Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2008., 20:08   #81
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
kate17 - ako joj daješ više od 500ml mlijeka i uz to joj daješ jogurt, sir, meso i ostale namirnice gdje ima puno bjelančevina i kalcija, to bi moglo biti previše bjelančevina za bebine bubrege. računaj koliko proteina ima pojedina namirnica i onda vidi da je npr. tvojih 750ml mlijeka opravdano.
odgovaram ti na dohrani
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 00:01   #82
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
ma znam ali oni baš misle na dijete do jedne god. Knjiga se sastoji od toga da je raščlanjena na svaki mj djetetove dobi i što bi dijete u tom pojedinom mj trebalo , od fizičkog napretka itd.
Takva knjiga ima i za trudnoću i ta mi je super pomogla, ali neslužim se baš ovom. Više se ravnam prema djetetu i svom osijećaju , naravno uz ona osnovna pravila, tipa kada se kreće sa dohranom i šta se prvo daje. A sad joj dajem šta mi želi pojesti
Važno da se razumijemo i vjerujem da je knjiga super. Ja i dalje mislim da bebi do godine dana ne treba soliti hranu (unatoč tvojoj pedici ). Mislim- kad ćem o ukusnom- moja šmizla je na dijeti zbog sumnje na alergiju hranom i dobila je da joj dajem Pregomin. Ako to mogu i smiju piti bebe- onda je neslana hrana delicija. A prije 3 mjeseca je bila dobila nekavo energetski pojačano AD zbog slabog prirasta na težini ( zbog odbijanja dohrane)- i to je bilo groznog i mirisa i okusa, a bebe to piju.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 02:31   #83
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Važno da se razumijemo i vjerujem da je knjiga super. Ja i dalje mislim da bebi do godine dana ne treba soliti hranu (unatoč tvojoj pedici ). Mislim- kad ćem o ukusnom- moja šmizla je na dijeti zbog sumnje na alergiju hranom i dobila je da joj dajem Pregomin. Ako to mogu i smiju piti bebe- onda je neslana hrana delicija. A prije 3 mjeseca je bila dobila nekavo energetski pojačano AD zbog slabog prirasta na težini ( zbog odbijanja dohrane)- i to je bilo groznog i mirisa i okusa, a bebe to piju.
ma neidem za tim šta pedica kaže, ok ona je doktorica i sve to , ali skeptična sam .
moja bebina je bijela - mislila sam da je anemična- ali kada sam izvadila krvnu sliku sve je bilo ok. kazala mi je isto šta i prije - plavuša na tatu.
a vidiš moja odbija dohranu - u klasičnom smisu tj na žlicu, ali zato postoje te kašice koje napravim sa vodom , dodam koju kašikicu smiksanog voća i ona to popapi na bocu. tako da mi je unatoč odbijanju dobila solidno na kilaži. neznam koliko ima mj tvoja ali probaj to, ako si za te kašice - mene su spasile jer da nema njih, šta bi davala joj da jede osim adaptiranog. čak nam se počela sreća smiješiti sa jabukom i mrkicom ali kada sam joj dala tikvicu , od tada ni probati da otvori usta. a probala sam , uvijek sve probam, ok je bila ta tikvica ali eto njoj nešto nije sijela i nikako od tada ništa da mi pojede na kašiku.
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 22:09   #84
Moj mali ima 3mj i tjedan dana, a na kontroli 8.12. je imao 65cm i 6850g. Rodio se sa 50cm i 3320g Brzo napreduje ali kažu da onda u nekom periodu stanu Samo sisa, izgleda da mu paše. . .
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 23:44   #85
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
ma neidem za tim šta pedica kaže, ok ona je doktorica i sve to , ali skeptična sam .
moja bebina je bijela - mislila sam da je anemična- ali kada sam izvadila krvnu sliku sve je bilo ok. kazala mi je isto šta i prije - plavuša na tatu.
a vidiš moja odbija dohranu - u klasičnom smisu tj na žlicu, ali zato postoje te kašice koje napravim sa vodom , dodam koju kašikicu smiksanog voća i ona to popapi na bocu. tako da mi je unatoč odbijanju dobila solidno na kilaži. neznam koliko ima mj tvoja ali probaj to, ako si za te kašice - mene su spasile jer da nema njih, šta bi davala joj da jede osim adaptiranog. čak nam se počela sreća smiješiti sa jabukom i mrkicom ali kada sam joj dala tikvicu , od tada ni probati da otvori usta. a probala sam , uvijek sve probam, ok je bila ta tikvica ali eto njoj nešto nije sijela i nikako od tada ništa da mi pojede na kašiku.
I moja je aristokratski bijele puti, ali je ipak dobivala željezo jer joj je falilo. Moja je princeza sad 13 mjeseci i s dohranom nam ide po malo, a kategorički je odbijala do 10.5 mjeseci u bilo kojem obliku. Hvala na savjetu, ali nema šanse da ona popije išta na bocu jer jednostavno ona to ne zna. Sad imam nekakvu baby nova bočicu s tvrdim kljunom i to nam služi za vodu i pokoji mililitar pregomina.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 23:52   #86
Quote:
svastamorac kaže: Pogledaj post
Moj mali ima 3mj i tjedan dana, a na kontroli 8.12. je imao 65cm i 6850g. Rodio se sa 50cm i 3320g Brzo napreduje ali kažu da onda u nekom periodu stanu Samo sisa, izgleda da mu paše. . .
Odlično napreduje od tvog mlijeka i samo tako nastavite. Od 3. mj. manje dobijaju na kilaži nego u prva 3 mjeseca, a od 6.mjeseca se dalje usporava dobijanje na težini. Do pune prve godine bebe bi trebale 2.5-3x povećati porođajnu težinu, a tvoj je već udvostručio porođajnu težinu.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 03:59   #87
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
I moja je aristokratski bijele puti, ali je ipak dobivala željezo jer joj je falilo. Moja je princeza sad 13 mjeseci i s dohranom nam ide po malo, a kategorički je odbijala do 10.5 mjeseci u bilo kojem obliku. Hvala na savjetu, ali nema šanse da ona popije išta na bocu jer jednostavno ona to ne zna. Sad imam nekakvu baby nova bočicu s tvrdim kljunom i to nam služi za vodu i pokoji mililitar pregomina.
To se događa kada cica cijelo vrijeme pa nezna piti iz boce? To sam već negdije čula , i nikako mi nije jasno da dijete nezna piti iz boce, . ja sam svojoj dala dok je još cicala i bez problema je pila vodu iz boce. kada smo prišli na formulu, odmah bi zaplakala kada bi vidila bocu ( kada bi ogladnila ) ako joj ju ne dam odmah kada ju ugleda ( dok bi hladila mlijeko ).
Sigurno si se već o tome posavijetovala s drugima a ja ti niš za pametno kazati.
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 04:02   #88
Quote:
svastamorac kaže: Pogledaj post
Moj mali ima 3mj i tjedan dana, a na kontroli 8.12. je imao 65cm i 6850g. Rodio se sa 50cm i 3320g Brzo napreduje ali kažu da onda u nekom periodu stanu Samo sisa, izgleda da mu paše. . .
Bravo super
Ali muški baš u svakom primjeru bolje napreduju i imaju bolji apetit. Moja malecka se rodila sa 3125g i sa 6 mj je imala 7300 . Koja razlika u odnosu na tvog bebača. Ništa nego super ( evo kucnula sam kuc-kuc )
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 08:50   #89
Pavo se rodio sa 3230 g i 48 cm..

na kontroli sad 8 mj i 3 tj. 9100 g i 72 cm...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 11:10   #90
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
Ali muški baš u svakom primjeru bolje napreduju i imaju bolji apetit.
ovo nije istina...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 11:57   #91
I mi smo u odnosu na ove gore bebice mrvice, ali zdravi smo ..
Na kontroli sa 6mj 7200-68cm
Rođeni 3500-50cm
Maret@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 13:02   #92
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
ovo nije istina...
Možda nije, ali u mom slučaju, svaka muška beba koja se rodila prije ili poslije moje beboline tako je progresivno dobivao na kilaži. Ne kažem da mi je bebica mala, ima sasvim normalnu kilažu, oko 8300-8400g- neznam točno ,8 mj i 7 dana. Za dužinu neznam ali protegla se dovoljno
Kažem , nije pravilo ali je tako u mojoj blizini i okolini
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 13:05   #93
Quote:
Maret@ kaže: Pogledaj post
I mi smo u odnosu na ove gore bebice mrvice, ali zdravi smo ..
Na kontroli sa 6mj 7200-68cm
Rođeni 3500-50cm
ma to je super , i mi smo imali toliko sa 6 mj ( točnije 7 300 g ) , dužinu nikada pedica nije mjerila ali vidim ja ,bebica se dulji
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 13:09   #94
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
To se događa kada cica cijelo vrijeme pa nezna piti iz boce? To sam već negdije čula , i nikako mi nije jasno da dijete nezna piti iz boce, . ja sam svojoj dala dok je još cicala i bez problema je pila vodu iz boce. kada smo prišli na formulu, odmah bi zaplakala kada bi vidila bocu ( kada bi ogladnila ) ako joj ju ne dam odmah kada ju ugleda ( dok bi hladila mlijeko ).
Sigurno si se već o tome posavijetovala s drugima a ja ti niš za pametno kazati.
Da. Nisam joj nikad davala bocu s dudom jer nam to nije trebalo, a sa 6 mj. sam krenula normalno s dohranom (za koju uopće nije bila spremna, sad vidim kad gledam video koji je mm snimao, a lako je sad biti pametan ).
Mustra je moja- već se neko poduže vrijeme igra sa žlicom i stavlja ju u usta, ali do 10.5 mj. ako je u žlici hrana, nije htjela. Vodu je pila na žlicu bez problema, a i na šalicu po malo. Smiješno je bilo na autocesti u bircu kad me neka žena ubojito gledala kako bebi koja jedva sjedi dajem vodu na žličicu.
A kad vidi kesten pire sa šlagom, onda nema problema s dohranom- tada zna i sama jesti sa žlicom i uopće nije važno kad je dojila ili spavala.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 13:28   #95
ni moja neće nit bočicu nit dudu. sa tri mjeseca se ufurala u sisanje i od tada odbija.navikla se ženska na naturu.. kljun prihvaća, trebalo joj je vremena..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 14:58   #96
Samo da se pohvalim , danas je Mucica navršila 8 mj. Moje ruke kažu da ima bar 9 kila, a narasla je i u visinu/dužinu pa je duža od 72 cm koliko je bila s nepuna 7 mj. Ne mogu je rastegnuti da vidim koliko je dugačka, ali je zaista ima . Namjeravam je ovih dana odvesti do patronažne da ju izvaga, zanima me kako dobiva sad kad je već poprilično papa dohranu. Jedino što vodu neće, ja ću poludit.
Nema što nismo probali, žlicu, čašu s kljunom (tvrdim, mekim), bočicu s raznim otvorima...neće pa neće. Kao da nije žedna.
Jel ima netko iskustva? Jel beba pije vodu ako je žedna i nema ništ drugo za pit? Frka me je jer još sad dosta doji i ima popišane pelene pa ne paničarim,ali od sljedećeg mjeseca ja radim pa će morat pit i nešto drugo osim mlijeka. Kak da je naviknem na vodu? (znam da nije toipc, prolistat ću taj koji se odnosi na vodu,ali ako netko zna ukratko odgovor na pitanje, bila bi mu zahvalna)
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 15:05   #97
ne paničari, nightfall. da je žedna, pila bi. a još k tomu i doji, tak da stvarno nemaš brige. ak su pelene uredno popišane, nije bed.
ni moja nije neka pilica. al imala je neku temperaturu prošli tjedan i točno sam kužila kak je pohlepno pila kad bi joj ponudila. jer je, očito, od temperature žeđala.
iz čega sam zaključila da nije da neće il ne zna inače nego jednostavno nije žedna.
zna ona i popit pa ispljunut
ona sad popije makismalno 50 ml dnevno. a i to sam puno rekla...nekad samo par guceva...pelene su uredno popišane pa ne brinem..a i to kad je imala temp pedica joj je popipala fontanelu i sve ok
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 16:06   #98
ovdje imate jako dobar grafikon rasta koji si mozete i isprintat http://www.novonordisk.hr/documents/...kalkulator.asp
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 16:20   #99
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Samo da se pohvalim , danas je Mucica navršila 8 mj. Moje ruke kažu da ima bar 9 kila, a narasla je i u visinu/dužinu pa je duža od 72 cm koliko je bila s nepuna 7 mj. Ne mogu je rastegnuti da vidim koliko je dugačka, ali je zaista ima . Namjeravam je ovih dana odvesti do patronažne da ju izvaga, zanima me kako dobiva sad kad je već poprilično papa dohranu. Jedino što vodu neće, ja ću poludit.
Nema što nismo probali, žlicu, čašu s kljunom (tvrdim, mekim), bočicu s raznim otvorima...neće pa neće. Kao da nije žedna.
Jel ima netko iskustva? Jel beba pije vodu ako je žedna i nema ništ drugo za pit? Frka me je jer još sad dosta doji i ima popišane pelene pa ne paničarim,ali od sljedećeg mjeseca ja radim pa će morat pit i nešto drugo osim mlijeka. Kak da je naviknem na vodu? (znam da nije toipc, prolistat ću taj koji se odnosi na vodu,ali ako netko zna ukratko odgovor na pitanje, bila bi mu zahvalna)
ja bih ti savijetovala da probaš sokić od jabuke kada ju skuhaš. da samo dojiš možda bi bilo ok da nepije ništa ali ovako na dohrani , ja se nebi usudila da ne popije nimalo tekućine. ako ti htijedne , naravno. govorim ti to jer moja isto nije htijela ništa piti, nikakve sokove niti vodu a prihvatila mi je samo to.
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 16:46   #100
Po toj krivulji smo u crvenoj tocki po visini za mrvicak.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.