Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2009., 20:48   #21
Nina šta kažu?
ortoped je gledao samo kukove!

Zadnje uređivanje moremall : 27.11.2009. at 20:55.
moremall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 21:04   #22
Držimo fige da sve bude u redu

Znam da to ne mora značit ništa, ali mom bratu se ista stvar dogodila kada je imao nekih 6 godina.
odjednom počeo šepat i u par dana od šepanja došlo do toga da uopće nije mogao stati na nogu, otac ga je nosio kao malu bebu.
E sad ću ja laički napisat kako se sjećam da su nama to tada objasnili: bakterija iz angina se spustila u kuk, vajda streptokok

Uglavnom dobio kuru antibiotika, izvadio krajnike i nikada više nikakvih problema, a on je sada jel'te već veliki kenjac od 30 godina
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 21:24   #23
sestrin sin s 3,5 počeo šepati, na nogu nije mogao stati, a onda morao puzati...moja mama odmah najgore dg pretpostavljala...otisli privatno dr. Markovcu, napravio UZV kuka, iako se mali žalio na koljeno. koljeno čisto, oko kuka tekućina...pitao je l mali bio bolestan..i fakat par dana prije adenoviroza..on to povezao s tim, za par dana će kaže proći i tako i bilo..držim palce da je s vama vec sad sve jasno i u redu
crvenkapica... is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 11:40   #24
da se javim...leukociti su 4,05 (krivo sam skužila preko telefona da su 4,5) a sedimentacija je 30 - što ukazuje na neki upalni proces (najvjerojatnije virusne prirode jer su leukociti niski)
uglavnom, pedijatrica (koja nas je primila popodne, naš pedijatar je bio ujutro) kaže da to nije alarmantno, pogotovo kad ga je vidila da je više-manje dobro rapoložen (i dobrog općeg stanja)...doduše međuostalim mi je predložila da malome zamijenim lijevu i desnu cipelu pa da će bolje hodat?? no comment

uglavnom, nakon toga smo otišli do jedne starije gospođe, samouke fizijatrice/kiropraktičarke/whatever, koja namješta ljudima iščašenja - da ga i ona pogleda (pa znam da sam sve probala..)...nešto je namještala, škljocalo je ali ne vidim veliku razliku, šepa kao i prije - dakle fizička povreda očito nije u pitanju, kao što nam je ortoped već bio rekao.

Sad čekamo ponedjeljak pa ćemo vidit šta dalje...dotad se tješim da je samo posljedica viroze i da će proći samo od sebe.
nina2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 13:27   #25
nadamo se daje samo zbog viroze i da će uskoro proći....
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 13:34   #26
Quote:
crvenkapica... kaže: Pogledaj post
sestrin sin s 3,5 počeo šepati, na nogu nije mogao stati, a onda morao puzati...moja mama odmah najgore dg pretpostavljala...otisli privatno dr. Markovcu, napravio UZV kuka, iako se mali žalio na koljeno. koljeno čisto, oko kuka tekućina...pitao je l mali bio bolestan..i fakat par dana prije adenoviroza..on to povezao s tim, za par dana će kaže proći i tako i bilo..držim palce da je s vama vec sad sve jasno i u redu
tako je bilo i kod moje sestre kada je imala 6 godina. i za par dana je prošlo...


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ nadam se da će i kod vas brzo proći
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 18:05   #27
da podjelim svoje iskustvo s vama u vezi sepanja.Moj mali isto tako dan prije normalan a drugi dan sepa.Mi u panici sta mu je .Tako je on sepao 5 dana i isli dok i sve u redu a on i dalje sepa.Tako je on 5 dana sepao i prestao.Kad nam je kum dosao u goste mali ponovo poceo sepati.Onda smo skuzili sta je.Kum je imao gips na nogi pa je sepao.I zamislite dijete je to vidjelo i valjda je oponasao njega.mislim nemam komentara tad je imao 2 god mali glumac!
željka b is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 12:35   #28
Nina, ne bih te htjela plašiti, ali mislim da bi kod ovakvog šepanja bez fizičkog uzroka obavezno trebalo otići na pregled kod neuropedijatra i obavezno napraviti CT ili još bolje magnet mozga.

Cipele nemojte zamijeniti. Tako su svojevremeno "ispravljali " spuštena stopala.
ciciban3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 14:36   #29
@cicban - nismo ni mislili mijenjat L/D cipelu..
a što se tiče CT-a / MR-a mozga, naš pedijatar nam to uopće nije spomninjao (spominjao je samo detaljnije krvne pretrage, ako se šepanje ne povuče samo od sebe kroz koji dan) pa možeš li mi objasnit zašto (kakva je uzročno-posljedična veza)?
nina2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 00:52   #30
Neurološka oštećenja se obično očituju poremećajem hoda, ravnoteže.... ne znači da je to uzrok, ali ako je, treba odmah reagirati.
tvoj pedijatar trenutno eliminira ono što ide brže, a to su pretrage krvi. Pogledaj si članak od Miroslava Leke "Šepanje kod djece" (preko googla ) imaš opise šepanja i što bi koje moglo značiti.

Ako ga ništa ne boli, a šepa, i ako se šepanje pogoršava i krene slabost u ruci simetričnoj nozi na kojoj šepa, ja bih tražila uputnicu za neuropedijatra (ako ne i hitni magnet).

To je možda najgora varijanta, ali prvo eliminirajte ev. infekcije.
SRETNO!
ciciban3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 11:31   #31
ma kad je bio mali pohodili smo mi neuropedijatre/fizijatre, radili uzv mozga nekoliko puta (dok se fontanela nije skroz zatvorila) jer je u trudnoći imao dijagnosticiran hidrocefalus - koji se srećom do kraja trudnoće potpuno povukao i rođen je kao potpuno zdravo dijete, s urednim uzv-om mozga...međutim pola godine-godinu zaostajao je u motoričkom razvoju pa smo redovito išli na kontrole ali nalazi mozga su uvijek bili uredni (toc-toc)...instikt mi govori da je i ovaj put tako, da je razlog nešto drugo.
Nadam se da je "samo" reaktivni sinoviitis, reakcija zglobne ovojnice na virozu, a ako ne obavit ćemo detaljne krvne pretrage i obratit se reumatologu....ako netko zna privatnog reumatologa u ST molim preporučite
nina2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 20:54   #32
nina ima li ikakve promjene u hodu? Žali li se na nešto?
Ja još uvijek mislim da treba napraviti UTZ abdomena i kičme. Nažalost još je puno loših varijanti, odnosno razloga zašto djete ne hoda.
moremall is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 21:28   #33
Vjerojatnije je da je nekakva upalica s obzirom da mu je SE povišena, a mala djeca fizički burnije reagiraju na viroze. Povišeni CRP i RF često prati i visoka temperatura (a toga nema).

PS ne znam ti nikog od dr. u St.
ciciban3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 00:20   #34
nadam se da je to samo prolazna faza,od kolegice mala(mislim da je tad bila oko 2god)isto je tako pocela sepat,vodili ju svugdje,sve ok,al mala i dalje sepa i to bas uvijek na istu nogu...kao da ju nesto stvarno boli,uglavnom su oni na kraju otisli na kirurgiju i tamo jedan stari dr kaze kako ce joj staviti gips pa nek dodju za 3 dana na kont...dr je skuzio da je sve ok i po nalazima i po samom pregledu i vise iz fore je stavio gips,naravno da je mala nakon dva dana rekla kako hoce da joj skinu gips(jos je bilo i ljeto...uzasne vrucine),mala je istrcala iz ordinacije istog trena kako su joj skinuli gips i nije sepala,nevjerojatno....al evo jos jedan primjeri sta im sve pada na pamet
drzim fige da je sve ok
smacek7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 10:46   #35
moremall znam da ima mali milijun (ozbiljnih) uzroka...zato sam se i prepala i (bila) u strepnji zadnjih 7-8 dana.
Međutim, da ne ureknem, čini mi se da se stanje jučer/danas malo popravilo...e sad, jesam li ja to više otupila (jer gledam zadnjih tjedan dana u njegov hod 24h dnevno) pa mi je to šepanje postalo normalno, ili se stvarno smanjilo - ne znam. A ni on se ne žali na ništa, temperaturu nema..

Uglavnom, odlučila sam pričekati još danas, iako smo jučer već dobili uputnicu za detaljnije krvne pretrage (IEFP, EFP, C3, C4, CRP, dsDNA, ssDNA, ANA, LA, ANCA, Waller Rose, Latex/RF)
nina2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 12:40   #36
hej kod mog djeteta je bilo tako nakon viroze,točno kako je i opisano
nakon tri tjedna šepanje,bol u bedru.što pedijatar veli kolika je kod vas
ta mogućnost da je to?(ne znam stručan naziv)
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 15:58   #37
pedijatar je rekao da to može biti vrlo ozbiljan simptom, ali da je maleni njemu u globalu skroz ok (inače da se zbog tog šalje i na bolničko liječenje kad je šepanje izraženo jako)
...uglavnom, rekao je da nije kritično - ALI da treba ozbiljno to shvatit i pratit ako se ne povuče kroz par dana da treba obavit ovo za što mi je dao uputnicu. Međutim uputnicu mi je dao jučer (nakon točno tjedan dana šepanja) a upravo sam jučer (i jutros) primijetila napredak tj da ne šepa više onako..

ipak, najvjerojatnije ćemo za svaki slučaj obavit te krvne pretrage, da budemo "mirni"
nina2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 16:46   #38
Quote:
nina2007 kaže: Pogledaj post
pedijatar je rekao da to može biti vrlo ozbiljan simptom, ali da je maleni njemu u globalu skroz ok (inače da se zbog tog šalje i na bolničko liječenje kad je šepanje izraženo jako)
...uglavnom, rekao je da nije kritično - ALI da treba ozbiljno to shvatit i pratit ako se ne povuče kroz par dana da treba obavit ovo za što mi je dao uputnicu. Međutim uputnicu mi je dao jučer (nakon točno tjedan dana šepanja) a upravo sam jučer (i jutros) primijetila napredak tj da ne šepa više onako..

ipak, najvjerojatnije ćemo za svaki slučaj obavit te krvne pretrage, da budemo "mirni"
Ajd izvadite krv pa bute svi mirni.
I mi ovdje.
Gledam svaki dan i čekam da kažeš da ste dobili nalaze i da je sve ok.
Cmok
__________________
~albumi~
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 01:40   #39
Quote:
nina2007 kaže: Pogledaj post
[B]Uglavnom, odlučila sam pričekati još danas, iako smo jučer već dobili uputnicu za detaljnije krvne pretrage (IEFP, EFP, C3, C4, CRP, dsDNA, ssDNA, ANA, LA, ANCA, Waller Rose, Latex/RF)
Nadam se da će vam nalazi biti dobri. Koliko sam shvatila, to su uglavnom testovi vezani uz kronične "kostobolje"(jednostavno rečeno). Sretno, i javljaj novosti.
moremall is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 09:13   #40
~~~~~~~~~~~~~ za dobre nalaze
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:18.