Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2010., 03:09   #21
Quote:
Belinda Carlisle Fan kaže: Pogledaj post
ako ti je ovaj podforum jad i čemer, što si na njemu?
Da bi ljudi poput tebe mogli pisati ovako glupe komentare.
mat333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 10:25   #22
Za tvoju informaciju, podforum se zove Sapunice, dakle služi upravo za razgovor o serijama kakve filozofi poput tebe nazivaju inferiornima, trashem, i ostalim... ako ne voliš takav tip serija, odi na pdf Televizija pa tamo komentiraj "kvalitetne" serije
Fan of Belinda Carlisle is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 16:50   #23
Quote:
Belinda Carlisle Fan kaže: Pogledaj post
Za tvoju informaciju, podforum se zove Sapunice, dakle služi upravo za razgovor o serijama kakve filozofi poput tebe nazivaju inferiornima, trashem, i ostalim... ako ne voliš takav tip serija, odi na pdf Televizija pa tamo komentiraj "kvalitetne" serije
Kad sam napisao da je ovaj podforum jad i čemer, nisam to napisao iz razloga jer su sapunice trash, nego zbog tipa komentara koji se na njemu ostavljaju.

Više od pola korisnika se ni ne trudi pisati vlastite komentare, nego reciklira tuđe i unedogled ih ponavlja ili potpisuje. Što više liči na kojekakav spam nego normalan post.

Svaka čast iznimkama, naravno. Ima ih. Premda jako malo.

Ne bih dalje, jer ovo spada u neku drugu temu, a to zasigurno nije "Korejske sapunice". Isprika moderatorima na off-u.
mat333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 17:48   #24
Quote:
mat333 kaže: Pogledaj post

Ono što sam htio reći jest da isti oni koji mogu gledati retardirane (doslovno rečeno) meksičke sapunice, usude se popljuvati korejske koje nisu ni pogledali.
I to čak ne ni meksičke sapunice generalno - i kod njih se tu i tamo zalomi nešto makar podnošljivo, nego one meksičke sapunice.
Potpuno te razumem, ali bi ipak bilo lepo da povremeno ostaviš neki komentar negde, njih uvek vredi čitati.
Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 18:08   #25
Ajmo se sad vratit na temu, molim lijepo.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 22:47   #26
boys over flowers je nesto najljepse sto sam ikad gledala...zadnjih 10 epizoda neprestano placem doduse lol... sad sam na ep 22/25 ...
korejske pjesme su savrsene <3 volim j. korejski nogomet <3 moram ici u juznu koreju!!!! ))
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 22:48   #27
i btw- ne bi boys over flowers koji netko tu spominje prije mene uopce ni nazvala sapunicom to je drama ali glupo mi je raditi poseban thread za tu seriju posto malo ljudi ovdje zna za to uopce
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 18:51   #28
Evo jos jedne obozavateljice korejskih drama.
Slazem se kako je BOF definitivno vrhunska drama, prica, produkcija, a ti Korejci... uff, zgodni do bola (napalila se zena)!

Jedva cekan da produ ispitni rokovi kako bi se bacila na novu kdramu, ovaj put "Playful kiss" s Hyun Joongom u glavnoj ulozi.
__________________
I`m too young to feel this old...
Atalantaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 19:19   #29
Dižem ovu temu iz mrtvih u nadi da ima još ljudi koji gledaju ovakve serije

Zadnje pogledano: Secret Garden. Budući da me Ha Ji-won ugodno iznenadila u seriji "Damo", odlučio sam se za SG ne znajući o čemu se radi. I da zadnje dvije epizode nisu bile toliko slabe (scenaristi su baš razvukli završetak), rekao bih da je izvrsna. Ovako je na kraju ispala samo solidno, iako mi je nakon gledanja bilo jasno zašto je postigla toliki uspjeh u Koreji (u pripremi je mjuzikl inspiriran serijom). Preporuka svima koji žele pogledati nešto lepršavo (oh, Bože ne mogu se sjetiti prave riječi, ali neka ovako ostane). Iako se glavna premisa zasniva na zamjeni tijela, neka vas to ne otjera, u biti je vrlo mali dio serije posvećen tome.

Pokušao gledati: Thank You. Odustao nakon dvije epizode. Korejske serije inače zahtijevaju "suspension of disbelief" u mnogim trenucima, ali brate, ova serija to neprestano traži od gledatelja, osobito u scenama vezanim uz operacijsku salu koje su čisti trash. A da tek ne spominjem glavnog lika, dr. Mina koji je jedan od iritantnijih likova koje sam vidio u nekoj seriji. Šteta, jer je dio priče vezan uz Young Shin i njezinu kćer Bom (klinka je fantastična glumica) zaista obećavao.

Možda nastavim gledati: IRIS. Najskuplja korejska serija svih vremena možda ima atraktivne akcijske scene i obiluje raskošnim lokacijama (nije kao u američkim serijama kad se radnja odvija u New Yorku, a serija je snimana u Torontu. Korejci idu na prave lokacije), ali nešto nedostaje. Možda smo sve to već vidjeli u "24" i ostalim američkim akcijskim trilerima pa zato ne vuče na daljnje gledanje.

Zadnje uređivanje Vepar : 10.04.2011. at 19:29.
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 17:16   #30
korejske serijeeee

Ajme, ja se navukla na Koreance prije jedno četiri godine i od onda me ne popušta. Pogledala sam gro filmova i serija, a niko nije spomenuo ni njihove live show-ove (u kojima sudjeluju glumci, voditelji, korejski idoli...) koji znaju biti urnebesno smiješni i mogu se naći na you tubeu i drugim sajtevima. Bacite pogled na "We got married" (na my soju), ako već niste.

A znaju koreanci imati i jaaaako dobru mjuzu. Ako ostavimo po strani njihove kpop grupe i grupice (koje isto nisu sve loše), imaju zbilja odlične izvođače kojeg god žanra hoćeš - od house-a,elektronike, indie rocka...

J. Korea
Miss_Cynic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 00:09   #31
Zar postoje Korejske sapunice?

ako su imalo slične Brazilskim,onda ih gledamo!
__________________
Generale čekamo zapovijed! Ljubavnik & Patriot!
Vanya83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 11:13   #32
Pa, imaju deset puta manje epizoda od meksičkih/brazilskih, što je najveća prednost

Nego, još jedna polu-preporuka: 49 Days. Opet zasraše seriju u zadnjoj epizodi (to valjda tako mora biti u Koreji), iako je sve prije toga bilo zabavno. Dosta je to slabije od, recimo, Coffee Prince ili Dae Jang Geum, ali svejedno vrijedi gledati.
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 14:04   #33
Sve su lipe..ali Ruske su naj
svaka država ima svoje sapunice,samo što je nama ,Korejske malo čudno!mislim nismo se imali ni priliku pobliže upoznati
__________________
Generale čekamo zapovijed! Ljubavnik & Patriot!
Vanya83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 18:37   #34
ej
evo da malo dignem temu
je imate koju dobru seriju za preporuciti?
pogledala sam ih vec nekoliko do sad i sve su mi bile dobre, pogotovo Paradise ranch
i na kraju ovog videa je najava za neku seriju pa ako neko zna kako se zove da mi kaze
http://www.youtube.com/watch?v=Jc8Frq8nNx0
__________________
Long you live and high you fly, smiles you'll give and tears you'll cry, and all you touch and all you see is all your life will ever be.
mabyAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 22:52   #35
imam jedno pitanje za upucene
zeljela bih vidjeti jednu korejsku seriju al sa barem engleskim prevodom
trazila sam je i na viki al nije prevedena tamo
serija je o nekom kralju i nekoj sluskinji koja se valjda zaljubi u nekog princa ili tako nesto slicno
pa pokazuju dvorac i kralja i svitu kraljevsku
al nigdje da nadjem seriju sa prevodom
da li iko zna nesto vise o tome
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 15:21   #36
ko nije gledo city hunter obavezno ja obozavam lee min hoa- dusica i u ovoj seriji je apsolutno saaaaavrsen <3
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 21:48   #37
Talking Napokon netko napravio temu vrijednu registriranja!

Dakle, slučajno sam završila na ovom forumu (tražila sam k-drame u Srbiji, navodno ih prikazuju!) i morala sam se registrirati kako bih ovdje odgovorila!
Zaljubljenik sam u k-pop (SuJu <3 bijah na njihovom koncertu u Parizu :') ) i općenito korejsku kulturu, uključujući i drame.
Pogledala sam You're Beautiful (Hongki je prekrasan *.*), Dream High (zbog Wooyounga lol), Boys Over Flowers (klasik, preporučujem svima), Secret Garden (apsolutno naj drama, ali ne preporučujem početnicima, neće je skužiti) itd itd.
Ovo mi je top 4. Doduše, gledala sam i par Japanskih... Isto su dobre, ali nije to to... Nema nekog suspensa i priče nisu dobro razrađene...

Korejske su drame nešto presavršeno. U početku je kratak uvod u priču i odmah vas uvuče. Izazivaju ovisnost, ali dobro je što nemaju 500 epizoda kao nekvalitetne idiotne meksičke i turske sapunice, nego nekih 20ak i moguće je pogledati sve epizode. Dostupne su na netu, to je još jedan plus. Ali mislim da bi trebalo uvest malo te istočnjačke kulture na našu televiziju... Nema boljeg od Secret Gardena (Hyun Bina) na Novoj TV. *.*

Poruka svim budalama i neobrazovanim debilima:
Očito ne znate što je RASIZAM. Pola ovih komentara je rasističko i pokazuje samo kakve ste ortodoksne seljačine. Ako vam se ne sviđa forum, nemojte ga čitati i maknite se. Hvala.
PasalacquaGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 21:49   #38
Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje za upucene
zeljela bih vidjeti jednu korejsku seriju al sa barem engleskim prevodom
trazila sam je i na viki al nije prevedena tamo
serija je o nekom kralju i nekoj sluskinji koja se valjda zaljubi u nekog princa ili tako nesto slicno
pa pokazuju dvorac i kralja i svitu kraljevsku
al nigdje da nadjem seriju sa prevodom
da li iko zna nesto vise o tome
Znaš li možda kako se zove serija? Može i naslov na korejskom, prevest ću ti ga ^^
PasalacquaGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 21:56   #39
Quote:
mabyAnn kaže: Pogledaj post
ej
evo da malo dignem temu
je imate koju dobru seriju za preporuciti?
pogledala sam ih vec nekoliko do sad i sve su mi bile dobre, pogotovo Paradise ranch
i na kraju ovog videa je najava za neku seriju pa ako neko zna kako se zove da mi kaze
http://www.youtube.com/watch?v=Jc8Frq8nNx0
Drama ti se zove Royal Family.
http://wiki.d-addicts.com/Royal_Family
Možeš ju gledati ovdje: http://www.epdrama.com/drama/royal-family/
Ako nisi n00b u ovome, pogledaj Secret Garden. Isto tako, preporučam You're Beautiful i naravno, klasik Boys Over Flowers. Isto tako, nova drama prožeta akcijom (s YunHo-om iz DBSK-a i Siwonom iz Super Juniora) Poseidon.
PasalacquaGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 19:44   #40
evo da se i ja ubacim sa svojim dojmovima o korejskim drama koje volim jednako kao i tajvanske, no korejske su mi ipak malo draže ... do sada sam pogledala nekih 40-ak drama i znam se dogoditi da one koje najviše hvale na mene i ne ostave takav dojam, no poštujem svako mišljenje i drago mi je da sam našla ovu temu ... vidim neke drame koje se nalaze na mom popisu su već nabrojane hihi .... na mene osobno dobar je dojam ostavila drama Time between dog and wolf (predobra mi je ta drama), City hunter, Green rose, Temptetion of an angel, Iljimae, (dakle akcijske) ...zatim My girlfriend is a nine-tailed fox, Mischievous kiss (od koje mi je bolja tajvanska verzija), Sweet 18, Protect the boss, Heartstrings itd. ... zadnja koju sam pogledala je 49 days i meni se jakoooo svidjela jer nije tipična, čak i kraj koji mnogi kritizraju je meni dojmljiv pa ako tko ima takvu sličnu dramu za preporučiti rado ću poslušati preporuku ...
vrežicak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.