Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Mislite li da je rušenje Gadafija bila greška
Jeste 38 90.48%
Nije 4 9.52%
Glasovatelji: 42. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2017., 18:53   #1
Sasvim logično: Libijci žale za Gadafijem

Quote:
Libijci:
Rušenje Gadafija bila je greška
http://www.blic.rs/vesti/svet/rusili...dafija/lxy7pk3

Ne znam zašto me ne čudi ovo.
__________________
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619pPybybfL.jpg
denacifikator is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 20:52   #2
Sad imaju demokraciju...
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 20:59   #3
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Ne čudi te vjerojatno zato jer obožavaš totalitarne dikatore, a ovakve fake news ti idu u prilog, ovo je čitava vijest o tome kako "Libijci žale" kad se klikne na link.

RUŠILI GA, SADA PLAČU Libija pet godina bez Gadafija
Montaža: Igor Krapež | 20. 10. 2016 - 21:06h
| Komentara: 88

Kada je pre pet godina Moamer Gadafi ubijen na ulicama rodnog Sirta, mnogi Libijci osetili su nadu. Posle 42 godine u njihovu zemlju stigle su „revolucija i demokratija“, a diktator je srušen. „Te 2011. sam sa velikim žarom rušio Gadafija. Sad priznajem da mi je to najveća greška“, rekao je libijski lekar šokiranom novinaru BBC-ja u Sirtu...
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 21:01   #4
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Sad imaju demokraciju...
Ne, ne, imali su je za vrijeme Gadafija, to zapravo želite reći, jesam li u pravu kolega.
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 21:03   #5
Radio sam u Libiji za vrijeme pukovnika Gadafija.
Prosli tjedan dobio sam ponudu za posao u uredu u Tripoliju u Libiji za jednu naftnu kompaniju. Nude rotaciju 7 tjedana rada, 2 tjedna kod kuce, solidna placa ali kad sam kod svojih libijskih kolega provjerio sigurnosnu situaciju u Libiji, brzo sam odustao.
Kazu da su sukobi neprekidni, uz puno ubijenih i kidnapiranih.
Bore se medjusobno sukobljene grupe ekstremista svih vrsta, od Alqaide do ISISa.
Uglavnom, Libiju treba zaobilaziti i ne riskirati zivot u toj nekad odlicnoj drzavi.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 22:33   #6
Naravno da žale, ali kasno im je sad.

Onakav standard neće imat narednih 100 godina.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 01:20   #7
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Sad imaju demokraciju...
Demokracija je izgleda kad te zadnji olos i probisvjet moze u kamuflaznoj uniformi policije bez oznaka opljackat bez ikakvog sudskog naloga, odvest te u neregistrirani kombi u nepoznato, prebijat i mucit i na kraju ubit kao psa, sve u ime tzv. drzave. A onda se isto tako neovlasteno vrati po tvoju porodicu, maltretira ih i siluje, izbaci iz stana i ubije u nekom jarku i jasno, nikom ne odgovara. I takav olos je zasticen i proteziran od te iste drzave jer na terenu provodi drzavnu politiku..
Tako danas Libijom svi hodaju naoruzani i opljackaju, kidnapiraju i ubiju svakoga tko im se nekad zamjerio.
Jest demokracija u tri coska, kako bi nekad klinci u Zagrebu rekli. Isplatilo se takvu srecu docekati.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:46   #8
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Ne, ne, imali su je za vrijeme Gadafija, to zapravo želite reći, jesam li u pravu kolega.
Ne znam ja više šta je demokracija ali znam sigurno da je ne donosi ni Amerika ni9 NATO.

Ako bih da biram ja bih radije živio u Gadafijevoj diktaturi a tebi prepuštam izbor uživancije u današnjoj libijskoj slobodi i demokraciji.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 12:37   #9
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Radio sam u Libiji za vrijeme pukovnika Gadafija.
Prosli tjedan dobio sam ponudu za posao u uredu u Tripoliju u Libiji za jednu naftnu kompaniju. Nude rotaciju 7 tjedana rada, 2 tjedna kod kuce, solidna placa ali kad sam kod svojih libijskih kolega provjerio sigurnosnu situaciju u Libiji, brzo sam odustao.
Kazu da su sukobi neprekidni, uz puno ubijenih i kidnapiranih.
Bore se medjusobno sukobljene grupe ekstremista svih vrsta, od Alqaide do ISISa.
Uglavnom, Libiju treba zaobilaziti i ne riskirati zivot u toj nekad odlicnoj drzavi.
Smiješ li reći o kojoj se naftnoj tvrtci radi, koja je plaća i koja je tvoja procjena libijske budućnosti ?
I kako to da smatraš da je diktatura potrebna Libiji ?
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 10:03   #10
Uhicen je Sarkozy - potomak imigranata, sponzor islamskog terorizma, ubojica, genocidas, pljackas I primatelj novaca od gospodina Gaddafija.
https://www.usnews.com/news/world/ar...g-probe-source
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 11:22   #11
Naravno sad žale, ali dopustili su da im Ameri nabrzinu ulete u zemlju, naprave kaos, sruše Gadafija koji im je smetao i postave podobne koji će pogodovati njihovim kompanijama.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 01:01   #12
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Sad imaju demokraciju...
Nekad nisu imali drmokraciju, ali su imali svoju naftu koju su iskoristili za mnoge korisne stvari.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 01:07   #13
Meni je najjace kad ljudi koji dana nisu proveli u Libiji seru kako je sada bolje nego za vrijeme Gadafija
M0ssad is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 15:36   #14
Ja nisam nikad bio tamo i ovako sa strane mi se čini da je bolje bilo za vreme Gadafija. Međutim, realan odgovor bi mogao dati pre svega neko ko je tamo bio i u to doma i sad. A takve ćemo ovde teško naći.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.