Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2008., 15:02   #21
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
upravo tako + što još preporučam vrste stupastog rasta, razgranate od poda tako da ti krošnja ne počne tek na 2,5 m. To su ti stupasti grab, stupasti hrast i slične vrste.
Ima i zgodnih drvenih pregrada u Bauhausu.

Ove vrste stabala i po zimi zadrže lišće na granama, doduše uvelo ali nije loše tako da imaš zaštitu i po zimi. A možeš dodati i stupastu tisu kao podrast. ona je zimzelena.
ali ja mislim da su takva velika stabla poprilično skupa.
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 15:03   #22
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
ne možeš dignuti zid od 4m visine. Prvo ti za to treba građevinska dozvola (preko 2m) i dozvola susjeda a onda imaš i problem oko temelja i kako ga učvrstiti da se ne prevali na neku stranu.
nisam znala. onda povlačim savjet o zidanom zidu.
ali da li može staviti neku veliku drvenu ogradu, to je dozvoljeno? npr. ograda od 4 metra, ali puna.
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 15:05   #23
Quote:
mr.wolf69 kaže: Pogledaj post
i zasadiš slak ili bršljan (al slak je agresivniji) i za 2-3 mjeseca sve zeleno
a kaj to stvarno tak brzo raste (slak) da je za 3 mjeseca visoko 2-3 metra?
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 15:06   #24
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
nisam znala. onda povlačim savjet o zidanom zidu.
ali da li može staviti neku veliku drvenu ogradu, to je dozvoljeno? npr. ograda od 4 metra, ali puna.
ako je drvo u pitanju ne znači da se to ne smatra gradnjom, mislim da sam negdje pročitao da ograda ne smije biti preko 2m, ostaje jedino nešto posaditi.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 22:22   #25
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
Ovako nešto sam i ja imala u susjedstvu, dok nam nije dosadilo pa nam prešlo u naviku izać u gaćama na balkon i sl stvari. Jednom je susjed došao nešto srat a muž mu otvorio u gaćama, taman iz kupatila izašao, i to onako bez srama. I susjeda je bila došla. Tad su prestali zabadati pa čak i pozdravljati. Sa ostalim susjedima je odnos OK. Pokušaj se jednostavno ne obazirati. Pali.
E kad bih ja to mogao tako riješiti izašao bih ja i u tangama i to onako u zimi po snijegu. Ovo je zapravo nešto neopisivo. Dok čovjek to ne doživi ne može ni zamisliti. To je bezobraznost + zloća + glupost (IQ<50) + neodgojenost + besposličarenje (penzioneri) + ne znam što još., Uglavnom, na nasilje ne pomišljam jer mi mogu biti roditelji, a kako ću to riješiti još ne znam.
charlie 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 08:29   #26
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
ali ja mislim da su takva velika stabla poprilično skupa.

Jesu skupa, ali i zidanje zida od 4 m visine bi bilo još skuplje, pogotovo kad bi ga građevinska inspekcija dala srušiti.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 11:35   #27
Čitam danas u Bauhausovom katalogu: Čempres veličine 80-100 cm, cijena za komad 35,90kn.Prosječna visina rasta 5 metara.Dobro uspijeva na svakome pa i vapnenom tlu,na suncu ili u sjeni.U pravilu je bujna rasta i stvara puno zelenila.
Nisam nikakav stručnjak za biljke i zelenilo ali ovo mi se čini kao jednostavno i jeftino rješenje.
Maxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 13:58   #28
Quote:
Maxica kaže: Pogledaj post
Čitam danas u Bauhausovom katalogu: Čempres veličine 80-100 cm, cijena za komad 35,90kn.Prosječna visina rasta 5 metara.Dobro uspijeva na svakome pa i vapnenom tlu,na suncu ili u sjeni.U pravilu je bujna rasta i stvara puno zelenila.
Nisam nikakav stručnjak za biljke i zelenilo ali ovo mi se čini kao jednostavno i jeftino rješenje.
samo sto, ako je susjed star, mogao bi umrijeti prije nego to naraste 4m
Downtown is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 14:19   #29
Quote:
Maxica kaže: Pogledaj post
Čitam danas u Bauhausovom katalogu: Čempres veličine 80-100 cm, cijena za komad 35,90kn.Prosječna visina rasta 5 metara.Dobro uspijeva na svakome pa i vapnenom tlu,na suncu ili u sjeni.U pravilu je bujna rasta i stvara puno zelenila.
Nisam nikakav stručnjak za biljke i zelenilo ali ovo mi se čini kao jednostavno i jeftino rješenje.
To je pačempres i ok, dobar je u toliko krajnjoj nuždi kad stvarno se iscrpe sve druge mogučnosti. Al ovu Thuju (ilitiga čempres kako to ljudi obično zovu) nemojte ljudi jer je stvarno totalno amaterski saditi Thuju uz toliko ljepšeg, kvalitetnijeg i boljeg bilja za tu funkciju i općenito funkciju ograđivanja.

Postoje i druge vrste za živicu.
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 18:02   #30
Ja planiram posaditi jedno 50-tak komada...sve oko ograde..1000m2 .baumax...oko 25 kn...pol metra...kaže da traže puno vode pa neću sadit dok ne iskopam arteški s pumpom...a za rast se ne bojte...dajte si malo truda...kako naši seljaci..malo ureje..malo kan-a...i da vidiš...raste naočigled...al mislim da je kod čempresa stvarno ključno zaljevanje...po onim teškim vrućinama i dok su mali bar dvaput na dan...ujutro i naveče...da se na skuhaju...a za prvu ruku...da me ne gledaju dok pijem kavu posadiću metlinje...ono od čeg šokice u slavoniji prave metle...to je jednogodišnja biljka...izraste gusto...a ako joj daš malo gasa u vidu gnojiva i visoko...toliko...sretno...
__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 20:53   #31
Sve rasadnike sam obišao i nigdje nisam našao nekakvo zimzeleno drvo da bi "efikasno" zaklanjalo pogled na visini od 4 m. Dugoročno je to u redu, ali što napraviti sada, da pravno bude u redu, a da ne treba neka posebna dozvola?
Ljudi pomozite!
charlie 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 12:40   #32
Uz ogradu podigneš nešto u obliku povećeg i širokog korita za cvijeće, recimo oko 1 m visine (tako si u startu već dobio na visini), napuniš zemljom i zasadiš nešto ovakvo:
http://www.bamboogarden.com/Fargesia...n%20Screen.htm

Bambusi rastu jako jako brzo i gusto.
Pravi "green screen" pa neka si susjed
A korito sa strane svog dvorišta obložiš nekim ukrasnim materijalom, kamenom ili ciglom da ti paše po izgledu
__________________
...just kidding...
Wisteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 19:32   #33
Tko ima pravog, zagorski nastrojenog susjeda, bolje mu je neka ne trosi novac na zivu ogradu, jer ce mu je ovaj tako zalijati s nekim herbicidom da uz ogradu iducih 100 godina nece nista rasti, niti trava, cak niti korov.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 20:37   #34
postavi reflektor i kao slučajno usmjeri prema njegovom prozoru, i slučajno ga upališ kad glume big brothera- to ćeš napraviti 2-3 puta- oni će ugraditi rolete i imat ćeš svoj mir.
mislim da nakon toga nećeš trebat nikakvu ogradu.
tetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 21:05   #35
stablo je loše rješenje, djeluje samo dok ima lišća.

al usotalom šta te briga što on gleda, nek gleda čovjek kad nema šta pametnije raditi, zašto si zbog budale stvarati troškove
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:13.