Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li posvajanje djece od strane istospolnih parova?
Podržavam. 108 43.72%
Ne podržavam. 124 50.20%
Ne znam. 15 6.07%
Glasovatelji: 247. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2017., 18:18   #81
Quote:
hmxhmx1 kaže: Pogledaj post
Još jedan argument protiv koji se često može čuti (čuo se i u ovoj temi) je da dijete ima "pravo na majku i oca", tj. pravo na dva roditelja različitog spola.
Odgovorno tvrdim da svatko dijete u povijesti ima ili je imalo oca i majku različitog spola.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 25.02.2017., 18:30   #82
Quote:
hmxhmx1 kaže: Pogledaj post
Još jedan argument protiv koji se često može čuti (čuo se i u ovoj temi) je da dijete ima "pravo na majku i oca", tj. pravo na dva roditelja različitog spola. Iskreno, ne vidim logiku u tom argumentu.
Kak ne vidis logiku? Jesi li ikad vidio dijete zaceto od mame i mame ili tate i tate?

Nemam nista protiv toga da se dopusti posvajanje djece i istospolnim partnerima, ali mi ovakvi izvrtacki argumenti onda stvaraju revolt prema tome, jer su preglupi i asertivni
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Old 25.02.2017., 19:32   #83
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
LOL, a najbolje da ti odredjujes nekome tocnu formu deklariranja seksualnosti, da ti srce bude na mjestu.

Koliko ja znam, a to je iz kruga ljudi koja ga poznaju - on to ne skriva niti ima problem oko toga, ali ocito nece ni na sva zvona trubiti, kaj je njegov osobni odabir.

Osobno smatram da je to i bolji put u nasem drustvu koje je jos konzervativno (ali nikako homofobno) po tom pitanju, jer nije ni asertivan niti se stavlja radi seksualnosti u prvi plan. Istina i bog, ne znam koliko mu je to politicki pametno, obzirom na krajnje negativnu sliku HDZ-a.

Mozda covjek ima svoj plan kak i sprovesti agendu oko veceg prihvacanja homoseksualnosti u drustvu nakon sto se prvo pokusa dokazati kao politicar drukcije vrste (prema onome sto sam cuo o njemu osobno - jest takav, bez obzira kaj je u HDZ-u) ili gradonacelnik (ne cini mi s moguce da HDZ-ov kandidat pobijedi u Varazdinu).

U svakom slucaju - nikako ne stoji agitpropaganda da smo homofobno drustvo, vec tek prosjecno konzervativno, i mislim da kroz obzirno i normalno javno objasnjavanje drustvenih promjena moze puno lakse doci do prihvacanja, nasuprot uvjeravanju da "ako nisi 101% i odusevljen nama, onda si jebeni fasist i protiv nas".
Nikome nista ne odredujem nego pisem o tome kako se svaka osoba u javnosti percipira kao str8 dok ne izjavi suprotno.
Sve ostalo se smatra tracanjem, pa i ovo sto ti iznosis.

Edit: Pa da zavrsimo sa time. Predsjednik gradskog HDZ-a nije javno deklarirani homoseksualac. To sto postoje tracevi...nije jedini.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 25.02.2017., 19:44   #84
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Kak ne vidis logiku? Jesi li ikad vidio dijete zaceto od mame i mame ili tate i tate?

Nemam nista protiv toga da se dopusti posvajanje djece i istospolnim partnerima, ali mi ovakvi izvrtacki argumenti onda stvaraju revolt prema tome, jer su preglupi i asertivni

Molim te, čitaj s razumijevanjem. Tko je rekao da je djecu začelo dvoje osoba istog spola? Stvar je u tome da osobe koje se protive posvajanju od strane istospolnih parova govore da dijete koje žele posvojiti (znači, ono koje je ili napušteno i u nekoj instituciji ili ako je jedna osoba biološki roditelj pa partner/ica istog spola želi posvojiti) ne mogu posvojiti jer ono ima "pravo na majku i oca", što im istospolni par ne može pružiti jer su - istog spola. Takvo dijete ima pravo na ljubav, brigu, sigurnost i sve ostalo kao i druga djeca, a to im može pružit par bez obzira kojeg su spola/seksualne orijentacije. Prema njihovoj logici onda ne bi ni samohrani roditelji smjeli imati djecu jer im, eto, oduzimaju "pravo na majku i oca" ako nisu u vezi i nemaju partnera/icu suprotnog spola. Hint: ovdje se ne govori o majci i ocu kao o biološkim roditeljima (osobama koje "naprave" dijete), nego o skrbnicima koji će se brinuti o djetetu.
hmxhmx1 is offline  
Old 25.02.2017., 19:51   #85
Quote:
hmxhmx1 kaže: Pogledaj post
Još jedan argument protiv koji se često može čuti (čuo se i u ovoj temi) je da dijete ima "pravo na majku i oca", tj. pravo na dva roditelja različitog spola. Iskreno, ne vidim logiku u tom argumentu. Mislim da dijete ima pravo na sigurnost, ljubav i brigu, što mogu pružiti i homoseksualni i heteroseksualni parovi - to više ovisi o samom karakteru osoba, nego o spolu i seksualnoj orijentaciji. Sigurno ne bi sad jedan par, bilo homoseksualan, bilo heteroseksualan, išao posvajat dijete ako se ne misle brinut o njemu. Isto tako, što je sa samohranim roditeljima? Treba njima oduzeti djecu jer dijete ima "pravo na majku i oca"?
Da ne dođe ponovno do nesporazuma, ovdje roditelj/majka/otac predstavlja osobu koja se brine o djetetu i ima određena zakonska prava i obaveze prema tom djetetu (bilo biološki roditelj, bilo skrbnik, posvojitelj, itd.), a ne isključivo biološki roditelj, tj. osoba koja je "napravila" dijete.
hmxhmx1 is offline  
Old 25.02.2017., 20:02   #86
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post

Edit: Pa da zavrsimo sa time. Predsjednik gradskog HDZ-a nije javno deklarirani homoseksualac. To sto postoje tracevi...nije jedini.
Ne postoje tracevi - postoji osoba koja je homoseksualac i ne krije to, ali ne trubi to na sva zvona da bi ispao bolji od drugih.

I nitko ga ne napada, niti ga itko mlati.

Uostalom, imas negde na netu njegov mejl pa mu posalji upit i pomogni mu da se "javno" deklarira da tebi srce bude na mjestu, i time narusi njegov osobni izbor da ne trubi o tome

Edit: Obzirom na njegovo osobno vrlo kvalitetno ophodjenje i uvazavanje drugih (prenosim rijeci njegovih poznanika) pretpostavljam da je i bilo kojem lokalnom novinaru ispod casti ici ga pitati o tome i raditi aferu od toga, mali je grad i bilo bi to zbilja nekorektno, obzirom da bi ga bili puni mediji radi toga
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Old 25.02.2017., 23:02   #87
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Ne postoje tracevi - postoji osoba koja je homoseksualac i ne krije to, ali ne trubi to na sva zvona da bi ispao bolji od drugih.

I nitko ga ne napada, niti ga itko mlati.

Uostalom, imas negde na netu njegov mejl pa mu posalji upit i pomogni mu da se "javno" deklarira da tebi srce bude na mjestu, i time narusi njegov osobni izbor da ne trubi o tome

Edit: Obzirom na njegovo osobno vrlo kvalitetno ophodjenje i uvazavanje drugih (prenosim rijeci njegovih poznanika) pretpostavljam da je i bilo kojem lokalnom novinaru ispod casti ici ga pitati o tome i raditi aferu od toga, mali je grad i bilo bi to zbilja nekorektno, obzirom da bi ga bili puni mediji radi toga
Ma ja sumom ti drumom, ali ok
Taj covjek i onako nije tema...
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 26.02.2017., 02:51   #88
Quote:
hmxhmx1 kaže: Pogledaj post
Isto tako, što je sa samohranim roditeljima? Treba njima oduzeti djecu jer dijete ima "pravo na majku i oca"?
Nitko ne govori o oduzimanju djece nego o posvajanju. Samohrani roditelj je hendikep gdje dijete mora glumiti drugog roditelja. Nadoknaditi taj ostatak gdje gubi dio djetinjstva. Majka i kćer=muškobanjasta feministička kćer. Majka i sin= privremeno sazrijevanje što je greška jer dijete ne može biti odrasla osoba. Otac i kćer= isti slučaj ko i za majku i sina,otac i sin,isti slučaj ko i za majku i kćer. Tu su zapravo korijeni feminizma i heteroseksualni parovi kasnije nastoje odgajati djecu u nepravilnom okruženju. Imao sam takve bliske slučajeve. Kako god,samohrani roditelj nije heteroseksualni par. Ovdje je rasprava o parovima.

Pročitao da su napali Trumpa kako ukida prava transvestitima da idu slobodno u wc suprotnog roda. Obama je dozvolio da muška djeca koja se osjećaju kao ženska idu u isti wc kao i ženska djeca i obratno. On sad ukida njihova prava tvrde lgbt osobe. Mislim da bi trebali napraviti jednu politički nekorektnu studiju da se analizira koncentracija feminizma unutar obitelji takve djece.

Zadnje uređivanje Detektor : 26.02.2017. at 03:10.
Detektor is offline  
Received Infraction
Old 26.02.2017., 03:50   #89
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Odgovorno tvrdim da svatko dijete u povijesti ima ili je imalo oca i majku različitog spola.
Svako dijete do sada imalo je muskarca od cijeg je spermija nastalo, jednu ili dvije zene koje su mu dale drugu polovicu genetskog materijala, jednu zenu koja ga je dulji ili kraci period nosila u maternici i izmedu nula i nekoliko osoba razlicitog ili istog spola koje su ga odgojile. E sad, sto cemo od toga zvati majkom i ocem, to je vec stvar semantike. Meni je svakako prilicno perverzno da se ljudima koji za dijete nisu ucinili apsolutno nista osim te osnovne biologije isticati na neki pijedestal a ove druge gurati u drugi plan.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 26.02.2017., 06:09   #90
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Komentar sa 24 sata. Mislim ovako na prvu bi prije rekao da je nego da nije. No ja sam protiv toga da se na svakom koraku javno deklarira "ja sam homo" ili "ja sam hetero". KBKK što si, ako si sposoban obnašaj funkciju taman da si izvanzemaljac.


Je, jer su polupismene majke i nezaposleni očevi prvi na listama za posvajanje. Kakve ti predrasude imaš to je nevjerojatno, samo još nedostaje da opet "krkane" ubaciš, čisto da kompletiraš dojam.
Ne, već su rođena u obiteljima koje imaju upravo opisanu situaciju...
I ti imaš problema s razumijevanjem napisanog?
Polupismena majka u zajednici s nezaposlenim ocem nema namjeru posvojiti dijete. Ima ih i previše svojih.

Kakve tek ti predrasude imaš...
Smotani2 is offline  
Old 26.02.2017., 08:44   #91
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ne, već su rođena u obiteljima koje imaju upravo opisanu situaciju...
I ti imaš problema s razumijevanjem napisanog?
Polupismena majka u zajednici s nezaposlenim ocem nema namjeru posvojiti dijete. Ima ih i previše svojih.

Kakve tek ti predrasude imaš...
Meni nije problem priznati pogrešku, no naslov teme je:

Quote:
Podržavate li posvajanje djece od strane istospolnih parova?
A tvoj odgovor:

Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Da, apsolutno podržavam.
Djetetu će biti neizmjerno bolje u obitelji od dva kulturna i obrazovana pripadnika LGBT zajednice nek u domu polupismene majke i pijanog nezaposlenog oca koji ih s vremena na vrijeme sve dobro izmlati.
Čime si ti točno dao naslutiti da govoriš o njihovoj djeci? Pogotovo ako uzmemo u obzir kontekst u kom se rasprava vodi na ovom topicu, a to je posvajanje djece iz domova.
Rory Delap is offline  
Old 26.02.2017., 11:33   #92
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
E sad, sto cemo od toga zvati majkom i ocem, to je vec stvar semantike. Meni je svakako prilicno perverzno da se ljudima koji za dijete nisu ucinili apsolutno nista osim te osnovne biologije isticati na neki pijedestal a ove druge gurati u drugi plan.
Točno a tu je i momenat da su djecu odgojili i od njih ljude napravili i bake i djedovi, stričevi, strine, ujne, ujci i svi drugi...pa i oni koji genetski nemaju veze sa njima.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 20.03.2017., 13:36   #93
Što ih ne bi posvajali? Nek se gombaju s njima ko i svi drugi.
Nepoznati is offline  
Old 28.03.2017., 15:24   #94
HRT će uskoro početi prikazivati filmić za najmanje u kojem će im pričati o ljepotama i čarima istospolnog roditeljstva o djeci koja imaju mamu i mamu te o onima koji imaju tatu i tatu.
Je li to početak pripreme za donošenje novih zakona u kojima će istospolnim zajednicama omogućiti posvajanje djece?

http://www.lupiga.com/vijesti/razbij...i-dio-hrvatske

__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 28.03.2017., 15:26   #95
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Što ih ne bi posvajali? Nek se gombaju s njima ko i svi drugi.
Imaš pravo...

https://www.libela.org/vijesti/8566-...m-da-pripadam/
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 30.03.2017., 00:39   #96
To bi trebali psiholozi i pedijatri odlučit dal trebaju smjet posvajat ili ne. Oni su najbolji za to. Ja recimo nemam pojma.
Jollman is offline  
Old 01.04.2017., 13:24   #97
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Odgovorno tvrdim da svatko dijete u povijesti ima ili je imalo oca i majku različitog spola.
Dosad je bilo tako, ali u bliskoj budućnosti se možda to promjeni. O toj se temi dosta pisalo, a dajem poveznicu na članak u Newsveeku:

Biological Babies For Same-Sex Parents a Possibility After Stem Cell Breakthrough

ovdje je nešto širi i stručniji članak na sajtu izraelskoga instituta:

http://wis-wander.weizmann.ac.il/lif...ls-created-lab

i konačno izvorni rad (open access):

SOX17 Is a Critical Specifier of Human Primordial Germ Cell Fate
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Old 02.04.2017., 17:39   #98
Arrow

Quote:
Jollman kaže: Pogledaj post
To bi trebali psiholozi i pedijatri odlučit dal trebaju smjet posvajat ili ne. Oni su najbolji za to. Ja recimo nemam pojma.
Postoji dosta istraživanja na tu temu i koliko sam ja istraživao vidio sam da je većina došla do zaključka da seksualna orijentacija roditelja/skrbnika nema gotovo nikakvog utjecaja na dijete te da su djeca homo parova jednako zdrava kao i djeca hetero parova. Jedno istraživanje je pokazalo da mentalno i fizičko zdravlje djece je više povezano s odnosom između djeteta i roditelja, tj. jesu li u dobrim ili lošim odnosima.

Evo i nekoliko linkova:
hmxhmx1 is offline  
Old 06.04.2017., 20:13   #99
Ja nisam za usvajanje dece homo-parova , ali mi ne smeta da homo-parovi odgajaju decu.

Meni to usvajanje dece od strane dva geja(muška) uvek je delovalo kao čist hir , jer mogu shavtiti da gej-muškarac ima nagon sa potomstvom , ali ne mogu shvatiti da gej-par pnaski da ima dete koje po prirodi ne može imati.

Lezbejke ne treba komentarisati jer ga one mogu imati i bez usvajanja , lai isto važi i za njih ako ga hoće usvojiti , osim ako su neplodne obe.

Uvek sam se pitao kad se javlja taj nagon da sa svojim partenrom hoće imati dete?! , ono kao isti je proces kao kod hetero-para koji je plodan , zaljubimo se,radimo,štedimo za stan,venčamo i onda hoćemo imati dete.

Ispada da ih se treba tretirati kao da su neplodni kao i svi drugi hetero- parovi koji hoće usvojiti decu , jer retki su plodni parovi koji pre nisu imali decu a hoće da usvojiti u smislu da žena neće da bude trudna pa joj je laške da usvoji , a to je takođe hir kao i muški gej-parovi.
joe enter is offline  
Old 06.04.2017., 23:05   #100
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
HRT će uskoro početi prikazivati filmić za najmanje u kojem će im pričati o ljepotama i čarima istospolnog roditeljstva o djeci koja imaju mamu i mamu te o onima koji imaju tatu i tatu.
Da se tisuću filmova prikaže u tjedan dana,
zna svatko kako se dijete pravi;
te kako svako ima ćaću i mater.

Dva muška
ni dvi ženske
dite napravit ne mogu.
naftali is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.