Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2015., 13:11   #1
Prosjačenje, pljačka

Da li je protuzakonito opljačkati prosjaka? Mislim, pošto je prošnja protuzakonita, a pare su ionak ispred njega/nje na podu?
-Matangi- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 15:02   #2
Quote:
-Matangi- kaže: Pogledaj post
Da li je protuzakonito opljačkati prosjaka? Mislim, pošto je prošnja protuzakonita, a pare su ionak ispred njega/nje na podu?
Ne zamjeri ali toliko sam se nasmijala ovom pitanju da skoro nemrem vjerovat da ga je netko postavio. Al, dobro.
Pljačka je protuzakonita sama po sebi, bez obzira koga opljačkaš.
Prosjak ne pljačka nikog, nego dobiva milostinju što nije u skladu sa zakonom i spada pod prekršaje, dok pljačka tj. krađa spada pod kazneno djelo.

Nego, jel ti razmišljaš o tome da to napraviš ili samo onako pitaš?
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 15:09   #3
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ne zamjeri ali toliko sam se nasmijala ovom pitanju da skoro nemrem vjerovat da ga je netko postavio. Al, dobro.
Pljačka je protuzakonita sama po sebi, bez obzira koga opljačkaš.
Prosjak ne pljačka nikog, nego dobiva milostinju što nije u skladu sa zakonom i spada pod prekršaje, dok pljačka tj. krađa spada pod kazneno djelo.

Nego, jel ti razmišljaš o tome da to napraviš ili samo onako pitaš?
Mislim da se radi o filozofskom pitanju koje je izazvano viskom slobodnog vremena

Je li dozvoljeno napraviti faul na igracu nogometa koji seta Trgom bana Jelacica?
Uhkolikoposla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.