Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2007., 19:24   #21
možeš probat sa benzodiazepinima,neće stvorit ovisnost(za to treba tjedana i tjedana i na kraju lako ih se okanit)jednokratna doza je niš....sad ovisi želiš li spavat ili samo se skulirat...recimo zolpidem 10 mg ako želiš biti pospana,li alprazolam 1 mg
persen tkđ nije loš,iako kod jače fobije nije učinkovit nešto vele,pa ako ne želiš u sred leta hiperventilirat popij si jedan od gore navedenih ili neki dr iz njihove skupine...a tkđ ne bi loše bilo malko psihologu
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 19:25   #22
hm...nedorečen sam bio,alprazolam te neće uspavat već samo smirit
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 20:05   #23
1 mg Helexa/Xanaxa je previse, dosta je 0.25 mg. Provjereno.

Probaj otici do dr. opce prakse, reci mu problem i traziti Helex od 0.25 mg. Jako dobro za napadaje panike.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 20:49   #24
xanax
persen je bombon
__________________
Abazigal: "Oh my god! They killed Yaga-Shura!"
Sendai: "You bastards!"
blupblup is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 21:02   #25
tipično...skolnost hipodoziranju benzodiazepina...nisu to teške droge,nije potrebna titracija
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 21:57   #26
Prije bi rekao - realno doziranje benzodiazepina... Niti jedan normalan lijecnik ti nece preporuciti da prvi puta uzmes 1 mg Xanaxa... Osim toga, ako netko razmislja o Persenu, 0.25 mg Xanaxa je cisto dovoljno... Ionako se tu radi vise o placebu, nego o realnoj potrebi...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 23:52   #27
ja samo govorim da joj niš neće bit od 1 mg a garant će djelovat
btw ja nisam normalni liječnik :P
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 10:49   #28
thank na savjetima
jučer mi je frendica dala xanaks od 0,25 ako sam dobro vidjela.
nadam se da će na mene djelovati i da me neće strefit neki udar ..uf
malaeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:49   #29
Nisu li Helex i Xanax ista stvar? Alprazolam?

Probala Xanax 0,5mg i pukne me u glavu, a Helex 0,25mg izvrstan - ne omami, ali smiri. Trenutno ga koristim zbog nervoznih grčeva u utrobi prije spavanja. Super stvarčica.

Persen je totalna pljuga. Slabije od kamilice.

Ja se isto strašno bojim letjeti. Najmanje sam se bojala prvi puta jer sam bila radoznala. Što sam starija to se više bojim za svoj život, a u avionu se osjećam kao u klopci i svaki zvuk mi je sumnjiv. Znala sam si pomoći s vinčekom na letu. Također sam propustila par putovanja na duže rute, samo zbog aviona.

Mislim da će Helex 0,25mg biti OK. Kad popusti, uzmeš još jedan.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 12:23   #30
Alprozolam je anksiolitik novijhe generacije, al za probleme čija se etiologija nezna mislim da je preporučljivije uzete diazepam i to za početak u dozi od 2-5 mg, njegovo je djelovanje sveobuhvatnije i daje mnoštvo benzodiazepinskih derivata, ima anksiolitičko i miorelaksirajuće djelovanje, te mu je učinak dug... kod fobija letenja... također se kao prirodna nadopuna može uzeti melatonin koji ima blaga hipnotička svojstva proizvodi ga firma kal a može se dobit bez recepta. Diazepam je inače najpopularniji kao Apaurin ili Normabel. Kod učestalijih pojava sličnih poremećaja možete zatražiti i savijet od svog liječnika o upotrebi najnovijih izrazitoselektivnih agonista serotonina, oni inače spadaju u skupinu antidepresiva-anksiolitika kao što je esciclopram, njhivo se nuspojave beznačajne. Kod uzimanja diazepama ili alprozolama, treba uzeti u obzir da diazepam sam po sebi ima dugo djelovanje, dok alprozolam treba uzeti u sr obliku, što znači sporo otpuštajućem
minutemade is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 12:38   #31
Ne znam bas da su SSRI lijekovi dobri za napadaje panike... I da nemaju nuspojave... Oni se ne koriste za napadaje panike, jer ih treba uzimati mjesec-dva da pocne njihovo djelovanje.

Diazepam - obicno ima za posljedicu pospanost.

I Helex i Xanax su jedna te ista stvar, samo razliciti proizvodjaci...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 13:41   #32
Quote:
Beboje kaže: Pogledaj post
Probala Xanax 0,5mg i pukne me u glavu, a Helex 0,25mg izvrstan - ne omami, ali smiri. Trenutno ga koristim zbog nervoznih grčeva u utrobi prije spavanja. Super stvarčica.
Super stvarčica??? Bolan je proces odvikavanja
6 mjeseci nisam spavala nakon prestanka uzimanja istog
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 13:51   #33
Što sam starija to se više bojim za svoj život, a u avionu se osjećam kao u klopci i svaki zvuk mi je sumnjiv

Točno to BEBOJEEE !!!
UZAS Živi !!
malaeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 14:36   #34
Bamby - koju količinu si uzimala, kako često i koliko dugo? Ja uzmem jednu ili pola 0,25mg sat-dva prije spavanja ako mi je baš koma.

Malaeva - razvila sam i fobiju od trajakata, nećeš vjerovati. Prije par godina smo, po buri, prelazili s Mljeta na Pelješac. Trajekt se toliko ljuljao da nismo mogli stajati i ja sam doslovno plakala sjedeći na podu i grčevito se držeći za ogradu. Baš mi je to iskustvo trebalo da se i trajekata počnem bojati!!! Ubila bih te kretene koji su isplovili po takvom vremenu.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 15:12   #35
esciclopram ili ciprolex kako je proizvođački zaziv je učinkovit i kod napada panike, djelovanje mu nastupa već 7-14 dana od početka uzimanja, ne izaziva navikavanje, a nuspojave su iznimno rijetke i blage

što se tiče diazepama klinička iskustva ipak pokazuju da je najučinkovitiji
minutemade is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 15:14   #36
diazepam u količinama od 2-5 mg... ne iskazuje snažna hipnotička obilježja, iako se ista u počletku uzimanja mogu primjetit, kao i kod svih anksiolitika najbolje ga je primjenit prije spavanja, jer mu je dužina djelovanja... plazmatske prisutnosti i više od 3 dana...
minutemade is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 16:35   #37
[quote=Beboje;8247659]Bamby - koju količinu si uzimala, kako često i koliko dugo? Ja uzmem jednu ili pola 0,25mg sat-dva prije spavanja ako mi je baš koma.

Počela sa 0,25 (3 mjeseca), zatim 0,5 i na kraju 1 mg, sveukupno godinu i pol. Ali zbog nekih drugih stvari, ne straha. Uglavnom prestala sam odjednom jer više nisam mogla živjet sa tim (uzimala sam i prozac). Bilo je to teško odvikavanje al eto već sam skoro 2 godine čista ko suza
Prošle godine sam se prvi puta vozila u avionu jer sam morala na poslovni put i to sama. Želudac me bolio samo na aerodromu, kad sam sjela sve je bilo ok. Jedino što mi se jako vrtilo, neznam zašto... možda podsvjesni strah???
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 16:58   #38
poluvijek eliminacije diazepama je 20-40 h sa trajanjem do 48 h tako da ne bih preporučio njega ako baš moraš nakon leta upravljat autom ili nešto slično tome radit,alprazolam ima učinka i nakon 24 h ali značajno manji
u dr ruku pri prvom korištenju bez postavljene dijagnoze je možda bolje uzet diazepam al onda u niskim dozama dakle 2 mg
btw znam za slučaj iz ine ruke kako je čovjek nakon višetjednog korištenja benzodiazepina ne znam točno kojeg imao strašne halucinacije kao dio apst sindroma...no to nije čest slučaj
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 20:18   #39
Malaeva, Persen ti je sasvim ok: blag i djelotvoran.
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 21:19   #40
Quote:
sunnyah kaže: Pogledaj post
Malaeva, Persen ti je sasvim ok: blag i djelotvoran.
Persen forte uzmi
__________________
Najbolje i najljepše stvari na svijetu ne mogu se vidjeti, niti dotaknuti...već osjetiti u srcu.
Flower24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.