   #13
Nole otkazao Anu Dabi radi problema sa laktom
canca is offline  
Old 29.12.2017., 12:59   #14
Upao Murray umjesto Đokovića, danas od 16:00 protiv Bautiste
canca is offline  
Old 29.12.2017., 17:14   #15
Je li ima neko podatak vezan za brzinu teniske podloge koja predstoji na turnirima u Australiji?
Koliko se sjecam prosle godine su podloge u Australiji bile odredjenu mjeru brze, na prethodne godine.
__________________
I crazy - you beautiful
TNTcollateral is offline  
Old 29.12.2017., 21:08   #16
Đoka kao i Nadal upitan za AO!
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Old 30.12.2017., 10:57   #17
Otkazao Nole i Dohu, vidjet ćemo šta će biti za AO
canca is offline  
Old 02.01.2018., 13:45   #18
Jel našao tko stream za Ćorića?
Uncle Jonny is offline  
Old 02.01.2018., 13:57   #19
Murray također upitan za AO
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Old 02.01.2018., 15:24   #20
Quote:
Uncle Jonny kaže: Pogledaj post
Jel našao tko stream za Ćorića?
ES1 radi prijenos.
jpm is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.