Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2019., 19:11   #1
Jod

Za što se koristi i čemu služi jod ?
Ima li on svoju svrhu u zdravlju kao samostalan pripravak ?
__________________
Kada zemlja strahuje od svojih najpametnijih ljudi, a malo ih ima, što se može očekivati nego propast.
Lennie Ingall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2019., 19:22   #2
Koristi se za vanjsku dezinfekciju i kao dodatak prehrani u malim kolicinama. Jodirana kuhinjska sol zadovoljava potrebe za jodom u prehrani. U vecim kolicinama je otrovan.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2019., 16:20   #3
Ne kapa se u čašu vode i pije se..?
__________________
Kada zemlja strahuje od svojih najpametnijih ljudi, a malo ih ima, što se može očekivati nego propast.
Lennie Ingall is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2019., 17:06   #4
Ne.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2019., 17:25   #5
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ne.
Ni u kojem slučaju, nikako, ni slučajno, nikada ni pod razno..?
__________________
Kada zemlja strahuje od svojih najpametnijih ljudi, a malo ih ima, što se može očekivati nego propast.
Lennie Ingall is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2019., 18:56   #6
Kakav je ovo pristup?
Imaš nekog aduta u rukavu, pa ćeš ga "spektakularno" izvući na vidjelo i Egu uništiti forumsku reputaciju?
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2019., 23:41   #7
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
Kakav je ovo pristup?
Imaš nekog aduta u rukavu, pa ćeš ga "spektakularno" izvući na vidjelo i Egu uništiti forumsku reputaciju?
Nimalo.
Pitam, doista..puki interes.
__________________
Kada zemlja strahuje od svojih najpametnijih ljudi, a malo ih ima, što se može očekivati nego propast.
Lennie Ingall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2019., 18:24   #8
Quote:
Lennie Ingall kaže: Pogledaj post
Ni u kojem slučaju, nikako, ni slučajno, nikada ni pod razno..?
Pa ne, osim u slucaju medicinske potrebe (na zapadu izrazito rijedak manjak joda u organizmu, izlozenost nekim vrstama zracenja...) gutati jod je prilicno blesava ideja. Pretjeras i opako si zajebes stitnjacu.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2019., 00:58   #9
Jod i/ili Lugolova otopina primani u odredjenim kolicinama, su visestruko korisni za organizam, a i ljekoviti, npr kod lijecenja raka grudi i prostate.
Djeluju antivirusno, antibakterijski, kao antibiotik i antisepticno.

Moglo bi se poduze pisati o njemu, ali zasto kopipastati nesto, sto se moze lako naci i procitati na netu.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2019., 01:11   #10
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Pa ne, osim u slucaju medicinske potrebe (na zapadu izrazito rijedak manjak joda u organizmu, izlozenost nekim vrstama zracenja...) gutati jod je prilicno blesava ideja. Pretjeras i opako si zajebes stitnjacu.
Dozirati..kapi u čašu vode.
Nije preporučena uporaba za odrasle, a što vrijedi za maloljetnu djecu onda ?!
Ni u kom slučaju ?!!
__________________
Kada zemlja strahuje od svojih najpametnijih ljudi, a malo ih ima, što se može očekivati nego propast.
Lennie Ingall is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2019., 15:02   #11
U principu je dobar za dezinfekciju. Pa cak i kod uboda komarca, znala sam kapnuti. Za ostalo ne znam, postoji grupa na faceu, ljudi se kljukaju jodom, ..iskreno ne znam sto da mislim o tome.
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2019., 13:04   #12
Za ostalo ne znam, postoji grupa na faceu, ljudi se kljukaju jodom, ..iskreno ne znam sto da mislim o tome.[/QUOTE]

Ako se radi o grupi koja se kljuka Jadrankinom otopinom onda se sigurno ne kljukaju jodom. Onaj bučkuriš koji Jadranka prodaje jedva da je vidio jod.
strings is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2019., 21:21   #13
Quote:
strings kaže: Pogledaj post

Ako se radi o grupi koja se kljuka Jadrankinom otopinom onda se sigurno ne kljukaju jodom. Onaj bučkuriš koji Jadranka prodaje jedva da je vidio jod.
Kako znaš da nema joda u tome bućkurišu ?
__________________
Kada zemlja strahuje od svojih najpametnijih ljudi, a malo ih ima, što se može očekivati nego propast.
Lennie Ingall is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2024., 10:49   #14
Jod Jadrankina otopina

Pozdrav! Ima li netko da uzima jod Jadrankine otopine preventivno? Npr. da uzimaju djevojčice koje su tek dobili menstruaciju ili još nisu? Razni ginekološki problemi su uzeli veliki zamah, o njima se ne priča dovoljno ozbiljno, žene ostaju bez organa i kreću u sve ranijoj dobi.
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2024., 23:44   #15
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ima li netko da uzima jod Jadrankine otopine preventivno? Npr. da uzimaju djevojčice koje su tek dobili menstruaciju ili još nisu? Razni ginekološki problemi su uzeli veliki zamah, o njima se ne priča dovoljno ozbiljno, žene ostaju bez organa i kreću u sve ranijoj dobi.
slab je jadrankin,neka polako počme uzimati lugolovu otopinu, provjerena formula
al lagano.
naročito za žene, jod kad uđe u tijelo prvo ide u grudi i jajnike, bez joda nema zdravlja
ako te zanima malo šire ova tema imam dosta skript i podataka
muammar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 11:21   #16
Koristim nascentni jod, 6 kapi dnevno već godinu dana, jod je dobar u ubijanju virusa između ostalog.
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 23:32   #17
Zdravstveno je stetno imati i previse i premalo joda pa nije nesto sto bih stihijski suplementirao bez pracenja, a koliko znam na zapadu vise generalno i nema nutritivnog manjka u populaciji.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2024., 23:10   #18
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Zdravstveno je stetno imati i previse i premalo joda pa nije nesto sto bih stihijski suplementirao bez pracenja, a koliko znam na zapadu vise generalno i nema nutritivnog manjka u populaciji.
japanci, ja, i mnogi drugi pobijaju tu teoriju
60tak mg dnevno preko godinu dana i još sam živ
muammar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2024., 23:31   #19
Quote:
muammar kaže: Pogledaj post
japanci, ja, i mnogi drugi pobijaju tu teoriju
60tak mg dnevno preko godinu dana i još sam živ
Ima ljudi koji puse, piju, jedu procesiranu kranu i ne vjezbaju pa dozive 90 kao i oni koji zive zdravo pa umru od bolesti sa 20.

Ne dokazuje se stetnost stihijskim anegdotalnim tvrdnjama na internetu izoliranih pojedinaca vec trebaju vekliki kontrolirani uzorci i odgovarajuci matematicki modeli da se ustanove trendovi siri od individualnih oscilacija
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2024., 19:44   #20
Dovoljno velik broj kontroliranih uzoraka je na Heleninom protokolu (fb grupa Mršavimo zdravo uz protokol), sada je već na 13.000 svjedočanstava oporavaka od raznih bolesti, jod se svakodnevno na protokolu dugoročno uzima bez štetnih posljedica.
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:39.