Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2018., 11:05   #61
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Pitanje za autoricu...
Kakvi su planovi s drugim muškarcem kojeg si indirektno spomenula? Ili sam ja nešto krivo protumačio...

Budi svjesna da tvoj odlazak neće biti kao presječen nožem jer tvoj dečko očito nije osoba koja je spremna to prihvatiti. Tu bi se mogli vući repovi još dulje vrijeme...zajednički novac investiran u kuću, poslovno ste povezani...

Ako postoji treća osoba koja je počela ulaziti u tvoj život, pripazi kako ćeš odigrati cijelu situaciju.
Nemam planova jer mi je od planiranja puna kapa.. Imala sam u glavi isplaniran cijeli zivot pa je to sve palo u vodu jer sam zaboravila na cinjenicu da osjecaje ne mozes isplanirati.. Nisam ni sanjala da bi se moglo desiti da prestanen voljeti..
Taj neko me je samo trgnuo i potaknuo da se zapitam, i od tada razmisljam da zasluzujem vise kao jedna zena, da trebam malo vise misliti na sebe, a ne na druge i da neke stvari za koje sam mislila da su ok(u nedostatku iskustva) ipak nisu dobre..
S njim sam se ponovno pocela smijati i osjetila sam se sretnom, sto vec dugo nisam i od tada shvacam da je to jedino i bitno.. Nikakav novac, kuca, auto, ne moze se mjeriti sa iskrenim osmjehom..
U slucaju da prekinem s deckom, ne bi se tako brzo zalijetala u novu vezu...
__________________
Gdje ima nade, prilika pokuca na vrata!
wedxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 11:06   #62
Quote:
wedxy kaže: Pogledaj post
Svjesna sam toga da niko ne moze odluciti umjesto mene, ali zato sam dosla ovdje da cujem i druga misljenja... Dok citam vase odgovore, shvacam da sam negdje u sebi vec donijela odluku samo mi je trebalo nesto da me gurne i ohrabri...
Zelim se vratiti kuci, biti sama, a vrijeme ce pokazati sto i kako...
Njegovi ne znaju sto me muci... Od mojih znaju samo mama i seka, mozda i tata nesto malo... Kako im reci da se zelim vratiti? Ne ceka me vise ni soba.. Sjecam se da sam im rekla da zimsku robu ni necu uzet jer cu se do zime vratit, koji peh.. Mislim da sam ja to u sebi vec znala, ali si nisam htjela priznati..
Postavljat ce mi milijun pitanja, a kad mi je tesko, placem...
Sto reci njemu? Ne mogu samo otici, a opet, cim mi je tesko, placem i ne mogu govorit... Vec sam htjela otici par puta, ali nisam mogla... Njemu ce biti jos teze nego meni jer ce se osjecat izdanim...
Mislim da je odlazak najgori dio, a poslije ce nam svima biti lakse... Bar se nadam...
Postoji realna šansa da ga ne voliš, preduga veza, bukvalno od osnovne, to podsmjevanje koje je ubilo tvoje poštovanje prema njemu. ..
No, možda te uhvatio i strah od "vječnosti" ? Napravili ste kuću, počeli živjeti zajedno, a ti "nisi ni udahnula zrak"... Nisi bukvalno nikad bila bez njega. A dvadesete su formiranje sebe kao osobe, dok si se ti formirala po njegovim šablonima. A sada ti šabloni stežu. Vidjela si da ima drugačijih ljudi, drugačijih muškaraca, drugačijih života. Da li si odabrala pravi život za sebe ili tvoj život treba biti skroz drugačiji?
Uhvatio te strah već kada se kuća završavala, ključ u bravu si vidjela kao ključ tvog kaveza. I sada ti se čini da je pitanje trenutka kada će neko baciti ključ ili slomiti ga. A ti u kavezu.
Pauza bi ti trebala, makar duži odmor -sama!
Nema puno ljudi koji nisu imali slične dvojbe kada su ulazili u zajednički život ili brak. Moja prijateljica me večer prije svog vjenčanja zvala da hoće doći kod mene spavati, jer se posvađala sa svojim dečkom i roditeljima (svi su debili) i nema ništa od vjenčanja. Sutradan se probudila kao da je bilo koji običan dan, otišla po doručak sebi i kulirala svoje i rođake koji su došli. Onda juje baka pozvala na čašicu razgovora uz rakijicu -i onda je otišla na vjenčanje Mjesec dana kasnije me zvala da mi kaže da će se razvesti jer je zaljubljena u kolegu sa posla Otišle smo na kavu i ona mi je pričala o leptirićima koje osjeća kada ga samo vidi. .. Moj savjet je bio da ode sa njim na kavu, da ga upozna mimo posla, pa da onda vidi što je posrijedi. Zvala me odmah poslije te kave, kako je totalno nezanimljiv, plitak... (a i fizički je bio puno ispod njenog muža-moje mišljenje)
I oni su bili u vezi od drugog srednje, tako da je i tu bio strah od "zar je on stvarno one and only"
Tebe niko ne drži u toj vezi, ljudi prestaju da vole, ljudi imaju pravo da donose odluke koje žele. Samo razmisli da li je to prestanak ljubavi ili samo strah. U svakom slučaju -na vezi se treba raditi, kao i na sebi. I to svaki dan.
P.S. Moja prijateljica je već 12 godina u dobrom i sretnom braku, nije kasnije imala neke eskapade (i inače nikad nije bila lik koji vijori na povjetarcu), mada kao i svako druge ima sigurno trenutaka kada misli da bi mu malo arsenika moglo poboljšati probavu ��
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 11:11   #63
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Možda to kaj su se dobro slagali i pasali si 9 godina?
Quote:
wedxy kaže:
Nije to doslo prekp npci, vuce se godinana, sve je jace, a ne znam sto je, ali grozan je osjecaj.
Quote:
Ruzno je govorio, omalovazavo me, a njegovi izgovori su bili da je to šala koju ja ne znam prihvatiti.. Na racun mog izgleda.. Npr slika me dok ne gledam i ispadnem glupo i onda mi se smije i radi budalu od mene.. Ili ak nesto krivo izgovorim il kazem neku glupost, napravi od tog slona i ismijava me.. Tolko smo skupa, a ja i dalje moram razmisljat jel cu dobro izgovoriti ime nekog grada il sl da ne bi ispala glupa pred njim

Jedan perod mi nije dao da mu se priblizim, nije se htio slikat samnom, mazit, ljubit, sve sam ja inicirala i nagovarala ga..
Meni nije čudno što se žena ohladila.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 11:19   #64
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post

Ali mislim da je u ovom slučaju krucijalno to kaj je autorica premlada ušla u ozbiljnu vezu i to sa dosta starijim dečkom pa se nije iživjela i imala prilike sama otkrivati svijet.
Ovo stoji, ali mislim da je ovdje veći problem to što se ona do sada nikad u životu nije našla u sličnoj situaciji i zbunjena je.

Onaj tko je doživio "treću osobu" koja se pojavila u periodu kada je postojeća veza bila u stagnaciji, padu ili čak svojevrsnoj krizi će znati o čemu pričam.
Niti jedna veza nije cijepljena od problema, kriza i monotonosti.

I opet ću na neki način citirat Monu , ljudi prihvaćaju pribleme, bore se s krizom, čak i monotonost u vezi prihvate kao nekakvo stanje koje se možebitno može popraviti, ali čim se u takvom periodu pojavi treća osoba, percepcija problema, partnerovih mana i svega negativnog u vezi eksponencijalno raste, dok se s druge strane treća "nova" osoba idealizira.

Ljubav nije neprikosnovena, a kako veza odmiče, tako nažalost postaje i sve manji osigurač da se veza održi.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 12:34   #65
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
ljudi prihvaćaju pribleme, bore se s krizom, čak i monotonost u vezi prihvate kao nekakvo stanje koje se možebitno može popraviti, ali čim se u takvom periodu pojavi treća osoba, percepcija problema, partnerovih mana i svega negativnog u vezi eksponencijalno raste, dok se s druge strane treća "nova" osoba idealizira.

Ljubav nije neprikosnovena, a kako veza odmiče, tako nažalost postaje i sve manji osigurač da se veza održi.
Treća osoba skoro uvijek je posljedica lošeg odnosa. A autoricu je njen momak jako dugo tretirao veoma loše, čak i sad kada ona izražava svoje nezadovoljstvo on ne prihvata da njihova veza ne štima.

Na kraju krajeva, ako ona osjeća da ga ne voli, zar zaista treba ostati u takvoj vezi? Nije da nije pokušala, čak se i preselila da pokuša, ali ako nešto ne ide, ne ide. Bez obzira na postojanje treće, četvrte ili pete osobe. U njenom slučaju taj neko joj je samo otvorio oči i pokazao koliko je duboko u rupi.

Sigurno je da joj ne bih savjetovala da se uda za njega.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 12:39   #66
Quote:
wedxy kaže: Pogledaj post
Svjesna sam toga da niko ne moze odluciti umjesto mene, ali zato sam dosla ovdje da cujem i druga misljenja... Dok citam vase odgovore, shvacam da sam negdje u sebi vec donijela odluku samo mi je trebalo nesto da me gurne i ohrabri...
Zelim se vratiti kuci, biti sama, a vrijeme ce pokazati sto i kako...
Njegovi ne znaju sto me muci... Od mojih znaju samo mama i seka, mozda i tata nesto malo... Kako im reci da se zelim vratiti? Ne ceka me vise ni soba.. Sjecam se da sam im rekla da zimsku robu ni necu uzet jer cu se do zime vratit, koji peh.. Mislim da sam ja to u sebi vec znala, ali si nisam htjela priznati..
Postavljat ce mi milijun pitanja, a kad mi je tesko, placem...
Sto reci njemu? Ne mogu samo otici, a opet, cim mi je tesko, placem i ne mogu govorit... Vec sam htjela otici par puta, ali nisam mogla... Njemu ce biti jos teze nego meni jer ce se osjecat izdanim...
Mislim da je odlazak najgori dio, a poslije ce nam svima biti lakse... Bar se nadam...


Napravit ćeš kako si odlučila, ali možda jedna stvar - ako ćeš prekinut nemoj to razvlačiti i mučiti ga.

Ili odluči i napravi rez ili nemoj započinjati takav razgovor.

Kad se počne razgovarat o prekidu ode sve nizbrdo, prekinut ćete kad tad i dobro ćete se izmučiti u međuvremenu.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 12:54   #67
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Treća osoba skoro uvijek je posljedica lošeg odnosa. A autoricu je njen momak jako dugo tretirao veoma loše, čak i sad kada ona izražava svoje nezadovoljstvo on ne prihvata da njihova veza ne štima.
U njenom slučaju se recimo može govoriti o tome da se on prema njoj loše ponašao i da je to očito ostavilo traga...

Ali se ne slažem s konstatacijom da je treća osoba gotovo uvijet poslijedica lošeg odnosa. Ne kažem da je njihov odnos dobar, ali tvrdim da ljudi često traže hlijeba preko pogače.

Ljudi počnu žuditi za zaljubljenošću i leptirićima koje su nekad osjećali prema partneru i često imaju osjećaj nepotpunosti u vezi. I onda se čak i trude vratiti taj osjećaj, pa kakti rade na vezi. Na kraju ostanu duboko razočarani jer ne mogu vratiti "taj osjećaj". Postanu ranjivi, krenu u bezazleni flert, pa im se odjednom "otvore oči"...

Ponavljam, ne tvrdim da je to slučaj i ovdje, samo primjećujem treću osobu ko otegotnu okolnost. E sad...dal je prije bila kokoš ili jaje, tj. dal je treća osoba uzrok ili posljedica. To samo autorica može znati..
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 12:55   #68
Quote:
raptured_insomniac kaže: Pogledaj post
ak misliš da je sreća mit i da nitko u stvari nije sretan u vezi, iskreno mi je žao

...

a vi ste ukratko ženi koja je nesretna i pokušava to promijenit rekli "nitko nije sretan, šuti i trpi"
Nemojte me krivo shvatiti. Ono sto sam htjela reci je isto sto ce vecina potvrditi, a tko negira taj laže: da u svakoj vezi ima perioda kada je sve ok, i kada izgleda da bas nista ne ide onako kako smo zamislili. Kada nastupi kriza, posebice kao sto je netko napisao, ako postoji netko "treci", javlja se misljenje koje nam govori da smo nesretni u vezi i razmisljamo da li bi trebali u njoj ostati ili ne. Moje je skromno misljenje da se uvijek treba potruditi oko veze, posebice ako ona traje 10+ godina. Nikako ne mislim da sreca u vezama ne postoji, to je apsurdna teza. Niti smatram da bi itko trebao sutit i trpit nesrecu. Nego da je stvar zrelosti duse, kako ce se covjek postaviti pred tim velikim izazovom kao sto je kriza u vezi. Dakako da kriza podrazumijeva nezadovoljstvo, stoga to definitivno nije pravi trenutak da se pitam "jesam li sretna", jer ce odgovor sasvim sigurno biti negativan, te je odluka o smislu nastavka veze vec donesena, bjezi jer nisi sretan.

Ne savjetujem autorici da ostaje u vezi koja ju deprimira, ali isto tako ne savjetujem da zbog tjeskobe koju osjeca napusti partnera. Teorija o vezama koju sam navela dakako ima iznimaka, ali ovdje sluzi kao podsjetnik da ce do nekog oblika deformacije pocetne zanesenosti i romantike sigurno doci i da se ne treba bojati i donositi drasticne odluke kada se vide iskljucivo negativne strane.

Prije svega, iskren razgovor ce sigurno pomoci. Ne iskren razgovor na forumu, vec s partnerom. Otici na neko vrijeme, udaljiti se - i to je ok. Ali ako se za to vrijeme samo potvrduje misao o napustanju partnera, onda ima malo smisla jer ste vec donjeli odluku i zapravo ne gledate druge mogucnosti.

Dakle, popricajte medusobno, recite da vam se svida netko drugi, recite sve i recite iskreno. Promisljati o izlasku iz veze, mastati o drugim ljudima, biti nezadovoljan i nesretan, a ne podijeliti to s osobom s kojom zivis, tezak je teret. Sigurna sam da cete pronaci odgovor, rjesenje, taman to bilo razdvajanje, prekid veze ili u krajnjem pozitivnom slucaju, dogovor oko datuma vjencanja

sami osjecaji ne govore uvijek o razlozima koji su do njih doveli. Zato osjecaj nesrece ili nezadovoljstva po meni nije dovoljan da se prekine dugogodisnja veza!
Inverzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 13:00   #69
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Ponavljam, ne tvrdim da je to slučaj i ovdje, samo primjećujem treću osobu ko otegotnu okolnost.
Ja treću osobu vidim kao olakotnu okolnost. Pomogao joj je da brže donese odluku. Da nije bilo tog trećeg, vjerovatno bi se udala, možda dobila i dijete, a onda bi shvatila sve ovo što i sad. Tako da mislim da tom drugom dečku može biti zahvalna (bez obzira na to hoće li imati s njim romansu ii ne).
Quote:
E sad...dal je prije bila kokoš ili jaje, tj. dal je treća osoba uzrok ili posljedica. To samo autorica može znati..
Pa nije treća osoba kriva za loše ophođenje prema njoj, tako da ni ne može biti uzrok.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 13:20   #70
Ti si iz te veze mentalno već izašla, fizički još nisi...
Franz Ožbolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 14:26   #71
Quote:
Inverzija kaže: Pogledaj post

sami osjecaji ne govore uvijek o razlozima koji su do njih doveli. Zato osjecaj nesrece ili nezadovoljstva po meni nije dovoljan da se prekine dugogodisnja veza!
ok, al generalni osjećaj zadovoljstva razlikujem od trenutne euforije, a kako kod autorice to stanje traje već duže vrijeme, mislim da je dosta jasno da se ne radi samo o fazi.

kužim tvoj savjet - da, apsolutno treba bit realan i prizemljen u životu i svjestan da život nije holivudski film. al to ne znači da je ok bit godinu dana nesretan i u vezi s čovjekom kojeg ne voliš i ne poštuješ.
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 14:58   #72
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Ljudi počnu žuditi za zaljubljenošću i leptirićima koje su nekad osjećali prema partneru
Ima 23, daj zamisli užasa da više nikad ne osjeti leptiriće i da se, u ime neke kvazizrelosti, zakopa u život s čovjekom kojem se ne raduje.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 15:11   #73
Quote:
wedxy kaže: Pogledaj post
kako da odem bez da ikoga povrijedim?
Nikako.
Al' to je život.
Za par godina sve će ti to biti smiješno.

Svako dobro u budućem, novom, životu.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 15:20   #74
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ima 23, daj zamisli užasa da više nikad ne osjeti leptiriće i da se, u ime neke kvazizrelosti, zakopa u život s čovjekom kojem se ne raduje.
Ako mene pitaš, zakapanje je trebalo početi puno ranije.

Bilo bi zanimljivo čuti iskren upis kada je zapravo sve krenulo nizbrdo...
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 15:39   #75
Quote:
raptured_insomniac kaže: Pogledaj post
mislim da je dosta jasno da se ne radi samo o fazi.
Donekle se i ja slazem s vama.

No bez zelje da poticem neku raspravu, pitala bih. Kolko onda po vama traje faza? Recimo, kolko dugo traje nezadovoljstvo svojim kvrgavim nosom ili malim grudima? Dakle faza moze trajati beskonacno dugo, pitanje koliko ju i kakvim mislima oblikujes. Npr, partner mi ne posvecuje paznju i zato sam nesretna. Ta faza moze trajati toliko dugo, da svisnete od nedostatka paznje. Na poslijetku shvatite da ste i vi ti koji niste posvecivali paznju partneru; brinuci toliko oko onoga sto niste dobili, zaboravili ste davati.

A tko misli da je bit ljubavi prije biti voljen, nego voljeti... tesko da ce biti sretan u vezi, braku. I svako malo mijenjat partnere, il se svako malo pitat o razlozima za i protiv te veze. Konstantno vaganje. Brak i veza jesu, suprotno misljenju mnogih romanticara, odluka i obecanje.

Shvacam da se mnogi boje nesrece i jada koji se mogu desiti svakom paru, svakom braku, i da zbog toga jako suosjecaju s ljudima koji su se nasli u takvim nezavidnim situacijama. Zbog svog suosjecanja, ne zelite im reci da trpe nego da odu. Ako su osjecaji toliko jaki, i razlozi svih nesreca navezani za partnera, doci ce do prekida veze neminovno. U tom slucaju, ne moze se puno. Al ako se radi o samosvjesnoj osobi koja ce se usudit preispitat cinjenice, koja je spremna zrtvovat se i uistinu posvetit se drugoj osobi i njezinom a ne samo svom probitku, zivoz ce joj, s izuzetkom par zivotnih faza i kriza, biti bajka : D

prosla sam kroz vrlo teska razdoblja u vezi. I kada se osvrnem na njih, shvacam da je uistinu do odluke.. naucila sam par bitnih stvari. Prva je da se ne moramo oko svega slagati. Druga da ne moramo svakodnevno biti tjelesno bliski. Treca da se mozemo posvetiti stvarima koje volimo ako onog drugog to ne zanima. Ja cvijecu, on filmovima. Ja poljoprivredi, on stolariji. Cetvrto, da ne moramo svo slobodno vrijeme provoditi skupa. I jos mnogo stvari, koje da nisam shvatila u trenucima promisljanja za vrijeme najvecih kriza, docekale bi me opet kasnije u zivotu.

Sto odluciti pitanje je sad. Ja kazem ma borite se ljudi... Jesmo gresni, ali imamo nevjerojatne sposobnosti da se mijenjamo i jos nevjerojatnije sposobnosti da volimo. A ako ne ide ne ide..
Inverzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 15:51   #76
al cura se već godinu dana loše osjeća vezi i rekla mu je u više prilika da želi otići i ništa se u kvaliteti odnosa time nije promijenilo.

ne kanaliziram svoje neostvarene snove u savjete o prekidu veze jer srećom još uvijek imam skladan odnos s mužem, govorim joj upravo iz pozicije zadovoljnog korisnika
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 15:56   #77
Quote:
raptured_insomniac kaže: Pogledaj post
al cura se već godinu dana loše osjeća vezi i rekla mu je u više prilika da želi otići i ništa se u kvaliteti odnosa time nije promijenilo.
Pogledaj post broj 8...nije baš da je totalno ignorira.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 15:58   #78
Quote:
wedxy kaže: Pogledaj post
Ruzno je govorio, omalovazavo me, a njegovi izgovori su bili da je to šala koju ja ne znam prihvatiti.. Na racun mog izgleda.. Npr slika me dok ne gledam i ispadnem glupo i onda mi se smije i radi budalu od mene.. Ili ak nesto krivo izgovorim il kazem neku glupost, napravi od tog slona i ismijava me.. Tolko smo skupa, a ja i dalje moram razmisljat jel cu dobro izgovoriti ime nekog grada il sl da ne bi ispala glupa pred njim

Jedan perod mi nije dao da mu se priblizim, nije se htio slikat samnom, mazit, ljubit, sve sam ja inicirala i nagovarala ga..

Ali sada se promijenio, nijr vise tako hladan.. Kaze da je to bio stresan period i da mu jr zao sto je bio takav..

Ali u meni kao da je nesto puklo..
Nije da ne zelim spasiti vezu, ali ne znam da li to mogu i jel sad kasno..
dramatična promjena nabolje, nema šta
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 15:59   #79
Quote:
raptured_insomniac kaže: Pogledaj post
al cura se već godinu dana loše osjeća vezi i rekla mu je u više prilika da želi otići i ništa se u kvaliteti odnosa time nije promijenilo.

ne kanaliziram svoje neostvarene snove u savjete o prekidu veze jer srećom još uvijek imam skladan odnos s mužem, govorim joj upravo iz pozicije zadovoljnog korisnika
Haha, bravo za tebe, zadovoljnog korisnika i ja govorim iz svoje perspektive. Ako smo mi uspjeli unatoc mnogim problemima i nevoljama, vjerujte mi svi mogu
No, sto vise reci... upornost i trud se uvijek isplate i bivaju nagradeni!
Inverzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 16:00   #80
Quote:
Inverzija kaže: Pogledaj post
Kolko onda po vama traje faza? Recimo, kolko dugo traje nezadovoljstvo svojim kvrgavim nosom ili malim grudima?
Kvrgav nos ili male grudi su fizičke osobine, ali i to se u današnje vrijeme lako može riješiti ako osoba pati zbog toga. Partner, osoba koju volimo nije datost koju nosimo zato što moramo već upravo suprotno, zbog toga što smo izabrali. I to je ogromna razlika. Fromm u "Umijeću ljubavi" ne govori o ljubavi kao o datosti već upravo suprotno. Mislim da racionaliziraš i jako se samozavaravaš, nisi jedina, naravno, ljudi lakše prežive život uz pomoć odbrambenih mehanizama, veoma je teško ponekad živjeti sa činjeničnim stanjem, ali autoricu upućuješ u potpuno krivom smjeru. Doduše, mislim da je cura ionako odlučila tako da tvoje riječi nemaju neku težinu.

P.S. Također, nemam namjeru da ulazim u diskusiju, samo iznosim zapažanja.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:54.