Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2012., 13:46   #101
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
mda....samo vas čitam.
i čekam
To znači kaj?

Presude još nema, očekuje se brzo. Rok koji je Ustavni sud dao Upravnom je istekao.
Od kad je to cititrano napisano, dionica je porasla 10%.
Možda je to nekakv signal kakva će presuda biti. A možda i nije.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 14:17   #102
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
To znači kaj?

Presude još nema, očekuje se brzo. Rok koji je Ustavni sud dao Upravnom je istekao.
Od kad je to cititrano napisano, dionica je porasla 10%.
Možda je to nekakv signal kakva će presuda biti. A možda i nije.

osobno smatram da neće biti ništa od toga. Istina je da HANFA nije nikad izgubila takav spor međutim ona nije nikad imala spor protiv Todorića koji ima ljude svugdje i koji je brdo bivših političara i upravnih moćnika uhljebio u Agrokoru.
Moje mišljenje je da će Agrokor biti oslobođen ispunjavanja obaveze pruzimanja ćime će se potvrditi da je Agrokor iznad države.

Ako pak nekim slučajem Agrokor izgubi spor on nema šanse da plati manjinski udio 800 mil. kn. mnogo je izglednija situacija da se rješi svog većinskog paketa i proda ga pošto će svejedno izgubit upravljačka prava.


P.S. nisam dioničar Belja i ne planiram biti
__________________
:))
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 16:15   #103
Quote:
sven_107 kaže: Pogledaj post
Ako pak nekim slučajem Agrokor izgubi spor on nema šanse da plati manjinski udio 800 mil. kn. mnogo je izglednija situacija da se rješi svog većinskog paketa i proda ga pošto će svejedno izgubit upravljačka prava.
Misliš da to tak ide, ha? Proda svoje dionice i oslobodio se obveze?

Po tko zna koji put, ja ne tvrdim da će Agrokor dobiti ili izgubiti spor, ali imam mišljenje (a to je da će pred Upravnim sudom izgubiti). Ono što mislim da je sasvim izvjesno je to da će objava presude itekako utjecati na cijenu dionice. Nekoliko desetaka % gore ili dolje, ovisno o presudi.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 17:10   #104
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
To znači kaj?
ne znači ništa, kažem da samo čitam ono što ste rekli u 5.mj., to se sada "događa", a zainteresirana strana jesam
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 17:38   #105
Quote:
sven_107 kaže: Pogledaj post
osobno smatram da neće biti ništa od toga. Istina je da HANFA nije nikad izgubila takav spor međutim ona nije nikad imala spor protiv Todorića koji ima ljude svugdje i koji je brdo bivših političara i upravnih moćnika uhljebio u Agrokoru.
Moje mišljenje je da će Agrokor biti oslobođen ispunjavanja obaveze pruzimanja ćime će se potvrditi da je Agrokor iznad države.
Bez obzira na gore navedeno ne vjerujem u to.
Agrokor svoju "obranu" gradi na tezi da je u preuzimanju sudjelovao zajedno sa državom, što je po meni totalni nonsens.

Iako, nakon onog slučaja sa LRH sve je moguće, ali tu je priča išla nešto drugačije i još nije gotova.

Zainteresirana sam strana, ovo nije preporuka za kupnju ili prodaju

P.S.
Država prodaje, Slavonski kupuje
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 18:10   #106
Vjerujem da bi presuda visokog upravnog suda odavno bila objavljena da je u prilog Agrokoru.
manaus is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 14:25   #107
Ipak je u prilog Agrokoru
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 15:18   #108
Veća je sramota što je presuda donešena u roku manjem od 10 mjeseci dok su normalni ljudi sretni ako dobiju presudu Upravnog suda kroz 10 godina.
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 16:16   #109
Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
Veća je sramota što je presuda donešena u roku manjem od 10 mjeseci dok su normalni ljudi sretni ako dobiju presudu Upravnog suda kroz 10 godina.
Nije.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 17:38   #110
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Treba pričekat da objave presudu za suvisliji komentar, da se vidi zbog čega je točno odbijena.

Ali prva misao koja mi je proletila kroz glavu, kad sam ovo pročitao, je bilo "Koja si ti naivčina, zašto si pobogu iti pomislio da će pravosuđe biti neovisno?!".

Doduše, kako je ipak bilo više naznaka da će ovo uslijediti, nisam kupovao dionice Belja kako sam prvotno mislio da hoću. Slično kao i kod Diokija, izgleda da puno bolje zaključujem kad zapravo dođe trenutak za financijsku odluku.

Ali nadao sam se će Upravni sud ipak biti neovisan. Odbili su i bandu iz Validusa, i Fižulića za Magmu (iako je tek to bio apsurdni nastanak obveze za preuzimanje) i još dosta drugih - ali Agrokor je očito ipak nešto drugo.

Ono, misli si Toda, kad već nisu Samodola uspjeli slomiti, neće njih jedan Upravni sud zafrkavati.

Mislim da je i ono s LRH bilo indikativno. Kad jedan Linić može tako dirigirati sudstvom, zašto ne bi i najveći privatni poslodavac.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 17:41   #111
Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
Veća je sramota što je presuda donešena u roku manjem od 10 mjeseci dok su normalni ljudi sretni ako dobiju presudu Upravnog suda kroz 10 godina.
Malo si pobrkao. Ustavni sud je naložio Upravnom da odluku donese u roku od 6 mjeseci. Ovi su to samo ispoštovali.

Pitanje je kako tako ekspresno (u roku mjesec-dva) doći do Ustavnog suda.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 17:54   #112
Ma znao sam taj pravno-procesni aspekt no nisam htio ići u detalje. Ti si to lijepo, umjesto mene , razjasnio pa i iz ovoga što si ti napisao je ćoravcu vidljivo da nam sudstvo radi po direktivi.

@walter

Zašto nije? Hoćemo Ivicu u blaženike?
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 22:13   #113
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Misliš da to tak ide, ha? Proda svoje dionice i oslobodio se obveze?

Po tko zna koji put, ja ne tvrdim da će Agrokor dobiti ili izgubiti spor, ali imam mišljenje (a to je da će pred Upravnim sudom izgubiti). Ono što mislim da je sasvim izvjesno je to da će objava presude itekako utjecati na cijenu dionice. Nekoliko desetaka % gore ili dolje, ovisno o presudi.
,
__________________
:))
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 22:18   #114
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Treba pričekat da objave presudu za suvisliji komentar, da se vidi zbog čega je točno odbijena.



Ali nadao sam se će Upravni sud ipak biti neovisan. Odbili su i bandu iz Validusa, i Fižulića za Magmu (iako je tek to bio apsurdni nastanak obveze za preuzimanje) i još dosta drugih - ali Agrokor je očito ipak nešto drugo.

Ono, misli si Toda, kad već nisu Samodola uspjeli slomiti, neće njih jedan Upravni sud zafrkavati.

kolega House ipak si naivčina
ja sam ti lipo reka šta će bit, Toda je u RH iznad zakona
__________________
:))
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 13:53   #115
Evo presude.

Sad i službeno možemo reći da je ovo lakrdija.

Pogledajte samo kako je Hanfa u odgovoru na tužbu "uništila" istu, odnosno sve argumente koje su naveli Agrokorovi odvjetnici je asolutno i nedvosmisleno pobila.

Agrokor je prvo pokušao poništiti Skupštinu na kojoj je izglasana dokapitalizacija (kad je vidio da je usr'o motku), a kad je vidio da to ne može proći - odustao je od toga (i dao otkaz tim odvjetnicima). Sad se pokušava vaditi na zajedničko djelovanje s Republikom Hrvatskom, a Zakon jasno propisuje koje sve uvjete (kumulativno) mora za to ostvariti. Oni ništa od toga nemaju! Znači Hanfa je tu apsolutno u pravu.

I što Upravni sud navodi u zaključku? Kaže da Agrokoru nije dostavljen nikakav zapisnik na temelju kojeg bi se mogli očitovati i da im je zbog toga "smanjena mogućnost osporavanja činjeničnih utvrđenja" i zbog toga se tužba uvažava. A dokazano je da je pismena korespondencija između Agorkora i Hanfe vođena i to na inicijativu Hanfe koja im je slala dopise da se očituju po tome i tome. Dakle, samo ga nisu nazivali "Zapisnik". Te "slamčice spasa za Agrokor" (jer je IMHO jasno da zbog tog "propusta" po ničemu nije oštećen) se uhvatio Upravni i tako poništio presudu.

I to možda ne bi bilo toliko čudno (to da se Upravni tako striktno drži da se "Zapisnik" mora dostaviti) da već druge tužbe nije odbijao po kratkom postupku iako su tužitelji tvrdili da im zapisnik nije dostavljen" Evo samo jedan primjer. Dakle, samo još jedan dokaz da smo svi jednaki ali da je Toda jednakiji.

Ono što je pozitivno, ako dobro tumačim zadnja 2 paragrafa, Hanfa sad samo treba održati usmeno saslušanje na kojem će pozvati predstavnike RH, Belja i koga već trebaju, i sastaviti zapisnik na koji bi Agrokor mogao izjaviti prigovor. Nakon toga samo izda novo rješenje.

Kako Agrokor nikako ne može dokazati da je djelovao zajednički s RH, što god svjedoci tvrdili (jer su to eventualno zajedničko djelovanje trebali izrjekom navesti u Obavijesti o stjecanju dionica, Ponudi za preuzimanje i Izvještaju za preuzimanje kad je Agrokor preuzeo Belje 2005. godine), ovo ispada vrlo jednostavno za Hanfu.

Sad je samo pitanje hoće li Hanfa to napraviti (jer ovom novom Pjeru nimalo ne vjerujem) ili će odustati, i što je s pitanjem zastare, kad ona nastupa. Sve ostalo je prosto ko pasulj.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 18:15   #116
Očekivano sramotna odluka........žao mi je samo naivaca koji su mislili da Todorić nije iznad zakona.........pogotovo mi je žao kolege Plavog s poslovnog, on je čak angažirao odvjetnika misleći da ne može popušiti........

naime ovaj slučaj nije ekonomski ili pravni problem......Toda je politički problem, uvijek bio i uvijek će biti.........upgrejdana inačica Roberta Ježića.......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 19:05   #117
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Očekivano sramotna odluka........žao mi je samo naivaca koji su mislili da Todorić nije iznad zakona...........

da žalim samog sebe ne žalim

jedino se od petka tu i tamo opendrečim glavom u zid s uzvikom "naivčino", iako bi možda bolje bilo "pohlepna naivčino"

Nema se što za reći , trebam samo još vidjeti koliko će me to sve koštati.

Gdje bi moglo biti dno ove dionice kroz narednih par dana? 50-ak HRK ?

I onda se netko pita zašto su kamate 10% u Republici Pereciji, zašto nitko ne ulaže svoju novce tu (ne mislim na mufljuze poput mene nego na ozbiljne investitore).
Da bi ovdje došao investirati pored ovakvog sudstva i administracije, stvarno trebaš očekivati jebeni povrat , nešto ko na BLJE do petka
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 12:45   #118
Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
Ma znao sam taj pravno-procesni aspekt no nisam htio ići u detalje. Ti si to lijepo, umjesto mene , razjasnio pa i iz ovoga što si ti napisao je ćoravcu vidljivo da nam sudstvo radi po direktivi.

@walter

Zašto nije? Hoćemo Ivicu u blaženike?
Prvo da pitam jel ima netko ovdje da misli da BLJE i Vlada nisu djelovali zajedno?

A onda da velim da je svakome tko je iole pratio ovaj slučaj jasno zašto je predusa donesena tako "brzo".
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 07:15   #119
ova reklama perilica rublja ili nešto bolje', kako se se fino uklapa u ovo
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 11:21   #120
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Evo presude.

Sad i službeno možemo reći da je ovo lakrdija.
za točnost otpravka: Ida Balent
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.