Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Za trudnice koje su u radnom odnosu. Kada ste saznale da ste trudne - što ste učinile?
Ostala raditi do porodiljnog, ili to namjeravam 170 49.85%
Odmah "zbrisala" na komplikacije iako nisam morala 63 18.48%
Morala sam na komplikacije radi čuvanja trudnoće 108 31.67%
Glasovatelji: 341. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2012., 10:17   #201
Ja sam obrtnik i sam svoj šef, volim to raditi i nadam se odraditi do kraja ako ću moći, umjetnička je struka pa to ni ne doživljavam kao posao nego gušt. Ionako se većinom svodi na 3-4h rada dnevno. Nadam se raditi i uz bebu, ako ću uspjeti to sve skupa iskombinirati
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 10:35   #202
Ja sam u 13tom tjednu i jos uvijek radim. Mislim raditi negdje do 15,16 tjedna, onda na g.o., pa na komplikacije. Na poslu znaju da sam trudna i sefica me puno rasteretila, ali imam dosta terenskog posla i posao mi je dosta stresan
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 11:19   #203
mene je ginekolog, čim je potvrdio trudnoću, kad je još bilo sve ok, pitao hoću li na bolovanje. Kažem ja, ne bi još. A on meni - dobro, kad god budete htjeli recite pa ćemo otvoriti
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 11:39   #204
ja sam prisilno išla na komplikacije...jer mi je isticao ugovor, a morala sam im reći da sam trudna. pa su me obavijestili da mi neće produžiti ugovor i da bolje da otvorim kompl. dok sam još pod ugovorom

ali brzo sam ih zatvorila jer sam ionako imala minimalnu naknadu (nedovoljno staža u komadu)...

drugi posao - honorarni još radim, samo sam si namjestila tako da od ovog mjeseca radim sve od kuće...sad sam 30 tt.

inače..mene je isto doktor odmah pitao šta radim i gdje radim...i ponudio odmah bolovanje (iako je fizički bilo sve u redu s trudnoćom) , ali zbog posla..
da su mi produžili ugovor vjerovatno ne bih dugo radila, jer je bilo dosta stresno..

Zadnje uređivanje makeup_aab : 07.01.2012. at 11:54.
makeup_aab is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 12:32   #205
planiram raditi do kraja, tj do 45 dana prije termina + još imam za iskoristiti cca 35 dana godišnjeg pa ću sve to iskombinirati.
inače radim u uredu, super se osjećam, šefi me pusti kod dr kad god treba, pa zasada ostajem do kraja
jedino kaj radim sa ljudima, pa ako postane previše stresno, onda bježim
Keksić... is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 14:45   #206
Ja sam na poslu cijeli dan stajala,do posla i natrag putovala 3 sata radila sama u smjeni s ljudima naravno,cim sam saznala za bebu otisla sam na bolovanje a ispostavilo se da je to i bolje jer su uskoro dosle komplikacije.
Sada doma uzivam,cekam muza da dodje s posla,citam,strogo mirujem.
Plus to sto mi je isticao ugovor za koji mi je receno da mi se nece produziti,pa za koga onda da se patim i povracam na poslu itd.itd.itd
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.

Zadnje uređivanje Lauf : 07.01.2012. at 14:55.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 16:28   #207
Radila do 28 dana prije termina i svi se čudili zakaj nisam prije išla, a ja bi radila i dalje da smijem.
__________________
miš,mišić
snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 18:15   #208
Radila sam do kraja, kad sam se vratila sa porodiljnog (zvali su me ranije) izgubila sam radno mjesto i bila degradirana. Sad si nekako mislim, da nisam trebala možda biti tako fer...šta ja znam!
__________________
27.01.2011 Mišica
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 18:50   #209
poslodavci stvarno znaju bit gadovi
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 19:26   #210
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
Radila sam do kraja, kad sam se vratila sa porodiljnog (zvali su me ranije) izgubila sam radno mjesto i bila degradirana. Sad si nekako mislim, da nisam trebala možda biti tako fer...šta ja znam!
Posten = jeben
Uglavnom je nazalost tako

Mogla sam i ja radit jos neko vrijeme, al bila bi osoba na koju se ne bi moglo racunat i koja je malo na poslu, malo ne
Firmi nisam na teret financijski, zamjenu su mi odmah nadli i sve pet
Bas se tam i ne planiram vratit a pitanje je da li cu se imat i gdje vratiti
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 19:31   #211
imala sam namjeru radit do kraja, rekla sam sefu da sam trudna cim je ginekolog potvrdio trudnocu, medjutim, moj poslodavac se ne slaze sa mnom, i misli da tribam ic doma, setat, citat , a ne nervirat se na poslu (posao je uredski, al stresa na izvoz), tako da mi u ponediljak stize zamjena i kad sve pohvata ja idem na bolovanje a sef ce mi nadoknadit razliku izmedju moje place i komplikacija jer mi je placa dosta veca.
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 20:59   #212
Quote:
vedrana84 kaže: Pogledaj post
imala sam namjeru radit do kraja, rekla sam sefu da sam trudna cim je ginekolog potvrdio trudnocu, medjutim, moj poslodavac se ne slaze sa mnom, i misli da tribam ic doma, setat, citat , a ne nervirat se na poslu (posao je uredski, al stresa na izvoz), tako da mi u ponediljak stize zamjena i kad sve pohvata ja idem na bolovanje a sef ce mi nadoknadit razliku izmedju moje place i komplikacija jer mi je placa dosta veca.
Ovo mi zvuči kao bajka. Blago tebi.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 21:39   #213
Ja sam IVF trudnica i odma nakon pozitivne bete sam otisla na komplikacije Uglavnom se ok osjecam ali posao mi je u trgovini i puno se treba po ljestvama penjati tako da mi se nije dalo riskirati Mozda sam mogla ostati ali nisam mogla ostati i maltretirati druge da sve rade umjesto mene a ja da dobivam plaću Ovak je najpostenije
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 21:42   #214
Quote:
vedrana84 kaže: Pogledaj post
imala sam namjeru radit do kraja, rekla sam sefu da sam trudna cim je ginekolog potvrdio trudnocu, medjutim, moj poslodavac se ne slaze sa mnom, i misli da tribam ic doma, setat, citat , a ne nervirat se na poslu (posao je uredski, al stresa na izvoz), tako da mi u ponediljak stize zamjena i kad sve pohvata ja idem na bolovanje a sef ce mi nadoknadit razliku izmedju moje place i komplikacija jer mi je placa dosta veca.
Ovo je rijetko ....toliko rijetko da prvi šuta sad cujem za to Dobar sef
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 23:02   #215
Ah bas zavidim vama u Hrvatskoj kad vam doktor sam tek tako nudi bolovanje.
Ja sam trenutacno u 19+5 tt, IVF trudnica i nosim blizance. Od pocetka sam na komplikacijama jer sam odmah poslije transfera jaku prehladu imala, u 4. tjednu prokrvarila i a strogom mirovanju bila, kasnije su pocele mucnine i nesvjetica. Dr. me poslao da radim i radila tako 3. dana po 2-3 sata dnevno (radim kao med. radnik i na terenu sam po citav dan) i ponovo prokrvarila u 13. tjednu i takodjer u 14. produzio mi je za mjesec dana bolovanje. Bilo mi isteklo prosle sedmice i vec 3. put zavrsim na antibioticima zbog urinarne infekcije i on mi htio da napise da idem 50% da radim.
Sad vise neznam u ponedeljak imam ponovo kontrolu i mislim da ce me vratit na posao. Vise neznam jesam li ja luda ili je on i sta da radim?
Veni1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 23:09   #216
Quote:
Veni1984 kaže: Pogledaj post
Ah bas zavidim vama u Hrvatskoj kad vam doktor sam tek tako nudi bolovanje.
Ja sam trenutacno u 19+5 tt, IVF trudnica i nosim blizance. Od pocetka sam na komplikacijama jer sam odmah poslije transfera jaku prehladu imala, u 4. tjednu prokrvarila i a strogom mirovanju bila, kasnije su pocele mucnine i nesvjetica. Dr. me poslao da radim i radila tako 3. dana po 2-3 sata dnevno (radim kao med. radnik i na terenu sam po citav dan) i ponovo prokrvarila u 13. tjednu i takodjer u 14. produzio mi je za mjesec dana bolovanje. Bilo mi isteklo prosle sedmice i vec 3. put zavrsim na antibioticima zbog urinarne infekcije i on mi htio da napise da idem 50% da radim.
Sad vise neznam u ponedeljak imam ponovo kontrolu i mislim da ce me vratit na posao. Vise neznam jesam li ja luda ili je on i sta da radim?
koja je to zaostala zemlja
Daisyduck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 23:24   #217
Quote:
Daisyduck kaže: Pogledaj post
koja je to zaostala zemlja
Svicarska. Da je bar zaostala pa bi rekla. Ima toliko prednosti u toj drzavi a najlosije su jim trudnice i mame zasticene. Vec me sad hvata panika kako cu se vratit na posao, jer porodiljni traje samo 3. mjeseca a za blizance nije nikako produzeno kao u drugim drzavama ali sad sam vec offtopic
Veni1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 08:53   #218
Quote:
Veni1984 kaže: Pogledaj post
Ah bas zavidim vama u Hrvatskoj kad vam doktor sam tek tako nudi bolovanje.
Ja sam trenutacno u 19+5 tt, IVF trudnica i nosim blizance. Od pocetka sam na komplikacijama jer sam odmah poslije transfera jaku prehladu imala, u 4. tjednu prokrvarila i a strogom mirovanju bila, kasnije su pocele mucnine i nesvjetica. Dr. me poslao da radim i radila tako 3. dana po 2-3 sata dnevno (radim kao med. radnik i na terenu sam po citav dan) i ponovo prokrvarila u 13. tjednu i takodjer u 14. produzio mi je za mjesec dana bolovanje. Bilo mi isteklo prosle sedmice i vec 3. put zavrsim na antibioticima zbog urinarne infekcije i on mi htio da napise da idem 50% da radim.
Sad vise neznam u ponedeljak imam ponovo kontrolu i mislim da ce me vratit na posao. Vise neznam jesam li ja luda ili je on i sta da radim?
Quote:
Veni1984 kaže: Pogledaj post
Svicarska. Da je bar zaostala pa bi rekla. Ima toliko prednosti u toj drzavi a najlosije su jim trudnice i mame zasticene. Vec me sad hvata panika kako cu se vratit na posao, jer porodiljni traje samo 3. mjeseca a za blizance nije nikako produzeno kao u drugim drzavama ali sad sam vec offtopic
Žao mi je što sve ovo prolaziš i nekako nadam se da će tvoj doktor imat razuma i posati te na komplikacije.
A to što si napisala blago nama to i ja kažem.. naše trudnice (mnoge) nisu ni svjesne kako mi imamo super zakon o rodiljnim i roditeljskim potporama te liječničke komisije koje apsolutno propisuju od + na testu već komplikacije...

samo kod nas je obrnuta situacija, mi imamo prava ali tako malu lovu dobiješ na tim svim pravima da majci sa blizancima se ne isplati biti do 3-će doma (ako ima kredit) jer je naknada tako jadna da je to katastrofa...

neznam što da kažem, dirnuo me tvoj post... znam da je tako, tako je i u USA... kada uđemo u EU ziher će se i kod nas stvari mijenjati u tom smjeru.. nabolje ili ostati ovakve sigurno neće jer po EU naše zdravstvo ionako je preskupo po pacijentu, ima nas previše bolesnih te previše na bolovanjima....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 09:47   #219
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Žao mi je što sve ovo prolaziš i nekako nadam se da će tvoj doktor imat razuma i posati te na komplikacije.
A to što si napisala blago nama to i ja kažem.. naše trudnice (mnoge) nisu ni svjesne kako mi imamo super zakon o rodiljnim i roditeljskim potporama te liječničke komisije koje apsolutno propisuju od + na testu već komplikacije...

samo kod nas je obrnuta situacija, mi imamo prava ali tako malu lovu dobiješ na tim svim pravima da majci sa blizancima se ne isplati biti do 3-će doma (ako ima kredit) jer je naknada tako jadna da je to katastrofa...

neznam što da kažem, dirnuo me tvoj post... znam da je tako, tako je i u USA... kada uđemo u EU ziher će se i kod nas stvari mijenjati u tom smjeru.. nabolje ili ostati ovakve sigurno neće jer po EU naše zdravstvo ionako je preskupo po pacijentu, ima nas previše bolesnih te previše na bolovanjima....
Lara hvala na potpori, bas me hvata panika i nadam se stvarno da ce imat razumijevanja sutra ali povest cu muza pa mozda mi to pomogne. A i bojim se radit ponovo, da ne bih ponovo prokrvarila.

A jedina je "prednost" sto mogu kasnije uzet koji mjesec neplaceno i radit cu kasnije 50%

Ne brini se kad dodjete u EU nece biti puno losije, a CH nije u EU pa ima zato svoje glupe zakone, kod njih samo da se radi sto vise je moguce. U Sloveniji isto jos uvjek odmah pisu komplikacije kad se pojavi +.
Veni1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 09:49   #220
ja još radim al još makismalno mjesec dana... niko to ne cijeni (mislim ako radiš a ne odeš odmah na komplikacije) samo još plačući idem doma s posla a to mi ne vrijedi 1000kn mjesečno... tako da ja idem najkasnije sredinom 2. mjeseca i tad ću bit cca 20 tjedana....
__________________
Dora, 20.06.2012.
Ana St-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.