Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 23:48   #2561
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
OK grafička podržava.

Mislim da monitor sa LFC košta poprilično (ne znam koji bi model bio najjeftiniji i dobavljiv). Uglavnom taj dell monitor ima odlične recenzije i user feedback, ja ga nisam uzeo jer sjedim preblizu za 27" i fhd

Što se tiče gaminga - najbolje je napraviti upgrade gpu
Ma razmišljam i dalje 24 vs 27 iz istog razloga. Imam još vremena za razmislit.

A GPU, nema šanse, nemam što kupit sad. Ova je i dalje odlična za 1080p
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 23:52   #2562
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
sjedim preblizu za 27" i fhd
Ista stvar i kod mene. Preblizu sam za 29''. Ne ginu mi naocale u skoroj buducnosti jer mi je vid vec odavno poceo se kvarit.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 23:55   #2563
Hades mislim da nisi preblizu (osim ako nisi na 20 cm od ekrana ) jer je tvoj ultrawide (što mu nabije dijagonalu), dakle kao da imaš prošireni 23.6" monitor



Quote:
Pablo kaže: Pogledaj post
Ma razmišljam i dalje 24 vs 27 iz istog razloga. Imam još vremena za razmislit.

A GPU, nema šanse, nemam što kupit sad. Ova je i dalje odlična za 1080p

Vidio sam gtx 970 (i to neki jeben tri fan model, mislim HOF) za 1200-1300kn jučer na njuškalu, naravno da je ošlo, ali lagano se polovne vraćaju u normalu (do neki dan su sve bile preko 2000kn). Uz prodaju tvoje (štajaznam možda 700-800kn) imaš upgrade samo takav za par stotina. Ako igraš nešto zahtjevno, ako ne - čekaj.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 23:58   #2564
Ali i dalje je to veliki ekran s obziom na udaljenost sjedenja. I nisam bas na 20cm ali nisam ni puno dalje Manje od 1 metra je udaljenost.
Posljedice zracenja i umaranja zjenica sto rezultira kvarenjem vida se osjeti. Nema mi kaj drugo stetit vidu.

Kolko ti blizu sjedis ak mislis da ja nisam preblizu?
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 00:02   #2565
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Hades mislim da nisi preblizu (osim ako nisi na 20 cm od ekrana ) jer je tvoj ultrawide (što mu nabije dijagonalu), dakle kao da imaš prošireni 23.6" monitor






Vidio sam gtx 970 (i to neki jeben tri fan model, mislim HOF) za 1200-1300kn jučer na njuškalu, naravno da je ošlo, ali lagano se polovne vraćaju u normalu (do neki dan su sve bile preko 2000kn). Uz prodaju tvoje (štajaznam možda 700-800kn) imaš upgrade samo takav za par stotina. Ako igraš nešto zahtjevno, ako ne - čekaj.
Ne igram ništa zahtjevno, trenutno witcher 1, onda dvojka pa trojka a onda Sea of thieves koja isto nije toliko zahtjevna

Ma nekako više ipak naginjem 24". 27" je za veće reze čini mi se.

A za kartice samo team red
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 00:07   #2566
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Ali i dalje je to veliki ekran s obziom na udaljenost sjedenja. I nisam bas na 20cm ali nisam ni puno dalje Manje od 1 metra je udaljenost.
Posljedice zracenja i umaranja zjenica sto rezultira kvarenjem vida se osjeti. Nema mi kaj drugo stetit vidu.

Kolko ti blizu sjedis ak mislis da ja nisam preblizu?
Mislim da sam na nekih pola metra i 24" mi nije preveliko.

To s očima bi ti isto (ako ne i gore) bilo i da ti je manji ekran. Čovjek kad je na monitoru ne trepće često kao u normali + sati provedeni pred njim isto utječu, tako da nije u dijagonali problem.

Da vratom moraš stalno raditi lijevo-desno radi ultrawide na prevelikoj blizini - to bi bio problem

Quote:
Pablo kaže: Pogledaj post
Ne igram ništa zahtjevno, trenutno witcher 1, onda dvojka pa trojka a onda Sea of thieves koja isto nije toliko zahtjevna

Ma nekako više ipak naginjem 24". 27" je za veće reze čini mi se.
27" je idealno za 1440p IMO, mada da sam na cca metar možda bih i uzeo 27" fhd.

Što se tiče witchera 1 iruda ti, ajd mi reci kakav ti je fps kad budeš u 3 chapteru u gradu

Pitam jer bi moglo ispasti da bi ti witcher 3 bolji fps imao
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 00:19   #2567
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post


27" je idealno za 1440p IMO, mada da sam na cca metar možda bih i uzeo 27" fhd.

Što se tiče witchera 1 iruda ti, ajd mi reci kakav ti je fps kad budeš u 3 chapteru u gradu

Pitam jer bi moglo ispasti da bi ti witcher 3 bolji fps imao
Ja sam na nekih 80ak cm


Taman sam 3rd chapter. upaljen mi je chill i limit na 60 FPS-a i tu negdje se i drži.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 00:23   #2568
To je dobro. I udaljenost i fps

Znam da onda debelo iznad recommended gpu nije bilo dovoljno za normalan fps (tipa da ne pada ispod 30), naravno po ulicama grada
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 00:26   #2569
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
To je dobro. I udaljenost i fps
za 24" idealno
Sad kad si malo razmislim, ne znam koji kuki sam uopće razmišljao o 27"

Quote:
Znam da onda debelo iznad recommended gpu nije bilo dovoljno za normalan fps (tipa da ne pada ispod 30)
To je bilo onda
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 00:28   #2570
https://youtu.be/PloETXHy1Wk?t=7m35s

7:46

Video iz 2014, ne znam koju gpu ima, al je ziher debelo iznad 7800GTX (recommended) kad je video iz 2014 i ima stutter tu i tamo, a nije ni cijelu mapu otkrio
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 00:34   #2571
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
https://youtu.be/PloETXHy1Wk?t=7m35s

7:46

Video iz 2014, ne znam koju gpu ima, al je ziher debelo iznad 7800GTX (recommended) kad je video iz 2014 i ima stutter tu i tamo, a nije ni cijelu mapu otkrio
Evo baš sam prošao taj dio većinom je na 60, na momente padne do 50
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 00:39   #2572
To je odlično za taj chapter, ali svejedno smješno za 11 godina staru igru i gpu jaču bar 5-8 puta od 7800 gtx (jako ugrubo) da ne može imati 60 fps minimum u svakoj situaciji, ma trebala bi i 144fps minimum za fast refresh rate monitore. Zato je optimizacija sve, klasičan primjer
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 00:53   #2573
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
To je odlično za taj chapter, ali svejedno smješno za 11 godina staru igru i gpu jaču bar 5-8 puta od 7800 gtx (jako ugrubo) da ne može imati 60 fps minimum u svakoj situaciji, ma trebala bi i 144fps minimum za fast refresh rate monitore. Zato je optimizacija sve, klasičan primjer
A tek saints row 2?
Koju niti sa 1080 GTX en možeš igrat na jačoj rezi

Eo baš probao Doom na ultra. Naravno sa chillom drži se konstantno na 60 sa vulkanom.

A Wither 1 ne

Na witcheru me najviše i jebe taj screen tearing, zato bi i uzeo freesync monitor.
No izgleda da sam ipak zapeo na 24". Baš malo gledam, kad sam zavaljen u stolici sam na 80cm max, a kad se malo približim ili "nadlaktim" dosta bliže tak da mi se čini da bi mogao fasovat sa 27". Prije 2-3 godine frend je uzeo 27" na nekih 40ak cm, i to je bio očaj.

Od 24" ciljam na neš ovakvo
https://www.protis.hr/products/detai...tilt-3y/120436
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 07:47   #2574
To isto je isto OK izbor, mislim da je to čak najjeftiniji monitor sa HDR.

Ja sam prije mjesec dana uzeo samsung lc24f390fhux na akciji za 1300 i sitno kn + 5 god. garancije. Jbga popio sam jedan dead pixel/subpixel ili zrno prašine iza ekrana, no nisam ga radi toga htio vraćati (tada zadnji komad, a vraćanje nebi bila reklamacija, pa ne znam što bih drugo uzeo). Nakon xy sati korištenja sam se navikao na veličinu i zakrivljenost, kao da ga imam 100 godina. Na dead pixel sam već i zaboravio jer ga i ne primjetim bez traženja (inače garancija tolerira do 8 mrtvih pixela)

Inače u specsima mu piše da je 60hz monitor, no čim uključiš freesync na monitoru (neovisno dali gpu podržava ili ne) bude odmah 72hz. Overclockom sam samo 1 hz uspio dodatno dobiti. Minimalni nisam pokušavao mjenjati, jer kako ne podržavam freesync ne mogu vidjeti dali sam ga uspješno spustio.

Meni su uvjeti bili da je 75hz (što sam skoro dobio) odnosno da može preko 60hz (jer sam prije toga koristio TN sa 75hz), da ima freesync, 24" i non-TN panel, te da barem ima VESA mount ako već nema onaj ergonomski stalak
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 08:26   #2575
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Što se tiče witchera 1 iruda ti, ajd mi reci kakav ti je fps kad budeš u 3 chapteru u gradu

Pitam jer bi moglo ispasti da bi ti witcher 3 bolji fps imao
Ja u jedinici nisam imao problema u gradu nego u močvari ako se dobro sjećam...to je bilo skoro pa slide show te davne 2008-2009
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 09:06   #2576
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
To isto je isto OK izbor, mislim da je to čak najjeftiniji monitor sa HDR.

Ja sam prije mjesec dana uzeo samsung lc24f390fhux na akciji za 1300 i sitno kn + 5 god. garancije. Jbga popio sam jedan dead pixel/subpixel ili zrno prašine iza ekrana, no nisam ga radi toga htio vraćati (tada zadnji komad, a vraćanje nebi bila reklamacija, pa ne znam što bih drugo uzeo). Nakon xy sati korištenja sam se navikao na veličinu i zakrivljenost, kao da ga imam 100 godina. Na dead pixel sam već i zaboravio jer ga i ne primjetim bez traženja (inače garancija tolerira do 8 mrtvih pixela)

Inače u specsima mu piše da je 60hz monitor, no čim uključiš freesync na monitoru (neovisno dali gpu podržava ili ne) bude odmah 72hz. Overclockom sam samo 1 hz uspio dodatno dobiti. Minimalni nisam pokušavao mjenjati, jer kako ne podržavam freesync ne mogu vidjeti dali sam ga uspješno spustio.

Meni su uvjeti bili da je 75hz (što sam skoro dobio) odnosno da može preko 60hz (jer sam prije toga koristio TN sa 75hz), da ima freesync, 24" i non-TN panel, te da barem ima VESA mount ako već nema onaj ergonomski stalak
Onaj dell mi je i bio favorit dok nisam počeo gledat 27" monitore.

Sad sam se vartio na staro.
Ima apsolutno sve što si gore nabrojao. 75hz, freesync, IPS. Jedina mana je možda 250 cd/m2 za što priznajem nemam pojma što je već mi je frend rekao da to može i bolje iako ne sumnjam da bi mi ovaj monitor nakon trenutnog syncmastera starog 8 godina bio brutalan.
Plus je i da ja ne patim na te điđe, nisam baš zahtjevan
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 16:40   #2577
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Mislim da sam na nekih pola metra i 24" mi nije preveliko.

To s očima bi ti isto (ako ne i gore) bilo i da ti je manji ekran. Čovjek kad je na monitoru ne trepće često kao u normali + sati provedeni pred njim isto utječu, tako da nije u dijagonali problem.

Da vratom moraš stalno raditi lijevo-desno radi ultrawide na prevelikoj blizini - to bi bio problem
Mislim da sam na nesto manje od 1m dok ovak nesto zujim po netu, forumima ili gledanje filma, serija, ali kada gejmam onda sam skoro na 50cm.

Ne moram vratkom gibat lijevo-desno al oci se svejedno umaraju od muvanja sim sam po ekranu, pogotovo ako sam na 50cm od ekrana.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 10:58   #2578
Lagano se vege pojavljuju u našim dućanima...sapphire nitro su jedine za sada koliko vidim od aib modela. Kroz godinu-dvije, cijene gpu-a možda padnu ponovno na razinu normalnih
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:26   #2579
Đabe ti što se pojavljuju kada se ne isplate, za gamere jel

A i ne vjerujem da se radi o nekim bitnim količinama. Da se par ludih minera sleti to bi vjerojatno bilo to od zaliha
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 14:12   #2580
Dok ne budu dostupne na svakom kantunu, neće ni cijena početi padati...ovo je tek mali korak u pravome smjeru
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:22.