Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2014., 11:51   #3841
Quote:
senon kaže: Pogledaj post
tablet ? hmm nznm to i je problem sta nema OTA via WIFI nego putem SD kartice.a sad kak da ja znam dal mogu stavit univerzalni na temelju podataka koje znam samo sa kutije (hardwerski)
wifi-ota update ti je de facto jedno te isto. tablet se spoji na svoj server, provjeri da li je dostupno nešto novo za nadograditi i to ti javi.
ali ako je SAMO putem sd kartice, onda trebaš naći NEKI soft, vivaxov ili "tamo neki", skinuti ga na komp, prebaciti na sd i pokrenuti update. najčešće je to procedura da se TAJ file preimenuje u "update.zip", restarta tablet i počinje update. jedino je pitanje da li unutarnji SD ili vanjski. o tim nazivima kartica je davno pisano.
no, sve to tebi nije problem, koliko to koji rom uzeti. što se tiče napisanog na kutiji, to ti je samo polazna točka. sa nekim benchmark programom, sys info programom ili sličnim, trebaš saznati točan procesor, grafiku, količinu rama, količinu flasha i onda tražiti sa tim filterima. no, takav način je prilično riskantan jer ćeš ili skroz zbrikati tablet ili ćeš ga nadograditi ali nešto neće raditi (kamera, 3g, neki port), ili ćeš imati sreće, pa ubosti "iz prve". ne bih te htio ohrabrivati da ćeš uspjeti, jer, zbilja rezultat može biti .
no, zbog čega ga uopće želiš nadograditi?

Quote:
Pero76 kaže: Pogledaj post
Danas kupio preko geekbuyinga novi Pipo P8 rk3288 kao presell cijena 210 USD. Malo cu se nacekat da stigne, ali nadam se da sa novom uzdanicom Pipo nece faliti a trebam provjeriti i Pipo kvalitetu koja se opisuje na forumu.
iskreno, mislim da si trebao sačekati da taj tablet zbilja i zaživi kod korisnika. ali, ok. da načekat' ćeš se, ali mogao bi imati i glavobolju sa prvom verzijom roma.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 19:02   #3842
ma fali dosta stvari koje recimo iam na samsungovom mobu (s3) koje bi mozda bile sa drugim softverom..plus zivcira me sto nije full screen kod gledanja videa nego uvijek ostane na rubovima blank screen ..dok to nije slucaj na mobu..ima aplikacija za to al zahtjeva root..al jbg ocito necu nigdje dogurat sa tim tabletom jer upravo zato i je jeftin jer kakvog dobijes toe to ..no update no root no fun
senon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 20:29   #3843
pa lakše je napraviti root nego naći zamjenski rom. napisao sam ti - probaj naći koji je procesor. od toga kreni. na kineskim web shopovima napravi nekakvo filtriranje po procesoru, veličini ekrana, tralala i svemu ostalome što možeš iščitati i tada traži. a ako toga nema, onda barem po procesoru vidi univerzalne root procedure. da li je mtk, ALW ili nešto treće - zbilja ne znam, nisam ih imao u rukama. i onda imaš kingo, one click root, SRSroot, framaroot.... ima tih univerzalnih koliko hoćeš.
a što se videa tiče, mislim da je to više do samog playera nego do roma. stavi neki drugi player, mx, bs, dice player.. pa onda vidi da li je ista stvar.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 22:15   #3844
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/...36&oe=53F4585DEt info ...i dalje nis nemrem nac
senon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 10:52   #3845
instaliraj OVO. trebalo bi dati više korisnih informacija od klasičnog androidovog.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 13:21   #3846
Pozdrav!
Imam tablet Prestigio Multipad 2.0 ultra duo 8.0 star oko pola godine. S tabletom sam stvarno zadovoljna. Do sada je sve radilo bez ikakvih problema. Sinoć se najednom počeo automatski spajati i odspajati s wi-fi mreže dok sam bila na internetu (za to je vrijeme internet na laptopu i kompjuteru normalno radio i nije pucala veza). Ubrzo nakon toga, aplikacije su se počele "rušiti" jedna za drugom. I tada se pojavila obavijest "Nažalost, zaustavljen je proces android.process.acore". Ta obavijest se sada pojavljuje stalno. Čim otključam tablet i pokušam ući u nešto, kada ga gasim... I nikako se ne može povezati na internet. Zna li možda netko zbog čega se to javlja i kako se može otkloniti? Da li je vraćanje na tvorničke postavke jedino rješenje?
__________________
*Ako si licem okrenut prema suncu, sve će sijenke biti iza tebe!*
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 13:29   #3847
ne nužno. to je stara stvar, tj. poznati bug i ispada da je vezano uz kontakte.

prvo probaj sa reset gumbom. valjda ga tablet negdje ima. dakle, NE hard reset-vraćanje na tvorničke postavke, nego "obični" reset. kao da se tablet nešto zblesirao i ne reagira na gumbe.

ako to ne pomogne, onda probaj ovo:
Try going to settings>applications>running>all and scroll to "contacts" open it and choose "clear data" - then go back to "contacts storage" and do the same thing.

ili ovo:

Settings>Applications>System Applications>Contacts Sync Adapter and press Clear Data, this error usually goes away. If this doesn't work, try clearing the data on Settings>Applications>System Applications>Contacts or Settings>Applications>System Applications>Contacts Storage.

ovo je sve skoro pa isto, ovisi o vrsti menija.

VIDEO


ako ne pomogne, a ne mora, onda vidjeti da li postoji nova verzija firmwera. ako da - svakako ju staviti. ako ne, hard reset.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 14:56   #3848
Pozdrav svima!
Trebam savjet oko kupovine tableta (internet, facebook, poneka igra, filmovi i muzika), vjerovali li ne pročitao sam sve na zadnjih 100 stranica i tek sad ništa ne znam pa molim za preporuku, pomoć u kupovini tableta do 1000 kn.
Unaprijed zahvaljujem svima na pomoći!
Shpyro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 19:40   #3849
Mmm hmmmm. A kolik inča preferiraš?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 20:43   #3850
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
ne nužno. to je stara stvar, tj. poznati bug i ispada da je vezano uz kontakte.

prvo probaj sa reset gumbom. valjda ga tablet negdje ima. dakle, NE hard reset-vraćanje na tvorničke postavke, nego "obični" reset. kao da se tablet nešto zblesirao i ne reagira na gumbe.

ako to ne pomogne, onda probaj ovo:
Try going to settings>applications>running>all and scroll to "contacts" open it and choose "clear data" - then go back to "contacts storage" and do the same thing.

ili ovo:

Settings>Applications>System Applications>Contacts Sync Adapter and press Clear Data, this error usually goes away. If this doesn't work, try clearing the data on Settings>Applications>System Applications>Contacts or Settings>Applications>System Applications>Contacts Storage.

ovo je sve skoro pa isto, ovisi o vrsti menija.

VIDEO


ako ne pomogne, a ne mora, onda vidjeti da li postoji nova verzija firmwera. ako da - svakako ju staviti. ako ne, hard reset.
Puno hvala na savjetima! Nažalost, ništa nije upalilo Probala sam obični reset još sinoć i nije se ništa dogodilo. Firmwere mi je bio na zadnjoj verziji, tako da ništa od toga. Probala sam i ovo s kontaktima, također ništa. Čak mi se nakon toga zacrnio cijeli ekran i pisalo je da je aplikacija pokretač prekinula s radom. I nakon toga sam ga jedva ugasila. Na kraju sam ga vratila na tvorničke postavke. Sada je opet sve normalno. Jedino mi je žao što nisam uspjela napraviti backup, ali dobro. Ubuduće ću ga raditi malo češće da opet ne ostanem bez svega
__________________
*Ako si licem okrenut prema suncu, sve će sijenke biti iza tebe!*
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 20:50   #3851
aplikacija "pokretač" je malo nezgodno ime za launcher. tako da ti to nije neki problem-samo se restarta ili reboota. žao mi je što si ostala bez backupa, ali, ako si podesila u postavkama računa da ti radi automatski backup, onda možda nije sve otišlo?
istinabog, nisi precizirala backup čega.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 21:01   #3852
Je da, slažem se. Ali znaš naše prijevode takvih izraza
Nije mi bio podešen automatski backup, nisam uopće ni gledala jel podešeno otkako imam tablet Sada će biti drugačije, opcija za automatski backup je već podešena Mislila sam na backup 2 aplikacije koje su mi bile važne jer su bile svojevrsni kalendari/planeri. Ali dobro, nema veze
__________________
*Ako si licem okrenut prema suncu, sve će sijenke biti iza tebe!*
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 21:08   #3853
eh, da. ovakve stvari se najčešće nauče na najskuplji način - gubitkom podataka. cloud ili vezati kalendar uz google račun. ili sinkronizirati sa pc-om. oslanjati se samo na tablet...
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 21:35   #3854
Na iphoneu to redovito i radim, ne znam ni sama zašto nisam i na tabletu. Imam više manje sve što mi treba zapisano na laptopu koji mi je ostao u mjestu gdje studiram, tako da će se ipak moći nešto izvući na taj način. A dio je ostao i u glavi
Ništa, hvala ti još jednom na pomoći
__________________
*Ako si licem okrenut prema suncu, sve će sijenke biti iza tebe!*
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 08:40   #3855
tablet alcatel evo hd 8

Ima li netko ovaj tablet ,pa da podjeli iskustvo.
Naime imam priliku uz nekakvu pretplatu dobiti dobiti taj tablet.
Koristio bi ga povremeno za surfanje i za slušanje muzike. Ništa više. Zanima me može li se spojiti s nekakvim vanjskim zvučnicima.I opčenito u ovom cijenovnom rangu da li zadovoljava vaše potrebe
Hvala unaprijed na odgovoru.
__________________
grrrrrrrrr
rajko180 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:39   #3856
Quote:
lost_17 kaže: Pogledaj post
Na iphoneu to redovito i radim, ne znam ni sama zašto nisam i na tabletu. Imam više manje sve što mi treba zapisano na laptopu koji mi je ostao u mjestu gdje studiram, tako da će se ipak moći nešto izvući na taj način. A dio je ostao i u glavi
Ništa, hvala ti još jednom na pomoći
ako već koristiš I laptop I pametni telefon I tablet, onda ti je cloud savršeno rješenje. evernote, npr. obzirom da ne znam kako (i da li uopće) iPhone barata sa google kalendarom.

Quote:
rajko180 kaže: Pogledaj post
Ima li netko ovaj tablet ,pa da podjeli iskustvo.
Naime imam priliku uz nekakvu pretplatu dobiti dobiti taj tablet.
Koristio bi ga povremeno za surfanje i za slušanje muzike. Ništa više. Zanima me može li se spojiti s nekakvim vanjskim zvučnicima.I opčenito u ovom cijenovnom rangu da li zadovoljava vaše potrebe
Hvala unaprijed na odgovoru.
za zadovoljstvo - ne znam, ali,nekako raja ne skače od istog, ali za zvučnik - ako tablet ima BT, onda bilo koji BT zvučnik (lc power ima jedan prilično prihvatljive cijene u linksu) ili nešto žično - x-mini ili slično. samo, žica bi mogla biti problem.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 12:29   #3857
nakon čitanja 100-tinak stranica foruma izabrao sam ova 4 tableta:
8"
http://www.se-mark.hr/detalji_proizv...03-bijeli.aspx
http://www.se-mark.hr/detalji_proizv...l1cee-002.aspx
7"
http://www.se-mark.hr/detalji_proizv...19a-plavi.aspx
http://www.se-mark.hr/detalji_proizv...t210-crni.aspx

Pozdrav svima,
molim mišljenje i preporuku oko ova 4 tableta. Koji bi bio isplativa kupovina (uloženo/dobiveno)
Namjena bi bila za gledanje crtića u autu za dijete - povremeno, a češće za skype doma, te povremeno surfanje.
Bitno mi je da baterija može izdržati bar 4 sati gledanja videa.
hvala unaprijed
xander_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 16:15   #3858
Osim u boji i cijeni, koja je razlika između ova dva tableta:

http://www.centro.hr/detalji_proizvo...l2mee-003.aspx

http://www.centro.hr/detalji_proizvo...l2ree-002.aspx
fiume123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 20:11   #3859
razlika je u cijeni i boji! :P
jebemgaja, pa jel' teško otvoriti dva taba u browseru i usporediti?!

razlika je u cijeni jer je jedan model iz starije, neprodane serije a drugi iz novije.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 21:10   #3860
Trebao bih savjet oko izbora između :

Pipo Max M6

Pipo Max M9

koliko vidim po spec isti je procesor i memorija.M6 ima bolju rezoluciju i manji ekran.Tablet bih koristio i za zahtjevnije igre.
tomi233 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:25.