Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2017., 00:09   #4381
Quote:
starwoman kaže: Pogledaj post
Je li netko vidio izložbu Mare Bratoš o tijelu nakon poroda? Ona je rodila u Petrovoj na carski i malo sam osupnuta ožiljkom (jer me moguće čeka ista sudbina).
Rez je okomiti i dosta traljavo zašiven. Koja su vaša iskustva? Je li ovo standardna "usluga" u Petrovoj?
http://www.fashion.hr/easyedit/UserF...7_840_472.jpeg
Ne znam kak je u Petrovoj, ali ja sam na Merkuru rodila carskim.

Moj je vodoravan, sad vec u boji ostatka koze, dugacak mozda 10 cm, napravljen taman kod ruba gacica nizeg struke.


Mislim da se tu mora uzeti u obzir da li se radilo o hitnom ili dogovorenom carskom
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 03:20   #4382
Nije li okomit rez bio nekada?

Nije li sad vodoravan i kolko sam shvatila nema veze jel hitni ili dogovoreni carski?
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 06:49   #4383
starwoman, vidjela i ostala sokirana, i s tim sto je okomit (ne znam ko to vise uopce radi) i s tim sto je uzasno ruzno sasiven.
Rodila u Petrovoj, imam vodoravan rez skroz nisko unutar gacica i vidi se ravna crta.
Na moj rez rekao bi moj ginic "krasno izgleda"!
*narayan* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 09:53   #4384
Nije ovo standard u današnje vrijeme. Možda je bila neka posebna situacija. Btw žena ima krasne cice

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:06   #4385
Hvala svima na odgovorima. Ja nosim blizance i zasad su u lošim položajima (poprečno i zadak), stignu se još okrenuti. Uhvatila me panika od "mesarenja", ali nekako se tješim da je ovo kod Mare bila neka izvanredna situacija. Grudi su joj zbilja prekrasne.
starwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 16:13   #4386
mara bratoš je rodila pred 2,5 mjeseca, onda je ovo skroz friško tijelo i rez.
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 23:02   #4387
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
mara bratoš je rodila pred 2,5 mjeseca, onda je ovo skroz friško tijelo i rez.
Da, ok ali jednostavno ne kuzim taj okomiti rez. To fakat dugo, dugo nisam cula da netko ima.
*narayan* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 17:12   #4388
Cure da li je koja od vas isla/ ce ici na carski rez zbog kratkovodnosti? Tko o tome donosi sud? Oni u bolnici ili moj ginekolog?
Iva_na is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2018., 17:31   #4389
Dižem temu.

Molim nedavno iskustvo carica u VG.
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2018., 17:26   #4390
Da li netko zna kada se dogovara carski tj.koliko prije termina ili na termin? Racunam ovaj put na dogovoreni carski. Prvi porod zavrsio carskim 1 dan prije termina zbog blago suzene zdjelice i beba se nije spustala a puko vodenjak i mekonijska pl voda. Drugi porod nakon 2g9mj probali prorodno, no isti scenarij 4 dana prije termina izuzev mekonija.
Po tome bi se stvari mogle pokrenuti opet same koji dan prije termina. Pa me zanima da li oni preduhitre ranijim terminom ili cekaju do zadnjeg? Razmak od zadnjeg poroda sada 3g.
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2018., 22:27   #4391
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
Dižem temu.

Molim nedavno iskustvo carica u VG.
Evo, ja sam tamo rodila carskim prije 4 mjeseca..Dosla s puknutim vodenjakom, nisu htjeli nista forsati buduci da mi je prvi porod bio carski..Doktorica Gall mi je bila..pitala me jel se slazem da idem na carski, ja rekla da i u salu..Svi su bili super, anesteziolog pricao sa mnom cijelo vrijeme..Pokazu ti bebu i odnesu na uredivanje, tebe zasiju..poslije ides na intenzivnu..Meni je bila super ljubazna sestra i donijela mi mobitel iz ormarica, iako kao ne bi smijeli imati mob na intenzivnoj..bebu su mi donijeli u 6 ujutro, rodila sam u 20 h..Isto to jutro sam isla u sobu, sestra ti pomogne da se istusiras i to je to..Ako te kaj zanima jos, pitaj...Uglavnom, ja prezadovoljna..
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2018., 23:04   #4392
Quote:
angelina333 kaže: Pogledaj post
Da li netko zna kada se dogovara carski tj.koliko prije termina ili na termin? Racunam ovaj put na dogovoreni carski. Prvi porod zavrsio carskim 1 dan prije termina zbog blago suzene zdjelice i beba se nije spustala a puko vodenjak i mekonijska pl voda. Drugi porod nakon 2g9mj probali prorodno, no isti scenarij 4 dana prije termina izuzev mekonija.
Po tome bi se stvari mogle pokrenuti opet same koji dan prije termina. Pa me zanima da li oni preduhitre ranijim terminom ili cekaju do zadnjeg? Razmak od zadnjeg poroda sada 3g.
Ja sam imala dogovoren carski na Sv. Duhu u 39. tjednu. Od cca 35-36.tjedan sam hodocastila po bolnici-odjel za rizicnu trudnocu gdje sam odmah trazila hladni carski (imala sam prije laparoskopski zahvat za vrijeme kojeg su mi ostetili maternicu), to je onda islo na njihov onaj kolegij i nakon cca 2 tjedan sam napokon dobila dozvolu.
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2018., 09:03   #4393
Quote:
kaduljica kaže: Pogledaj post
Ja sam imala dogovoren carski na Sv. Duhu u 39. tjednu. Od cca 35-36.tjedan sam hodocastila po bolnici-odjel za rizicnu trudnocu gdje sam odmah trazila hladni carski (imala sam prije laparoskopski zahvat za vrijeme kojeg su mi ostetili maternicu), to je onda islo na njihov onaj kolegij i nakon cca 2 tjedan sam napokon dobila dozvolu.
Hvala na odgovoru. Znaci 39t. Mada je moguce da je svaki slucaj individua, dok se ne krene u TA necu znati
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2018., 11:05   #4394
jane kak je posle op? Dobivaš po defaultu nešto protiv bolova ili moraš tražiti? Koliko je cca trajala op?
Jesi možda pitala dal dozvole da malo otpulsira pupcana?
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2018., 13:20   #4395
Frixie, pa tebe se sjecam s drugog topica

Dobijes 2 vrste tableta protiv bolova, pijes ih po rasporedu, a i anesteziolog dodje bar jednom dnevno pitat kako si i jel boli.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
cjepidlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2018., 13:24   #4396
Daju lijekove u infuziji...Mene je nekih 4 sata poslije op, kad je anestezija pocela pustati, jako boljelo, trazila sam da mi daju jos nekaj...bas nije sestra bila odusevljena kad sam je pitala i rekla je da mi je pojacano na najjace, ali ja sam rekla da zelim jos nekaj, onda je dodala ketonal..Na odjelu dobijes u casi tablete koje pijes naizmjenice svaka 4 sata, to obavezno pij, ja sam treci dan preskocila dvije tablete, misleci da sam dobro, al me onda pocelo opet jako boliti...Za doma si obavezno uzmi da imas nesto za bolove..Za pupcanu nisam pitala, to neznam kako ide kad je carski u pitanju...Operacija traje nekih 20 min
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2018., 13:58   #4397
Cure,nabavite si ibuprofen 400 šumeći.
Djeluje kao 600 u granulama,a bolje se otopi i može bez recepta. Problem sa granulama je da šalju u grlu a kod carskog ne možeš kasljati jer boli rez.
Ketonal u injekciji je jos bolji
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2018., 16:19   #4398
Carski rez

cjepidlaka konačno da sam i na malo veselijim temama.

tomorrow2 Spremila sam si u torbu brufen 400mg, al u tabletama. Imam skoro punu kutiju od prije, pa da ne kupujem. A imam i 2 vrećice brufena 600mg.
Nek se nade.

jane hvala ti na info
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2018., 08:50   #4399
kuc kuc od stol, mene nije bolio rez. zatezalo me, ali me nije bolilo. svako jutro kad bi mi sestra došla mjerit tlak i temperaturu me pitala jel me boli, ja bi rekla ne, a ona bi mi ostavila ipak tabletu protiv bolova na stoliću - ali ne sjećam se kad koju točno :/
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2018., 09:20   #4400
Mene je grozno boljelo
Nego, koja je praksa ostanka u bolnici nakon carskog? Ja sam na sv. Duhu bila valjda 6 dana
Jel se u vinogradskoj ostaje krace?
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:08.