Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2013., 13:10   #41
Molila bih za pomoć.. naime, radi se o tome da građevinska firma u svom dvorištu spaljuje otpad prilikom čega se razvija nesnosan smrad i prilična količina dima. Komunalno redarstvo grada ne poduzima ništa jer tvrde da to nije njihova nadležnost a županijski inspektor zaštite okoliša tvrdi da ne može ništa oduzeti bez prijave tog istog komunalnog redarstva, Kako to raspetljati i na koji način spriječiti da se tkvo što ne ponavlja? Hvala.
ma da ne bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 11:07   #42
U mojoj bivšoj firmi su radili slične stvari dok netko nije nazvao policiju.
__________________
...svaka definicija gubitak je slobode...
tigo95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 01:31   #43
svaki kvart ima komunalnog redara koji čeka na svom radnom mjestu da mu se donese ovakva popunjena prijava , po mogućnosti sa definiranim počiniteljem

http://www.zaslike.com/files/e1jyye5jv15mlnvderyy.jpg

jedino nije jasno kako doznat ime i prezime počinitelja na ulici , ponosnog vlasnika pit bula, koji prođe sa svojom beštijom a iza ostavi "totalni nered" ?
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 09:16   #44
Podaci počinitelja nisu obavezni, ali ako se radi o kvartu, ljudi znaju tko je vlasnik. Druga stvar je što se ne žele miješati.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 20:59   #45
piše da podaci o dojavitelju nisu obavezni....
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 22:44   #46
Možeš prijaviti i događaj, npr. da vlasnici puštaju pse koji s u bez nadzora i onečišćuju park, a redari će po tome postupati bez obzira što nisu navedeni podaci počinitelja niti dojavitelja.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 13:19   #47
Pozdrav,

jedan gospodin u ulici već dvije godine drži kamp kućicu na javnoj površini (trava ispred kuće/ograde) i pošto se pokraj te kuće non-stop igraju djeca, smanjena mi je vidljivost kada sam u automobilu i uvijek me je strah da neko djete ne izleti iza te kućice.

Zanima me, da li se to može prijaviti anonimno ili će taj susjed znati tko ga je prijavio?
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 21:15   #48
Quote:
Sonyy kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

jedan gospodin u ulici već dvije godine drži kamp kućicu na javnoj površini (trava ispred kuće/ograde) i pošto se pokraj te kuće non-stop igraju djeca, smanjena mi je vidljivost kada sam u automobilu i uvijek me je strah da neko djete ne izleti iza te kućice.

Zanima me, da li se to može prijaviti anonimno ili će taj susjed znati tko ga je prijavio?
Par postova iznad imaš link na sliku i pročitaj točku br.1
jazavac- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2020., 17:59   #49
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Od srca ti zelim najvecu mogucu kaznu...
Sto se mene tice ja bih osim kazne uveo i drustveno koristan rad u vidu ciscenja tih istih stupova, tramvajskih nadstresnica i td...
Baš si pravi poltron, tebi da policajac ili komunalac kaže ''skoči'', ti bi samo pitao koliko visoko.

Takvi nam i trebaju u ovoj državi.

Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Teški kriminalci, zagađuju okoliš i troše papir bez veze, još i pokušava zaraditi nešto umjesto da ide tražiti soc. pomoć. Koliko god mi to bezvezan način reklame, nije to isto kao i šaranje.

S druge strane, zanima me je li taj isti komunalac nazvao one koji lijepe oglase za brzi kredit, bez jamaca i čekanja? Nekako sumnjam u to jer zna i sam što bi ga dočekalo.
Znaju oni koga smiju, ne brini.

Imaš cipelića koji će podviti rep kad vidi razbojnika kako trči iz banke, te će s drhtavim rukicama uzeti motorolu i zvati interventnu. Ali će zato biti pravi Bog i batina kad treba maltretirati klince od 16 godina što puše travu u parku.



Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Ako mislis da je to pravi put onda mu doniraj novac na tekuci a ne da ja moram kroz porez i prirez placati pjeskarenja, ciscenja, farbanja, zamjenu stakala na tramvajskim stanicama i td. Radje bi da ta lova ode na nove vrtice..
Onda nemoj plaćati porez. K'o te jebe.
__________________
 
Zli Vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2020., 19:06   #50
Quote:
Zli Vuk kaže: Pogledaj post
Baš si pravi poltron, tebi da policajac ili komunalac kaže ''skoči'', ti bi samo pitao koliko visoko.

Takvi nam i trebaju u ovoj državi.



Znaju oni koga smiju, ne brini.

Imaš cipelića koji će podviti rep kad vidi razbojnika kako trči iz banke, te će s drhtavim rukicama uzeti motorolu i zvati interventnu. Ali će zato biti pravi Bog i batina kad treba maltretirati klince od 16 godina što puše travu u parku.





Onda nemoj plaćati porez. K'o te jebe.
Kad mu netko kaze nesto tako mudro nakon 10 godina znam da je i on neka vrsta "uvijek najpametnijeg".
mostovoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2020., 03:06   #51
Quote:
mostovoj kaže: Pogledaj post
Kad mu netko kaze nesto tako mudro nakon 10 godina znam da je i on neka vrsta "uvijek najpametnijeg".
Nek' i ti znaš "nešto'', to je jako lijepo. Jedino je problem što si ti pod dojmom da je to maksimum fonda znanja koji osoba može steći u životu, ali taj problem riješavaj sa samim sobom. Pdf psihologija ti je malo niže.

Do tad se ti drži poltronskog opusa iliti uvlačenja murijacima i drugim službenicima u onaj otvor, to ti odlično ide, koliko vidim.

Lako ćemo za mene i moju vrstu ''uvijek najpametnijeg''
__________________
 
Zli Vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2021., 14:33   #52
Danas me obišo komunalnu redar moje općine,da je netko prijavio odlaganje smeća u mom dvorištu.Što nije istina,ali nas je upozorio da malo uredimo dvorište.IStian da je dvorište malo obraslo biljkama i nismo se baš posvetili hortikolturi neko vrijeme,ali ništa strašnog,u svakom slučaju on je reko da bi zbog toga mogli dobiti kaznu što mi je malo nevjerojatno da dobimo kaznu zbog uređenosti našeg vlastiog privatnog dvorišta.Od kad to gledaju?
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2021., 15:41   #53
Komunalni redari imaju ovlasti obavljanja nadzora propisane Zakonom o komunalnom gospodarstvu. Dakle išla je prijava, komunalni redar vas je upozorio i vjerojatno dao neki rok da postupite sukladno nalogu, od vas se očekuje da uklonite eventualne nedostatke, ukoliko smatrate da je u krivu imate pravo žaliti se lokalnoj samoupravi u kojoj je navedeni redar zaposleni.
Inače kazna zbog neodržavanja sukladno čl. 149. iznosi od 400 do 1000 kuna za vlasnike tj. fizičke osobe.
__________________
🐾🌞
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2021., 20:44   #54
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Danas me obišo komunalnu redar moje općine,da je netko prijavio odlaganje smeća u mom dvorištu.Što nije istina
Dakle, radi se o lažnoj prijavi.
Da meni tako dođe komunalni, prvo bih ga pitao što će sada napraviti, kada vidi da se radi o lažnoj prijavi. Koja je ujedno i na granici da se tumači kao kleveta - a kleveta je kazneno djelo.

Quote:
,ali nas je upozorio da malo uredimo dvorište.IStian da je dvorište malo obraslo biljkama i nismo se baš posvetili hortikolturi neko vrijeme,ali ništa strašnog,u svakom slučaju on je reko da bi zbog toga mogli dobiti kaznu što mi je malo nevjerojatno da dobimo kaznu zbog uređenosti našeg vlastiog privatnog dvorišta.Od kad to gledaju?
Razni pravilnici lokalnih uprava o komunalnim obavezama su prepuni stavki kojima si uprava može guzu obrisati, što sam im više puta u raznim prijavama komunalnog redara pisanim dopisom urudžbirao. Na sudu im ne bi prošlo.
Ovo sa hortikulturom je baš na tom tragu.
U ekstremnom slučaju kada se radi o dvorištu zaraslom višegodišnjim dračem i korovom, izvjesna je nakon nepoštivanja naloga iz opomene i kazna i čak nalog nekom izvođaču koji će to počistiti a vlasnik će dobiti račun. Ali dok je trava poškošena bar jedan do dva puta godišnje, a živica nije totalno podivljala, teško bi komunalni redar baš utjerivao red kaznama. Ipak, to se razlikuje od mjesta do mjesta. Recimo centri većih gradova ili turistička mjesta će strože provoditi komunalni red , druge sredine manje a razne nedođije i selendre skoro nikako.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2023., 11:59   #55
Komunalni redar i provođenje upravnog postupka

Prema članku 116. stavku 3. Zakona o komunalnom gospodarstvu (NN br. 68/18, 110/18 i 32/20) ako komunalni redar utvrdi povredu propisa čije izvršenje je ovlašten nadzirati, može donijeti rješenje i bez saslušanja stranke.
https://seminar.hr/komunalni-redari-upravni-postupak/
Emanuel 44 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.