Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2009., 13:28   #41
Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
Interesantno mi je kako ova tema privlaci iskljucivo zene i ponekog muskarca kojem je dosadno Fora je sto mozete biti takve i zaigrati se oko takvih stvari koje nemozes dokazati. Al eto, cure i feelings sharing... Sto li vam stavljaju u te danasnje barbike !respekt!
A pa sta bi mi bez tebe (i goli i) Bosi (?)
Ti si nam ono zrnce razuma...

PS [U kojoj sudbinskoj romansi si ti izgubio cipele? ]
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 13:42   #42
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
A pa sta bi mi bez tebe (i goli i) Bosi (?)
Ti si nam ono zrnce razuma...

PS [U kojoj sudbinskoj romansi si ti izgubio cipele? ]
Bosi nebudete, vec sam ja svojim primjerom zadovoljio statistiku A goli, to ovisi o vama
Oh, samo zrnce razuma...
Carice, lijepa ti je prica. Al mislim da sudbina ima vise i da si svaki dan kolko je u tvojoj moci biras novu.

PS [Ah, ovaj...]
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 13:45   #43
ja vjerujem oduvijek u sudbinu, a pogotovo otkad mi se dogodila moja priča... ja i dečko se nismo kretali u istom društvu, nismo imali zajedničkih prijatelja ni poznanika, nismo se nikad prije vidjeli... i opet smo završili skupa spletom okolnosti...
@bosonogi: ništa od toga se ne može dokazati, ali postoji osjećaj koji ti govori da je to sudbina tako htjela... i da su se neke stvari dogodile s razlogom...
__________________
Bez tuge, boli i straha... Do posljednjeg daha...
srnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 13:55   #44
@srnica, ja necu dirati ono u sto ti vjerujes, ali sto svjesno, sto podsvjesno, mi se svakodnevno usmjeravamo nasoj novoj sudbini. Ja sam muski i moji osjecaju nisu tako sofisticirani pa gledam na to vise s razumske perspektive A kazu znanstvenici da je sve povezano na pod atomskom nivou u jedno i da mi upravljamo tim dijelom preko nasih misli, vjere, osjecaja. Drugim rjecima, upravo ono sto ti osjecas ja objasnjavam na drugi nacin. Sad cu se jos ja poceti igrati barbikama
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 15:01   #45
Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
Bosi nebudete, vec sam ja svojim primjerom zadovoljio statistiku A goli, to ovisi o vama
Oh, samo zrnce razuma...
Carice, lijepa ti je prica. Al mislim da sudbina ima vise i da si svaki dan kolko je u tvojoj moci biras novu.

PS [Ah, ovaj...]
Nijsam ja ni rekla da nije tako.

no ne mogu a da ne uzivam u svome "cudu"
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 15:06   #46
Quote:
srnica kaže: Pogledaj post
@bosonogi: ništa od toga se ne može dokazati, ali postoji osjećaj koji ti govori da je to sudbina tako htjela... i da su se neke stvari dogodile s razlogom...
e bas mi je ovo privuklo pozornost

sudbina ili ne -
cijelo vrijeme i od samog pocetka je bio prisutan bas taj "feel-good" osjecaj

naravno da sam ja donosila odluke
no one su bile pod utjecajem untarnjeg osjecaja
[i ne nisam snifala barbike]
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 15:53   #47
Ja ne vjerujem u sudbinu u smislu jednog jedinog, predodređenog toka događaja. Mislim da se takve stvari pripisuju retrogradno.
Nekako mi je neprihvatljiva ideja da postoji nekakva "viša logika" ili sila koja kontrolira događaje i ljude.
__________________
Never trust a species that grins all the time. It's up to something.
mala hijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 17:26   #48
slazem se s hijenom. naknadno dajemo smisao onome sto se dogodilo, jer imamo jaku potrebu sve dogadjaje u zivotu zavezati u neki uzrocno posljedicni niz. a ono sto ne razumijemo nazivamo "srecom", "nesrecom" ili cudom

ako nemam posao, i jako mi je stalo da ga nadjem, i pokusala sam na 100 nacina, u neko doba dogodit ce mi se "cudo" da nadjem odlican posao. ako sjedim doma i samo kukam, cuda nema

tako je i s vezama, s partnerima. uopce ne pamtimo "cuda" kad smo 5 puta u 3 dana naletjele na tipa koji nam se ne svidja. ali se jako dobro sjecamo svake sekunde kad je naletio onaj fatalni, i sve to smatramo cudom

pokretacici je "cudo" sto je drugi put naletjela na istog tipa na iskrici. zasto se meni takvo "cudo" nije dogodilo? mozda zato sto nisam logirana na iskrici?

je, i ja smatram "cudom" zasto su moje frendice zgodne i mrsave, a ja debela. al nekim "cudom" one idu 3 puta tjedno u teretanu a ja ne
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 17:30   #49
mene je moje iskustvo naučilo da ako vam je suđeno nema sile koja će vas rastaviti, ako vam nije suđeno nema sile koja će vas spojiti
Rider of Rohan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 17:35   #50
Quote:
Rider of Rohan kaže: Pogledaj post
mene je moje iskustvo naučilo da ako vam je suđeno nema sile koja će vas rastaviti, ako vam nije suđeno nema sile koja će vas spojiti
koliko imas godina, koliko si dugo u vezi?

ne znam ni jedan par koji je u vezi 10 god "jer im je bilo sudjeno", nego zato sto su se oboje potrudili oko toga. taj osjecaj "da vam je sudjeno" obicno traje na pocetku, prvih par god
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 17:38   #51
Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
koliko imas godina, koliko si dugo u vezi?

ne znam ni jedan par koji je u vezi 10 god "jer im je bilo sudjeno", nego zato sto su se oboje potrudili oko toga. taj osjecaj "da vam je sudjeno" obicno traje na pocetku, prvih par god
sve u životu ti je suđeno, i one bivše i one buduće
Rider of Rohan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 17:42   #52
Quote:
Rider of Rohan kaže: Pogledaj post
sve u životu ti je suđeno, i one bivše i one buduće
super razmisljanje. samo se nadam da nemas djece
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 17:45   #53
Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
super razmisljanje
takav sam po cijelom tijelu
Rider of Rohan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 22:34   #54
Hehe, konacno se Vila i Hijena u necemu slazu, a ja "strcim" na stranu

Znam, znam, pere vas realizam,
al meni je tako udobno na mom sudbinskom pink oblaku , pa cu nastavit i dalje lebdit

a sad za ozbiljno:
u realizmu nema zanosenja
crno je crno, pa tako i "sudbina" ako stvari lose sjedaju
sam sam si kriv
nis nisam poduzeo i sl...

Sve to stoji - nema niceg ako se ne poduzme nesto konkretno, nikakvog boljitka ni pomaka

no i proces promjene je bitan
i kako se osjecas u tom procesu
ako ti nisi u stanju vidjet svijetlu tocku jer si vec danima bedara - sansa je da ces se zavuci u zacarano kolo i jos teze istupit iz iste patrone.
negativna spirala

ja zahvaljujuci svom osobnom "cudu", sudbini ili samo pravim izborima
imam jedno oruzje vise u borbi protiv "zivota" i problema koje on donosi
moze mi biti lose - ali da cu potonut ko onda - nikad
znam da cudo nije nedostizno,
i da se samo treba pokrenut, ucinit nesto
i vjerujem u sebe dovoljno da znam da ja to mogu

i nema sanse da potonem....

Sudbina, cudo, vjera - zovite kako hocete - IT WORKS FOR ME
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 08:26   #55
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Sve to stoji - nema niceg ako se ne poduzme nesto konkretno, nikakvog boljitka ni pomaka

no i proces promjene je bitan
i kako se osjecas u tom procesu
ako ti nisi u stanju vidjet svijetlu tocku jer si vec danima bedara - sansa je da ces se zavuci u zacarano kolo i jos teze istupit iz iste patrone.
negativna spirala

ja zahvaljujuci svom osobnom "cudu", sudbini ili samo pravim izborima
imam jedno oruzje vise u borbi protiv "zivota" i problema koje on donosi
moze mi biti lose - ali da cu potonut ko onda - nikad
znam da cudo nije nedostizno,
i da se samo treba pokrenut, ucinit nesto
i vjerujem u sebe dovoljno da znam da ja to mogu

i nema sanse da potonem....

Sudbina, cudo, vjera - zovite kako hocete - IT WORKS FOR ME
i sad po cemu se mi to razlikujemo?? mozda samo po rijecima koje koristimo, ali i tu je razlika minimalna

svejedno mi je zoves li ti to sudbinom, cudom ili vjerom, ako smatras da ce stvari promijeniti nabolje kad se ti sama pokrenes

to ti je ono: pomozi si sam pa ce ti Bog pomoci. u to cudo doista vjerujem. kad sama dobro potegnes, uvijek se usput "slucajno" desi nesto dobro, zadesi te neko "cudo"
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 14:43   #56
ja vjerujem u ono - našli se u pravo vrijeme na pravom mjestu, sad jel to slučajnost il nije...
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 16:37   #57
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
ja vjerujem u ono - našli se u pravo vrijeme na pravom mjestu, sad jel to slučajnost il nije...
slazem se s tim...al to mi zapravo vrijedi za sve veze i vezice dosad..
ana_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 22:57   #58
mislim da su neke stvari ipak suđene... priča kako smo ja i moj dečko završili skupa je jedan veliki splet okolnosti koje su se morale dogoditi točno u to vrijeme, točno na tom mjestu i točno oni ljudi koji su uključeni su morali bit uključeni...
i ja potpisujem
wanna76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 10:12   #59
Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
i sad po cemu se mi to razlikujemo?? mozda samo po rijecima koje koristimo, ali i tu je razlika minimalna

svejedno mi je zoves li ti to sudbinom, cudom ili vjerom, ako smatras da ce stvari promijeniti nabolje kad se ti sama pokrenes

to ti je ono: pomozi si sam pa ce ti Bog pomoci. u to cudo doista vjerujem. kad sama dobro potegnes, uvijek se usput "slucajno" desi nesto dobro, zadesi te neko "cudo"
pa da, cudo
s puno ulozenog tuda
naravno da je rad/trud iza svega, na tome sve stoji ili propada

no vjerovanje u cudo/sudbinu stvara jednu osobnu pricu,
osobni "svemir", if you know what I mean
a meni je taj komad romantike potreban za prezivljavanje u sivilu
bez njega imam osjecaj da bih crkla
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 11:21   #60
zaboravih reci:

u trenucima kad sam ljuta na muza, nije to vise "sudbina"

to postaje "sudba kleta"

Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.