Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2003., 14:42   #21
emili, možeš raditi što ti padne na pamet.
Moj omiljeni recept u zadnje vrijeme su gljive iz pečnice.

Šampinjoni moraju biti malo veći, otkine im se stapka, poslažeš ih na lim i u klobuke staviš: bijeli luk, panceta, sir....ma što god hočeš! I to pečeš oko pola sata na 200°, predivno je!
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2003., 19:54   #22
Gljive, mljac, mljac ....

Ima netko mozda mladih vrganja od jeseni smrznutih? nije predugo to u ledu? ako se netko zeli oslobodit tih zaliha, samo neka javi

Jedva cekam kraj ljeta .... mljac ...
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2003., 20:25   #23
Jel ovo gore onaj stari Martinn?

Pa di si ti? Dugo te ne sretoh!
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2003., 21:52   #24
Quote:
Martinn kaže:
Gljive, mljac, mljac ....

Ima netko mozda mladih vrganja od jeseni smrznutih? nije predugo to u ledu? ako se netko zeli oslobodit tih zaliha, samo neka javi

Jedva cekam kraj ljeta .... mljac ...
Imas u Metrou smznutih gljiva ko u prici. Mottin mix je sasvim fin. Ima i samo vrganja ali to jos nisam probao.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2003., 00:31   #25
Jako volim gljive. Koristim svaku priliku u restoranu da ih narucim. Moram priznati da nisu na raspolaganju tako cesto, tako da ne razumijem problem. Ali pretpostavljam da ce "Molim Vas, bez gljiva" rijesiti situaciju.

Gljive volim u sosu, u rizotu, punjenju, juhama, fasiranim sniclama, na pizzi...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2003., 03:39   #26
uz sir i morske stvari gljive su mi omiljena hrana...
na sve načine.pečene s jajima,s vrhnjem kao umak za rezance ili šug po mesu,pečene u pećnici vulgaris....bash imam u frizideru neki tartuf koji sam dobila pa ako netko ima neki dobar recept...nikad nisam radila tartufe...pliz help
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2003., 03:40   #27
Narandjice, tjesi se da ti je puno lakse nego meni. Ja ne volim luk i ponekad mi je zaista tesko naci jelo bez luka, osobito u etiopijskim restoranima (nemoguce), a nekad i indijskim (neki dan sam napravila cirkus u jednom indijskom ). Gljive se uglavnom mogu lako izostaviti iz jela, luk malo teze jer cesto ide u sos.

Gljive i ja obozavam, osim u omletu. Nekako mi ne ide.
__________________
Lucy cried, I almost died, U know what we found?
Starfish&Coffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2003., 10:21   #28
ja volim gljive mogu ih jest i sirove (ja sve mogujest sirovo). mislim da ti je vec neko reka, kad dodes u restoran jednostavno zamolis da ti pripreme jelo bez gljiva i tvoj problem je rjesen... hmmm mislim da problema zapravo i nema
uslast!
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2003., 03:32   #29
Gljive na tisuću načina..

ajde gastronomi, only sky is the limit ..
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2003., 12:10   #30
gljive s jajima, umak od gljiva s lukom i vrhnjem, pecene gljive u pecnici, gljive na rostilju, popečci od gljiva...a neki i sirove gljive...
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2003., 11:22   #31
..punjene gljive (čime god želiš)...lignje punjene gljivama...rižoto s gljivama, povrće preliveno umakom od gljiva i zapečeno...ima toga...ima...ja manje više sve radim s gljivama
smotana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2003., 00:19   #32
Umak od gljiva sa svježim kravljim sirom... mljac.
kamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2003., 00:25   #33
Umak od gljiva sa svježim kravljim sirom... mljac.
kamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2003., 00:29   #34
Upsss, duplić. Nije mi bila namjera na taj način naglasiti koliko je dotični umak ukusan
kamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2003., 13:05   #35
pa.. moze li se dobiti recept za taj ukusni umak
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2003., 17:33   #36
Evo recepta (za 4 osobe):
Glavicu luka nasjeckati, popržiti na malo ulja.
Dodati gljive (oko 40 dag) narezane na listiće, pržiti dok ne ishlapi voda.
Dodati po ukusu origana, majčine dušice, bosiljka; soli (može Vegete tko voli)
Zaliti gljive sa 1 dl bijelog vina, dinstati dok nisu gotove, (eventualno podliti vodom).
Posebno u zdjelici izmješati oko 15 dag svježeg kravljeg sira, 2 dl slatkog vrhnja, protisnuti češnjak (recimo 2 češnja), papar.
To staviti na gljive, zgrijati, dodati 1 žumanjak (može i bez toga), i odmah izmiješati sa kuhanom tjesteninom, najbolje širokim rezancima.
Dobar tek!
kamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2003., 11:15   #37
......a ja sam ostavila recept za gljive s vrhnjem i parmezanom na dudinoj temi, mislim da se zove 'umaci za njoke, pastu, rizu.....' ili tako nekako......
lolit@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2003., 11:24   #38
Juha od bukovača

350 grama bukovača što sitnije isjeckati ( najbolje smljeti u multipraktiku)
kuhati to sa špekom suhim ( mogu i kožice od suhog šoeka, ostaci šunke...) otrpilike 100 grama, u 1,5 litare vode
kad se oko 0,5l vode pokuha maknuti s vatre
u drugom lonacu na maslacu napraviti laganu zapršku, u to uliti 3 dcl vrhnja za kuhanje i predhodno skuhane gljive
začiniti friškim vlascem
__________________
gemišt je psihički zdrava stvar
marvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2003., 11:47   #39
ako slucajno gradelajete meso iskoristite priliku i popecite i gljive. maknete stapku (ili kako se vec zove) i ostavit klobuke. u zdjelicu pomisajte pola maslinovog ulja pola obicnog ulja, malo soli malo papara. svaki klobuk prije nego sta stavite na gradele umocite u ulje (i dobro ocidite, da ulje ne kapa po zeravici) i pecite dok ne uvati boje.

rizot od gljiva
zazutite jednu kapulu na ulju, dodajte gljive na otkidane na listice, dec vode i soli. pustite da se kuva 10 min, uzmite mrkvu i narezite na tanke listice (onim cudom za cistit krumpir). dodat rizu, i vode koliko je potrebno (jedna salica rize- 2 salice vode). i to je to

ovo je inace recept moga ujca, i moram priznat da mu je rizot od gljiva bolji nego moj... teska srca to priznajem, ali istina je

pohane gljive

ja vecinom pohan bukovace ali mogu se pohat i sampinjoni
prepolovitgljive, bacit ih par minuta u vrilu posoljenu vodu. ocidit ih. smutit dva jaja, malo vegete, malo cilija, bazilike (friske), brasna i pive. u tavicu ugrijat ulje, umocit gljivu u tjesto i pohaj
bon apetit
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2003., 12:07   #40
Meni uzgojeni shampinjoni nisu bogznakakvoga okusa, no njima upotpunjujem menu.

Punjeni klobuci

Odaberite vece shampinjone, odvojite stapke

Nasjekajte stapke, cheshnjak, pershin, sol, papar, jedno jaje, malo mrvica i parmezana, zhlica maslinovog ulja, zachini po zhelji.

Namastiti pleh, poslozhiti klobuke, napuniti ih nadjevom, nakapati maslinovim uljem i peci pola sata na 170 stupnjeva.

Ja zadnjih 10 min ukljuchim grill.

Po zhelji mozhete ih zaliti beshamelom, ili za promjenu staviti na svaku kockicu sira...ili posuti parmezanom...ili svashta.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:13.