Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Pogledaj rezultate ankete: koliko vam novac koji ste uložili u dionice sigurno neće trebati?
1 godinu 2 25.00%
2 godine 0 0%
3 godine 0 0%
5 godina 3 37.50%
10 i više godina 3 37.50%
Glasovatelji: 8. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2012., 18:19   #1
koliko vam novac uložen u dionice sigurno neće trebati?

smatram da je pitanje samorazumljivo,
i zato molim svima korisne iskrene odgovore.

thanks!
barmen is offline  
Old 21.06.2012., 19:37   #2
da da...
Pitanje je nadasve samorazumljivo i treba ga gledati u svjetlu te povjerljive samorazumljivosti. Pitanje kao takvo projicira svoju sebi inherentnu samorazumljivost kao samo-razumijevanje sadržaja svoje najvlastitije upitanosti. Kontekst razumijevanja kreće se i kruži u stvari oko te iste samorazumljivosti. Ono upitano a kao samorazumljeno biva nam rasvijetljeno svjetlom lumen naturae vlastite razumnosti...

...da bi rič reka više...

kelner jeba me bog ako ja znam jal sam lud ja koji odgovaram na na ovu ultraglupost ili si pak munjen ti koji koji znaš upitati ovako pametno a opet samorazumljivo pitanje...

nego reci ti meni jesi ti shortao ove ultralevele na sp indexu....? ili si svira kurcu ka obično...
dobregore is offline  
Old 21.06.2012., 20:01   #3


@dobregore
fenomenalan komentar
__________________
Na suprotnoj strani.

https://twitter.com/voltino_cro
Karlo Veliki is offline  
Old 21.06.2012., 21:14   #4
Quote:
dobregore kaže: Pogledaj post
Pitanje je nadasve samorazumljivo

kelner jeba me bog ako ja znam jal sam lud ja koji odgovaram na na ovu ultraglupost ili si pak munjen ti koji koji znaš upitati ovako pametno a opet samorazumljivo pitanje...
manitua ako znam što se ovdje traži......i naravno divim se svakome tko je to uspio shvatiti......

ali kad sam na temi da vam se pridružim......

objektivno govoreći rekao bih da mi novac uložen u dionice uopće neće trebati.......dakle odgovor pod žblj.........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 21.06.2012., 21:46   #5
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
objektivno govoreći rekao bih da mi novac uložen u dionice uopće neće trebati.......dakle odgovor pod žblj.........
Pridružujem se ovom komentaru.

Bilo mi žao bacat novac u wc, pa sam uložila u dionice i ne planiram ga ikad više vidjeti
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Old 22.06.2012., 01:01   #6
dobregore
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 22.06.2012., 02:00   #7
recite gosn. banderas

ja san evo sad stiga, nisan moga prije da san i htio...

karloooo
kakav short sineee....jaoooo
dobregore is offline  
Old 22.06.2012., 09:14   #8
Dobro hoćete vi odgovarati na pitanje ili ključam temu ?

Kad sam počela ulagati u dionice mislila sam da mi je to lova za penziju. No eto, nije prošlo ni 5 godina a lova mi je zatrebala. Tako da nikad više ne bih bila tako bahata da kažem koliko dugo mi neće trebati lova
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Old 22.06.2012., 12:14   #9
Quote:
barmen kaže: Pogledaj post
smatram da je pitanje samorazumljivo,
i zato molim svima korisne iskrene odgovore.

thanks!

predpostavka da uložen novac sigurno neće trebati ..... ma čekaj sad malo ....

sad sam ukapirao, ljudi, on je trol !!!!!!!!!!!! on nas zahebava, da vidi kakve ironične odgovore, na nadasve glupo pitanje, ćemo dati, pa se "car" smije kako smo nasjeli i ozbiljno shvatili pitanje

birtiću, skidam kapu, naklon, ispasti ozbiljan, a biti ovako ironičan je veliki uspjeh, a navukao si samu kremu ovog pdf-a
dante-1 is offline  
Old 22.06.2012., 12:37   #10
odgovoriću na pitanje u duhu upitanoga šefce kad me već ćerate da se mora odgovoriti
ovdje vlada sila na forumu jer "ili morašil si najebo" takva su pravila ovdje izgleda...
ovako šefilajn darling...
...kelner kako je nakratko nasađen ili što bi rekli u prološcu "razumi se u dijonice ka manda u krivi racku" - molim ovo je citat i ja nebi trebao trpiti nikakve sankcije stoga što samo s koljena na koljeno prenosim našu staru narodnu baštinjenu mudrost....
...znači kelner je ponudijo odgovore koji zrače jednom svježom blesavošću, plijene svojom tupošću i kao takvi nadasve su zanimljivi jebiga jelte....
..daklem..meni pare trebaju stalno, jer jebem ja tu pemziju i kome će trebati, meni to treba sad, daj ti meni sad a jebeš pemziju - od pemzije će od mene samo imati koristi kardiolozi, gastroenterikurčevići ili kako se već zovu i ostali dokturi kad ja budem za kurac i nizašto..
..e sad meni pare trebaju i to svaki dan i noć...
..treba mi dobra žemska jedno dva do tri puta tjedno po sistemu "od zida do zida", treba mi janjetine ako je moguće svaki dan treba bi ondak dobar brancin na gradele onako čisto dijetalno da mi razbije monotoniju od janjetine ako me razumiš šefice šta san tija reći...
..onda treba mi moj bavarac kad ga zapalin da sauga zrak oko sebe sve do ciste provo, ondak treba koji put razumiš ti mene i da se kulturmno uzdižem pa odem na kakvu utakmicu pa se i potučem, popijem dvaest piva i fatam one debele konobarice po muenchenu za cice da izvineš...
..jel ti vidi što sve jednom prosječnom čoeku treba? I to odma bez čekanja...
..e tako ja ulažem u dijonice, da sam likvidan da mi je bilanca kvartalna pozitivna i da sam u parama odma kad mi zatribaju...
..a tribaju mi uvik jebeš ga...
..znači moj je odgovor na pipničarevo pitanje: odmah!!!
..jel kelner vidio ovaj short od 30 punata jučer na sp indexu? Karlo će znati o čemu govorin a govorin već deset dana. E taj short je baja odigro ka šekularac u najboljim danima i to ti je raspoloživo odma i bez odlaganja i nema tu zajebancije...
..jebo ti ulaganje u dijonice za pemziju i 12 i 34 godine...to mene ne zanima...
dobregore is offline  
Old 22.06.2012., 12:42   #11
Quote:
dobregore kaže: Pogledaj post
recite gosn. banderas

ja san evo sad stiga, nisan moga prije da san i htio...

karloooo
kakav short sineee....jaoooo
__________________
Na suprotnoj strani.

https://twitter.com/voltino_cro
Karlo Veliki is offline  
Old 22.06.2012., 13:03   #12
u nedostatku Bakićevih preporuka Birtićeva anketa je nešto ko nadomjestak za kravlji sir.......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 22.06.2012., 13:04   #13
Quote:
dobregore kaže: Pogledaj post
odgovoriću na pitanje u duhu upitanoga šefce kad me već ćerate da se mora odgovoriti
Mislim da sad možemo ključati temu jerbo je gospon dobregore odgovorio ono što svi mislimo
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Old 22.06.2012., 13:14   #14
prije zaključavanja treba još glasovati......tko nije......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 22.06.2012., 13:30   #15
Quote:
dobregore kaže: Pogledaj post
...znači kelner je ponudijo odgovore koji zrače jednom svježom blesavošću, plijene svojom tupošću i kao takvi nadasve su zanimljivi jebiga jelte....
Mislim da je to tek uvertira, jer očito je da je ova profesionalno odrađena anketa uvod za znanstvenu analizu kojom će nas barmen počastiti u nedjelju navečer i kao takva potpuno izmijeniti aktualnu paradigmu ulaganja u hrvatske dionice.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Old 22.06.2012., 13:57   #16
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Mislim da sad možemo ključati temu jerbo je gospon dobregore odgovorio ono što svi mislimo
Ja još ne bi ključala jer ima potencijala za odličan znanstveni rad. Veselim se statističkom izvješću
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Old 22.06.2012., 13:58   #17
tako je gosn. walter. Tako je i gotovo.
Jer, Vi sintetički zaključujute kako jednoj dubinskoj scijentističkoj analitici navlastito i doista prethodi jednako profesionalna i činjenično fundirana anketa.
Biće svakao zanmljivo s motridbene točke a koja je određena ekstenzijom zadane ankete, razvidjeti kakvi nas rezultati očekuju i s tim u svezi i njojzi posljedična znanstvena anliza.
Ja sam u potpunom suglasju s Vašim promišljanjima gos. Wolter.
Naime, biti ću slobodan pa ću se misaono navezati na barmanove gluposti, jer misao kao takva na nesreću homo sapiensa ima tu tendenciju da se lijepi na glupost "ka muha na posran štap". Moj je pristup investospekuliranju falsifikacionistički fundiran. Sve komponente koje stoje u analitičkom redu trebaju proći iznimno jake kritičke napade koje treba objektivirati što je moguće više. Na tržištu ideja o investospekuliranju opstaje samo ona koja izdrži sve napade. Moglo bi se čak reći da moj pristup darvinističke prirode i da je po svojoj vokaciji selekcionistički.
U tom smislu i kelner bi se složio predmnijevam s navedenim promišljanjima. Jer, sa stajališta investospekuliranja razvidno je da i ameba može donositi bolje i plauzibilnije odluke od kelnera. Naime, ako bi kelner kojim slučajem greškom popio recimo po deca cijankalija - njegov organizam to nebi preživio. Ako bi pak s druge strane paradigmatski mišljeno ameba došla u doticaj s tako jakim toksinom kao cijankalij, ona bi izolirala otrov, odbacila kontaminirani dio sebe i ušla u diobeno-regenerativnu fazu i preživjela bi toksični napad.
Zaključni, znanstveno je evidentno kako je u ovom slučaju ameba pametnija od kelnera.
Ako usporednom analizom činjenica prenesemo ove znanstvene nalaze na polje investospekuliranja - zaključak je isti.
No, historija će nas gosp. Walter ili demantirati ili potvrditi...

Uz izraze osobitog štovanja, stojte mi dobro...

Šefice bilo bi zanmljivo da se uključite na ovaj do sada iznimno plodan znanstveni panel...
dobregore is offline  
Received Infraction
Old 26.06.2012., 14:45   #18
Ja sam iskren, usprkos dobroj zeki ovdje. Dakle...
Do pemzije. Dakle 10+.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 26.06.2012., 15:43   #19
kelnerrr!!!

đe si hajvane

šefice, jel ja smijem da pokrenem jednu znanstvenu anketu....
dobregore is offline  
Old 26.06.2012., 15:46   #20
Ako se tiče diJonica smiješ, inače ne
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.