Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2013., 15:45   #1
Tumačanje izvoda iz katastarskog plana

Danas smo izvadili izvod iz katastarskog plana za česticu. Granice su iscrtane debljom punom linijom, klasika. Medjutim, pojavilo se nešto što nas zbunjuje, ucrtan je jedan poveći kvadrat tanjom punom linijom unutar naše parcele tako da se jedna strana tog kvadrata dodiruje s granicom parcele. Ne znamo o čemu se radi. Inače, na parceli nema nikakvih gradjevina, ne prolaze komunalije, nema prava služnost...
Ima li netko kakvo objašnjenje?
Hvala.
Tremor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 08:40   #2
1.Moglo bi biti od prijašnjih ohoho vlasnika. Trebaš objediniti tu česticu (ne znam kako sada, ali kad sam kupovao neku zemlju "potegnuli" smo 22 bivša vlasnikai mali milion parcelica-imenom i prezimenom) Na sudu su svi brisani i čestica je uvedena na moje ime.
2.Mogla bi biti granica građevinskog i poljoprivrednog zemljišta
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 12:28   #3
@ tremor

Ne znam da li sam u pravu......al to što sada nema nikakve građevine na parceli, ne znači da prije xy godina tu se nije nalazila neka
građevina. Katastarski planovi datiraju iz puno godina unazad. Znam slučajeve iz susjedstva, kuća u naravi drugačije je postavljena na parceli od situacije u katastarskom planu. Astara je preko 80-tak godina.
Ukoliko imate vremena i volje, otiđite na katastar i pitajte ih, ako nisu previše zauzeti s legalizacijom, možda naletite na susretljivog službenika.
sretno.
Toblerona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:34.