Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2015., 11:54   #3321
To nije naš problem.
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 03:47   #3322
kad budu počele dolazit opomene/ovrhe i slično, šaljem kopiju odjave i kopiju povratnice onome koji je poslao opomenu/ovrhu?
povratnica sama po sebi ne dokazuje da je poslan zahtjev za odjavu, samo dokazuje da su primili neku poštu koju sam im poslao?

može li se osobno kod HRTa odjaviti i dobiti od njih potvrdu s potpisom da je to kod njih odjavljeno?
na koji način oni dokazuju na sudu da im ja nisam dozvolio pregled ili na koji način ja dokazujem da pregleda nije ni bilo ako oni pokušaju lažirati isti?

Zadnje uređivanje 4323 : 10.10.2015. at 04:08.
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 11:55   #3323
Pozdrav,
uselio sam u kucu prije par godina, svakako je u rupi sa signalom, ne mogu hvatati nista od okolnih zgrada, tv koristim kao monitor za PC, pretplatu ne placam. Jutros mi je banuo kontrolor, predstavio se, pitao imam li tv. Nakon sto sam mu rekao da nemam, cak ni da antene nemam jer nemam signala covjek je rekao da ga je samo zanimalo imam li tv, zahvalio se i krenuo dalje, nije ni pokusao uci u kucu ili nesto prijetiti. Sad, jel to neka nova taktika ovih s HTV-a, mogu li se nadati kakvom pismu od njih, jer, bio sam spreman na svadju, psovke i lupanje vratima, pa me sve ovo malo iznenadilo? Ispricavam se ako je slicno pitanje vec bilo, izisao sam iz nocne pa da ne pretrazujem cijeli forum.
LP
Fallen77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 13:30   #3324
Quote:
Fallen77 kaže: Pogledaj post
Sad, jel to neka nova taktika ovih s HTV-a, mogu li se nadati kakvom pismu od njih, jer, bio sam spreman na svadju, psovke i lupanje vratima, pa me sve ovo malo iznenadilo? Ispricavam se ako je slicno pitanje vec bilo, izisao sam iz nocne pa da ne pretrazujem cijeli forum.
LP
Vjerojatno ovisi na kojeg kontrolora naletiš. Meni se pojavio neki bahati frajer koji me ispitivao za TV, radio, laptop, radio u autu i na kraju mobitel ali se na kraju pokupio bez ikakve svadje.
Lasher667 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 14:03   #3325
Quote:
Lasher667 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ovisi na kojeg kontrolora naletiš. Meni se pojavio neki bahati frajer koji me ispitivao za TV, radio, laptop, radio u autu i na kraju mobitel ali se na kraju pokupio bez ikakve svadje.
Dakle, pred vratima VAŠE VLASTITE nekretnine ili stana u najmu vam se pojavi osoba BEZ JAVNIH OVLASTI i "bahati vam se", ispituje vas o tome "što imate u stanu", "imate li nešto u automobilu" i vi se bojite da ne bi "došlo do svadje"? Pišete li vi iz Sovjetskog Saveza? Znači ja "moram imati sreće" da netko u mojoj vlastitoj kući ne bi "vikao na mene"? Pazite, vi hipotetski mozete "kontrolora" HTV - a odvesti pred vlastiti TV, reci mu da je corav i glup ako TV vidi i otjerati ga iz kuce ako bude bilo cime prijetio. Pa koga se vi, ljudi dragi, bojite?!?
lisaclopuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 14:30   #3326
Quote:
lisaclopuza kaže: Pogledaj post
....Pa koga se vi, ljudi dragi, bojite?!?
ovrhe
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 14:35   #3327
Pa ovrhu vam prema do sada vidjenome mogu pokrenuti bez da su vas ikada vidjeli, bili u nekretnini ili razgovarali s vama. A potpisati naravno necete nista vlastorucno. Pa neka dokazuju. Ako je pak sudska praksa takva da je dovoljna samo rijec "ovlastene osobe" HTV - a pred sudom da je vidjela vas televizor, onda stvarno prijavite pristojbu i nemojte se gnjaviti s budalama, ustedjet cete i zivce i vrijeme.
lisaclopuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 14:39   #3328
Quote:
lisaclopuza kaže: Pogledaj post
Pa ovrhu vam prema do sada vidjenome mogu pokrenuti bez da su vas ikada vidjeli, bili u nekretnini ili razgovarali s vama. A potpisati naravno necete nista vlastorucno. Pa neka dokazuju. Ako je pak sudska praksa takva da je dovoljna samo rijec "ovlastene osobe" HTV - a pred sudom da je vidjela vas televizor, onda stvarno prijavite pristojbu i nemojte se gnjaviti s budalama, ustedjet cete i zivce i vrijeme.
što ako ipak ne želim plaćati to a zanima me kako se pravno obraniti/zaštititi
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 14:49   #3329
Imaš savjete gore, a ja ponavljam moje iskustvo. Ignorirati, ako hoćete i pičkarati kontrolore, ne puštati nikoga u kuću, ništa ne potpisivati i na sudu izjaviti da nemate televizor ni adekvatan uređaj koji televizor u smislu važećih propisa mijenja. Ne upuštati se ni u kakve rasprave s budalama. A ako je na sudu stvarno dosta da netko iz HTV - a posvjedoči lažno ili istinito da vi ne govorite istinu, onda cijela tema nema nikakvog smisla.
lisaclopuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 15:08   #3330
Quote:
lisaclopuza kaže: Pogledaj post
Imaš savjete gore, a ja ponavljam moje iskustvo. Ignorirati, ako hoćete i pičkarati kontrolore, ne puštati nikoga u kuću, ništa ne potpisivati i na sudu izjaviti da nemate televizor ni adekvatan uređaj koji televizor u smislu važećih propisa mijenja. Ne upuštati se ni u kakve rasprave s budalama. A ako je na sudu stvarno dosta da netko iz HTV - a posvjedoči lažno ili istinito da vi ne govorite istinu, onda cijela tema nema nikakvog smisla.
Ne mogu ignorirati ako pošalju ovrhu.
Trebam nekako dokazati da imam odjavljenu pretplatu.
Kako ću to dokazati ako mi u hrtu pismeno ne potvrde da je odjavljena pretplata?
Povratnica ne dokazuje da je hrt priznao moju odjavu pretplate već samo dokazuje da su primili nekakvu poštu koju sam im poslao, to može biti i razglednica.
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 15:39   #3331
Pa kako nije ulazio u kucu, nisam nista potpisao niti me imaju u evidenciji jer nisam nikada ni placao pravit cu se kao da nista nije bilo u nadi da nisam usao u zonu sumraka HTV-a i hrvatskog pravosudja, hvala svima, mislim da cu ubuduce cesce poviriti na ovaj forum.
Fallen77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 21:56   #3332
Samo da pojasnim nekoliko stvari što se tiče obavijesti o pokretanju prekršajnog postupka.

Dakle, radi se o vrhunskom, ali o doista odličnom blefu. Ali i dalje o blefu.

Prva stvar koju mnogi krivo protumače je ta da u toj obavijesti piše da je kontrolor utvrdio da vi posjedujete prijamnik za koji ne plaćate pristojbu.
No, to nije točno.
U obavijesti je napisano kako je kontrolor utvrdio da se na toj adresi ne plaća pristojba. Samo to. Ništa više od toga.

Dobro jutro. Kontrolor je utvrdio da ne plaćate pristojbu. Pa to je znao i bez izlaska na teren. Ali neki marketinško-semantički genije (i to ne mislim sarkastično) je rečenicu sročio tako da većina ljudi pomisli kako su utvrdili da oni koriste prijamnik. Svaka čast - odličan blef.

Naravno, da su utvrdili da koristite prijamnik, ne bi vam slali obavijest o pokretanju prekršajnog postupka na kojoj piše da možete uplatiti 240 kuna (odakle ta cifra?) i da uplatom tog iznosa (tek tada) pristajete biti obveznik plaćanja pristojbe.

Obavijest spremite u ladicu i vrlo vjerojatno vam neće zatrebati.
Vjerujem da se mnogi ljudi uplaše jer doista i posjeduju prijamnik pa počnu plaćati pristojbu. Međutim, ako nemate prijamnik ili ga ne želite prijaviti, ovu obavijest možete ignorirati.

Dokle god niste potpisali prijavu prijamnika ili barem omogućili kontroloru da svojim očima vidi prijamnik koji koristite, ne mogu vam ništa. Mogli bi krivotvoriti vaš potpis ili lagati da su vidjeli vaš prijamnik, ali oboje će na sudu vrlo lako biti osporeno. A Hanžeković neće dopustiti da s takvim nebulozama uopće dođu do suda što znači da neće pokretati nikakav prekršajni postupak. To je samo zastrašivanje.
200kn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 22:29   #3333
Quote:
200kn kaže: Pogledaj post
...Mogli bi krivotvoriti vaš potpis ili lagati da su vidjeli vaš prijamnik, ali oboje će na sudu vrlo lako biti osporeno.....
Kako?


Nakon što se HRTu preda zahtjev za odjavu pretplate, daje li HRT pismenu potvrdu da je pretplata zbilja odjavljena?
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 12:35   #3334
Postoji li koji slučaj u posljednje vrijeme da je netko uspio umaknuti pretplatničkim kandžama HRT-a?
Postoji li netko u Hrvatskoj tko je uspio srušiti mamuta?!
__________________
Mitološki bogovi sa svojim spletkama i prevrtljivošću su bezvremeni odraz ljudske iracionalnosti.
Pret-Ares is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 16:00   #3335
Quote:
4323 kaže: Pogledaj post
Ne mogu ignorirati ako pošalju ovrhu.
Trebam nekako dokazati da imam odjavljenu pretplatu.
Kako ću to dokazati ako mi u hrtu pismeno ne potvrde da je odjavljena pretplata?
Povratnica ne dokazuje da je hrt priznao moju odjavu pretplate već samo dokazuje da su primili nekakvu poštu koju sam im poslao, to može biti i razglednica.
Quote:
4323 kaže: Pogledaj post
Kako?

To ne znam
Možda ako je netko direktno kod njih otišao i odjavio pretplatu pa i dodatno tražio potvrdu da je odjavljeno


Nakon što se HRTu preda zahtjev za odjavu pretplate, daje li HRT pismenu potvrdu da je pretplata zbilja odjavljena?
Quote:
4323 kaže: Pogledaj post
Ne mogu ignorirati ako pošalju ovrhu.
Trebam nekako dokazati da imam odjavljenu pretplatu.
Kako ću to dokazati ako mi u hrtu pismeno ne potvrde da je odjavljena pretplata?
Povratnica ne dokazuje da je hrt priznao moju odjavu pretplate već samo dokazuje da su primili nekakvu poštu koju sam im poslao, to može biti i razglednica.
ne znam kaj bi ti rekla
neki dokaz da su primili tvoju odjavu?
odnedavno sam na temi pa ne znam jel ima da li i nakon koliko šalju opomene ako pretplata nije plaćena - obzirom i HEP i T com i još poneki odmah šalju opomene ili podsjetnike

Ako si prije redovito plaćao pretplatu, pa im poslao odjavu i prestao plaćati, i za to što nemaš opomenu za neplaćanje bi trebalo biti dokaz da su primili odjavu pretplate

mi smo drugačije napravili, napisala sam nekoliko stranica prije - skraćeno - njihov obrazac i sve potrebne dokumente (nositelj pretplate je umro) smo faksirali na onaj broj koji je i naveden za odjavu pretplate. Prvi papir - prije obrasca i dokumenata je i "dopis" gdje je napisano što je sve priloženo i koliko sve skupa ima strana. I tako imam i onaj povratni papir koji da faks da je faksirano OK i da je faksirano tada i tada toliko i toliko stranica
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 16:02   #3336
Quote:
Pret-Ares kaže: Pogledaj post
Postoji li koji slučaj u posljednje vrijeme da je netko uspio umaknuti pretplatničkim kandžama HRT-a?
Postoji li netko u Hrvatskoj tko je uspio srušiti mamuta?!
eto čitam danas (ili jučer) u tiskanom izdanju večernjaka kako su kontrolori ušli u jedan dom umirovljenika ????, prošli sve sobe dok su štićenici / klijenti bili na ručku i nakon toga dali popis u kojim sobama su bili i našli prijemnike i ljudi koji su u tim sobama moraju platiti pretplatu ??????

Mislim, prvo uopće im dozvoliti da šetaju po sobama?
Nisam zapamtila koji je to dom bio
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 16:22   #3337
Kako sam rekao, Sovjetski Savez. HTV = drzavna televizija = drzava = policija = sud = Goli Otok ako se bunis. Zato sto im netko pod nos gurne "iskaznicu" kakvu sebi svatko moze naprintati uz malo truda na racunalu...
lisaclopuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 16:13   #3338
jel neko uspio odjaviti HRT pretplatu pa da mu više uplatnice ne dolaze jer po novome više se ne mora u bilježnika ovjeriti niti vam nakon prekida smiju više uplatnice slati a u kuću ih niste dužni puštati... E sad, niko se ne hvali il se ljudi boje napisati ovdje
momakman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 17:07   #3339
Ja sam odjavio prije par mjeseci kad su im ukinuli da papir treba biti ovjeren.
Kad mi je stigla povratnica, na mail adresu odjela za pristojbu sam poslao upit da li sam odjavljen, u roku pola sata je stigao odgovor da sam odjavljen od tog i tog datuma na temelju zaprimljene papirologije.
Taj mail ne brišem, to će biti dokaz za svaki slučaj. Inkasator mi nikada neće ući u stan i dobit će kratku odbijenicu i usmenu izjavu da u ovom stanu nema nikakvog prijamnika kada pozvoni i tu će priča završiti s njim.
Mufasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 18:10   #3340
Quote:
Mufasa kaže: Pogledaj post
Ja sam odjavio prije par mjeseci kad su im ukinuli da papir treba biti ovjeren.
Kad mi je stigla povratnica, na mail adresu odjela za pristojbu sam poslao upit da li sam odjavljen, u roku pola sata je stigao odgovor da sam odjavljen od tog i tog datuma na temelju zaprimljene papirologije.
Taj mail ne brišem, to će biti dokaz za svaki slučaj. Inkasator mi nikada neće ući u stan i dobit će kratku odbijenicu i usmenu izjavu da u ovom stanu nema nikakvog prijamnika kada pozvoni i tu će priča završiti s njim.
Super. I ja budem kad platim zadnji račun što mi došlo za 6 mjeseci.
momakman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.