Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2015., 13:41   #241
Quote:
fluffy16 kaže: Pogledaj post
Da, to su te cijene. I u Njemačkoj su tolike, možda da pogledaš još cijenu u Sarajevu, Ljubljani, U Skopju je navodno oko 100€, ali dok uracunas put, ne isplati se.
Ako polazes izvan Njemačke prizna se Goethe i DAF, a unutar Njemačke ( ako je za vizu, posao ili nešto sl.), može bilo koji Institut za njem.j. Koji pojedinačno ocjenjuje dijelove ispita. Ali su ti cihene isto od 150€ pa najviše.
Hvala ti. Pošto vidim da si informiran, zanima me znaš li nešto i o diplomama za engleski jezik? Znam da je diploma Goethe instituta cjeloživotna, no čitala sam za onaj IELTS da traje samo dvije godine. Onda mi je uzaludno davanje tolikih novaca, ne znam...
pettra24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 16:07   #242
Quote:
pettra24 kaže: Pogledaj post
Hvala ti. Pošto vidim da si informiran, zanima me znaš li nešto i o diplomama za engleski jezik? Znam da je diploma Goethe instituta cjeloživotna, no čitala sam za onaj IELTS da traje samo dvije godine. Onda mi je uzaludno davanje tolikih novaca, ne znam...
Ne znam puno o tome, ali koliko znam i Goethe traje 2.g. ukoliko se ne zivi i radi/studira u Njemackoj/njem.gov.podrucju.

Mislim ako je za potrebe neceg kod nas (posao ili slicno), da nasi bas i ne gledaju na to.
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 15:24   #243
Pitanje u vezi vrijednosti diplome

Zanima me zna li itko jesu li jezici položeni u Centru za strane jezike Filozofskog fakulteta u Zg jednako vrijedni kao npr. TOEFL ili Goethe certifikat?

Naime, ne odgovara mi termin za polaganje njemačkog na Goethe institutu pa ću polagati na Filozofskom, no bojim se da im to neće biti jednako vrijedno u očima kao Goethe dokaz, ili se varam?
pettra24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 15:32   #244
Nisu.
Ali za što ti treba?
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 15:41   #245
Quote:
fluffy16 kaže: Pogledaj post
Nisu.
Ali za što ti treba?
Za upis na njemački fakultet. TOEFL ću polagati, ali ovaj Goethe je predaleko, ima još koji u jednakovrijedan da se može položiti u Hr?
pettra24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 18:00   #246
Mislim da se moraš još bolje raspitati, a da ti se prizna jedino Goethe ili DAF ispit za upis na njem.fakultet, s tim da naravno ovisi od fakulteta do fakulteta
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 00:05   #247
Quote:
pettra24 kaže: Pogledaj post
Hvala ti. Pošto vidim da si informiran, zanima me znaš li nešto i o diplomama za engleski jezik? Znam da je diploma Goethe instituta cjeloživotna, no čitala sam za onaj IELTS da traje samo dvije godine. Onda mi je uzaludno davanje tolikih novaca, ne znam...
IELTS vrijedi dvije godine. Ali ako u te dvije godine postigneš sto želiš, nitko ti to neće oduzeti. Primjerice, dobiješ vizu za Novi Zeland. Samo ako kroz koju godinu tražiš vizu za SAd, vise ti ispit ne vrijedi.

FCE, CAE i CPE (B2, C1, C2) vrijede doživotno. No, organiziraju se samo tri puta godišnje i predviđeni su za određeni stupanj za razliku od IELTS-a na kom svi polažu isti ispit i dobivaju bodove do 9 prema tome kakvi su bili.

Tako da je najbolje razmisliti kad ti treba i u koju svrhu.
blenta is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 10:47   #248
može mi netko od kolega pomoći malo?

moram završiti IELTS Academic ili CPE C2.
moja trenutna razina znanja engleskog je B2/C1.

1. koliko moram raditi i spremati se za željeni rezultat? inače sam lingvist.
2. je li se netko spremao u nekoj od škola stranih jezika i koju preporučujete?
3. glupo pitanje, ali je li teži IELTS Academic ili CPE C2?


hvala
__________________

<3
Beshtia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 21:01   #249
Ja sam sad ozbiljno zainteresovan za polaganje CAE (konačno), a vjerovatno poslije toga i CPE. Šta mislite, je li pametno da radim ovako korak po korak, ili da se spremim odmah za CPE?
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 16:09   #250
Smile

Ljudi da li netko može objasnit razliku između svih ovih silnih ispita koji postoje, naravno ne u smislu da je nešto B2, C1 ili C2, nego u smislu da li je nešto lakše, teže, jednostavnije ili kako već. Meni treba za upis na postdiplomski u UK s tim da oni priznaju apsolutno sve ove diplome, CAE (185 overall), CPE (185 overall), IELTS (7.0 overall), TOEFL IBT, pa mi treba najjednostavnije rješenje.

Hvalaaaa
lololo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 13:41   #251
Quote:
points kaže: Pogledaj post
Ja sam sad ozbiljno zainteresovan za polaganje CAE (konačno), a vjerovatno poslije toga i CPE. Šta mislite, je li pametno da radim ovako korak po korak, ili da se spremim odmah za CPE?
Koji ti je cilj? Imati ok certifikat ili imati CPE? Ako ti je krajnji cilj CPE onda možda radije upiši pripremni tečaj za CPE.
Ako ti je svejedno onda radije polaži CAE, CPE nije lagan.

Quote:
može mi netko od kolega pomoći malo?

moram završiti IELTS Academic ili CPE C2.
moja trenutna razina znanja engleskog je B2/C1.

1. koliko moram raditi i spremati se za željeni rezultat? inače sam lingvist.
2. je li se netko spremao u nekoj od škola stranih jezika i koju preporučujete?
3. glupo pitanje, ali je li teži IELTS Academic ili CPE C2?


hvala
Ja sam položila za CPE i poznajem par ljudi koji su polagali IELTS Academic. Naravno ne mogu sa sigurnošću tvrditi, ali po mojoj procjeni IELTS Academic je lakša opcija.
Ja se nisam spremala u školama stranih jezika, ali sam iz knjižnice posuđivala i rješavala pripremne testove za CPE, što pomogne dosta jer onda na ispitu znaš tip zadataka pa imaš više vremena za same zadatke. Rješavala sam te pripremne knjige jedno 5 mjeseci lagano (uz hrpu drugih životnih obaveza, faks, posao) i svaki dan pričala s izvornim govornikom (takav mi je sklop životnih okolnosti bio, to nije bilo namjerno za vježbu ali sam sigurna da je neizmjerno pomoglo).
bricolage is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 16:07   #252
Quote:
bricolage kaže: Pogledaj post
Koji ti je cilj? Imati ok certifikat ili imati CPE? Ako ti je krajnji cilj CPE onda možda radije upiši pripremni tečaj za CPE.
Ako ti je svejedno onda radije polaži CAE, CPE nije lagan.
Cilj mi je CPE jer znam da to mogu. Hoću da se ističem od drugih (što nije teško u Italiji jer im je nivo engleskog dno, ali svejedno, CPE je CPE).
A gle, pokušaću CPE odmah pa taman ga i pao. Lijeno mi je spremati se sam, a ovdje nemaju pripreme jer niko neće da polaže CPE, njima je CAE vrhunac.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 11:00   #253
mene isto zanima što je najbolje: IELTS, TOEFL ili CAE/ CPE, te gdje je najbolje za navedene ići na pripreme? trebala bih min, od 6.5 za IELTS, TOEFL 550 i samo položeni ovi Cambridgeovi
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 00:46   #254
CPE ispit u British Councilu

Interesira me polaganje CPE ispita ,znači C2 razine u British Councilu.Baratam engleskim super i rješavao sam neke primjere ispita na internetu i večinom mi nisu predstavljali problem.
Ono što mene zanima dal postoje neki određeni materijali koji mogu pomoć u pripremi ispita, na što treba vodit računa?Bio bi zahvalan ako je neko več polagao pa da mi kaže svoje iskustva, koliko je teško itd..?
Razlog zašto mi treba CPE je jer planiram polagat za sudskog tumača.Kolko sam shvatio i IELTS ispit vrijedi u tom slučaju, al ne za stalno?

Ako sam dobro skužio može se polagat 3 put godišnje i cijena je 1.400kn?
Svaka informacija je dobrodošla!
chino2727 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 03:57   #255
Ne znam za CPE, al' što se priprema i IELTS-a tiče, edX nudi (besplatan) tečaj koji može pomoći:
https://www.edx.org/course/ielts-aca...ion-uqx-ieltsx

Dostupan je do 11. mjeseca ove godine.
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 15:45   #256
Pozdrav svima!
Krajem prošle godine odlučila sam polagati CPE ili IELTS kako bi mogla polagati za sudskoga tumača. Dakle, krajem 11. mjeseca 2015. na stranici sudačke mreže pronašla sam podatak da se za sudskoga tumača priznaju ispiti CPE i IELTS Academic (band score 7.5 - 9).
Nakon surfanja po netu i forumu, odlučujem se za IELTS jer slovi kao lakši od CPE-a. U 12. mjesec prijavljujem IELTS, u 2. mjesec ove godine izlazim na ispit. Neki dan stižu mi rezultati, dobila sam 7.5.
Ponovno odlazim na stranicu sudačke mreže kako bih vidjela koji mi još dokumenti trebaju za prijavu ispita za sudskog tumača, kad ono šok i nevjerica!
Promijenili su band score za IELTS potreban za pristupanje ispitu, sad piše 8.5-9!!!
Zna li netko o čemu se radi, zašto je došlo do promjene i hoće li sada svim imenovanim sudskim tumačima koji imaju band score 7.5 oduzeti licencu?
Stvarno mi nije jasno kako se odjednom podigao taj prag, pogotovo jer na svim stranicama (npr. raznih škola stranih jezika) osim na stranicama sudačke mreže još uvijek piše da je band score za pristupanje ispitu za sudskog tumača 7.5?!
Molim ako netko ima koju informaciju da javi.
Hvala.
anais nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 16:08   #257
Šok i nevjerica?! Pa polaži ga ponovo, kako ćeš biti kvalitetan sudski tumač sa tim rezultatom?
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 17:01   #258
O čemu govoriš? Zadnjih 10 godina traži se taj rezultat za sudskog tumača, hoćeš reći da nitko od sudskih tumaca koji je polagao u tom razdoblju ne radi kvalitetno?
anais nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 17:30   #259
Pa ako su podigli kriterij, podigli su ga s razlogom.
Ako se osjećaš spremna da prevodiš ozbiljne dokumente, ne znam zašto je toliko veliki problem uraditi test ponovo. Ovdje ti niko ne može pomoći ako se pravilo promijenilo.
Ne želim biti grub, samo realan.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 15:26   #260
Možda nije u redu ako su podigli prag samo kod ispita IELTS. Jer i ispit CPE (barem kad sam ga ja polagao) može se položiti ocjenama A, B i C. Ako i prolaz ocjenom C priznaju za sudskog tumača, možda da u tom slučaju radije razmisliš o ispitu CPE, jer čini mi se da je onda lakše postići ocjenu C kod ispita CPE (prag je 66% ako se na varam), nego rezultat 8.5 kod ispita IELTS.
__________________
Razmišljat ću o tome sutra, sutra je novi dan!
luna_park is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:36.