Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2014., 19:51   #21
Tisuću ti puta hvala


*Nisam bio par dana na forumu pa se nisam mogao prije javiti
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 18:32   #22
postoji opcija da ne bude doksa "digitalna encpiklopedija svemira" jer mi prijeti ban što sam prokazao prevaranta na temi "tržnica harwarea"...

dakle, ako se to dogodi pozdravite se sa mojom bogatom kolekcijom doksa o svemiru.
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 07:09   #23
^No ovo je već ucjena sa stilom!


OT:
Do we really need the Moon?

a nisu loši ni ovi kratki:
Why is the Solar system flat?
Orion - a brief tour
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 12:51   #24
stavio sam jošp par doksa ali glupi youtube jer blokirao jer je to kao vlasništvo BBCa iako je doks emitiran na HTVu!!! WTF????????
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 11:04   #25
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
stavio sam jošp par doksa ali glupi youtube jer blokirao jer je to kao vlasništvo BBCa iako je doks emitiran na HTVu!!! WTF????????
A baš ga trkeljaš bezveze. To je ko da veliš da je dokumentarac tvoje vlasništvo jer si ga emitirao na svom montoru.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 20:08   #26
Thumbs up

Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
taj novi po licenci Carla Sagana sam gledo i jako se razočarao...dosta je ofrlji...nije temeljit, cretići su potpuno nepotrebni...
u stvari- možda je to serijal za mlađu publiku.
yup
+ wide audience bez ikakvog predznanja
isto kao i orginalni, uostalom

Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
za razliku od toga Through the Wormhole i The Universe su fenomenalni - sve lijepo i temeljito objašnjeno...
hm, the universe nisam gledala (pretpostavljam da trebam), al wormhole pratim
malo sam okasnila sa zadnjom sezonom
tek sam neki dan pogledala Does the Ocean Think? far out, totalni

inače, ne znam koliko gotivite brain coxa al ima on serijal STARGAZING LIVE,
budu po tri epizode jednom godišnje na bbc.u http://www.bbc.co.uk/programmes/b019h4g8 a i na jutujbu
FiorellaTerenzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 16:49   #27
ima li šta novih preporuka , moze biti serijal ili samo jedan film na temu svemira, dosta toga sam pogledao i sad nemam sta da gledam
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 18:10   #28
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
ima li šta novih preporuka , moze biti serijal ili samo jedan film na temu svemira, dosta toga sam pogledao i sad nemam sta da gledam
Znaš li za Through the wormhole?
ITGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 12:07   #29
Nije klasični dokumentarac sa pričom, zapravo simulacija, ali je u tih 8 min jako puno rečeno:
http://www.youtube.com/watch?v=FzH8KTgOc8M
ubačeni element is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 13:49   #30
Quote:
gricko80 kaže: Pogledaj post
evo baš sam ovaj nedavno odgledao. serijal koji je prožet pozitivističkom filozofijom, prekrasnim vizualima i odličnim vođenjem kroz kompleksne teme znanosti, by Neil DeGrasse Tyson.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 13:11   #31
BBC Horizon: The Trouble with Space Junk
Nije baš dokumentarac o tajnama svemira. Bavi se, rekao bih, za nas važnijom tematikom, otpadom koji se skuplja u orbiti oko Zemlje.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 16:38   #32
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
BBC Horizon: The Trouble with Space Junk
Nije baš dokumentarac o tajnama svemira. Bavi se, rekao bih, za nas važnijom tematikom, otpadom koji se skuplja u orbiti oko Zemlje.
Ovo ću pogledati.

BBC ima dobre dokumentarce. Evo još dva meni dobra: BBC; Light Fantastic i BBC; The Story of Science
JohnnieWalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 02:54   #33
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
evo baš sam ovaj nedavno odgledao. serijal koji je prožet pozitivističkom filozofijom, prekrasnim vizualima i odličnim vođenjem kroz kompleksne teme znanosti, by Neil DeGrasse Tyson.
Meni se Cosmos nije svidio, a veliki sam zaljubljenik u astronomiju, astrofiziku...
Serija je preopcenita, a vizuala mi nije sweet spot, te ak ne sljaka prica, nis mi ne sljaka.
Fizikalne zakonitosti koje cujes u Cosmosu su na razini osnovne skole, bzv.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 21:47   #34
Quote:
ITGuy kaže: Pogledaj post
Znaš li za Through the wormhole?
pogledao sve
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 19:57   #35
Fenomenalno objašnjeno na koji način su određene i kolike su udaljenosti u svemiru:

https://www.youtube.com/watch?v=oyIW...cK4ePCqg9W2608
nikolica666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 09:45   #36
Evo jedne fantastične web stranice gdje se "uživo" može pratiti tijek misije Apollo 17 - sa svim audio snimkama kontrole misije i letjelice, hrpetinom fotografija i video snimki sa površine. Tu su i transkripti te omentari samih astronauta o onome što su tamo radili i doživili. Naravno, ne mora se sve pratiti u stvarnom vremenu, događaji se mogu preskočiti na interesantne dijelove. Preporučam da odvojite barem sat vremena, ako ne i više, zbilja je odlično napravljeno.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 01:10   #37
Volim gledati takve dokumentarce (ima ih gro na youtube-u), većina se bavi kvantnom i relativističkom mehanikom, crnim rupama, galaksijama, podrijetlom i sudbinom svemira...
Fascinantno kako se svi bavimo financijama, pratimo sport, showbiz itd...a za ovo što nam predviđa budućnost za narednih 5 milijardi godina nemamo (uglavnom) previše interesa..
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 10:54   #38
Pozdrav društvu !
Trebam pomoć oko edukativnog uratka /VID-20161014-WA0000.mp4/ sa linkom "jubitoa", udaljavanje od objekta na zemlji (ležeća žena) put u svemir, povratak. Kroz njeno lj oko do u DNK itd.
Thenks.
Medokava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.