Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2004., 00:59   #1
Meteorologija

Prije svega dobro vas našao na ovoj adresi nisam ni znao za ovaj divni forum do večeras.
Obavještavm sve zainteresirane da posjete prvi hrvatski meteorološki forum na web adresi:
http://crometeo.proboards7.com/index.cgi
ili na skraćenoj adresi:
www.crometeo.tk

Mi smo maladi forum, potpuno nekomercijalne prirode, znači želimo privući što veći broj ljubitelja vremena, vremenskih zbivanja i meteorologije općenito na forum.

Imamo zanimljive rubrike kao AKTUALNE VREMENSKE PRILIKE; PROGNOZE; KLIMA; VREMEPLOV u kojm, primjerice, članovi objavljuju priče ili fotografije vremenskih zbivanja koja su oni sikusili.

Nemojte misliti da je ovo forum meteorologa profesionlaca (iako ima i njih), prvenstveno je to mjesto di se sastaju ljudi koji vole pratiti ciklone, anticiklone, iščekivati prve snijegove ili ljetne nevere...

Nadam se da će nam se pridružiti svi zainteresirani.

A ja ću se povremeno javljati na ovaj forum da vam ostavljam kratkoročne i srednjoročne prognoze kad uhvatim vremena, ako nitko nema ništa protiv.

Evo za ovaj prvi put ću napisati da nas za 1.maj očekuje nestabilno ali toplo vrijeme s čestom kišom, pljuskovima i grmlajvinim, ponegdje na Jadranu i oblnijom. Najbolje izglede za više sunca ima Slavonija. Zaitm će se vrijeme privremeno djelomično stabilizirati ali već u utorak počinje nova jača promjena vremena, koja izgleda nosi nove nevolje s kišom...

Pozradv od ekipe CROMETEO foruma!
 
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 01:59   #2
Ovo ustvari treba brisat jer reklama nije bas dozvoljena ali neka.

Sad bar znamo di treba otic i psovat blizu i daljnu rodbinu kad naidje led ili kisa
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 10:50   #3
Kao što sam rekao forum je nekomercijalan znači ne zarađuje se na njemu, točnije još iman i troškova...
Ali Ok, što se tiče kiše, većina meteorloga i sličnih ljudi zapravo volli ono što prosječan čovjek zove ružno vrijeme, pa mi psujemeo kad je dugo stabilno vrijeme....
 
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 10:55   #4
Quote:
crometeo kaže:
Ali Ok, što se tiče kiše, većina meteorloga i sličnih ljudi zapravo volli ono što prosječan čovjek zove ružno vrijeme, pa mi psujemeo kad je dugo stabilno vrijeme....
Kaj, to vam je dosadno, onak s profesionalne strane?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 11:08   #5
...ili to...
...ili kad je mirno i stabilno nemogu zaj.... ljude da ce bit suncano pa nam se kasnije smijat kad kisnemo i psujemo ko budale ...
znatizeljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 16:10   #6
Znam neke meteorologe i nije bas da vole lose vrijeme. Vecina uziva kad je suncano.

A i nije bas zabavno kad tuca naleti pa sravni sve sa zemljom jer su politicari genijalno zakljucili da nam obrana od tuce netreba.

(naravno to sto se oni bave uvozom srota sa zapada nema veze sa time )
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 21:13   #7
Nisu svi meteorolozi zimofili ali slobodno mogu reći 90% da je.
To je ipak razumljivo jer su oluje, vjetrovi, ciklone upravo ono što najviše fascinira u svezi s vremenom.
Istina Vakula ne voli "ružno" vrijeme, ali primjerice Čačić je legenda, on čak sa avionim prati kretanje olujnih oblaka isl.

Od nas 20ak na forumu samo jedna osoba voli sunčano vrijeme. A kako sam često i na meteo forumima u UK, Italiji i Njemačkoj, isto stanje je i tamo.

Eto mi se baš ovih dana veselimo jer osim što bi moglo biti zanimljivo sutra na Jadranu (moguće je i manje lokalno nevrijeme), kuha se nešo gadno oko četvrtka slijedećeg tjedna.

Kad je anticikona tj sunce, onda na meteo forumu vlada depredija i onda gledamo i one najdugoročnije prognoze ne bi li se promjena pokazala na vidiku.

Ali nema opasnosti od sunca bar 10ak dana

Sorry, možda sam okrutan ali vi ćete uživat zato 3-4 mjeseca.
 
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 15:47   #8
Bome, ljudi, imanispred sebe prognostički materijal za 10ak dana unaprijed i ovo izgleda zabrinjavajuće.
meteorolozi susjednih zemalja dali su neka upozorenja, naši šute šute...
 
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 16:54   #9
De ti izprognoziraj meni malo sunca ovdje gore. sugava zemlja je za smrznut se i kad sunce sija
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 10:55   #10
Što se tiče Švedske trebali bi uskoro pasti pod utjecaj jake anticiklone, znači dosta sunca, ali samo negdje do vikenda kad će se i vama vrijeme "ukiselit", doduše ni blizu kao što će to bit danima u Hrvatskoj...
 
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 17:46   #11
'de si bre Rade...sta se radi?
vidim ima te i na forum.hr-u.

U svakom slucaju vidimo se na crometeu...
...poziv svim meteofanovima dodjite na crometeo.
Stefan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 02:00   #12
Forum je na adresi:

www.crometeo.net

Pozdrav Stefan
__________________
METEOROLOGIJA:
http://www.crometeo.net/site/index.php
SNOW_STORM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 18:50   #13
ma znam covece i ja sam na Crometeu,prepoznao si mi nick,ali vredi reci za druge(nisam razumeo da li si rekao meni ili)
Stefan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 15:20   #14
Nakoj jučerašnjih burnoh događanja, danas prohladno sa jakom burom.

Ako tko želi vidjeti slike od jučer diljem hrvatske evo linka:

http://www.crometeo.net/phpbb/viewtopic.php?t=694

__________________
METEOROLOGIJA:
http://www.crometeo.net/site/index.php
SNOW_STORM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 17:31   #15
Gađam da vam je bilo zanimljivo jučer
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2005., 02:14   #16
Ove godine se Crometeo forum crew odlučio napraviti i svoju stranicu, krenuli smo skromno, a kad skupimo dovoljno materijala krećemo sa modernim designom stranice:

www.crometeo.info
__________________
METEOROLOGIJA:
http://www.crometeo.net/site/index.php
SNOW_STORM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 12:41   #17
Jutros je u planinama Češke napadalo 4 metra snijega. Znam da vas sama pomisao na to prestravljuje s obzirom da je danas 2. lipnja i da je vrijeme kada svi misle da su amaeričke prgnoze o najtoplijem ljetu u modernoj povijesti činjenica.

međutim, pred nama je salto mortalis.

Sjećate se (a trebali bi ste se) kako je ljeto prije 10 ak dana NAGLO stiglo nakon svježeg proljeća.

E još naglije će uskoro završiti. Mislim da budem precizniji, provremneo završiti.
na viidku je jedna rijetka, zanimljiva i dramatična promjena vremena.
Dobro ja moram priznati da kad ja najavljujem ovakve promjene sve možete podijeliti sa dva, ali čak i tada ostaje prilično sigurno da će se slijedeći tjedan vratiti dugo rukavi, da nekažem nešto deblje. I nije riječ o 1-2 dana!

O detaljima ipak za koji dan, a raspravu uvijek možete pratiti na www.crometeo.net u rubrici PROGNOZA (prva dekada lipnja).
juve4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 12:48   #18
hem ovo se dogodi kad se netko ne odlogirava, onaj post iznad sam JA napisao...
__________________
METEOROLOGIJA:
http://www.crometeo.net/site/index.php
SNOW_STORM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 23:24   #19
Pa evo još nekih lijepih sličica:

http://www.nu.nl/news/535936/74/KNMI...roverlast.html
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 14:25   #20
Meteorologija

Gledam ja jučer Vremensku prognozu iza Dnevnika, prikazuje se kiša (na kvazi satelitskoj snimci) iznad Talijanskih alpa i vidi vraga čak ima i snijega (prikazane i pahulje) i onda prikažu kolko je stupnjeva u tom dijelu Italije, 19C! pa kak snijeg može padat na 19C?

i drugo pitanje: zašto po zimi nema grmljavine?
agent is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.