Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2012., 12:49   #221
pa da pokaže da je uspješniji od prethodnika
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 13:27   #222
Ovo je najnovija fora za koju sam čuo,smanjivanje dobiti nakon što je već izašlo FI. Isuse,ovo ni u Bantustanu ne rade.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 14:14   #223
normalno da nisi čuo ............ to se uči na prvoj godini ONO i DSZ........zavaravanje neprijateljske žive sile i maskiranje stvarnih namjera....
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 10:04   #224
Treba Upravu odmah nagraditi, odmah dati bonuse. Zašto čekati neke rezultate? Nema potrebe.
http://www.zse.hr/userdocsimages/stj...5201283402.pdf
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 01:10   #225
kako to da i ostala dva clana uprave nisu priskrbila par dionica?

inace, trenutna cijena na burzi je dosta niska, a ocekivanja za buducnost su velika.
dugorocno gledajuci cijena mora rasti, tak da i ja sam se nakrcao na 220, pa kud koji mili moji..
nize od ovog bude islo jedino ako hrv zavrsi ko grcka.. (istina nismo mi daleko od toga, al nada umire zadnja)
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 09:39   #226
Quote:
Zekac kaže: Pogledaj post
kako to da i ostala dva clana uprave nisu priskrbila par dionica?
Tko kaže da nisu? http://www.zse.hr/userdocsimages/stj...5201285001.pdf
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 15:02   #227
Quote:
Zekac kaže: Pogledaj post
kako to da i ostala dva clana uprave nisu priskrbila par dionica?

inace, trenutna cijena na burzi je dosta niska, a ocekivanja za buducnost su velika.
dugorocno gledajuci cijena mora rasti, tak da i ja sam se nakrcao na 220, pa kud koji mili moji..
nize od ovog bude islo jedino ako hrv zavrsi ko grcka.. (istina nismo mi daleko od toga, al nada umire zadnja)
Po mom skromnom mišljenju, cijena dionice Podravke kretat će se zajedno s ostalim dionicama - ako one idu dolje, ići će i PODR i obratno.

Podravka iskorak u svojem poslovanju može učiniti samo uz promjenu vlasnika, a stavljanje koprivničkog gradonačelnika, čovjeka s ONO i DSZ diplomom i iskustvom Podravkinog pi-ara na čelno mjesto kompanije jednostavno bode u oči.

Njegovo radno iskustvo, način na koji je navikao djelovati je totalno suprotan svemu onome što bi trebao raditi predsjednik Uprave Podravke.

On NE ZNA racionalizirati poslovanje, on NE ZNA kako smanjiti broj zaposlenih, on NE ZNA ništa jer ništa o privatnom poslu i nije imao priliku naučiti niti akademski niti kroz praksu.

On zna povećati prihode povećanjem cijena, zna spletkariti kao i svaki drugi političar i tako dalje.

Otkako je postao predsjednik Uprave, povukao je tri poteza:

- umanjio dobit kako bi si umanjio ljestvicu u startu
- u firmi u kojoj je trošak radnike velik kao u najcrnjim socijalističkim vremenima on je povećao plaće
- riješio se prethodne uprave i opteretio poslovanje novim otpremninama

S takvim čovjek na čelu uprave sve što nije stečaj je izvanredna vijest. Ali imati bilo kakva očekivanja od njega je velika zabluda, jer on nije kvalificiran niti za mnogo niže pozicije od ove na kojoj je trenutno.

A ako je takav čovjek na vrhu, kako li je tek ispod njega?

A treba se podsjetiti kako je on najavljivao dokapitalizaciju za akvizicije, što je dvostruko samoubojstvo - prvo će opelješiti građane kroz uzimanje mirovina, a nakon toga zbog nestručnosti kupiti neko smeće koje će triput preplatiti.

To je, eto, moje očekivanje od Podravke.

Ali evo, neće u stečaj, u to sam siguran.

Pardon, potez koji najbolje ilustrira njegove sposobnosti je onaj kad je u društvu direktora išao provjeravati gdje je Vegeta na policama. Takvu razinu neznanja javno može pokazati samo političar.

I zato, kad kupujete dionice Podravke, zaboravite da kupujete prehrambenu industriju - vi kupujete Zvonimira Mršića.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 15:12   #228
Evo i najave iz lokalnog tjednika Podravski list koji će tu temu objaviti u ponedjeljak, pa će Jutarnji u utorak:

Samo za vaše oči: pripremamo za idući broj zgodnu priču o radnicima i njihovim plaćama u Podravki. Ne bumo sve otkrili, ali evo jedan zgodan podatak... Na plaće 6377 radnika Podravke godišnje se potroši 806 milja kuna. Od toga, samo na administraciju ode 160 milja. Iliti nekih 20 posto...

Ovo je STRAŠAN podatak. Ali on najbolje govori o tome koliko će se kompletna politika Koprivnice držati zubima za Podravku. Ako Podravci treba realno 400 milijuna kuna za plaće, imamo 400 milijuna kuna godišnje razloga da se svi podravski političari ujedine u naporima da politika i dalje vodi tu tvrtku, upravo zato da u nju ne dođe monstruozni kapitalizam.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 15:33   #229
Quote:
walter kaže: Pogledaj post

To je, eto, moje očekivanje od Podravke.

Misliš za razliku od Čađare koja ima super sposobno vodstvo koje nije politički postavljeno........i koje je jamstvo extra fenomenalnih dosega.......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 16:07   #230
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Misliš za razliku od Čađare koja ima super sposobno vodstvo koje nije politički postavljeno........i koje je jamstvo extra fenomenalnih dosega.......
Pusa.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 16:29   #231
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Pusa.

__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 22:25   #232
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Au fak, ne kuzim na temelju cega to dodjeljivanje nagrade.. Istina da posluju s dobiti, al ono, ako to zasluzuje nagradu od 70 000 kn na place od 40 000 kn onda nek sve lagano ide u krasan..


Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Po mom skromnom mišljenju, cijena dionice Podravke kretat će se zajedno s ostalim dionicama - ako one idu dolje, ići će i PODR i obratno.

Podravka iskorak u svojem poslovanju može učiniti samo uz promjenu vlasnika, a stavljanje koprivničkog gradonačelnika, čovjeka s ONO i DSZ diplomom i iskustvom Podravkinog pi-ara na čelno mjesto kompanije jednostavno bode u oči.

Njegovo radno iskustvo, način na koji je navikao djelovati je totalno suprotan svemu onome što bi trebao raditi predsjednik Uprave Podravke.

On NE ZNA racionalizirati poslovanje, on NE ZNA kako smanjiti broj zaposlenih, on NE ZNA ništa jer ništa o privatnom poslu i nije imao priliku naučiti niti akademski niti kroz praksu
On zna povećati prihode povećanjem cijena, zna spletkariti kao i svaki drugi političar i tako dalje.

Otkako je postao predsjednik Uprave, povukao je tri poteza:

- umanjio dobit kako bi si umanjio ljestvicu u startu
- u firmi u kojoj je trošak radnike velik kao u najcrnjim socijalističkim vremenima on je povećao plaće
- riješio se prethodne uprave i opteretio poslovanje novim otpremninama

S takvim čovjek na čelu uprave sve što nije stečaj je izvanredna vijest. Ali imati bilo kakva očekivanja od njega je velika zabluda, jer on nije kvalificiran niti za mnogo niže pozicije od ove na kojoj je trenutno.

A ako je takav čovjek na vrhu, kako li je tek ispod njega?

A treba se podsjetiti kako je on najavljivao dokapitalizaciju za akvizicije, što je dvostruko samoubojstvo - prvo će opelješiti građane kroz uzimanje mirovina, a nakon toga zbog nestručnosti kupiti neko smeće koje će triput preplatiti.

To je, eto, moje očekivanje od Podravke.

Ali evo, neće u stečaj, u to sam siguran.

Pardon, potez koji najbolje ilustrira njegove sposobnosti je onaj kad je u društvu direktora išao provjeravati gdje je Vegeta na policama. Takvu razinu neznanja javno može pokazati samo političar.

I zato, kad kupujete dionice Podravke, zaboravite da kupujete prehrambenu industriju - vi kupujete Zvonimira Mršića.
U potpunosti se slazem sa svim navedenim, osim s time da predsjednik uprave mora biti neki ekstra obrazovani manager ili businessman. Naravno bolje bi bilo da je, ali on prvenstveno mora biti sposoban oko sebe okupiti kvalitetne ljude koji ce itekako znati ono sto si naveo da on ne zna. One dvije zenske bi trebale znati teoriju, a ona dva lika imaju iskustva u praksi. Sad kako ce to funkcionirati, vrijeme ce pokazati...

Mislis da je rajic ekstra obrazovani manager i da je sposoban sam vodit firmu, pa taj sofer ne zna dva i dva zbrojit, ne bi sam bio sposoban ni stand sa jagodama vodit, al se okruzio sposobnim ljudima, i oni rade za njega. necemo sad ulazit u njegovo stjecanje dukata, to je druga prica, nego ovime sam samo htio ukazat da predsjednik uprave nije kljucna figura..


O viskovima radnika ne treba voditi neku posebnu diskusiju, ipak to je drzavna firma i kao i u svim ostalim drzavnim firmama taj visak zaposlenih je ustvari najveci uteg koji sprijecava te firme da normalno posluju. pogledaj samo hz, holding, drzavnu upravu, i druge drzavne firme. Bez brige bi na cestu mogao poslat 100000 ljudi, firme bi se rijesile ogromnog utega, ali istovremno drzava bi dobila jos veci uteg, koji nam u ovoj situaciji zaista ne bi dobro dosao.

Da, te akvizicije se stalno spominju, ali ocito su sada odlucili dva puta promisliti prije nego se upuste u nesto, da se ne bi dogodila situacija kao sa Lerom, koji im sad gomila gubitke. Doduse njega je kupila bivsa uprava.


No bez obzira na sve, ako firmu nije upropastila ona prosla uprava, ova jednostavno ne moze biti gora..
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 07:09   #233
Quote:
Zekac kaže: Pogledaj post
Au fak, ne kuzim na temelju cega to dodjeljivanje nagrade.. Istina da posluju s dobiti, al ono, ako to zasluzuje nagradu od 70 000 kn na place od 40 000 kn onda nek sve lagano ide u krasan..
Ipak se ne radi o bonusu, izgleda da su ih platili iz svog džepa. http://www.poslovni.hr/vijesti/mrsic...ke-206218.aspx

Samo zašto su onda svi kupili po točno 332 dionice?
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 07:19   #234
Ali da im je to loš potez, nije. Dokapitalizacija će gotovo sigurno ići do kraja godine (kao što su sami najavili), a ići će po minimalnio 300 kn po dionici.

Dakle, kupujući dionice po 225 kn, "dobijaju" i dio budućeg kapitala koji će mirovinci uplatiti/plaćati po 300 kn.

To i ja planiram. Samo što mene zanima to isključivo kao trejd, zasigurno me zanima dugoročno sudjelovanje u njihovom "projektu" (walter je to lijepo objasnio).
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 09:30   #235
Zadnjih dana Podravka narasla 15-ak posto na lijepom prometu. Je li procurilo što o dokapitalizaciji?

Ja čekam prvo da se oglase iz Hanfe s prijedlogom novog zakona/pravilnika o ograničenjima ulaganja OMF-ova.

Ako bude cijena prihvatljiva, uskočit ću na vlakić do 300 kn.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 11:43   #236
ubrzo vlakić paz da ti ne pobjegne

a jesu je napucali ovih dana
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 12:30   #237
Na 250+ već nije tako primamljiva.

Zanima me tko kupuje, nema promjena u top 10 za sada. Netko je navalio ko blesav.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 12:52   #238
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Na 250+ već nije tako primamljiva.

Zanima me tko kupuje, nema promjena u top 10 za sada. Netko je navalio ko blesav.
vjerovatno netko tko zna da će joj se uskoro otključati vrijednost a radi u mirovinskom fondu....
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 12:56   #239
Vidiš da je Zoki u Njemačkoj... sve ide odmah gore.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 13:51   #240
evidentno......Čačić-efekt smo potrošili ( nije ni bio bog zna što ).......sad je na redu Zoky-rally........taj će trajati još kraće od Čačić-efekta, obzirom da je kartušine sve manje a represije sve više........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.