Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Da li vjerujete da su ljudi doista bili na mjesecu?
Da,vjerujem da su ljudi bili na mjesecu 866 59.93%
Ne,sve je to ogromna laž 579 40.07%
Glasovatelji: 1445. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2017., 22:21   #6341
Pokazi ta neuspjesna lansiranja iz svemirskog programa od 1959 do 1969.
Pogotovo ona nakon travnja 1961 i neuspjeha Mercury-Atlas 3 rakete.
antet is offline  
Old 01.11.2017., 22:27   #6342
Za mene nr 1 dokaz da nisu joś bili na Mjesecu je fakt da je najvażniji film u povijesti NASA, kojeg su navodno sami snimili, jednostavno ISPARIO iz NJIHOVIH prostorija

To je nezamislivo i apsolutno nedokazivo.
Njihova relikvija, najveći trofej do sada je tajanstveno nestala.

Mislim da svaki malo inteligentniji zna ZAŚTO je film ispario

Iormas djabe Ti produciranje, kada kao vidiś kada je priveden uza zid oćajnićki se brani i drżi żileta na povrśini vode...

Ćak su i uzvićnici (kada je u neśto siguran) isparili kao od NASA trofej.

Ali ok, opraśtam mu jer dio njegova svijeta ponovo tone...

A na kraju krajeva najbitnije u cijeloj prići je dali su bili na Mjesecu ili nisu a śto se mene tiće mogli su poletjeti i metlom ali NA MJESEC a ne do filmskog studia.

The best of:

#1 Film trofej ispario
#2 Nema snimaka Zemlje s Mjeseca
#3 Nema vidljivih tragova slijetanja na Mjesecu, jer tamo radi drugaćijih uvjeta pijesak je zalijepljen za tlo...
#4 Sve na "Mjesecu" je snimano u istom studiju... pardon u istom pleneru/okoliśu iako nisu uvijek "slijetali" na isto mjesto.

The next of?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 01.11.2017., 22:37   #6343
Benny, uletio si s pricom o neuspjesnim lansiranjima.
Daj neki dokaz za to, nemoj stalno izbjegavati odgovor na to.
Ovako ispadas nepouzdan i neozbiljan sugovornik.

Da te podsjetim sto si rekao u postu 6324

"Godinama nisu Amerikanci uspjeśno lansirali viśe raketa a onda: hokus, pokus i jedna za drugom ne da su uspjeśno lansirane, nego i poslale su kapsule s ljudima u svemir,"

Daj neki dokaz za ovo tvrdnju.
antet is offline  
Old 01.11.2017., 22:55   #6344
Naravno, ja sam izmislio neuspjeśna lansiranja, probe i śto smatram najvażnije pod tim kutem -katastrofu Columbie 3 desetljeća kasnije i nezadovoljstva projektom jednog od izgorjelih astronauta prije uzlijetanja Apollo tzn slijetanja LM u filmskom studiu.
Prenio sam se u proślost i potplatio sam ga da svjedoći u korist tih śto su danas bez śtitnika na oćima...

Da ne govorimo o "izlajanju" Nasinog zaposlenika da u danaśnje doba imaju problem s Van Allenovim pojasom.

Do toga photo shop snimke Zemlje it, itd, itd.

A sada ćekam na kontra argumente moje the best of liste -barem prvih 3 jer u vezi #4 već sam obavijeśten o famoznom ljepilu made of the Moon.

Ali moja kristalna kugla mi govori da će se netko dalje drżati jedne stvari kao pijan plota jer mu je ponestalo municije uslijed tonuća njegova svijeta...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 01.11.2017., 22:56   #6345
Ocigledno si izmislio kad se vadis na tragedije Apolla 1 i Columbie!

Da ponovimo, jer ocigledno ne citas s razumijevanjem.
AS-204, kasnije preimenovan u Apollo 1, uopce nije trebao biti lansiran (stovise, uopce nije bilo goriva u raketi) kad je doslo do pozara.
Columbia se 2003 zapalila pri povratku. Ili si je mozda pomijesao s Challengerom iz 1986?

Gdje je ta serija neuspjeha prije 1969 i povijesnog leta na Mjesec sa Apollom 11?
antet is offline  
Old 01.11.2017., 22:58   #6346
Odlijepi se od plota i uhvati vażnijih argumenata u prići

Daljnje drżanje plota smatrat ću podnośenjem bijele zastave i akceptacije fakta da nisu stupili nogom na Mjesec

PS: Aj em veri sori, radilo mi se je o Challengeru. Ali eto s tim (Columbijom) dobili smo treći adut nemogućnosti stupanja na Mjesec prije 5 desetljeća
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 01.11.2017., 23:22   #6347
Ma gle, mozes ti jesti kokice do besvjesti i prihvacati sto god zelis do besvjesti.

No cinjenice ostaju.
Uletio si sa tvrdnjom da ameri nisu godinama usjesno lansirali rakete.
Ne znas za razliku Columbia-Challenger, a ako su dva nesupjeha Shuttla nekakvi argument, sto su onda 133 uspjesna leta?
Ocigledno si vrlo manjkav po pitanju svemirskih letova.

Ili stvano mislis da cu ignorirati ono sto si napisao?
Budi covjek, stani iza ono sto si napisao, argumentiraj ako mozes.
Ako ne mozes, priznaj pogresku. Sto je to toliki problem?
antet is offline  
Old 02.11.2017., 00:09   #6348
Ako bi priznao event greśku, Ti bi priznao zabludu?

Vi trażite da Vam sugovornik pokaże 100% znanje svakog detalja koji dotići rasprave i kada dolazi vruće za Vas, hvatate se manje bitnih detalja kao pijan plota, kako Vam se dio svijeta ne bi sruśio...

Na YT je ne malo neuspjeśnih proba lansiranja Amera a sada koliko su povezani s Apollo ne sjećam se.
Zadovoljan? Ali to su probe NASE a ne klinaca iz njihovih śkola.
Ne, izvini, neću bunariti po njemu par sati, jer sama lansiranja i tako nisu najbitnije karike priće - to barem mislim da znamo svi ovdje.

I sada prelazimo na glavnije ćinjenice iz top liste dokaza?
Ili ćeś se prvo morati naprićati kao ... i na kraju i tako ćeś zaobilaziti najvażnije po pitanju teme a gdje tek da priznaś zabludu...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 02.11.2017., 00:39   #6349
Ja nisam u nikakvoj zabludi, samim time nemam sto i priznavati.

Nazalost ne posjedujem 100% znanja o svakom detalju, niti to ocekujem od drugih.
Ali kad drugi pocnu pisati o necemu, ocekujem bar elementarno znanje o tome o cemu ta ista osoba pise.
Mijenjanje fokusa s toga (ili kako ti kazes drzanje-pijan-plot) da bi se nekako zaboravila napisana neargumentirana stvar, ne prolazi.

Znaci napredujemo.
Dosli smo do toga da se za povezanost neuspjesnih lansiranja s Apollo programom koristi omiljena fraza "ne sjecam se"
I opet ta lansiranja sad odjednom nisu vazna, a prije 24 sata su bila argument..necega...ni sam ne znam cega.
Daj se dogovori sam sa sobom, jesu li vazna ili nisu vazna?

Koje top liste "dokaza"?
Ona lista koju je sastavila osoba koja ne shvaca da su na Mjesecu potpuno drukciji uvjeti na Zemlji?
Ona lista koju je sastavila osoba koja tragediju Columbije koristi kao argument neuspjesnog lansiranja?
O toj listi "dokaza" govorimo?

Iz svega napisanog vidi se manjkavost u poznavanju svemirskih letova negacijske strane, pa bi bilo dobro da se ta manjkavost popravi, prije radjenja bilo kakvih lista "dokaza"!
antet is offline  
Old 02.11.2017., 00:57   #6350
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
#1 Film trofej ispario
#2 Nema snimaka Zemlje s Mjeseca
#3 Nema vidljivih tragova slijetanja na Mjesecu, jer tamo radi drugaćijih uvjeta pijesak je zalijepljen za tlo...
#4 Sve na "Mjesecu" je snimano u istom studiju... pardon u istom pleneru/okoliśu iako nisu uvijek "slijetali" na isto mjesto.
Dakle?
Możeś #3 izostaviti
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 02.11.2017., 01:21   #6351
Ma gle, opet se izvlacis, odgovori mi za neusjesna lansiranja.

A sto se ovoga tice

1) nazalost, SSTV snimke Apolla 11 nisu ni prva ni zadnja izgubljena povijesna stvar
2) trazi pa ces naci, mozda AS11-40-5923 ili AS11-40-5924
3) trebas shvatiti da su uvjeti na Mjesecu potpuno razliciti od onih na Zemlji
4) na ovaj "dokaz" nemam sto reci osim cinjenice da je covjek bio na Mjesecu

A sad kad sam dao odgovore (kojima, naravno, nisi zadovoljan) na tvoju listu "dokaza", da te podsjetim da i ti meni odgovoris na moje pitanje.

Gdje su dokazi za tvoju tvrdnju, podsjecam te na nju - "Godinama nisu Amerikanci uspjeśno lansirali viśe raketa a onda: hokus, pokus i jedna za drugom ne da su uspjeśno lansirane, nego i poslale su kapsule s ljudima u svemir,"
Bilo bi zgodno kad bi ovu tvrdnju mogao argumentirati.
antet is offline  
Old 02.11.2017., 12:32   #6352
Quote:
antet kaže: Pogledaj post

1) nazalost, SSTV snimke Apolla 11 nisu ni prva ni zadnja izgubljena povijesna stvar
Znas sve sto je lazirano (price,snimkovi..(cak i vise oni koji nisu lazirani vec se iz razloga tehnoloskog usporavanja sklanjaju)) nekako bi dosad isparilo jer se danas moze utvrditi verodostojnost vecine toga i istina bi mozda mogla procuriti..mada se za sve to ima zastita.....

a i ne mogu da verujem da to tako olako kazes kao da je to normalno...vidis Benny..njima je sve to skroz normalno nekako i opet pene oko gluposti.

Mislim da nakon svih tih dokazano laznih snimkova niko ne bi trebao ni jednu rec vise poverovati nasi.. nije da ne progovore i istinu ponekad, verovatno ali ko ce ga znat kad...
__________________
end
iormas is offline  
Old 02.11.2017., 12:39   #6353
A sto je sa snimkama Apolla 12, 14, 15, 16 i 17?

I gdje je "dokaz" da su bilo koje snimke lazne?
Valjda ti je jasno da tvoje misljenje kao dokaz nista ne vrijedi.
antet is offline  
Old 02.11.2017., 13:06   #6354
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
A sto je sa snimkama Apolla 12, 14, 15, 16 i 17?

I gdje je "dokaz" da su bilo koje snimke lazne?
Valjda ti je jasno da tvoje misljenje kao dokaz nista ne vrijedi.
Pa gde ti zivis na mesecu?

Dokazi su na sve strane.. probaj ukucati u googl.. kazem da ponekad pokaze i istinu

I izostavio si Apollo 13 http://www.imdb.com/title/tt0112384/ .. ako to tebi izgleda validno onda sta da ti kazem...
__________________
end
iormas is offline  
Old 02.11.2017., 13:32   #6355
Argumenti tipa "ukucaj u gogole" nisu argumenti.
Time samo pokazujes da nista ne znas.

Apollo 13 je izostavljen iz jednostavnog razloga.
Nije sletio na Mjesec. To ti je valjda jasno?
antet is offline  
Old 02.11.2017., 20:22   #6356
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Argumenti tipa "ukucaj u gogole" nisu argumenti.
Time samo pokazujes da nista ne znas.

Apollo 13 je izostavljen iz jednostavnog razloga.
Nije sletio na Mjesec. To ti je valjda jasno?
Napisao sam da probas a ako nisi voljan da probas ili se bojis.. znas kako kazu.. ko ne proba taj ni ne uspe...

A 13 je "nesrecan" broj.. pa naravno da ce tako izrezisirati...

I da se tad zaista islo na lunu sto se danas ne ide? nema nikakvog smisla... proslo je 50 godina.. tebi je to ikako logicno da se u moderno doba nije ponovio let na lunu!?!
__________________
end
iormas is offline  
Old 02.11.2017., 20:43   #6357
Vidim da se nastavlja s jakim argumentima.
Ocigledno ih nemas kad ne mozes nista ponuditi.

Ne znam o kojoj "luni" govoris, kod nas se to zove Mjesec.
Zasto se danas ne ide?
Jednostavno, nitko ne zeli dati milijarde dolara za let na Mjesec.

A usput, gdje su ti dokumenti koje si rekao poslati o silnim americkim neuspjesima lansiranja raketa iz svemirskog programa?
antet is offline  
Old 02.11.2017., 23:53   #6358
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Mjesec.
Zasto se danas ne ide?
Jednostavno, nitko ne zeli dati milijarde dolara za let na Mjesec.?
Klimavo, klimavo..., a i budi jaku sumnju, opravdano.
Gle, avionski promet se udeseterostručio od tada, tehnologija napredovala....ali, hmmmm, ali...
Ali više nitko ne leti na Mjesec !!??!!??!!.
Hmmmm, hmmm da se možda ne boje da ih se ne provali xe, xe, xe...
Nego, deder, daj nam neku autentičnu sliku planete Zemlje iz svemira.
Samo bez kompjuter animacija, photoshopa i dečjih bojadisanja..
Rorion is offline  
Old 03.11.2017., 01:03   #6359
Te dvije slike su autenticne.
Naime, 1969, kad su snimljene nije bilo photoshopa i ostalih alata.

Tko kaze da nitko vise ne leti na Mjesec?
Misije bez ljudske posade Indijci spremaju za 2018, Kinezi za 2019.
antet is offline  
Old 03.11.2017., 01:25   #6360
U kojem bazenu će sada Kinezi snimati let?
https://www.youtube.com/watch?v=lBL98p0wZ7g

U istom śto i NASA?
https://www.youtube.com/watch?v=yHwxne9jnBE

Da, 1969 nisu postojali crtaći, koji su popravljali greśke i ostalo na filmskim vrpcama, te docrtavali śta je bilo potrebno na njima i ne samo na njima, kao i śto uopće nije bilo nikakvih filmskih efekata/za potrebe filma

Joś malo NASA hitova?
https://www.youtube.com/watch?v=hklkIb1F1hA

Da ne linkam gomilu ostalog, zajedno sa svim fake slikama zemlje, samih oblaka iznad zemlje itd.
Pa naravno da im se może apsolutno vjerovati.
Danas koriste gomilu fake-ova a nekada su bez zajebancije letjeli do Mjeseca i nazad koliko im je bilo drago

Oni su ćak bolji nego film "Zlato za naivne"

O ćemu mi diskutiramo, o najvećoj tvornici fake-ova svih vremena
I joś im neki dalje slijepo vjeruju
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.

Zadnje uređivanje Benny : 03.11.2017. at 01:41.
Benny is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:30.