Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2013., 22:48   #5161
Quote:
Italico kaže: Pogledaj post
Dali znate neki sajt ili agenciju koja ima za iznajmiti mali stan ili
sobu u Londonu na 15tak dana
A Airbnb u Londonu:

https://www.airbnb.co.uk/s/London--United-Kingdom
Blues Dada is offline  
Old 20.11.2013., 21:26   #5162
Quote:
vagrant kaže: Pogledaj post
moras priznati da ovisi sta je na toj CV stranici. cura oce da radi magistrat vezano za psihologiju i treba sutra kad zatrazi full time da pokaze CV kako je vodala pse, radila na pumpi il nekom make up shopu. koga briga za tim kad bude trazila posao u struci. ostaje joj internship part time da radi u svojoj struci gdje ce steci neko prakticno iskustvo.
naravno da je vazno sto pise u CV..
nitko nije spomenuo vodanje pasa... ja sam spomenula part time office job..
svatko normalan ce skuziti da je cura mlada I da nema puno relevant experience ali onakoja ima neko iskustvo npr u Office je vise proactive nego ona koja nema nista..., u tome je kvaka...
(vodanje pase se ne stavlja u CV ionako tose radi samo za extra novac);-) I nema nista loseg u tome
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Old 21.11.2013., 10:22   #5163
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Tu su jos povoljniji stanovi od onih koje sam ja nasla....hvala
Italico is offline  
Old 21.11.2013., 10:23   #5164
Quote:
JTB kaže: Pogledaj post
Ali neka ne zaboravi mlijeko, inace dzaba furka na engleski caj.
E, da, to sam zaboravila napomenuti, želim čaj koji se baš pije sa mlijekom. To sam jednom davno probala i bilo mi je super. Otud je krenula cijela ova potraga za "engleskim" čajem. A nakon što sam se pogubila u svim mogućim vrstama čajeva (samo Twinings ih ima milijun), odlučila sam pitati ovdje za savjet.
Znači najbolji su Earl gray i English breakfast?
croatiancorner is offline  
Old 21.11.2013., 19:49   #5165
Quote:
croatiancorner kaže: Pogledaj post
E, da, to sam zaboravila napomenuti, želim čaj koji se baš pije sa mlijekom. To sam jednom davno probala i bilo mi je super. Otud je krenula cijela ova potraga za "engleskim" čajem. A nakon što sam se pogubila u svim mogućim vrstama čajeva (samo Twinings ih ima milijun), odlučila sam pitati ovdje za savjet.
Znači najbolji su Earl gray i English breakfast?
Pa ima dosta verzija i nekih novih varijanti, ali zna se sto je klasika Mlijeko pospjesuje aromu kod Earl Grey-a i smanjuje gorcinu crnog caja. Znam mnogo ljudi kojima je potpuno cudno piti caj sa mlijekom i odbijaju cak i probati, a sigurno bi promijenili misljenje poslije prve salice. Moja preporuka je svakako Earl Grey, Darjeeling, Assam, a od zelenih predlazem Jasmine.
thaichi is offline  
Old 21.11.2013., 20:15   #5166
Quote:
croatiancorner kaže: Pogledaj post
E, da, to sam zaboravila napomenuti, želim čaj koji se baš pije sa mlijekom. To sam jednom davno probala i bilo mi je super. Otud je krenula cijela ova potraga za "engleskim" čajem. A nakon što sam se pogubila u svim mogućim vrstama čajeva (samo Twinings ih ima milijun), odlučila sam pitati ovdje za savjet.
Znači najbolji su Earl gray i English breakfast?
Najpopularniji čaj sa mlijekom je PG Tips:

http://www.pgtips.co.uk
Blues Dada is offline  
Old 21.11.2013., 20:31   #5167
caj

PG tips definitivno .. I Tetley's..ostali bas nisu tipicni sa mlijekom.....Earl Grey je meni favourite ali svejedno ga englezi bas I ne piju..
osim ako nisu posh LOL..
Obican M&S caj je isto dobar...
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Old 22.11.2013., 01:00   #5168
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Najpopularniji čaj sa mlijekom je PG Tips:

http://www.pgtips.co.uk
Možda među studentima, al inače? Ne znam, ja sam uvijek imala dojam da je PG Tips ekvivalent baked beans, ono jeftinjara za mali budžet. (Što ne znači da ne volim baked beans...)

Meni Yorkshire Gold ima puniji okus, a samo je mrvicu skuplji
__________________
Moj blog: Studiranje u Engleskoj
halves is offline  
Old 22.11.2013., 13:55   #5169
caj

nebih se slozila da se pije "medu studentima".. ja sam u UK skoro 10 godina I svi business partneri koji dolaze kod mene u firmu,,a I u bivsim firmama piju najobicniji PG, Ttley's I mozda taj Yorkshire;;..svi su ti cajevi na istom rangu..
Slabo koji englez uopce I ima earl grey u kuci.. jer je taj caj dosta parfumiran I stoga ne odovara svakodnevnom ispijanju engleza..
e sad ako ides na afternoon tea u Hilton, naravno da ces imati sve na raspolaganju.. ali ako ides,, promatraj engleze.. slabo tko ce naruciti earl grey..
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Old 22.11.2013., 18:23   #5170
Quote:
halves kaže: Pogledaj post
Možda među studentima, al inače? Ne znam, ja sam uvijek imala dojam da je PG Tips ekvivalent baked beans, ono jeftinjara za mali budžet. (Što ne znači da ne volim baked beans...)

Meni Yorkshire Gold ima puniji okus, a samo je mrvicu skuplji
Lako vama bogatima sto imate novaca za Yorkshire Gold i Earl Grey, mi bokci uživamo u PG Tips-u, čuvamo talog čaja, pa kad se nakupi, još jednom za koju šalicu, super.
Blues Dada is offline  
Old 22.11.2013., 19:13   #5171
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Lako vama bogatima sto imate novaca za Yorkshire Gold i Earl Grey, mi bokci uživamo u PG Tips-u, čuvamo talog čaja, pa kad se nakupi, još jednom za koju šalicu, super.
Sad sam zamislila to cuvanje taloga

Tocno je da se uglavnom kupuju jeftiniji cajevi i da je, npr. Earl Grey posh i ne piju ga bas cesto. Ljudi kupuju najcesce velika pakovanja, jer piju caj kao mi vodu, ali ako Croatiancorner zeli naruciti da bi povremeno pila engleski caj, onda je Earl Grey ok. Cak i skupocjeni Twinings (kazem skupocjen jer je otprilike duplo skuplji).
U svakom slucaju, svaki engleski caj je bolji od domacih.
thaichi is offline  
Old 22.11.2013., 22:33   #5172
Quote:
thaichi kaže: Pogledaj post
U svakom slucaju, svaki engleski caj je bolji od domacih.
Ma da, bas.

Meni osobno se taj njihov caj sa mlijekom uopce ne svidja.

Ali u Podravka vocnom caju uzivam.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 23.11.2013., 01:04   #5173
PG tips ovdje na jugu zovu builder's tea (znaci ne bas posh)

moj muz pije English breakfast, a vidjela sam ima i earl grey u kuhinji (to je mozda kupio za posh frendove,lol)

ja se nikako navuci na njihov caj, metvica za mene please :-)
Fish and chips is offline  
Old 23.11.2013., 01:15   #5174
samo Lemsip, sve ostalo buranija.
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Old 23.11.2013., 15:46   #5175
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ma da, bas.

Meni osobno se taj njihov caj sa mlijekom uopce ne svidja.

Ali u Podravka vocnom caju uzivam.
Pa ako pricamo o caju i kvalitetu istoga, domaci i strani se ne mogu uporediti. A druga je stvar da li ih netko voli ili ne. To je stvar ukusa, a o ukusima ne treba raspravljati. Ako netko ne pije crni caj s mlijekom ili bez, potpuno mu je nevazno odakle je.

Vocni cajevi, ako gledamo striktno, i nisu cajevi.
thaichi is offline  
Old 23.11.2013., 16:51   #5176
Quote:
thaichi kaže: Pogledaj post
Pa ako pricamo o caju i kvalitetu istoga, domaci i strani se ne mogu uporediti. A druga je stvar da li ih netko voli ili ne. To je stvar ukusa, a o ukusima ne treba raspravljati. Ako netko ne pije crni caj s mlijekom ili bez, potpuno mu je nevazno odakle je.

Vocni cajevi, ako gledamo striktno, i nisu cajevi.
Ne drzimo se teme, ali kada smo vec pri tome, caj s mlijekom i secerom, poput kave s mlijekom i secerom, ne nalici na osnovni napitak vec na zasecerenu vodu s mlijekom i secerom, pojacanu teinom ili kafeinom. Malo vas "podigne" na 15 minuta ako je jaki koncentrat teina i to je to. Slozili bi se cajoljupci kao i kavoljupci.
Nesto gore od tog jakog caja s mlijekom piju samo Indijci koji u to uvale jos vise secera, povrh svojih zacina.
A kvalitetne cajeve ne piju samo posh ljudi vec i oni koji uistinu vole cajeve.
Nije to Earl Grey, koji je mjesavina cajeva, a nisu ni cajevi u vrecicama iz velikih samoposluga (sweepings off the floor).
Potrazite pa probajte primjerice Silver Needle White Tea, neki Formosa Oolong caj i sl. Ima ih u Covent Gardenu (Neal St.) i u Selfridges-u. Drzite se uputa za pripremu pa cete osjetiti razliku, kako u ukusu tako i u ucinku.
tiziana is offline  
Old 24.11.2013., 14:29   #5177
Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post
Ne drzimo se teme, ali kada smo vec pri tome, caj s mlijekom i secerom, poput kave s mlijekom i secerom, ne nalici na osnovni napitak vec na zasecerenu vodu s mlijekom i secerom, pojacanu teinom ili kafeinom. Malo vas "podigne" na 15 minuta ako je jaki koncentrat teina i to je to. Slozili bi se cajoljupci kao i kavoljupci.
Nesto gore od tog jakog caja s mlijekom piju samo Indijci koji u to uvale jos vise secera, povrh svojih zacina.
A kvalitetne cajeve ne piju samo posh ljudi vec i oni koji uistinu vole cajeve.
Nije to Earl Grey, koji je mjesavina cajeva, a nisu ni cajevi u vrecicama iz velikih samoposluga (sweepings off the floor).
Potrazite pa probajte primjerice Silver Needle White Tea, neki Formosa Oolong caj i sl. Ima ih u Covent Gardenu (Neal St.) i u Selfridges-u. Drzite se uputa za pripremu pa cete osjetiti razliku, kako u ukusu tako i u ucinku.
pa da slazem se.. inace o toj temi bi se moglo raspravljati danima, jer sve na kraju zavrsava osobnim ukusom..
Spomenula si kavoljubce takoder,, tako I ja sada mogu spomenutu I vinoljubce..
ako pijes vino samo zbog alkohola onda mozes piti i najjeftinije iz Asde a ako zelis uzivati u dobrom vinu onda moras biti pravi vinoljubac i uzivati na drugaciji nacin..
sto ne znaci da ne mozes uzivati i u normalnom neskupocijenom caju ...kao i onom skupocijenom..
sve zavisi od trenutka , feelinga, i drustva naravno...
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Old 24.11.2013., 14:57   #5178
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
pa da slazem se.. inace o toj temi bi se moglo raspravljati danima, jer sve na kraju zavrsava osobnim ukusom..
Spomenula si kavoljubce takoder,, tako I ja sada mogu spomenutu I vinoljubce..
ako pijes vino samo zbog alkohola onda mozes piti i najjeftinije iz Asde a ako zelis uzivati u dobrom vinu onda moras biti pravi vinoljubac i uzivati na drugaciji nacin..
sto ne znaci da ne mozes uzivati i u normalnom neskupocijenom caju ...kao i onom skupocijenom..
sve zavisi od trenutka , feelinga, i drustva naravno...
Da, tako je, u pravu si.
tiziana is offline  
Old 25.11.2013., 18:43   #5179
Red face earl grey

Za dorucak ga volim nezasladjenog s mlijekom...a nakon rucka mi bolje pase s limunom...
Popodne ga uvijek pijem bez mlijeka ( jer me mlijeko napuhuje...pa ga moram limitirati na kapaljku).... Ali super mi je u svim oblicima
Italico is offline  
Old 26.11.2013., 16:58   #5180
Bok, da li postoje neko ogranicenje koliko puta se može ulaziti i izlaziti i ulaziti u uk po 3 mj boravka?
zutiormar is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:13.