Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2011., 18:07   #2081
Quote:
Armadillo kaže: Pogledaj post
Tele gleda u monitor, a čoek u ono što on prikazuje.
Odviše si samouvjeren. Poradi malo na vlastitoj pismenosti, kad se već zaklinješ u standard. I, inače, kako pišeš daleko si od bilo kakve ozbiljnosti.

Dobro je i za tebe što priznaješ da si sumnjiv, a da li sam ja lažan ili ne, nit znaš nit možeš znat.


Znači, 30% bi ih bilo za rat? No, nebitno. Još nijesam srio Srbina koji nije uvjeren da su Crnogorci Srbi i da je sve crnogorsko zapravo srbsko. Čak i kad podržavaju nezavisnost. Istina, ima ih u javnome životu Srbije, ali su marginalizovani. A, ja ih nijesam ima čast srest.
Nije valjda da u Crnu Goru telad imaju računare? Ja sam mislio da su samo volovi u pitanju?

Vojska o skraćenju a lažni Crnogorci o pismenosti. Uvek bilo.

Ne da sam sumnjiv nego najsumnjiviji. Pišem o aktuelnim dešavanjima i situaciji u Srbiji maksimalno iskreno i objektivno, koliko je to moguće jer sam jelte subjektivan. Nije mi problem kritikovati ružne stvari u Srbiji kao što mi nije problem kritikovati one koji bi poput tebe samo pljuvali po Srbima i Srbiji.

Ja ružnu reč nisam rekao za Crnu Goru niti Crnogorce. Niti ću. Ne negiram niti sam ikada negirao Crnogorce kao naciju ali eto ti kao Crnogorac (lažni) negiraš postojanje Srba u Crnoj Gori. Dakle sve ono što Srbi u Crnoj Gori navodno čine i po čemu ti pljuješ to ujedno i radiš samo u suprotnom smeru.

I kažeš nema nikakvih problema u Crnoj Gori? Sve potaman! Sjajno. Samo mrski Srbi i dalje hegemonišu jadne većinske Crnogorce. Pa zar to nije zabavno!
VrangeL_1917 is offline  
Old 18.12.2011., 18:16   #2082
Quote:
Armadillo kaže: Pogledaj post
Logično, 3% Srba i 29% lažnijeh Srba.
Znači da ja pišem crnogorskijem narodnijem jezikom, a ne srbskohrvatskijem s primjesama crnogorskoga, što zagovara trenutni standard.
Crna Gora je moja domovina, mjesto mojega rođenja i življenja, njezin sam državljanin i ona je moja briga. Tebe se ona ne tiče ni na koji način, pa je nemaš razloga, a ni prava branit ni od koga, osobito ne od mene.
Ja tebi opet kazem, ti si lazni Crnogorac, i deda ti je lazni Crnogorac, vi pricate jezikom koji nije crnogorski, nego armadillovski, i lazete da pricate crnogorski i da ste Crnogorci. Nit imate pravo na Crnu Goru, nit je ona vasa, a ja sam u Crnoj Gori ziveo, i imam rodbinu i svake godine idem tamo i itekako me se tice kad se neko predstavlja kao lazni Crnogorac a to nije! I kad neko blati Crnu Goru svojim iskrivljenim armadillovskim jezikom!!!
__________________
"Jednačenje suglasnika po zvučnosti izmišljotina je dokonijeh lingvista. Uostalome, ako umiješ pisat i čitat napiši srBski i srPski, poTkovan i poDkovan, pročitaj, pa ako ti "zvuči jednako" priznajem da imam krivo. Ipak, ja to ne umijem pročitat da "zvuči jednako"." - by Armadillo, i njegovo poimanje gramatike https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=2033
Tevagu is offline  
Old 18.12.2011., 21:46   #2083
Quote:
Tevagu kaže: Pogledaj post
Ja tebi opet kazem, ti si lazni Crnogorac, i deda ti je lazni Crnogorac, vi pricate jezikom koji nije crnogorski, nego armadillovski, i lazete da pricate crnogorski i da ste Crnogorci. Nit imate pravo na Crnu Goru, nit je ona vasa, a ja sam u Crnoj Gori ziveo, i imam rodbinu i svake godine idem tamo i itekako me se tice kad se neko predstavlja kao lazni Crnogorac a to nije! I kad neko blati Crnu Goru svojim iskrivljenim armadillovskim jezikom!!!
Srboljubac, ne znaš ti što je Crna Gora. Poznavaš samo njezinu posrbljenu stranu.
A, što se tiče prava na Crnu Goru, ponovitću ono što je reka koristoljubivi srboljubac, Nikola Mirkov, potomnji crnogorski kralj:
Crna Gora je Crnogoraca, to je bilo i to će bit.
__________________
Podpisujem!
Armadillo is offline  
Old 18.12.2011., 21:53   #2084
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
Nije valjda da u Crnu Goru telad imaju računare? Ja sam mislio da su samo volovi u pitanju?
Fakat da i telad imaju računare, ali kad stasaju sele se u Srbiju. Onda od tuda buču protivu Crne Gore. Udruženi s istijema ka to ti.
No, ja sam se uvijek zalaga za zaštitu životinja, i domaćijeh i divljijeh, tako da te više ne bih uznemirava.
__________________
Podpisujem!
Armadillo is offline  
Old 18.12.2011., 22:22   #2085
Quote:
Armadillo kaže: Pogledaj post
Srboljubac, ne znaš ti što je Crna Gora. Poznavaš samo njezinu posrbljenu stranu.
A, što se tiče prava na Crnu Goru, ponovitću ono što je reka koristoljubivi srboljubac, Nikola Mirkov, potomnji crnogorski kralj:
Crna Gora je Crnogoraca, to je bilo i to će bit.
Al veći dio Crne Gore nije crnogorski,složićemo se nadam se toliko.
Pućko is offline  
Old 18.12.2011., 22:49   #2086
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Al veći dio Crne Gore nije crnogorski,složićemo se nadam se toliko.
Ne. Cijela Crna Gora je crnogorska. Sigurno više no što je Srbija srbska ili Hrvatska hrvatska.
__________________
Podpisujem!
Armadillo is offline  
Old 18.12.2011., 23:08   #2087
Quote:
Armadillo kaže: Pogledaj post
Srboljubac, ne znaš ti što je Crna Gora. Poznavaš samo njezinu posrbljenu stranu.
A, što se tiče prava na Crnu Goru, ponovitću ono što je reka koristoljubivi srboljubac, Nikola Mirkov, potomnji crnogorski kralj:
Crna Gora je Crnogoraca, to je bilo i to će bit.
Naravno da sam Srboljubac, kad sam Srbin, a ti si isto tako armadillo-ljubac kad si armadillovac, a drugi je problem sto se ovde lazno predstavljas kao Crnogorac i trujes ljude svoji anti Srpskim i anti Crnogorskim stavovima, koji odgovaraju samo vama armadillovcima i laznim Crnogorcima!!!


A na Crnu Goru imaju prava svi njeni gradjani, pa cak i vi lazni Crnogorci, armadillovci , jer je Crna Gora demokratsko, gradjansko drustvo koje vi lazni Crnogorci i armadillovcki hocete da upropastite i osakatite i da posvadjate dobre ljude!
__________________
"Jednačenje suglasnika po zvučnosti izmišljotina je dokonijeh lingvista. Uostalome, ako umiješ pisat i čitat napiši srBski i srPski, poTkovan i poDkovan, pročitaj, pa ako ti "zvuči jednako" priznajem da imam krivo. Ipak, ja to ne umijem pročitat da "zvuči jednako"." - by Armadillo, i njegovo poimanje gramatike https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=2033
Tevagu is offline  
Old 18.12.2011., 23:13   #2088
Quote:
Armadillo kaže: Pogledaj post
Ne. Cijela Crna Gora je crnogorska. Sigurno više no što je Srbija srbska ili Hrvatska hrvatska.
Eto, sad napadas i Hrvate, o ti lazni Crnogorce, hoces da izazoves medjuetnicki sukob svojim armadillovskim jezikom i laznim Crnogorstvom, a sve radis da bi saplitao modernu i samostalnu drzavu Crnu Goru i da bi je posvadjao sa njenim susedima Hrvatskom i Srbijom. Jel imas nesto i protiv Bosnjaka? Jel?

Nacionalisto i lazni Crnogorcu, kako te nije sramota, ugnjetavas narod i siris lazi ovde i propagandu! I hoces da posvadjas narode koji ionako imaju konfliktnu proslost i jedva i sad nekako saradjuju (iako na niskom nivou) A ti ovde provociras, lazni Crnogorcu i armadillovcu!
__________________
"Jednačenje suglasnika po zvučnosti izmišljotina je dokonijeh lingvista. Uostalome, ako umiješ pisat i čitat napiši srBski i srPski, poTkovan i poDkovan, pročitaj, pa ako ti "zvuči jednako" priznajem da imam krivo. Ipak, ja to ne umijem pročitat da "zvuči jednako"." - by Armadillo, i njegovo poimanje gramatike https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=2033
Tevagu is offline  
Old 19.12.2011., 00:55   #2089
Khm .... malo smo vas pustili na ovoj temi da vidimo hoće li se izroditi kakva zanimljiva tematika, ali izgleda da nema od tog ništa.

Stoga vas molim (i upozoravam) da prekinete s ovim provociranjima i prepucavanjima i dajte nam nešto što će i nama ostalima biti interesantno za čitanje.

Ako pak nastavite bit ćemo primorani (nerado ali ipak) da posegnemo za mjerama prinude.
__________________
Nikada ne raspravljaj sa budalom, ljudi možda neće vidjeti razliku...
- When I came to Makarska I saw Bosance how eat on beach I thought to myself: What the fuck!? I couldn't believe what I was watching. So I called my babo and I said to him: Babo, La Bosanci esta muy locco, What the fuck!?
posmatrač is offline  
Old 19.12.2011., 02:31   #2090
Evo i mene po prvi put na ovoj temi.
Hrvat sam iz Hrvatske i ovdje iznosim svoj osobni stav i pokusat cu objasniti kakva bi Crna Gora bila najbolja za Hrvatsku po mom vlastitom misljenju.
Naravno,moj stav ce mnogima ici na zivce ali jos jednom kazem,moj primarni interes je onaj hrvatski.
Hrvatska treba da snazno podupire nezavisnu CG,po mogucnosti sa crnogorskim nacionalistima (zelenasima,pravoslavcima) na vlasti,tipa nekadasnjih liberala (LSCG).
To ne znaci da i sadasnja vlast nije dobra za HR ali ova grupa oko Djukanovica vise djeluje kao neka poslovna interesna grupa nego sto lici na ozbiljnu politicku partiju i plasim se da ce se raspasti ako ih pritisne Europa kao sto je sada pritisla HR a onda bi na vlast mogli doci prosrpski orijentirani ljudi koji su vrlo organizirani i imaju SPC,Srbiju i srpske nacionaliste sirom Balkana iza sebe.
Takodjer,mislim da ta vlast treba uvijek biti distancirana od BG.
Sto se tice crkve,pozdravljam osnivanje CG pravoslavne crkve iako mi je jasno da nikad nece biti priznata od ostalih pravoslavnih crkava ali nema veze,ni makedonska nije pa je eno ziva i zdrava.
Takodjer,u svim pregovorima sa BG i SPC treba nastojati da se makne Amfilohije Radovic sa njegove pozicije jer je njegovo djelovanje vrlo destruktivno za drzavu CG.
Zelim CG u NATO i EU sto prije.Vidim da i njihova vlast to zeli.
Ne svidja mi se to sto su dopustili mnogo ruskog kapitala u zemlju ali mi je jasno da reputacijom ljudi koji je vode,tesko da mogu da privuku normalni kapital. Trebaju pod hitno da dovedu zapadne ulagace jer ce u slucaju vecih problema na Balkanu prvi preskociti Rusi da zastite svoja ulaganja a to ne bi bilo dobro
Takodjer podupirem pravo na crnogorski jezik i Dukljansku akademiju znanosti i umjetnosti.
Ukratko,zelim CG koja ce biti slobodna od bilo kakvog utjecaja Srbije.
Znam da ce to biti tesko posto se 1/3 stanovnistva smatra Srbima ali to su moje zelje a buducnost ce pokazati koliko ce moje zelje biti ispunjene.
Adio is offline  
Old 22.12.2011., 13:55   #2091
Quote:
Adio kaže: Pogledaj post
Evo i mene po prvi put na ovoj temi.
Hrvat sam iz Hrvatske i ovdje iznosim svoj osobni stav i pokusat cu objasniti kakva bi Crna Gora bila najbolja za Hrvatsku po mom vlastitom misljenju.
Naravno,moj stav ce mnogima ici na zivce ali jos jednom kazem,moj primarni interes je onaj hrvatski.
Hrvatska treba da snazno podupire nezavisnu CG,po mogucnosti sa crnogorskim nacionalistima (zelenasima,pravoslavcima) na vlasti,tipa nekadasnjih liberala (LSCG).
To ne znaci da i sadasnja vlast nije dobra za HR ali ova grupa oko Djukanovica vise djeluje kao neka poslovna interesna grupa nego sto lici na ozbiljnu politicku partiju i plasim se da ce se raspasti ako ih pritisne Europa kao sto je sada pritisla HR a onda bi na vlast mogli doci prosrpski orijentirani ljudi koji su vrlo organizirani i imaju SPC,Srbiju i srpske nacionaliste sirom Balkana iza sebe.
Takodjer,mislim da ta vlast treba uvijek biti distancirana od BG.
Sto se tice crkve,pozdravljam osnivanje CG pravoslavne crkve iako mi je jasno da nikad nece biti priznata od ostalih pravoslavnih crkava ali nema veze,ni makedonska nije pa je eno ziva i zdrava.
Takodjer,u svim pregovorima sa BG i SPC treba nastojati da se makne Amfilohije Radovic sa njegove pozicije jer je njegovo djelovanje vrlo destruktivno za drzavu CG.
Zelim CG u NATO i EU sto prije.Vidim da i njihova vlast to zeli.
Ne svidja mi se to sto su dopustili mnogo ruskog kapitala u zemlju ali mi je jasno da reputacijom ljudi koji je vode,tesko da mogu da privuku normalni kapital. Trebaju pod hitno da dovedu zapadne ulagace jer ce u slucaju vecih problema na Balkanu prvi preskociti Rusi da zastite svoja ulaganja a to ne bi bilo dobro
Takodjer podupirem pravo na crnogorski jezik i Dukljansku akademiju znanosti i umjetnosti.
Ukratko,zelim CG koja ce biti slobodna od bilo kakvog utjecaja Srbije.
Znam da ce to biti tesko posto se 1/3 stanovnistva smatra Srbima ali to su moje zelje a buducnost ce pokazati koliko ce moje zelje biti ispunjene.
kao crnogorac razumijem vas post i hvala na iskrenosti iako se licno ne slazem u potpunosti sa vasim stavovima...
npr. cini mi se da je stetno i nekorisno govoriti o nekakvim minimalnim ili nikakvim odnosima sa bg, posebno u crnoj gori zbog ociglednih razloga kojim je ova tema puna.
istorijske veze crne gore i srbije (kao i svih ex-juga naroda / republika/novih-banana-drzavica) su skoro neraskidivem barem u doglednoj buducnosti.
nezdravi i nakaradni nacionalizam je vjerovatno jedan od glavnih razloga za mizernih zadnjih 20 i kusur godina na prostorima bivse nam jugoslavije.

sada postoji nekakva iluzija da bi bivsa juga bila kao bajka da nije bilo nekakvih 'srba' koji su pokvarili 'idilu' ljubavi i srece ostalih slobodoljubivih i demokratskih i naprednih plemena...
ta iluzija traje i danas na zalost - to potenciraju politikanti, razgoropadjeni kler i neznanje narodnih masa...
npr. medjusobni odnosi velikih crnogoraca', 'velikih hrvata', veikih makedonaca', velikih bosnjaka', itd., nijesu nikakava idila i ljubav i obicno se ne moze zakljuciti koji su 'najvelikiji'.

uglavnom te velike ujedinjuje 'ljubav' prema velikim srbendama' koji misle da je njihova velicina neprikosnovena...
interesantno je kako ti 'balknski velikani' slusaju pisare iz brisela kao da su u djecjem vrticu...
crna gora je makar na papiru nezavisna i treba biti u dobrim i iskrenim odnosima sa svima a ne npr. imati 'dobre odnose' sa hrvatskom na osnovi nekakvih losih odnosa sa srbijom i 'anti-bg' politici...

sto se tice 'ruskih para' kladim se u zadnji perper da recimo cak i najveci hrvati bi zasutjeli kada bi (i da je moguce) srbija ulozila desetine milijardi eura u hrvatsku jer danas ipak pare su najglasnije...
zar evropska unija ne moljaka komunisticku kinu da ulozi nebrojene milijarde u eu 'demokratske' drzave, znaci ko *ebe 'demokratiju' i 'principe' kada je velika lova u pitanju tako da je praviti razliku izmedju 'ruske love' i 'zapadne love' smijesno...
osim toga zapadna lova je mnooooogo prljavija i krvavija od ruske love ako pricamo posteno i sjecamo se proslosti...

sto se tice rkvi i raznih popova tu ste u pravu samo se nadam da ce mi biti dopusteno da primijetim da bi trebalo poceti obzdavati i katolicku crkvu ciji neizmjerni uticaj na politicka zbivanja je sve samo ne koristan...

u svakom slucaju ako ovo bude moj zadnji post prije bozica svim vjernicima na ovoj diskusiji ciji je bozic 25 decembra zelim prijatne i ugodne praznike...
serafim is offline  
Old 22.12.2011., 16:36   #2092
Quote:
serafim kaže: Pogledaj post
kao crnogorac razumijem vas post i hvala na iskrenosti iako se licno ne slazem u potpunosti sa vasim stavovima...
npr. cini mi se da je stetno i nekorisno govoriti o nekakvim minimalnim ili nikakvim odnosima sa bg, posebno u crnoj gori zbog ociglednih razloga kojim je ova tema puna.
istorijske veze crne gore i srbije (kao i svih ex-juga naroda / republika/novih-banana-drzavica) su skoro neraskidivem barem u doglednoj buducnosti.
nezdravi i nakaradni nacionalizam je vjerovatno jedan od glavnih razloga za mizernih zadnjih 20 i kusur godina na prostorima bivse nam jugoslavije.

sada postoji nekakva iluzija da bi bivsa juga bila kao bajka da nije bilo nekakvih 'srba' koji su pokvarili 'idilu' ljubavi i srece ostalih slobodoljubivih i demokratskih i naprednih plemena...
ta iluzija traje i danas na zalost - to potenciraju politikanti, razgoropadjeni kler i neznanje narodnih masa...
npr. medjusobni odnosi velikih crnogoraca', 'velikih hrvata', veikih makedonaca', velikih bosnjaka', itd., nijesu nikakava idila i ljubav i obicno se ne moze zakljuciti koji su 'najvelikiji'.

uglavnom te velike ujedinjuje 'ljubav' prema velikim srbendama' koji misle da je njihova velicina neprikosnovena...
interesantno je kako ti 'balknski velikani' slusaju pisare iz brisela kao da su u djecjem vrticu...
crna gora je makar na papiru nezavisna i treba biti u dobrim i iskrenim odnosima sa svima a ne npr. imati 'dobre odnose' sa hrvatskom na osnovi nekakvih losih odnosa sa srbijom i 'anti-bg' politici...

sto se tice 'ruskih para' kladim se u zadnji perper da recimo cak i najveci hrvati bi zasutjeli kada bi (i da je moguce) srbija ulozila desetine milijardi eura u hrvatsku jer danas ipak pare su najglasnije...
zar evropska unija ne moljaka komunisticku kinu da ulozi nebrojene milijarde u eu 'demokratske' drzave, znaci ko *ebe 'demokratiju' i 'principe' kada je velika lova u pitanju tako da je praviti razliku izmedju 'ruske love' i 'zapadne love' smijesno...
osim toga zapadna lova je mnooooogo prljavija i krvavija od ruske love ako pricamo posteno i sjecamo se proslosti...

sto se tice rkvi i raznih popova tu ste u pravu samo se nadam da ce mi biti dopusteno da primijetim da bi trebalo poceti obzdavati i katolicku crkvu ciji neizmjerni uticaj na politicka zbivanja je sve samo ne koristan...

u svakom slucaju ako ovo bude moj zadnji post prije bozica svim vjernicima na ovoj diskusiji ciji je bozic 25 decembra zelim prijatne i ugodne praznike...
Sto se tice Rusa i njihovih para,oni su vec pokusavali uci u Hrvatsku medjutim na svu srecu cak i ovi nasi korumpirani politicari nisu im dozvolili da uloze velik novac.
Kad je Jadranka Kosor postala predsjednica vlade,otisla je u Moskvu i tamo je Putin gadno "oprao" zbog problema oko naftovoda "Druzba-Adria".
Navodno,iza svega stoje Amerikanci koji su pritisnuli HR vlast jer ne zele daljnje sirenje ruskih interesa.
Takodjer,neki ruski tajkuni su poceli kupovati zemljiste po HR kao sto su to radili u CG medjutim sada imaju problema sa izdavanjem gradjevinskih dozvola koje im nase vlasti ne daju ili odugovlace sa izdavanjem.
http://www.jutarnji.hr/rusi--hrvati-...dolazi/929427/
Tako da je za Ruse HR postala zemlja u kojoj njihov kapital nije dobrodosao i ja mislim da je to u redu jer ne mozes biti i sa Rusima i sa zapadom,nije ovo Jugoslavija,moras se odluciti na kojoj strani ces biti.
Za sada je to zapad i ja sa nadam da ce to tako i ostati.

Sto se tice crkve,ja sam samo misljenja da bi se trebao smanjiti utjecaj SPC u CG jer ona preko Amfilohija djeluje destruktivno prema crnogorskoj drzavnosti.
Inace,totalno sam za izbacivanje utjecaja crkve u politici,kako Pravoslavne tako i Katolicke.
U mome postu sam napisao kakva bih JA zelio Crna Gora da bude i kakav odnos da ima sa Srbijom ali naravno,ona ne postoji tu da bi ispunjavala moje zelje.
Adio is offline  
Old 22.12.2011., 17:26   #2093
Čiam da 93% Srba ne priznaje "nekakvu" Crnu Goru",a jedan gradjanin Beograda u tv emisiji kaže "To je vekovna srpska zemlja,a Crnogorci su deca srpskih izdajnika,isto kao Slovenci"
Jack-Daniels is offline  
Old 22.12.2011., 17:48   #2094
Quote:
Adio kaže: Pogledaj post
.
http://www.jutarnji.hr/rusi--hrvati-...dolazi/929427/
Tako da je za Ruse HR postala zemlja u kojoj njihov kapital nije dobrodosao i ja mislim da je to u redu jer ne mozes biti i sa Rusima i sa zapadom,nije ovo Jugoslavija,moras se odluciti na kojoj strani ces biti.
Za sada je to zapad i ja sa nadam da ce to tako i ostati.
HR je zemlja koja se takodjer prodaje za KES.
Isto kao i CG.
Daj ne glumi netkoga tko ne bi bio spreman trgovat Domovinu za gotovinu
Ivan Grozny is offline  
Old 22.12.2011., 17:49   #2095
Quote:
Adio kaže: Pogledaj post
Sto se tice Rusa i njihovih para,oni su vec pokusavali uci u Hrvatsku medjutim na svu srecu cak i ovi nasi korumpirani politicari nisu im dozvolili da uloze velik novac.
Kad je Jadranka Kosor postala predsjednica vlade,otisla je u Moskvu i tamo je Putin gadno "oprao" zbog problema oko naftovoda "Druzba-Adria".
Navodno,iza svega stoje Amerikanci koji su pritisnuli HR vlast jer ne zele daljnje sirenje ruskih interesa.
Takodjer,neki ruski tajkuni su poceli kupovati zemljiste po HR kao sto su to radili u CG medjutim sada imaju problema sa izdavanjem gradjevinskih dozvola koje im nase vlasti ne daju ili odugovlace sa izdavanjem.
http://www.jutarnji.hr/rusi--hrvati-...dolazi/929427/
Tako da je za Ruse HR postala zemlja u kojoj njihov kapital nije dobrodosao i ja mislim da je to u redu jer ne mozes biti i sa Rusima i sa zapadom,nije ovo Jugoslavija,moras se odluciti na kojoj strani ces biti.
Za sada je to zapad i ja sa nadam da ce to tako i ostati.

Sto se tice crkve,ja sam samo misljenja da bi se trebao smanjiti utjecaj SPC u CG jer ona preko Amfilohija djeluje destruktivno prema crnogorskoj drzavnosti.
Inace,totalno sam za izbacivanje utjecaja crkve u politici,kako Pravoslavne tako i Katolicke.
U mome postu sam napisao kakva bih JA zelio Crna Gora da bude i kakav odnos da ima sa Srbijom ali naravno,ona ne postoji tu da bi ispunjavala moje zelje.
potpuno je razumljivo to sto kazete u vezi 'ruskih' para i uticaja, i kako i ko odluke donosi.
proanalizirati te puteve novca i uticaja geostrateskih interesa na te transakcije mozda nije tako tesko iako treba doza cinizma da se to vidi...
imam na umu krizu u islandu kada su skoro bili navodno bankrotirali.
u pocetku imf im nije htio u pocetku krize dati (posuditi) cini mi se 6-7 milijardi (valjda dolara) i mudri islandjani pravac moskva i ekspresno islandjanima obecana lova ali pod uslovom da rusija koristi bivsu bazu koju ameri vise ne koriste...

u roku od 24 minuta imf je promijenio odluku i island dobio pomoc u vidu milijardi...

nadam se da je puno milijardi stiglo u hrvatsku i da obicna raja ipak ima neke koristi (madA izgleda da hrvatska je u enormnim dugovima) i postavlja se pitanje ko ce imati / ima knajvise koristi od tih milijadi bilo da stizu ili su samo obecani.. ili opet samo drmatori koji slusaju sto im se kaze imaju najvise koristi od toga...
sigurno je da su hrvati koji su trgovali sa rusima zadovoljni sa prodajom.. jedan moj prijatelj iz pule mi kaze kako su rusi kupovali - cak su davali i po 50% procenata vise od pocetne cijene ako im se lokacija svidjela...
ti prodavci nijesu cekali amere i njihovu lovu....

sto se tice crne gore lova cini se stize sa svih strana i sa zapada / rotsajldovi su primjer / i sa istoka i sa juga /sjetimo se tajlandskog predsjednika samo se namece skakljivo pitanje na koje nema puno odgovora sto/kako/koliko se prodaje i koja je cijena, ko prodaje sto se prodaje, itd...
cini mi se da su latvijci skoro stavili svoju drzavu na aukciju - u tolikim su *ovnima...
mozda je gospodja kosor ustvari pokusala kopirati islandjane i mozda je i uspjela u svojoj taktici i obecane milijarde sa 'zapada' ili dolaze / ne dolaze uz ogromnu dugorocnu cijenu koju cak ni korumpirani, lukavi i vjesti politicar smiju/ ne smiju prihvatiti...

pomenimo i madjarsku prakticno bankrotiranu gdje je situacija krajnje depresivna kako mi kazu neki madjarski prijatelji - i kako oni kazu oko 80-tak posto obicne raje zali sada za 'gulas socijalizmom'...

njima bi lova sa bilo koje strane dobrodosla...
serafim is offline  
Old 22.12.2011., 18:57   #2096
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
HR je zemlja koja se takodjer prodaje za KES.
Isto kao i CG.
Daj ne glumi netkoga tko ne bi bio spreman trgovat Domovinu za gotovinu
Ne znam sto je tebi smijesno !
Nigdje nisam rekao da se HR ne prodaje za novac.
Ona se itekako rasprodaje a ja bih htio da kad je vec tako,onda da to bude zapad kome se ona prodaje a ne Rusi.
Mislim da iz mojih postova mozes zakljuciti da ne volim Ruse i da to ne krijem.
Kazem ti,ovo je moje osobno misljenje za kojeg ne ocekujem niti trazim da se itko s njime mora i sloziti.
Adio is offline  
Old 23.12.2011., 09:15   #2097
Quote:
Adio kaže: Pogledaj post
Ne znam sto je tebi smijesno !
Nigdje nisam rekao da se HR ne prodaje za novac.
Ona se itekako rasprodaje a ja bih htio da kad je vec tako,onda da to bude zapad kome se ona prodaje a ne Rusi.
Mislim da iz mojih postova mozes zakljuciti da ne volim Ruse i da to ne krijem.
Kazem ti,ovo je moje osobno misljenje za kojeg ne ocekujem niti trazim da se itko s njime mora i sloziti.
Smijesan je tvoj maksimalizam. A medjutim svijet ima vise nego samo dvije boje.
Pri tome ja uopce ne komentiran tvoju osobnu tocku gledista na koju imas puno i neotudjivo pravo.
Sto se tice "ruske love u CG" zelio bih te podsjetit na jednu vrlo vaznu cinjenicu - cjelokupna se ekonomija CG bazira iskljucivo na turizmu jer u drzavi nazalost na postoji niti konkurentna industrija niti konkurentno poljodjelstvo.
Trenutni deficit na tekucem racunu premasuje 40, a trgovinski deficit cak 50 posto BDP-a.
U posljednje je tri godine zaduzenost Crne Core porasla s 27 na 57 posto BDP-a i sto je jos gore ta se sredstva vecinom koriste za financiranje potrosnje, a ne za jacanje ekonomskih kapaciteta.
Grna Gora nema vlastitu valutu dakle zbog monetarne i financijske stabilnosti treba osigurat njezin stalni priljev. Za to terenutno ima samo dvije varijante - zaduzivanje državnim obveznicama na medjunarodnom trzistu iliti turizam.
Turisticka je infrastruktura u Crnoj Gori nekonkurentna a kvalitet je usluga na vrlo nizkom nivou zbog cega crnogorski turizam nema puno za ponudit "zapadnim" turistima osim cuvene crnogorske "divlje ljepote" (koju nazalost crnogorski drzavljani vlastitim rukama unistavaju dan po dan).
A znaci trenutno nema nikakve alternative "ruske love"
Toliko o tome.
Ivan Grozny is offline  
Old 23.12.2011., 12:00   #2098
Quote:
Jack-Daniels kaže: Pogledaj post
Čiam da 93% Srba ne priznaje "nekakvu" Crnu Goru",a jedan gradjanin Beograda u tv emisiji kaže "To je vekovna srpska zemlja,a Crnogorci su deca srpskih izdajnika,isto kao Slovenci"
Ja tvrdim, da 94% gradjana Hrvatske ne priznaje Crnu Goru... i sta cemo sad? I za njih kazu da su isto ko i Slovenci, pre 100 godina bili ''nedefinirana slavenska masa".

Oces da das neki link ili nesto? Ili ces da nastavljas da izmisljas procente i lupas gluposti.
__________________
"Jednačenje suglasnika po zvučnosti izmišljotina je dokonijeh lingvista. Uostalome, ako umiješ pisat i čitat napiši srBski i srPski, poTkovan i poDkovan, pročitaj, pa ako ti "zvuči jednako" priznajem da imam krivo. Ipak, ja to ne umijem pročitat da "zvuči jednako"." - by Armadillo, i njegovo poimanje gramatike https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=2033
Tevagu is offline  
Old 23.12.2011., 16:12   #2099
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Smijesan je tvoj maksimalizam. A medjutim svijet ima vise nego samo dvije boje.
Pri tome ja uopce ne komentiran tvoju osobnu tocku gledista na koju imas puno i neotudjivo pravo.
Sto se tice "ruske love u CG" zelio bih te podsjetit na jednu vrlo vaznu cinjenicu - cjelokupna se ekonomija CG bazira iskljucivo na turizmu jer u drzavi nazalost na postoji niti konkurentna industrija niti konkurentno poljodjelstvo.
Trenutni deficit na tekucem racunu premasuje 40, a trgovinski deficit cak 50 posto BDP-a.
U posljednje je tri godine zaduzenost Crne Core porasla s 27 na 57 posto BDP-a i sto je jos gore ta se sredstva vecinom koriste za financiranje potrosnje, a ne za jacanje ekonomskih kapaciteta.
Grna Gora nema vlastitu valutu dakle zbog monetarne i financijske stabilnosti treba osigurat njezin stalni priljev. Za to terenutno ima samo dvije varijante - zaduzivanje državnim obveznicama na medjunarodnom trzistu iliti turizam.
Turisticka je infrastruktura u Crnoj Gori nekonkurentna a kvalitet je usluga na vrlo nizkom nivou zbog cega crnogorski turizam nema puno za ponudit "zapadnim" turistima osim cuvene crnogorske "divlje ljepote" (koju nazalost crnogorski drzavljani vlastitim rukama unistavaju dan po dan).
A znaci trenutno nema nikakve alternative "ruske love"
Toliko o tome.
Alternativa "ruskoj lovi" postoji a to smo vidjeli u slucaju Porta Montenegro.
Ruski turisti jesu dobri potrosaci ali mene brine to sto su oni pokupovali jako mnogo nekretnina po CG.
Problem sa Rusima je taj da kad se oni negdje uvale onda se umisle da je sve njihovo i prave probleme sa svojim ponasanjem.
Adio is offline  
Old 23.12.2011., 18:23   #2100
Quote:
Adio kaže: Pogledaj post
Alternativa "ruskoj lovi" postoji a to smo vidjeli u slucaju Porta Montenegro
Problem sa Rusima je taj da kad se oni negdje uvale onda se umisle da je sve njihovo i prave probleme sa svojim ponasanjem.
Daj trazi na gugle-u koliko Piter Mank prezira i omalovazvava Grnu Goru.
Cuj Rus sam. Mozes slobodno pitat koliko problema svojim ponasanjem pravim ljidima po CT...

Zadnje uređivanje Ivan Grozny : 23.12.2011. at 19:17.
Ivan Grozny is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:57.