Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2013., 17:57   #21
rs01 i ja mislim da ti je tako bolje. meni je knjigovoda definitivno savjetovala j.d.o.o

lako za kasnije... prema svemu sudeci ja cu jos minimalno 5 godina imat j.d.o.o
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 21:02   #22
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
rs01 i ja mislim da ti je tako bolje. meni je knjigovoda definitivno savjetovala j.d.o.o

lako za kasnije... prema svemu sudeci ja cu jos minimalno 5 godina imat j.d.o.o
Koliko sam se uspio uputiti otvaranje doo je oko 3.000kn, nije mi puno, ali mislim ici polako, pa smatram da je bolje krenuti sa jdoo i ako nebude islo bar sam tu ustedio


Sent from my iPhone using Tapatalk
rs01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 23:02   #23
Zanima me ako netko moze napisati koliki je ukupni mjesecni trosak, ne cifru, vec da mi samo nabroji troskove
Doprinosi za radnike
Najam
Knjigovodja
Struja, voda
???


Sent from my iPhone using Tapatalk
rs01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 23:24   #24
Quote:
rs01 kaže: Pogledaj post
Zanima me ako netko moze napisati koliki je ukupni mjesecni trosak, ne cifru, vec da mi samo nabroji troskove
Doprinosi za radnike
Najam
Knjigovodja
Struja, voda
???


Sent from my iPhone using Tapatalk
J.d.o.o.

mjesečno - doprinosi, najam, režije, knjigovođa + narednih godina (prvu ne) šume, turistička i spomenička ako te kače, predujmovi poreza na dobit (dobit prethodne/12)

godišnje - porez na tvrtku, porez na dobit prvu godinu (kasnije razlika ako je ima prema uplaćenim predujmovima)

Kod d.o.o. imaš još HGK.

PDV ako si u sustavu.
Mislim da sam sve navela...neka me netko dopuni ako sam što izostavila...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 23:37   #25
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
J.d.o.o.

mjesečno - doprinosi, najam, režije, knjigovođa + narednih godina (prvu ne) šume, turistička i spomenička ako te kače, predujmovi poreza na dobit (dobit prethodne/12)

godišnje - porez na tvrtku, porez na dobit prvu godinu (kasnije razlika ako je ima prema uplaćenim predujmovima)

Kod d.o.o. imaš još HGK.

PDV ako si u sustavu.
Mislim da sam sve navela...neka me netko dopuni ako sam što izostavila...
Hvala puno


Sent from my iPhone using Tapatalk
rs01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 01:13   #26
Quote:
rs01 kaže: Pogledaj post
Koliko sam se uspio uputiti otvaranje doo je oko 3.000kn, nije mi puno, ali mislim ici polako, pa smatram da je bolje krenuti sa jdoo i ako nebude islo bar sam tu ustedio


Sent from my iPhone using Tapatalk

cca 27000kn sa temeljnim kapitalom i bilježnicima, biljezima, narodnim novinama itd

Kad prelaziš iz jdoo u doo revizija je cca 4000kn i sigurno još treba platiti bilježnike, biljege, narodne novine itd. Otvaranje jdoo ukupno (s žigovima) je oko 1200-1300kn, ali moraš znat da 25% dobiti moraš zadržavati
Bizdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 15:37   #27
zanima me slijedeće:

žena je dobila neko nasljedstvo. želi napraviti kuću na kat na moru. prizemlje bi bio privatni prostor gdje bi boravila ona s obitelji. na katu bi napravila 2 apartmana za iznajmljivanje.

ima netko ideju na koji je način najbolje da to napravi?
1. jel moguće otvoriti poduzeće, pa ostvarivati pravo na pola pdv-a na sve što radi (samo za kat), uvesti kat u DI, obračunavati i plaćati pdv na usluge iznajmljivanja, priznavati si pola režija u troškove?
2. u tom slučaju, ukoliko proda nekretninu, na kat plaća 25%, a na prizemlje 5%?
3. ima li pravo na neku potporu tipa žena/poduzetnica?
4. mora li biti nezaposlena da bi je ostvarila?

kreće s čistim kapitalom, od temelja, pa je svaka kombinacija u igri,
zahvalna za svaki prijedlog
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2013., 16:44   #28
Quote:
misty marie kaže: Pogledaj post
zanima me slijedeće:

žena je dobila neko nasljedstvo. želi napraviti kuću na kat na moru. prizemlje bi bio privatni prostor gdje bi boravila ona s obitelji. na katu bi napravila 2 apartmana za iznajmljivanje.

ima netko ideju na koji je način najbolje da to napravi?
1. jel moguće otvoriti poduzeće, pa ostvarivati pravo na pola pdv-a na sve što radi (samo za kat), uvesti kat u DI, obračunavati i plaćati pdv na usluge iznajmljivanja, priznavati si pola režija u troškove?
2. u tom slučaju, ukoliko proda nekretninu, na kat plaća 25%, a na prizemlje 5%?
3. ima li pravo na neku potporu tipa žena/poduzetnica?
4. mora li biti nezaposlena da bi je ostvarila?

kreće s čistim kapitalom, od temelja, pa je svaka kombinacija u igri,
zahvalna za svaki prijedlog
Koliko znam firma može iznajmljivati samo objekte u turističkim zonama. Rusi su imali frke oko toga jer su kuću kod nas jedino mogli kupiti na firmu a onda ju nisu mogli iznajmljivati.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 22:31   #29
mnogi iznajmljuju kao obrt, a sve im vode agencije. naravno da si režije plaćaš preko obrta/firme.

Quote:
ima li pravo na neku potporu tipa žena/poduzetnica?
može, svake godine je natječaj, ali teško je to dobiti

Quote:
4. mora li biti nezaposlena da bi je ostvarila?
to su potpore za samozapošljavanje, mora biti na burzi, ali ne mora dobiti potporu, zahtjev može biti odbijen. i treba provjeriti uvjete, dal ima kakvih izuzetaka koja zanimanja ne dobivaju potpore, npr kad sam ja dobila ugostiteljstvo je bilo izuzeto.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.