Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2012., 00:23   #321
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Pa ova vlada nije zadovoljna s ovim rezultatima,bit ce kad bude 100% obitelji s teskom financijskom situacijom. Tada ce ta marionetska vlada dobit nagradu iz EK.
Upravo kada se ostvari taj cilj tada će ta vlada dobiti nogu, njezino mjesto će zauzeti klon Maria Montia.
__________________
VIVA LA REVOLUCION
strelnikov is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 00:40   #322
Nema deset dana, slušam razgovor dvaju poznanika, u čekaonici ambulante. Dakle, čovjek radio u termoelektrani kao poslovođa, ide u penziju od 5000 kn s otpremninom 300 000 !!! Kako se taj podatak uklapa u priču o poskupljenju, nedostaje li HEP-u novaca ? Kolike su njima plaće?
Mc Ozy is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 00:40   #323
Strelnikov
Zar se masončine kloniraju?Za svaku propalu državu jedan?
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 00:48   #324
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Da nam se bar što prije vrati HDZ na vlast, barem ovi koji nisu pohapšeni i procesuirani, pa da nam opet bude lijepo bez pljačke. Dosta je više ovog terora! Gdje su ona divna vremena u proteklih 8 godina?
Kad sam ja to spominjao HDZ , ak se ne varam to je stranka s onom kokoškom koja se još uvjek hvali da je uvela Hrvatsku u EUroblje

Blago tebi kada ti je Čačić bolji od od ovih koji su ipak podređeni sudu!

HDZ je obavio prljavi dio posla (predao generale) i sad je red na SDP-eu, točnije na Gazimiru i Pusićki da zabiju posljednje čavle na lijes Hrvatske!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 07:01   #325
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
za boga miloga... struja poskupljuje jer je bila susna godina, sto znaci da se struja pojacano kupovala po trzisnoj cijeni i onda prodavala ispod trzisne cijene. Mi konstantno dio struje uvozimo i onda tu istu struju prodajemo kucanstvima za nizu cijenu. Kupujemo energente po realnim cijenama i onda struju prodajemo po nizim cijenama.

i onda se sad cudimo kada je vlada odlucila da ipak ne zeli imati tolike gubitke i da bi ipak mogla pribliziti cijenu realnoj. Da se to radilo zadnjih desetak godina, kao sto je trebalo, struja bi rasla svaki put za par postotaka i ne bi to ni osjetili. Ovako, sada se nama na ledjima prebija socijalna politika bivsih vlada.
Možeš ti argumentirati koliko hoćeš. Pojedinci ZNAJU da je to HARAČ ove vlade koja zgrće lovu za svoje potrebe. Naprosto pojedinci ne vide ili ne žele radi stranačke obveze vidjeti stvarnost. Za njih je to još jedan razlog pljuvanja i poziva na bunt! Ne pomažu tu nikakvi argumenti! Znaju oni!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 07:09   #326
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Kad sam ja to spominjao HDZ , ak se ne varam to je stranka s onom kokoškom koja se još uvjek hvali da je uvela Hrvatsku u EUroblje

Blago tebi kada ti je Čačić bolji od od ovih koji su ipak podređeni sudu!

HDZ je obavio prljavi dio posla (predao generale) i sad je red na SDP-eu, točnije na Gazimiru i Pusićki da zabiju posljednje čavle na lijes Hrvatske!
Pa nisi i ne trebaš! Tvoj STIL te otkriva! Navalio na ove nakon 100 dana a nije te bilo na kritici obih koji su pokrali u 8 godina svoju ljubljenu domovinu i narod u koga se kunu. Razumio bih revolt protiv ove vlade za godinu dvije kada se stvarno ne bi maknuli od početka, ali ovo udaranje je osobni ili stranački animozitet prema vladi koja je dobila povjerenje glasaća da ovu okradenu i prezaduženu zemlju pokuša koliko toliko vratiti u nekakvu normalu. Ono što su prethodni ostavili ovima, je pustoš!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 07:23   #327
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Šta prosječna obitelj plaća struju samo 200 kn? Je li i to neka šala?
Kad smo vec kod toga, od prosle godine, 7. mjesec:

Quote:
Istekom roka primjene Odluke Vlade Republike Hrvatske o provedbi mjera za ublažavanje porasta cijena električne energije temeljem koje su subvencionirani kupci s potrošnjom manjom od 3.000 kWh, oko 1,6 milijuna kućanstva u Hrvatskoj....
Dakle, 1.6 milijuna potrosaca trosilo je do 3000 kWh, tj imalo pravo na subvenciju. Ako uzmemo da je 70% u skupljoj tarifi, a 30% potrosnje u jeftinijoj, to taman kad podijelimo s 12 mjeseci ispadne ispod 200 kn.

Pa onda stvarno i ispada da ce za velik broj potrosaca poskupljenje biti do 40 kn.

Naravno, pitanje je koliko je ukupno potrosaca u kategoriji kucanstvo.

EDIT: Evoga - http://www.hep.hr/ods/kupci/default.aspx

Quote:
Krajem 2011. godine, na distribucijsku mrežu HEP-ODS-a bilo je priključeno više od 2,3 milijuna mjernih mjesta kupaca električne energije. Od toga, preko 2,1 milijuna kupaca pripada kategoriji kućanstva, gdje se potroši približno 44 posto ukupno isporučene električne energije.

Zadnje uređivanje lukarak : 28.04.2012. at 07:32.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 08:22   #328
Malo offtopica, Čačić jučer na M. trgu razgovara sa radnicima Vjesnika, i u jednom trenutku veli on njima (a očito onda i svima nama),ljudi, pa ja stalno govorim istinu...
Dokopao se čačić vlasti pa će nam pokazati da je i on baja....majmun...da barem čita ovaj forum!

Zadnje uređivanje stef1455 : 28.04.2012. at 08:50.
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 08:52   #329
Quote:
zmay kaže: Pogledaj post
struja poskupljuje da bi se HEP bolje prodao, tj hepove hidroelektrane koje su praktički tvornice novaca.

smisao Države Hrvatske je da služi kompanijama i političkim strankama. sljedeće je porez na kuće, priče o "drugom stanu" su laži, plaćati će se svaki zid koji imaš. već poduže nas jebu kako smo bogati jer eto živimo u svojim kućama. ne plaćamo nikome a to je ekonomiji problem, kad građanin ne plaća (pa makar i svoje). znači i tu se treba "uskladiti". očekujem daljnju eskalaciju sranja jer i ja koji imam iznadprosječna primanja više nisam komotan kako sam bio do prije par godina. kako je drugima mogu samo pretpostaviti. osobno, moj standard se promijenio za barem -30%: plaća -10%, cijene +10%, a istovremeno više se radi, neplaćeno naravno - dakle efektivna satnica pada još za cca -10%

i odgovor na naslov - uvijek sam se ljutio na forumske provokatore koji su govorili kako "ima gladnih", no klizimo i prema tome, kurs je zadan, samo je pitanje vremena. također i veliki porast sitnog kriminala, benzinske, trgovine, provale itd. također i daljnji pad zdravstvenog stanja jer ovo je ništa nego državni (stranački!) bullying. naša država je izgubila smisao onog momenta kad se obranila. još je djed cvilio 90te, "nisu za nas stranke", e kako je znao. čini mi se da samo "nEUsklađeni" i imamo šanse lijepo živjeti jer usklađenost nas pretvara u kmetove. Švabi, Britu i Francuzu nije u interesu da Hrvat dobro živi jer onda im je sve hrvatsko skupo. bolje da smo jeftina zemlja jeftinih ljudi, gdje on sa svojom dnevnicom kupi ne cijeli jelovnik nego cijeli restoran.


vodi stari mačak mladog u jebačinu. a veljača, a hladno. i tako sjede, mjauču, šeću, traže. sat, dva, pet, ništa od seksa. promrzli, kiša. i kaže mali mačak: ma znaš šta, nije ti ta jebačina nešto naročito, ajmo mi kući.

(tako i mi s Unijom i "usklađivanjem").
Inače,već 15 mjeseci vlada suša zbog kojega imamo manjak u proizvodnji el. energije,te uvozimo energiju u visini 200 milijuna eura...

Samo zbog manjka vode...da se kolokvijalno izrazim...

Peruča ti recimo ne radi,sve ove kiše "čuvaju" da bi imali kasnije za pokretanje proizvodnje...

Dakle,zanimljive su te teorijice,samo,minimum obavještenosti i tehničkog znanja treba imati...

Kada se to ima,sve padaju u vodu...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 10:03   #330
Još malo o onome o čemu sam već pričao na temi...

"Struja nije poskupjela zadnje četiri godine, makar je bilo uvjeta da struja poskupi. Hrvatska energetska regulatorna agencija odobrila je poskupljenje struje još prije dvije godine. Međutim, tadašnja Vlada nije bila spremna preuzeti na sebe odgovornost i povisiti cijene", kazao je Koračević, dodajući kako je tim svojim potezom Vlada Jadranke Kosor direktno ugrozila poslovanje HEP-a.

Kao što rekoh,sada plaćamo sve unazad 4 godine,sva kupovanja izbora,soc. mira,razne Ježiće i Aluminije...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 10:08   #331
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh,sada plaćamo sve unazad 4 godine,sva kupovanja izbora,soc. mira,razne Ježiće i Aluminije...
Naravno, ali placamo i nesposobnost ove Vlade isto tako.

Koračević: HEP ima 4000 ljudi viška, ali zaposlit ćemo 500 novih

Tigera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 10:12   #332
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
prema vladi koja je dobila povjerenje glasaća da ovu okradenu i prezaduženu zemlju pokuša koliko toliko vratiti u nekakvu normalu.!




kao SDP je jucer pa s Marsa pa nije imao pojma o nicemu niti je u toj politici isto tako participirao u onoj mjeri u kojoj su mu gradani dali povjerenje.

al dobro, bit ce u mojoj glavi onako kako gazde na Iblerovom trgu kazu.
Tigera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 10:15   #333
I da, ovo je jako bitno...

Quote:
Cijena struje za industriju također će rasti, ali ne toliko, jer je Vlada utjecala na manji porast cijena distribucije i prijenosa, rekao je Čačić.


toliko o brizi za industriju i proizvodnju.
Tigera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 10:19   #334
I cini mi se da Cacic opet lazes....

Quote:
Naftu i plin kupujemo na vanjskom tržištu po svjetskim cijenama, pri čemu je od zadnjeg poskupljenja struje 2008. godine cijena nafte porasla dva i pol puta, a isto tako i plin, kaže Čačić.
Dakle, struja je zadnji puta poskupljela u ljeti 2008 kada su cijene nafte i plina bile na rekordnim razinama, gotovo 150$ za barel, plin ne znam....

dakle, cijena nafte nije mogla porasti 2,5 puta. kleptoman i ubojica opet laze.
Tigera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 10:22   #335
Quote:
Tigera kaže: Pogledaj post
Naravno, ali placamo i nesposobnost ove Vlade isto tako.

Koračević: HEP ima 4000 ljudi viška, ali zaposlit ćemo 500 novih

Slažem se da treba rezati,ali to će jako malo utjecati na cijenu energenta...

No,da se i krene u rezanja,eto ti odmah sindikata,a ovi koji najviše plaču oko poskupljenja cijena otvarali bi teme o socijalno neosjetljivoj Vladi koja povećava nezaposlenost...

Hajmo se ne muljati...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 10:31   #336
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Slažem se da treba rezati,ali to će jako malo utjecati na cijenu energenta...

No,da se i krene u rezanja,eto ti odmah sindikata,a ovi koji najviše plaču oko poskupljenja cijena otvarali bi teme o socijalno neosjetljivoj Vladi koja povećava nezaposlenost...

Hajmo se ne muljati...
Boli me ona stvar za te komunjarske sindikate. Vise mi je dosta da se preko mojih leda drzi visak zaposlenih i da se njima ispalcuju iznadprosjecno visoke place, od Holdinga, HEP-a pa do javne i drzavne uprave.

Izabrani su da naprave bolne rezove, a ovo nisu rezovi.

Kazu da ce za 4 godine rjesiti problem viska u drzavnim tvrtkama.

Ako rijese onda imaju moj glas.
Tigera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 10:40   #337
Quote:
Tigera kaže: Pogledaj post
Boli me ona stvar za te komunjarske sindikate. Vise mi je dosta da se preko mojih leda drzi visak zaposlenih i da se njima ispalcuju iznadprosjecno visoke place, od Holdinga, HEP-a pa do javne i drzavne uprave.

Izabrani su da naprave bolne rezove, a ovo nisu rezovi.

Kazu da ce za 4 godine rjesiti problem viska u drzavnim tvrtkama.

Ako rijese onda imaju moj glas.
Cuj,imaš primjer HŽ infrastrukture...koja propada i ima višak radnika,upitna je isplata plaća...

Krene se s planom zbrinjavanja,hop,evo sindikata i dužebrižnika da novca ima...

A kao što rekoh,pazi onda prepun forum tema o nesocijalnoj Vladi...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 10:41   #338
Quote:
Tigera kaže: Pogledaj post
Izabrani su da naprave bolne rezove, a ovo nisu rezovi.

Kazu da ce za 4 godine rjesiti problem viska u drzavnim tvrtkama.

Ako rijese onda imaju moj glas.

pred izbore.
do tada ćeš ih još uvijek plaćati
dati ćeš im svoj glas ?
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 10:41   #339
Quote:
Tigera kaže: Pogledaj post
I cini mi se da Cacic opet lazes....



Dakle, struja je zadnji puta poskupljela u ljeti 2008 kada su cijene nafte i plina bile na rekordnim razinama, gotovo 150$ za barel, plin ne znam....

dakle, cijena nafte nije mogla porasti 2,5 puta. kleptoman i ubojica opet laze.
Današnja cijena barela je 104 i nešto sitno$ i pada, za plin neznam, uzmimo u obzir da je $ skočio, 24.1 2008 je bio (srednji tečaj na našem tržištu) 5,00 kn,
a 24.1. 2012 isti taj $ 5,82 na našem tržištu...sad kolko tih 82 centi igra ulogu ja neznam ali mislim da ne previše....ugl. čačiću ti si govno
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 10:42   #340
Quote:
Tigera kaže: Pogledaj post
I cini mi se da Cacic opet lazes....



Dakle, struja je zadnji puta poskupljela u ljeti 2008 kada su cijene nafte i plina bile na rekordnim razinama, gotovo 150$ za barel, plin ne znam....

dakle, cijena nafte nije mogla porasti 2,5 puta. kleptoman i ubojica opet laze.
Nije fora u nafti,nego najčešće u mazutu...

Taj problem ti počesto imaju i toplane diljem RH...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.