Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2015., 08:44   #341
Quote:
malinko kaže: Pogledaj post
Vrag obično leži u interpretaciji pojma "opravdani razlozi".
Ak imaju bilo kakav razlog pratit ga, neka ga prate.
kakuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 23:59   #342
Joj što svi vole mislit kako su vazni i kako ce ih nasa policija pratit u mailovima
osa3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 10:57   #343
Quote:
lububulu kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Zanima me smije li policija bez opravdanih razloga (nisam nikad osuđivan, nemam dosje) pratiti mailove na gmailu?
A napisali su ti da prate?
Ne brini stručniji su od lokalnih polupismenih hakera, ako i prate ne ćeš znati.
Dakako, važi za sve mailove, ne samo gmail
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 17:37   #344
Bio sam na stranicama za odrasle i nakon nekog vremena stiže upozorenje da sam lociran i da kršim zakon po brojnim točkama spominju visoke novčane kazne i kazne zatvora ali pošto je kao prvi put traže da kupim vaučere od 500 kuna i da ih uplatim preko tog upozorenja preko nekih šifri koje ću dobiti . Ako ne platim u roku 48 sati prijeti kaznenom prijavom,nisu su predstavili, nisu iz Hrvatske i sve je tajnovito. Ne znam što raditi možda je još netko dobio nešto slično i da li prijaviti sve policiji jer izgleda kao još jedna internetska prijevara ili možda nije ?

Zadnje uređivanje soparnik : 27.04.2015. at 17:48.
soparnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 20:09   #345
jos uvijek netko pada na to? :mrgreen:

ukoliko nisi gledal maloljetnice, i to ne nekakve od 18 vec bas djecu - nemas brige


ako pak jesi, zakon ti je najmanji problem u zivotu, imas problem
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 20:10   #346
jos uvijek netko pada na to?

ukoliko nisi gledal maloljetnice, i to ne nekakve od 18 vec bas djecu - nemas brige


ako pak jesi, zakon ti je najmanji problem u zivotu, imas problem u glavi
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 15:47   #347
Quote:
soparnik kaže: Pogledaj post
Ne znam što raditi
Ignoriraj upozorenje i nastavi gledat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 15:50   #348
Quote:
soparnik kaže: Pogledaj post
Bio sam na stranicama za odrasle i nakon nekog vremena stiže upozorenje da sam lociran i da kršim zakon po brojnim točkama spominju visoke novčane kazne i kazne zatvora ali pošto je kao prvi put traže da kupim vaučere od 500 kuna i da ih uplatim preko tog upozorenja preko nekih šifri koje ću dobiti . Ako ne platim u roku 48 sati prijeti kaznenom prijavom,nisu su predstavili, nisu iz Hrvatske i sve je tajnovito. Ne znam što raditi možda je još netko dobio nešto slično i da li prijaviti sve policiji jer izgleda kao još jedna internetska prijevara ili možda nije ?
A majko mila... daj uplati im 550 kuna...
I očisti si jebeni komp od virusa.
Pa kako možete bit lakovjerni?
Netko te traži pare i prijeti kaznama zatvora?!
Tko? Sud? Koji ti je bog?
kakuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 19:44   #349
Hvala ekipi za odgovore!
soparnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2016., 13:54   #350
fake stranica sexhrvatska.com

Ako netko ide na ove stranice za upoznavanje, dating tipa iskrica, smokva itd. pojavila se nova fake: zovu se http://sexhrvatska.com/ oglašavaju da imaju 106638 članova, samo u ZG 45248 koji traže seks ...naravno nakon registracije koja košta 2 sms-a po 6 kuna, vidiš da su svi profili lažni i uopće nisu HR imena, pa traže još jedan sms od 6 kuna za slanje poruka itd.
Pošto ima puno single muškaraca, ljudi se registriraju, i nadaju da će koga upoznati tu,a ono nitko se ne javlja, pa u komentarima najavljuju tužbu zbog prevare, jer nema uopće pravih profila, i radi se o čistoj krađi, obmani, prevari da bi se ljudima pokupila lova...

njihov kontakt u terms of service:
Support Email: [email protected]
Beronata Services LTD
Themistokli Dervi 6, 1066, Nicosia, Cyprus

njihov kontakt u privacy
In the event of any conflicts between the Membership Terms, the Terms and Conditions and this Privacy Policy Statement, the provisions of this Privacy Policy shall prevail.
Safe Decision, Inc
16192 Coastal Highway
19958 Lewes
United States
[email protected]
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 13:22   #351
Uhićen vlasnik Kickass torrenta: "Ne očekujte da će se KAT vratiti"

TRIDESETOGODIŠNJI Ukrajinac Artem Vaulin uhićen je u Poljskoj. Američko pravosuđe optužilo ga je za vođenje poznate torrent stranice KickassTorrent (KAT). On će vjerojatno biti izručen SAD-u, gdje će se morati suočiti s optužbama za pranje novca i ilegalnu distribuciju sadržaja.

Vaulin je stalno mijenjao domene i servere KAT-a premještao u druge zemlje, no ipak je uhvaćen. To pokazuje kako cyber kriminalci mogu bježati, no ne i sakriti se od pravde, komentiralo je američko ministarstvo pravosuđa.

Putem KickassTorrentsa od 2008. distribuiran je sadržaj u vrijednosti od čak milijardu dolara, čime je napravljena velika šteta filmskim studijima i diskografima, a osim uhićenja navodnog vlasnika ove stranice, Amerikanci traže i zapljenu servera i domena povezanih s ovom stranicom. Domene KickassTorrentsa poput kickasstorrents.com, kickass.to, kat.cr i druge trenutno nisu dostupne, što potvrđuju i podaci sa stranice koja prati status KAT-a.

Torrentfreak je kontaktirao osobe koje vode KickassTorrents kako bi doznali kako će se uhićenje odraziti na budućnost popularne stranice, no odgovorn ije stigao.

The Next Web vjeruje kako je ovo kraj za KAT, a korisnicima su poručili - ne očekujte da će stranica ponovno biti online.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u...ti/907726.aspx
-----
Kraj i za Torrentz.eu: Gasi se još jedna velika Torrent stranica

Torrentz.eu nije bio klasični torrent site već je funkcionirao kao tražilica, kombinirajući rezultate iz desetaka tražilica drugih torrent siteova.

Podsjetimo, nedavno je ugašen Kickass Torrents, a to znači da su milijuni korisnika u nepunih mjesec dana ostali bez dva gotovo najveća Torrent sitea.

http://www.index.hr/black/clanak/kra...ca/910989.aspx

šta se ovo događa, sve teže i teže postaje za doći do nekih određenih filmova, serija, oslabljuju skroz piratstvo sa ovim gašenjem stranica
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 01:11   #352
Godinama skidam filmove i glazbu i zanima me postoji li uopće šansa da zbog toga budem kažnjena
Hermionee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 04:57   #353
Quote:
Hermionee kaže: Pogledaj post
Godinama skidam filmove i glazbu i zanima me postoji li uopće šansa da zbog toga budem kažnjena
KORISTIS LI zastitu?
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 10:43   #354
da li se recimo film koji je snimljen sa televizije objavljen online, na torrent siteovima smatra piratstvom?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 14:49   #355
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
da li se recimo film koji je snimljen sa televizije objavljen online, na torrent siteovima smatra piratstvom?
Mislim da je zbog toga što to nije tvoje vlasništvo (osim ako nije pod creative commons licencom). TV program je pod vlasništvom onoga tko emitira i svako neovlašteno distribuiranje materijala podložno je kažnjavanju.
Prokhorov is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2018., 18:16   #356
koliko je riskantno u nas objavljivati online filmove, serije,... na ove domaće warez stranice, kako je moguće to objaviti anonimno, vi koji objavljujete kako se zaštitite od toga?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 08:50   #357
kada skidam film preko torrenta vidim da automatski radi upload-seeding, je li to znači da istovremeno i dijelim film sa drugima, što bi već bilo zakonski kažnjivo naspram samog downloada?
Dejl Kuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 14:33   #358
Quote:
Dejl Kuper kaže: Pogledaj post
kada skidam film preko torrenta vidim da automatski radi upload-seeding, je li to znači da istovremeno i dijelim film sa drugima, što bi već bilo zakonski kažnjivo naspram samog downloada?
Da, svaki torrent kad skidaš ti u biti i dijeliš sa svima ostalim koji ga skidaju i to je ta "distribucija" na koju te ganjaju
Lasher667 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 18:43   #359
Quote:
Lasher667 kaže: Pogledaj post
Da, svaki torrent kad skidaš ti u biti i dijeliš sa svima ostalim koji ga skidaju i to je ta "distribucija" na koju te ganjaju
Za sada koliko vidimo ne kažnjavaju u HR. Internet Torrent sam izbacio ima već dosta godina .
Pythonhim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 21:22   #360
Prešutno se tolerira korištenje torrenta za "vlastite" potrebe....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:06.