Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2008., 02:31   #1
Povratnici-update

Bila je slicna tema ,znam..ali kako je proslo bar god dana od tada ili najmanje 6-9 mjeseci..zanima me update nasih povratnika...dal su jos happy sto su odlucili otici iz dijaspore,jel im bolje...ili su neki poceli razmisljati o povratku u dijasporu..odnosno ako im to nije moguce,dal su poceli zaliti oko odluke...
dakle,povratnici..jel jos uvjek sve ok??narocito oni ciji muzevi nisu otvarali firme po povratku nego su se morali snalaziti da nadu posao za drugoga...ti em zanimaju.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 07:51   #2
Hoce li se javit i oni koji su nezadovoljni povratkom? I oni koji su se vise puta vracali: prvo iz dijaspore u domovinu, pa iz domovine u dijasporu, pa opet iz dijaspore u domovinu, pa onda...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 08:09   #3
Otkada ja pratim Forum, jedino znam da su se vratili Moloch, Judita i Kronja i ne vjerujem da se oni zale...za druge ne znam.

Preko familije sam cuo za jos 3-4 ali ne znam nista o njihovoj situaciji no vjerujem da postoji trend vracanja.
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 09:25   #4
i Gazda se vratio davnih dana i nisam cula da se vratio

poznajem, sto dobro sto povrsno, jedno, recimo 5-6 obitelji sa podrucja bivse nam YU, od toga dvije obitelji iz Lijepe Nase, koji su otisli "doma" prije par godina i vrnuli se nakon kratkog vremena

dosta ih to opravdava cinjenicom da se djeca nisu snasla.....djeca su otprilike dobi mojih klinaca (znaci kasni teenageri) i mladji
meni se uvijek cinilo da su zapravo djeca oni koji se lako/lakse prilagode (?!)
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 11:28   #5
Za ostale neznam ali Kronja sad uziva, taj garant nije zazalio.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 17:06   #6
Simptomaticno je da povratnika nema na forumu. Dalo bi se reci da ljudi imaju zivot. Mi jadnici po sjevernoamerickim vukojebinama ovaj forum dozivljavamo kao druzenje.
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 17:37   #7
Quote:
XeiX kaže: Pogledaj post
Simptomaticno je da povratnika nema na forumu. Dalo bi se reci da ljudi imaju zivot. Mi jadnici po sjevernoamerickim vukojebinama ovaj forum dozivljavamo kao druzenje.
Treba malo drugacije placati internet jer da provjeris po forumu,vecina pise s posla
chichonina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 20:35   #8
Koliko ja razumijem nije bas adsl tako skup u hr..tako da nebi rekla da je stvar o trosku vec o tome da imaju pametnija posla dok bi se prije slozila sa xeixom u dijagnozi da je nama ovo neka vrsta druzenja sa 'svojima'
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 21:18   #9
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Hoce li se javit i oni koji su nezadovoljni povratkom? I oni koji su se vise puta vracali: prvo iz dijaspore u domovinu, pa iz domovine u dijasporu, pa opet iz dijaspore u domovinu, pa onda...
e pa trebali bi-to se trazi.da se vidi oboje-i oni koji su jos doma i ne zale i oni koji su se makli jer ipak im to nije bilo to.ne kuzim zasto bi takvi presutjeli???ides,probas,ne ide,vratis se...i ja tako namjeravam.naime ja namjeravam do proljeca otici doma na par mjeseci..s dva razloga-prvi-da se izivim malko duze nego samo kao kad sam na dopustu do 3 tjedna.u tri tjedna ne stignes nista...narocito ako zelis otici van hrv i posjetiti ljude koji te zovu i malko uzivati sa svakime na svakoj od lokacija.u tri tjedna,odes na tjedan,tjedan i pola,sve nesto u zurbi...i onda ti sfali i onog malo druzenja sa ovima u zg...e pa zeljela bi imati malo duze vrijeme da zaista stignem do svih i da stignem u to vrijeme uvidjeti kako se zivi...a usput bi htjela naci neki poslic,pa makar da me odrzava dok sam tamo...hjtjela bi i to malko iskusiti...kako je raditi doma...jer da bi ostala par mjeseci,moram od nekuda smoci neku lovu...ako mi se dopadne,produzim..ako mi se ne dopadne,opet ok,nije da nemam kuda da odem nazad! zato ne vidim zasto nebi neko ko se vratio nazad u dijasporu,napisao par rijeci,da bar znamo zasto se vratio...i sto je to sto je mislio da ce biti super ipak ispalo dovoljno lose da ga je dijaspora ponovo privukla...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 21:22   #10
Quote:
XeiX kaže: Pogledaj post
Simptomaticno je da povratnika nema na forumu. Dalo bi se reci da ljudi imaju zivot. Mi jadnici po sjevernoamerickim vukojebinama ovaj forum dozivljavamo kao druzenje.
ljubim te!
ovo je istina.ako i nije druzenje(jer druzenje je ipak sa nekim za koga bar znas kako izgleda,hehe)je neki dodir sa necime sebi slicnime..ili mozda puka dosada,jer ovdje (osim za rijetke koji su se navikli na mentalitet ljudi zemlje u kojoj borave a time i tamosnji zivot)zivota u ono malo slobodnih sati sto ti preostane van rada i nema...docim doma...radije se druzis,odes negdje,provedes vrijeme sa nekime..nego da visis na forumu.ok..ima i toga,naravno..narocito u jesen i zimu kad ti se i neda puno po vani biti..ali zivota je svakako vise nego tu.kakav god da bio.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 21:35   #11
Quote:
chichonina kaže: Pogledaj post
Treba malo drugacije placati internet jer da provjeris po forumu,vecina pise s posla
to ti opet govori kakva sloboda vlada po poslovima,hehehehehe...osim toga,svi zivi imaju net doma..osim staraca i fakat jako staromodnih..od grada do najvece selendre.svi si ga priuste..
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 21:41   #12
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
Koliko ja razumijem nije bas adsl tako skup u hr..tako da nebi rekla da je stvar o trosku vec o tome da imaju pametnija posla dok bi se prije slozila sa xeixom u dijagnozi da je nama ovo neka vrsta druzenja sa 'svojima'
Neznam bas da nam je familija toliko dosadna pa da nemamo drugog(pametnijeg)posla nego visiti na internetu

Znaci Kronji vise niste interesantni a onako se ljepo druzili
chichonina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 21:42   #13
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
Koliko ja razumijem nije bas adsl tako skup u hr..tako da nebi rekla da je stvar o trosku vec o tome da imaju pametnija posla dok bi se prije slozila sa xeixom u dijagnozi da je nama ovo neka vrsta druzenja sa 'svojima'
naravno.primjerice moji friends..narocito sada ljeti.rijetko su na netu.idu van,zive..more,ljetovanje bilo koje vrste..uvjek se nesto desava...jednostavno mi kazu,nisam na net cesto jer sam tu i tu,pa odem tamo pa se druzimo..ljeto je..hehe...zimi kazem i u jesen kad ti se ne izlazi tolko,onda su vise na netu..ali sada..ma covjece,da sam tamo..ma koji jebeni net...s poslom i bez posla..osim bas kad odlucim da necu nigdje ici nego viseti doma...al drugi je to zivot,ako imas povoljno druztvo,kolko puta(i sto je razlog??)da odbijes druzenje i odaberes net????zivot je tamo ipak jos zivot.ovdje je zivot posao i spavanje i ono malo vremena za ciscenje kuce i familiju..al vjerujem da ima onih kojima je bas to 'top topova'...takvi su se vjerujem vratili nazad ovdje da zgrcu pare dok ima friendovi ljetuju....
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 21:43   #14
Quote:
chichonina kaže: Pogledaj post
Neznam bas da nam je familija toliko dosadna pa da nemamo drugog(pametnijeg)posla nego visiti na internetu

Znaci Kronji vise niste interesantni a onako se ljepo druzili
ma nije to druzenje...to je piskaranje iz dosade...kad bi to bilo druzenje,bolje da se ubijemo.a kronja,pa nije lud da trati vrijeme u kuci na forumu umjesto da visi negde vani da real friends u real druzenju...onda nije za drugo nego da se vrati u vukojebinu iz koje je otisao.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 21:44   #15
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
to ti opet govori kakva sloboda vlada po poslovima,hehehehehe...osim toga,svi zivi imaju net doma..osim staraca i fakat jako staromodnih..od grada do najvece selendre.svi si ga priuste..
Znam,ali zasto pisu (vecinom)s posla

Subotom i Nedjeljom je vecinom samo dijaspora na netu
chichonina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 21:50   #16
pa kazem ti zasto..zato jer subotom i nedjeljom(a to vidim kad idem doma)svi su negdje,bilo vani,bilo doma imaju drustvo,bilo sta...samo ne sjede u kuci sami i bleje u ekran..a svi imaju net.petkom i subt uvece,svi su vani..niko nije na netu.a tako je i sa poslom..svi moji su na poslu na netu i posle posla obicno se nadu sa frendovima,deckima,curama,zive...cak i da su doma,zive,neko im dode..ljudi zive.a narocito sada kad je ljepo toplo..bilo da su na moru bilo na jarunu bilo na izletu bilo gdje...nije to ko ovdje.ja sam na poslu isto na netu..ali ne nazlaim se sa nikime posle posla,idem doma pa sam opet na netu..sub i petkom ne izlazim vise,opet sam na netu..vikendom ne idem nidge jer nemam neki interesantni izbor i opet sam na netu..al doma nebi bila na netu u naborjeno vrijeme jer bi imala izbora...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 21:54   #17
osim toga,recimo primjera radi-da sam doma..i da imam net u kuci kao i svi zivi koje znam,zivis ,vidis ljude koje volis u rl,pa makar se vidjeli samo jednom tjedno..imas decka(curu)s njima si..izades...ispunjen ti je zivot,ne sjetis se na net..jer sve ono sto zelis i sto te veseli ti je na dohvat ruke...net je za ubijanje dosade ne poslu da ne kvaris ono super vrijeme sa dragim ti ljudima nakon posla dakle u slobodno vrijeme...dapace,kad se zelis odmoriti od svih,onda je to odmor doslovno..ne treba ti jos pizdarije s foruma i sl sites...pa sta mislis da bi ja odbrala net umjesto kavu sa frendicom????ili net umjesto izlaska sa nekim dragim mi???
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 23:12   #18
Ma nije sve u Internetu.

Treba docekati da struju uvedu u vukojebine.

Ne mogu se ljudi na petrolej prikljuciti na forum....
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 08:34   #19
Quote:
chichonina kaže: Pogledaj post
Neznam bas da nam je familija toliko dosadna pa da nemamo drugog(pametnijeg)posla nego visiti na internetu

Znaci Kronji vise niste interesantni a onako se ljepo druzili
hehe a cuj..recimo da mozda ne tipkamo ovdje svaki dan ali kontakt definitivno nije stao..samo sad nije forumski

ne kazem ja da su nase familije dosadne vec onako bas kako kaze afrodita 'piskaramo'..tebi je drugaciji pogled na sve jer ti u biti sama po sebi nisi dijaspora ..ti si rodjena gdje si sad dok je nas 99% ovdje rodjeno u hr i ovo nam je svima jedna 'zajednicka' stvar..kuzis
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 21:37   #20
jos jedan povratnik

Evo da podijelim sa dijasporom - idem za Zagreb na par mjeseci, vidjeti kako ce biti sve, pa ako bude ok ovaj podforum ce imati novog povratnika (koji nece puno pisati jer ce biti vani po cijele dane )
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.